Gwarancja ciąży w Hiszpanii

gwarancja ciąży hiszpania 1
Napisany przez Maria

Gwarancja Ciąży w Hiszpanii to program zwrotu kosztów IVF, który oferuje możliwość całkowitego lub częściowego zwrotu kosztów w przypadku niepowodzenia ciąży. Programy te są czasami nazywane “podziałem ryzyka”, ponieważ hiszpańska klinika również podejmuje ryzyko zwrotu części lub całości pieniędzy wpłaconych przez pacjenta.

W świecie, w którym prawie wszystko można kupić, poddanie się leczeniu wspomaganego rozrodu z niepewnością, czy osiągniemy nasz cel, może być bardzo zniechęcające. To tak, jakby kupić pudełko, nie wiedząc, czy cokolwiek w nim jest.

Dlatego też w Hiszpanii, w niektórych klinikach leczenia niepłodności w Madrycie i Barcelonie, istnieje program “Gwarancja Ciąży”, który pozwala na częściowy lub całkowity zwrot kosztów w przypadku niepowodzenia ciąży, ale pod pewnymi warunkami….

W ramach tego programu pobierana jest opłata ryczałtowa za trzy do sześciu cykli IVF w Hiszpanii. Zryczałtowana opłata jest zazwyczaj (ale nie zawsze) niższa niż ta, którą zapłaciłaby Pani, gdyby płaciła za każdy cykl z osobna.

Zalety i wady programów podziału ryzyka IVF w Hiszpanii

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji, czy program refundacji IVF jest dla Państwa odpowiedni.

ZaletyWady
Zwrot kosztów w przypadku niepowodzeniaNie akceptuje wszystkich kandydatów
Bardziej przystępna proceduraDrogie, jeśli projektują Państwo szybko
Zapewnia spokój duchaBrak zwrotu kosztów w przypadku poronienia
Mniejsza szansa na porzucenieZabronione dla osób powyżej 38 roku życia

Kwalifikowalność do programu gwarancji ciąży w Hiszpanii

Nie każdy może ubiegać się o udział w programie refundacji IVF w Hiszpanii. Każdy program ma inne kwalifikacje i jest mało prawdopodobne, aby zaakceptowali Państwa wniosek, jeśli szanse na sukces są niskie.

Na przykład wiele programów nie pozwala na udział kobietom w wieku powyżej 40 lat. Inne mają niższy próg uczestnictwa, od 38 roku życia. Podobnie, jeśli miała Pani już kilka nieudanych cykli IVF, może Pani nie kwalifikować się do programu refundacji.

Niektóre kliniki leczenia niepłodności oferują programy refundacji dawstwa komórek jajowych, które mogą być opcją dla kobiet w wieku 40 lat i starszych. Jednak nawet w przypadku tych programów, aby wziąć w nich udział, musi Pani spełnić określone warunki.

Na czym polega haczyk?

Programy gwarantowanej ciąży w Hiszpanii brzmią wspaniale. Jeśli się nie uda, otrzyma Pani zwrot pieniędzy. Więc… w czym tkwi haczyk? Dlaczego kliniki leczenia niepłodności w Madrycie lub Barcelonie miałyby składać taką ofertę?

Faktem jest, że oferta jest często skierowana tylko do par z dużymi szansami na sukces i być może większość z nich zajdzie w ciążę, zanim wykorzystają trzy lub sześć opłaconych cykli.

Koszty nieobjęte programem gwarancji ciąży to :

 • Procedury przesiewowe, w tym badania krwi, badania nasienia i ocena macicy.
 • Koszty monitorowania, w tym wizyt w biurze i badań ultrasonograficznych.
 • Koszty leków na bezpłodność
 • Znieczulenie do pobrania komórek jajowych
 • Opłaty za bardziej podstawowe procedury IVF, takie jak wspomagane wylęganie, ICSI, przedimplantacyjna diagnostyka genetyczna (PGD), hodowla blastocyst i kriokonserwacja.
 • Jeśli korzystają Państwo z dawczyni komórek jajowych lub matki zastępczej, opłaty agencyjne i prawne.
 • Koszty przechowywania zarodków

Niektóre programy gwarancji ciąży pokrywają niektóre z powyższych kosztów, ale przed przystąpieniem do programu należy poprosić o szczegółowe wyjaśnienie, co jest, a co nie jest objęte ubezpieczeniem.

Ważna uwaga: Proszę upewnić się, że program refundacji IVF w Hiszpanii definiuje sukces jako urodzenie dziecka. Wynika to z faktu, że niektóre programy definiują sukces na podstawie pozytywnego testu ciążowego lub ciąży, która osiągnęła określoną liczbę tygodni. Oznacza to, że w przypadku poronienia nie otrzyma Pani zwrotu kosztów.

Dlaczego warto się zarejestrować?

Pomimo tych wszystkich wad, nadal istnieją dobre powody, aby zapisać się do programu gwarantowanej ciąży w Hiszpanii. Po pierwsze, jeśli nie uda się Pani zajść w ciążę, otrzyma Pani przynajmniej zwrot części pieniędzy. Dzięki temu mogą Państwo kontynuować starania o dziecko lub przynajmniej spłacić część długów zaciągniętych w związku z próbami zajścia w ciążę.

Innym powodem, dla którego pary rejestrują się w programie, jest spokój ducha. Zdają sobie sprawę, że ryzykują płacąc więcej za cykl, niż gdyby robili to pojedynczo, ale czują się lepiej wiedząc, że jeśli im się nie uda, nie będą całkowicie zrujnowani.

Co więcej, ponieważ programy oparte na podziale ryzyka zazwyczaj wymagają wzięcia udziału w określonej liczbie cykli, aby otrzymać zwrot pieniędzy, szanse na rezygnację z programu są mniejsze.

Na przykład, nawet jeśli ma Pan ochotę zrezygnować po nieudanym drugim cyklu, może Pan kontynuować trzeci, ponieważ nie chce Pan stracić szansy na zwrot pieniędzy. A ten trzeci cykl może być tym, który zadziała w Pana przypadku.

Co uznaje się za sukces?

Czy program refundacji uznaje pozytywny wynik testu ciążowego za sukces? Czy opiera się na osiągnięciu określonego etapu ciąży, takiego jak zaobserwowanie bicia serca lub osiągnięcie 16. tygodnia?

Najlepiej byłoby, gdyby program refundacji uznawał narodziny żywego dziecka za sukces. Jeśli tak, mamy dla Państwa rozwiązanie.

Oto program, który możemy Państwu zaoferować:

 • Renomowana klinika w Barcelonie;
 • Obejmuje 3 pełne cykle IVF z dawstwem komórek jajowych (lub Państwa własnych komórek jajowych), kriokonserwację zarodków, leki i cykle transferu zarodków;
 • Bez ograniczeń czasowych. Państwo decydują, kiedy przestać;
 • Jeśli nie urodzi się dziecko, zwracane jest 100% kosztów.

Wnioski

Możemy pomóc Państwu osiągnąć sukces w leczeniu i to w konkurencyjnej cenie.

Jeśli są Państwo zainteresowaniprogramem gwarantowanej ciąży w Hiszpanii lub jakąkolwiek inną metodą wspomaganego rozrodu, prosimy o kontakt z naszym koordynatorem.

1

Coordinatrice

Proszęzostawić nam swoje dane kontaktowe za pomocą formularza. Nasz koordynator skontaktuje się z Państwem za pośrednictwem wiadomości Whatsapp lub e-mail w celu przeprowadzenia bezpłatnej diagnozy wstępnej.

2

Médecin

Jeśli lekarz będzie w stanie spełnić Państwa oczekiwania, prześlemy Państwu bezpłatną , niezobowiązującą, spersonalizowaną wycenę.

A jeśli się Państwo zgodzą, zorganizujemy dla Państwa: taksówkę, hotel, leczenie, leki i przyjemną wycieczkę z przewodnikiem po mieście.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Maria

Mam na imię Maria. Mam ponad 10-letnie doświadczenie jako kierownik marketingu w branży medycznej. Z powodzeniem wprowadziłam na rynek kilka produktów, w tym urządzenia medyczne, i mam wielką pasję do sprzedaży i marketingu.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️