Plastyka powiek w Turcji

Blepharoplastyka Turcja 1
Napisany przez Émilie

Proszę skupić się na blepharoplastyce w Turcji! Jaka jest średnia cena w Stambule? Nasze porady dotyczące udanej operacji powiek w Turcji.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat blepharoplastyki w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje plastyka powiek w Turcji?

Średni koszt blepharoplastyki w Turcji wynosi €1,400. Operacja powiek przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa od 1 do 2 godzin w warunkach ambulatoryjnych, bez bólu po przebudzeniu. Długość pobytu w Stambule wynosi 6 dni. Cena obejmuje znieczulenie, operację i leki. Efekt końcowy jest widoczny w ciągu 1 miesiąca.

Blepharoplastyka 2 powiek1200 €
Plastyka powiek 4 powieki1600 €
Lifting powiek1400 €
Lifting skroniowy2200 €

Co to jest blepharoplastyka?

Blepharoplastyka w Turcji, inaczej znana jako lifting powiek, to operacja odmładzania twarzy polegająca na usunięciu nadmiaru skóry z górnej lub dolnej powieki. Procedura ta jest odpowiednia zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Można go połączyć z usunięciem kieszonek tłuszczu zarówno z górnej, jak i dolnej powieki.

Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym w warunkach ambulatoryjnych. Pacjent wraca do domu wieczorem. Operacja nie jest bolesna. Możliwe jest operowanie wszystkich 4 powiek podczas jednej operacji.

Wideo objaśniające blepharoplastykę

Blepharoplastyka jest odpowiednia zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet z workami pod oczami lub opadającymi lub ciężkimi powiekami. Zasadniczo blepharoplastyka jest przeznaczona dla pacjentów, którzy chcą pozbyć się zmęczonego wyglądu.

Zdjęcia naszych pacjentów przed i po zabiegu

Operacja powiek

Pierwsze oznaki starzenia są widoczne na skórze wokół oczu i można śmiało powiedzieć, że jeśli rozważają Państwo operację, to należy ją wykonać jak najwcześniej – wraz z wiekiem nasza skóra traci elastyczność, powodując jej zwiotczenie i zwiotczenie – szczególnie w przypadku cienkiej skóry twarzy.

W niektórych przypadkach ta zwiotczała skóra może powodować opadanie górnej i dolnej powieki, pogarszając widzenie i sprawiając, że dana osoba czuje się niekomfortowo i skrępowana.

Photo avant et après d'une blépharoplastie
Zdjęcie przed i po blepharoplastyce

Jak przebiega plastyka powiek w Turcji?

Blepharoplastyka to prosty zabieg, który można wykonać w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym; chirurdzy wykonują małe nacięcie powyżej linii rzęs, aby usunąć nadmiar skóry i tłuszczu.

Te małe nacięcia są zszywane z powrotem, usuwając wszelkie ślady worków, które powodowały tak duży dyskomfort i brak pewności siebie. Operacja powiek w Turcji trwa zazwyczaj od jednej do trzech godzin, w zależności od stopnia starzenia się.

Przeczytaj także: Cena Fox Eyes w Turcji

Operacja taka jak ta ma minimalny czas rekonwalescencji; zwykle będą Państwo mogli opuścić operację po zabiegu, wracając tylko na badanie kontrolne i aby upewnić się, że nie wystąpiły żadne komplikacje, a pełny powrót do zdrowia będzie zwykle możliwy w ciągu tygodnia do dziesięciu dni.

Simulation photo avant et après d'une bichectomie
Symulacja zdjęć przed i po bichektomii

Starzenie się skóry wokół oczu jest naturalnym procesem, a ze względu na ciągłe rozluźnianie się elastyczności skóry, blepharoplastyka w Stambule jest operacją, która może wymagać wykonania więcej niż raz w życiu, aby przezwyciężyć naturalny postęp starzenia się w okolicy oczu.

Operacja usunięcia powiek dla kobiet i mężczyzn

Operacja usunięcia powiek usuwa dodatkowe złogi tłuszczu, które powodują opuchliznę górnej powieki. Po operacji pacjent będzie wyglądał i widział lepiej, ponieważ złogi tłuszczu mogą pogarszać widzenie. Operacja może zlikwidować worki pod oczami. Operacja dolnej powieki może skorygować opadającą powiekę.

Etapy operacji powiek

Czas potrzebny na przeprowadzenie operacji zależy od techniki zastosowanej przez chirurga plastycznego oraz od tego, czy pacjent poddawany jest operacji powiek górnych, dolnych czy obu. Chirurg plastyczny wykonuje drobne nacięcia wzdłuż naturalnych linii powiek, wzdłuż fałdów górnej powieki pacjenta i pod rzęsami dolnej powieki.

W ten sposób blizny pacjenta przejdą przez naturalne fałdy oczu, pomagając je ukryć. Nadmiar tłuszczu i luźna skóra są usuwane, a cięcie jest zamykane szwami. Jeśli usuwany jest tylko tłuszcz i nie ma nadmiaru skóry, cięcie można wykonać wewnątrz dolnych powiek, nie pozostawiając widocznej blizny.

Turecki chirurg plastyczny może również użyć lasera, aby napiąć luźną skórę i zredukować zmarszczki. Metoda ta nie pozostawia blizn, ale skóra może pozostać zaczerwieniona przez kilka miesięcy. W ten sposób opadająca powieka zostaje naprawiona.

Un chirurgien analyse la paupière d'une patiente
Chirurg analizuje powiekę pacjenta

Wyniki operacji powiek

Szwy są zwykle usuwane trzy do pięciu dni po operacji. Pacjenci mogą być zmuszeni do dalszego stosowania sterylnych taśm do podtrzymywania powiek przez około tydzień. Po operacji pacjenci mogą odczuwać obrzęk wokół oczu.

Zastosowanie zimnego kompresu, takiego jak lód owinięty w ręcznik, może pomóc zmniejszyć obrzęk. Pacjenci nie powinni przykładać lodu bezpośrednio do skóry, ponieważ może to spowodować jej uszkodzenie. Pacjenci poddawani blepharoplastyce w Turcji mogą oglądać telewizję i czytać dwa lub trzy dni po operacji.

Pacjenci mogą iść do pracy w ciągu tygodnia lub dziesięciu dni po operacji. Blizny mogą być nadal widoczne, ale można je zakryć makijażem.

W ramach procesu rekonwalescencji po blepharoplastyce pacjenci powinni unikać zginania się w pasie przez około pięć dni i forsownych ćwiczeń (szczególnie czynności podnoszących ciśnienie krwi, takich jak podnoszenie ciężarów i forsowne sporty) przez okres od dziesięciu dni do dwóch lub trzech tygodni. Operacja pozostawi blizny, ale są one zazwyczaj dobrze ukryte i z czasem zanikają.

Résultat avant et après d'une blépharoplastie
Rezultat przed i po blepharoplastyce

Plastyka powiek może pozostawić u pacjenta siniaki lub obrzęk na twarzy, a czasami pacjent może w rezultacie popaść w depresję. Są to niektóre z efektów ubocznych operacji, które są całkowicie normalne i znikają w ciągu kilku tygodni po zakończeniu gojenia.

Ograniczenia chirurgii powiek

Operacja powiek górnych może być stosowana w leczeniu opadających powiek górnych, które sprawiają, że pacjent wygląda na zmęczonego, a nawet mogą ograniczać widzenie. Operacja usunięcia worków pod oczami może skorygować opuchnięte worki pod oczami. Blepharoplastyka eliminuje cienie pod oczami.

Plastyka powiek może być również wykonywana u pacjentów zakażonych wirusem HIV. Plastyka powiek u pacjentów zakażonych wirusem HIV jest przeprowadzana przez doświadczonych lekarzy w specjalnie dedykowanej, sterylnej sali operacyjnej. Jednak koszt operacji pozostaje wyższy, ponieważ personel jest nadmiernie wyposażony podczas operacji.

Proszę skupić się na powiekach

Ryzyko, powikłania i skutki uboczne

Podczas blepharoplastyki mogą wystąpić pewne rzadkie zagrożenia:

 • Suche i podrażnione oczy ;
 • Blizny, krwiaki i infekcje;
 • Tymczasowo niewyraźne widzenie;
 • Widoczne blizny;
 • Reakcje alergiczne;
 • Zmiany wrażliwości.

Dlatego powinni Państwo zaufać nam i wybrać renomowanego i doświadczonego chirurga w Stambule.

Operacja ta jest dozwolona w islamie. Jest to operacja halal, a nie haram, ponieważ zapewnia korzyści medyczne i poprawia wygląd oraz jakość życia danej osoby.

Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej (PRM) korzystają z usług pomocy podczas całej podróży, od lotniska do miejsca pobytu.

Przeciwwskazania do operacji powiek

Chirurgia kosmetyczna w Turcji jest przeciwwskazana w następujących grupach pacjentów:

 • Niekontrolowane nadciśnienie tętnicze
 • Niekontrolowana jaskra
 • Choroby siatkówki oka
 • Zespół suchego oka
 • Ostre zapalenie powiek

Trasa plastyki powiek w Turcji

Dzień 1

Spotkają się Państwo z lekarzem i omówią szczegóły operacji powiek. Po podpisaniu formularza zgody przechodzi Pani/Pan badania lekarskie. Po potwierdzeniu, że nadaje się Pani/Pan do zabiegu, przechodzi Pani/Pan operację.

Operacja trwa zazwyczaj od jednej do trzech godzin. Po operacji lekarz przeprowadzi wstępną kontrolę, a przez pierwszą noc po operacji pozostanie Pani/Pan w szpitalu pod nadzorem personelu medycznego.

Większość pacjentów po operacji powiek potrzebuje zimnej maski na oczy, aby zmiękczyć wrażliwe tkanki i zapobiec obrzękom i siniakom.

Simulation avant et après d'une chirurgie des paupières
Symulacja przed i po operacji powiek

Dzień 2, 3, 4 i 5

Lekarz przeprowadzi drugie badanie kontrolne rano drugiego dnia przed opuszczeniem przez Panią/Pana szpitala. Poinformuje Panią/Pana o przyjmowanych lekach i udzieli instrukcji dotyczących ubierania się i stosowania zimnej maski na oczy.

Drugiego, trzeciego, czwartego i piątego dnia będzie Pan(i) odpoczywać w hotelu w Turcji w Stambule zgodnie z zaleceniami. Powinni Państwo unikać forsownych ćwiczeń, ale można spacerować po hotelu lub wybrać opcję zwiedzania miasta, aby zobaczyć zabytki.

Dzień 6

Udadzą się Państwo do prywatnej kliniki tureckiego chirurga plastycznego w Stambule na końcowe badanie kontrolne. Lekarz udzieli Panu/Pani porad dotyczących leków i rodzajów aktywności, które może Pan/Pani wykonywać w okresie rekonwalescencji. Po szóstym dniu będzie Pan/Pani gotowy/a do powrotu do domu.

Ile kosztuje plastyka powiek w Turcji?

Koszt blepharoplastyki lub operacji powiek zależy od liczby operowanych powiek. W Turcji średni koszt blepharoplastyki dla 2 powiek wynosi 1,200 €. W przypadku 4 powiek koszt wynosi 1,800 €. Cena ta obejmuje znieczulenie i leki.


Jeśli mają Państwo trudności z podjęciem decyzji, możemy pomóc w pomyślnym przeprowadzeniu operacji po obniżonej cenie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


Często zadawane pytania

Jak długo trwa plastyka powiek?

Rezultaty plastyki powiek utrzymują się średnio od 10 do 15 lat. Oczywiście Państwa twarz będzie się zmieniać w miarę upływu czasu (z powodu starzenia się). Po około dziesięciu latach możliwe jest zatem wykonanie kilku poprawek, jeśli odczują Państwo taką potrzebę.

Plastyka powiek jest zazwyczaj przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie odczuwa Pani bólu podczas zabiegu. Przez kilka dni po operacji często odczuwa się niewielki dyskomfort z powodu obrzęku powiek. Będą Państwo wówczas przyjmować leki przeciwzapalne.

Opadające powieki to problem, który zazwyczaj dotyka osoby w wieku 30 lat i starsze: blepharoplastyka w Stambule jest zatem skierowana głównie do nich. Blepharoplastyka może być jednak wykonywana również w dzieciństwie, szczególnie jeśli wpływa ona na wzrok.

W przypadku blepharoplastyki dolnej nacięcia są zazwyczaj wykonywane w błonie śluzowej spojówki, nie pozostawiając widocznej blizny. W przypadku nadmiaru skóry blizny są jednak nieuniknione, choć zwykle są dyskretne.

Minimalny czas pobytu na operacji blepharoplastyki w Turcji wynosi 6 dni: jedna noc w szpitalu i 5 dni w hotelu. Pozwala to chirurgowi na szybkie działanie w przypadku powikłań i sprawdzenie, czy rekonwalescencja przebiega tak sprawnie, jak to tylko możliwe.

O autorze

Émilie

Nazywam się Emilie Gervais i mieszkam w Stambule, w Turcji. Jestem pisarką medyczną z rozległą wiedzą naukową i ponad 15-letnim doświadczeniem w badaniach nad rakiem i biologii molekularnej. Mam doświadczenie w organizacji kongresów i zarządzaniu projektami. Potrafię przekazywać złożone koncepcje medyczne i naukowe różnym odbiorcom za pośrednictwem różnych mediów, w tym tej strony internetowej jako forum dla moich tekstów.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️