Cena zapłodnienia in vitro z dawstwem nasienia w Hiszpanii

pma z nasieniem dawcy 1
Napisany przez Laurence

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o zapłodnieniu in vitro i dawstwie nasienia w Hiszpanii! Jaka jest średnia cena w Barcelonie? Nasze porady dotyczące udanego zapłodnienia in vitro i dawstwa nasienia w Hiszpanii.

NajlepszaKlinika.com informuje o IVF z dawstwem nasienia w Hiszpanii i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych lekarzy. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena zapłodnienia in vitro z dawstwem nasienia w Hiszpanii

Średni koszt zapłodnienia in vitro z dawstwem nasienia w Hiszpanii w Barcelonie wynosi 3 200 EUR. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 3 000 euro do 3 400 euro.

MAPCena w euro
IVF ICSI3100 euro
IVF ICSI Dawstwo komórek jajowych3800 euro
IVF ICSI Podwójne dawstwo komórek jajowych4100 euro
IVF ICSI Dawstwo nasienia3200 euro
Oddanie nasienia800 euro
Witryfikacja komórek jajowych2600 euro
Sztuczna inseminacja1000 euro
Dawstwo zarodków3150 euro
Technika ROPA (wspólne macierzyństwo)5000 euro
Ciąża gwarantowana lub refundowana15 000 euro

Co to jest inseminacja dawcy?

Inseminacja dawcy (DAI) to proces zapłodnienia kobiety nasieniem uzyskanym od znanego lub anonimowego dawcy. Procedura ta jest zazwyczaj przeprowadzana w ramach naturalnych cykli, bez użycia leków na płodność. Leki wspomagające płodność mogą być jednak zalecane kobietom w wieku powyżej 30 lat i tym, u których inseminacja dawcy w naturalnych cyklach nie powiodła się, w celu zwiększenia liczby jajeczek do zapłodnienia.

Jeśli inseminacja nasieniem dawcy nie powiodła się lub jeśli inne czynniki płodności wskazują na taką potrzebę, można przeprowadzić zapłodnienie in vitro (IVF) nasieniem dawcy.

Wykorzystanie nasienia dawcy

Do osób, które mogą zdecydować się na skorzystanie z nasienia dawcy należą

  • Samotne kobiety lub lesbijki
  • Panie, których partner nie ma nasienia do pobrania
  • Osoby, które chcą uzyskać próbki zapasowe w trudnych przypadkach niepłodności męskiej

Dawcy nasienia mogą być znani lub anonimowi. Wybór rodzaju dawcy jest bardzo osobistą decyzją, zależną od wielu czynników. Niezależnie od wybranego typu dawcy, obowiązują różne względy i wymagania.

Korzystanie ze znanego dawcy

Niektóre kobiety mogą poprosić znajomego o oddanie nasienia. Ponieważ opcja ta może rodzić delikatne pytania i decyzje dotyczące rodzicielstwa, przed otrzymaniem dawstwa nasienia konieczne jest podjęcie szeregu działań:

  • Doradztwo. Pacific Fertility Centre wymaga, aby obie strony zaangażowane w inseminację od dawcy wzięły udział w co najmniej jednej sesji doradczej z terapeutą rodzinnym lub psychologiem zaznajomionym z kwestiami, które mogą pojawić się w tego typu ustaleniach.
  • Umowa prawna między dawcą nasienia a przyszłym rodzicem. Przed inseminacją pacjent i dawca muszą zawrzeć ważne, poświadczone notarialnie porozumienie prawne lub umowę określającą prawa i obowiązki rodziców.
  • PFC zdecydowanie zachęca dawcę i biorcę do zasięgnięcia porady prawnej przed procesem inseminacji.

Korzystanie z anonimowego dawcy

Pacjenci korzystający z nasienia anonimowego dawcy otrzymują zamrożone próbki z akredytowanych banków nasienia.

Banki spermy mogą znacznie różnić się pod względem informacji o dawcy, tożsamości, pochodzenia etnicznego i historii medycznej, a także liczby dostępnych dawców. Większość banków nie udostępnia profili dawców. Niektóre banki spermy mogą mieć postanowienie zezwalające na przyszły kontakt (ujawnienie tożsamości) między dorosłym potomstwem dawcy spermy a dawcą. Niektóre z nich mogą zezwolić na identyfikację w razie potrzeby medycznej.

Procedura banku spermy

Certyfikowane banki spermy muszą spełniać określone wymagania dotyczące doboru dawców. Aby praktycznie wyeliminować ryzyko przeniesienia choroby, nasienie poddawane jest kwarantannie. Podczas tego procesu dawca jest testowany pod kątem chorób zakaźnych. Oddana sperma jest następnie zamrażana i przechowywana w banku spermy przez sześć miesięcy. Dawca jest ponownie badany pod kątem chorób zakaźnych przed dostarczeniem nasienia do klinik i pacjentów.

Pacjenci mogą wybrać większość certyfikowanych banków spermy. Pacjentki są odpowiedzialne za wybór dawcy i muszą zapłacić bankowi spermy bezpośrednio za nasienie i przesyłkę.

Kobiety mogą być zmuszone do zapoznania się z listami dawców kilku banków przed znalezieniem dawcy, którego szukają. Nie możemy doradzić, z którego dawcy skorzystać, ponieważ jest to bardzo osobisty wybór.

Grupa krwi dawcy byłaby istotna tylko w przypadku, gdyby pacjentka skorzystała z nasienia dawcy w sytuacji, gdyby przyszły ojciec nie miał nasienia i nie chcieliby Państwo, aby przyszłe dziecko wiedziało, że skorzystano z dawcy. W takim przypadku sensowne może być skorzystanie z dawcy, którego grupa krwi odpowiada grupie krwi przyszłego ojca.

Zalecamy, aby podczas dokonywania wyboru pacjenci zwracali uwagę na jakość nasienia gwarantowaną przez bank. Pacjenci znajdą wiele różnic w minimalnej liczbie ruchliwych (pływających) plemników dostarczanych przez banki. Zachęcamy pacjentów do współpracy z bankami, które gwarantują co najmniej 15 milionów ruchliwych plemników na fiolkę po rozmrożeniu.

Oddawanie nasienia i IUI

Większość pacjentek starających się o dziecko z nasieniem dawcy rozpoczyna od inseminacji domacicznej (IUI). Zwłaszcza jeśli pacjentka jest młoda i regularnie owuluje, klinika leczenia niepłodności przekaże Pani domowy zestaw testowy do wykrywania wzrostu LH wskazującego na owulację; następnie rozmrozi nasienie i wykona odpowiednią inseminację.

Inni pacjenci mogą przyjmować leki na płodność, takie jak klomifen, letrozol lub gonadotropiny w połączeniu z IUI. Celem stosowania tych leków jest wywołanie owulacji u kobiet, które nie owulują regularnie lub pozyskanie kilku komórek jajowych (superowulacja) w celu zwiększenia szans na zapłodnienie.

Czego mogę się spodziewać po zabiegu inseminacji domacicznej?

Inseminacja domaciczna (IUI) jest najczęściej przeprowadzana w klinikach MAP w Europie lub Hiszpanii, ponieważ szanse na udane poczęcie są większe, jeśli czas ekspozycji nasienia jest kontrolowany, a plemniki są umieszczane w większej liczbie bliżej komórki jajowej (komórek jajowych).

Oddane plemniki są dostarczane bezpośrednio do kliniki w postaci zamrożonej i przechowywane w tym stanie do dnia inseminacji. W dniu zabiegu laboratorium rozmraża fiolki z nasieniem, przeprowadza liczenie i ocenia odsetek ruchliwych plemników (normalnych, poruszających się) w próbce, aby zapewnić najlepsze możliwe wyniki.

Ryzyko związane z inseminacją dawcy

Ryzyko związane z inseminacją dawcy jest takie samo jak w przypadku każdego rodzaju inseminacji domacicznej i obejmuje infekcję, skurcze macicy, ciążę pozamaciczną i poronienie. Ryzyko infekcji jest niezwykle niskie. Skurcze są nietypowe, a jeśli występują, są bardzo łagodne.

Dawstwo nasienia i zapłodnienie in vitro

Jeśli kilka prób IUI nie doprowadziło do ciąży lub jeśli występują inne czynniki kobiece, może być zalecane IVF z dawstwem nasienia. Chociaż niektóre badania są kontrowersyjne, sugerują one, że zamrożone rozmrożone plemniki są znacznie mniej skuteczne niż świeże plemniki w osiąganiu zapłodnienia komórek jajowych za pomocą IUI.

Po rozmrożeniu zamrożonej próbki nasienia embriolodzy analizują próbkę. Jeśli stężenie i/lub ruchliwość plemników są niskie, embriolog może zalecić rozmrożenie drugiej fiolki lub podjęcie decyzji o wykonaniu ICSI i wstrzyknięciu plemników bezpośrednio do jajeczek.

Nasienie dawcy może być również stosowane jako rozwiązanie awaryjne w przypadku bardzo poważnej niepłodności męskiej. W takich przypadkach urolog najpierw podejmie próbę chirurgicznego pobrania plemników z jądra (jąder) partnera. W rzadkich przypadkach, gdy pobrana sperma jest niewystarczająca do zapłodnienia komórek jajowych partnerki, możemy zalecić udostępnienie spermy dawcy jako rezerwy.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Laurence

Nazywam się Laurence Tung. Jestem pisarzem medycznym z wiedzą naukową w kilku dziedzinach. Ostatnio zajmowałem się takimi obszarami terapeutycznymi jak reumatologia i hipercholesterolemia. Mam również doświadczenie w genomice, epigenetyce, biologii molekularnej i biochemii. Pomagam tej stronie publikować wysokiej jakości artykuły na temat turystyki medycznej.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️