Przeszczep włosów w Turcji

przeszczep włosów Turcja 1
Napisany przez Manuella

Rozważają Państwo przeszczep włosów w Turcji? Ten kompletny przewodnik zawiera wszystko, co muszą Państwo wiedzieć o procedurze, rekonwalescencji i kosztach w Stambule. Proszę poprosić o wycenę i uzyskać najlepszą cenę za udane implanty włosów w Turcji.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat przeszczepu włosów w Turcji i pomaga zarezerwować operację od wykwalifikowanych tureckich chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje przeszczep włosów w Turcji?

W Turcji średni koszt przeszczepu włosów wynosi 1,800 €, w tym wszystkie koszty zakwaterowania i transportu. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa 6-8 godzin. Długość pobytu w Stambule wynosi 4 dni, bez hospitalizacji. Cena obejmuje znieczulenie, operację i leki. Efekt końcowy jest widoczny w ciągu 5 miesięcy.

Przeszczep włosów FUT1700 €
Przeszczep włosów metodą FUE1800 €
Przeszczep włosów HDI.1900 €
Przeszczep włosów afro.2200 €

Przeszczep włosów w Turcji: najlepszy przewodnik

Ogromna broń uwodzenia dla mężczyzn i pewna oznaka kobiecości dla kobiet, włosy na czubku ciała i czaszki tworzą koronę. To korona, której nie można stracić, przynajmniej na jakiś czas.

Kiedy dopada nas choroba, kiedy hormony płatają nam figle lub kiedy genetyka jest kapryśna, czasami tracimy włosy. Utrata włosów zaczyna się od niewielkich spadków, aż do zauważenia znacznej utraty i całkowitego wyłysienia linii włosów lub skroni.

Podczas gdy niektórzy ludzie bardzo dobrze radzą sobie z utratą włosów, innym trudno jest zobaczyć siebie w lustrze. Odbicie, które widzą, odzwierciedla poczucie bezsilności w obliczu tej niepowstrzymanej straty.

A gdy niektóre leki, takie jak Litfulo™ (ritlecitinib) lub Minoxidil nie działają lub przestają działać, istnieje rozwiązanie: przeszczep włosów.

Cel jest prosty: uniknąć łysienia, a przy okazji odzyskać dawny wygląd włosów. Podczas gdy metoda ta jest praktykowana w kilku krajach, Turcja pozostaje rajem dla przeszczepów włosów.

W samym sercu Stambułu lub Antalyi niektóre kliniki oferują najlepsze zabiegi przeszczepu włosów przy użyciu rewolucyjnych i wysoce skutecznych technologii. Przeszczepy włosów w Stambule lub Antalyi z pewnością Cię przekonają.

Gotowy na przeszczep włosów w Turcji ? Zaczynamy!

Zdjęcia naszych pacjentów przed i po zabiegu

Wszystko, co musisz wiedzieć o przeszczepach włosów w Turcji

Często utożsamiane z kompleksem, wypadanie włosów jest problemem, który może wystąpić w każdym wieku zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Związany z wieloma czynnikami i mający wiele możliwych przyczyn, może być określany na wiele sposobów:

 • Calvitia, gdy jest dziedziczna ;
 • Łysienie androgenowe, gdy wiąże się z hormonami androgenowymi ;
 • Pelade (łysienie plackowate), gdy jest wynikiem choroby autoimmunologicznej;
 • Łysienie bliznowaciejące, gdy utrata jest wynikiem urazu skóry głowy;
 • Łysienie trakcyjne po zbyt ciasnej fryzurze (kucyk, noszenie splotów, ciasne warkocze, kok itp.).

Wypadanie włosów jest trudne do przeżycia, spowodowane niedoborami składników odżywczych (żelazo, cynk, selen) i ciężkimi kuracjami medycznymi. Problemy z tarczycą mogą zakłócać cykl odnowy włosów.

Podczas gdy niedobór można skorygować za pomocą suplementu diety, w wielu przypadkach łysienie może być nieodwracalne.

photo avant et apres d'une greffe de cheveux
Zdjęcia przed i po przeszczepie włosów

Mówi się, że “szczęścia nie da się kupić, dobry zabieg na włosy może ” ! Przeszczep włosów to technika chirurgii estetycznej, która ma na celu uzupełnienie włosów. W wielu przypadkach odzyskanie włosów i korony sprawia, że jesteś szczęśliwy ! Jeśli włosy dają szczęście, w tym przypadku można je kupić.

W Stambule implanty włosów są dostępne w najlepszych cenach. Dlatego wielu pacjentów wybiera tę destynację, oprócz atrakcji turystycznych i piękna brzegów Bosforu. Zanim jednak wyruszysz w poszukiwaniu przeszczepu włosów w Turcji, krótki przegląd tej operacji.

Przeczytaj nasz artykuł Przeszczepy włosów wśród gwiazd.

Czym jest przeszczep włosów?

Znany również jako implantacja włosów, przeszczep włosów polega na pobraniu przeszczepów z górnej części czaszki, a następnie wszczepieniu ich w łysy obszar głowy. Jednostki te, znane jako przeszczepy, składają się z 2 do 4 włosów. Zazwyczaj są one pobierane z tylnej części czaszki, gdzie włosy prawie nigdy nie wypadają.

Przeszczep włosów, będący metodą nieinwazyjnej chirurgii kosmetycznej, okazuje się być najlepszym sposobem na korektę łysienia. Dzięki bardzo widocznym rezultatom umożliwia odzyskanie utraconej gęstości.

Po pielęgnacji i leczeniu przedłużony okres wzrostu skutkuje prawdziwymi, ostatecznymi włosami. Nacisk kuracji oznacza, że włosy będą tak gęste jak wcześniej. Ta procedura jest odpowiednia zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Simulation greffe de cheveux pour femme
Symulacja przeszczepu włosów dla kobiet

Dzięki przeszczepowi włosów pożegnaj się z peruką, volumizerem, chustą na głowie, kompleksami i obniżoną samooceną. Powitaj nowe spojrzenie na siebie, spełniając marzenie o włosach w stylu Roszpunki. Po zastosowaniu przewidzianych kuracji i pielęgnacji wypadanie włosów przestanie być koszmarem.

Przeszczep włosów dla kobiet

Według badań przeprowadzonych przez ISHRS, łysienie u kobiet dotyka 1 na 5 kobiet, zwykle spowodowane starzeniem się, chorobami lub zmianami hormonalnymi po menopauzie. Kobiety doświadczają przerzedzenia włosów. Aby skorygować ten problem, niektóre kobiety decydują się na noszenie peruki lub przedłużanie włosów lub poddają się przeszczepowi włosów u kobiet.

Przeszczep włosów dla mężczyzn

Łysienie męskie dotyka 4 na 5 mężczyzn, a jego przyczyną jest znaczne przerzedzenie włosów w wieku 50 lat. Niektórzy mężczyźni zaczynają tracić włosy przed ukończeniem 21 roku życia. Jest to wynikiem cechy genetycznej, która pochodzi od rodziców.

Tracé de la ligne de la greffe capillaire par le chirurgien
Narysowanie linii przeszczepu włosów przez chirurga

Inne przyczyny to niektóre leki, nadmiar witaminy A lub niedobór białka. Choroba lub stres mogą prowadzić do nagłej i poważnej utraty włosów, znanej jako telogen effluvium.

Kiedy należy rozważyć przeszczep włosów?

Przeszczep włosów w Turcji jest zalecany, gdy obserwuje się masywną utratę gęstości włosów. Do tego można dodać aspekt psychologiczny, który pociąga za sobą i w wielu przypadkach determinuje możliwość przeszczepu włosów.

Przedwczesne łysienie może prowadzić do prawdziwego kompleksu lub uczucia niepokoju u osoby cierpiącej. Aż do utraty pewności siebie.

Przeszczepy włosów nie są przeznaczone tylko dla osób całkowicie łysych; można je również rozważyć w przypadku cienkich włosów w poszukiwaniu grubości lub w celu obniżenia linii włosów. Chociaż jest on dostępny od 18 roku życia, nadal zaleca się go w wieku 30 lub 40 lat, gdy aktywność hormonalna ustabilizuje się.

Prélèvement de la zone donneuse et greffe sur la zone receveuse
Usunięcie obszaru dawczego i przeszczep na obszar biorczy

Jako środek ostrożności, przeszczep włosów można wykonać tylko na zdrowej osobie i skórze głowy. Będąc zabiegiem chirurgicznym, przeszczep włosów wymaga wiedzy na temat wszelkich wcześniejszych chorób i patologii, które mogłyby skomplikować procedurę.

Ten parametr zostanie dokładniej zbadany przez chirurga plastycznego w Turcji, gdy znajdziesz się na stole konsultacyjnym.

Wreszcie, przeszczep włosów można rozważyć tylko u osób, których czaszki nie są całkowicie łyse. Pod uwagę brany jest poziom łysienia, a także postęp wypadania włosów. Łysienie musi być całkowicie ustabilizowane przed przystąpieniem do przeszczepu.

Rue Istiklal à Istanbul
Ulica Istiklal w Stambule

Może to prowadzić do dalszego braku równowagi w objętości i gęstości. Nie zapominajmy też, że przeszczepy pobierane są z tyłu czaszki. Pojemność i jakość obszaru dawczego pozostaje istotnym kryterium przy rozważaniu implantu włosów.

Tylko diagnoza włosów może określić możliwość przeszczepu włosów.

Kiedy NIE poddawać się przeszczepowi włosów?

Nie zaleca się przeszczepu włosów w Turcji w następujących przypadkach:

 • Nieustabilizowana utrata włosów
 • Rany skóry głowy i pęcherze
 • Choroby tarczycy i zaburzenia autoimmunologiczne
 • Ból głowy lub skóry
 • Osoby w wieku poniżej 25 lat
 • Pacjenci z hemofilią
 • Zbyt mały obszar dawcy
 • Jeśli jesteś na etapie 7 w skali Norwooda
Schéma de l'échelle de Norwood de la calvitie
Schemat skali łysienia Norwooda

Jaki jest odpowiedni wiek na przeszczep włosów?

W rzeczywistości nie ma minimalnego wieku na przeszczep włosów. To powiedziawszy, istnieje pewne ryzyko związane z przeszczepem włosów w młodym wieku. Wiele osób w wieku 20 lat natychmiast decyduje się na przeszczep włosów, ponieważ chcą dobrze wyglądać. Jednak dobry wygląd teraz może mieć negatywny wpływ później.

Jak długo trwa przeszczep włosów? Czy jest trwały?

Żywotność przeszczepu włosów może być trwała. Podczas przeszczepu włosów przeszczepy są pobierane z obszaru głowy, gdzie są genetycznie zaprogramowane do dalszego wzrostu. Nawet po wszczepieniu w łyse obszary skóry głowy, przeszczepione mieszki włosowe zachowują cechy swojego pochodzenia i rosną przez całe życie.

Résultat du crâne après la greffe capillaire
Wynik czaszki po przeszczepie włosów

Oznacza to, że przy odpowiednim chirurgu i odpowiedniej obserwacji, przeszczep włosów FUE, FUT lub DHI może trwać przez całe życie.

Przeszczep włosów i różnice etniczne

Przeszczep włosów jest skierowany do Kaukasów. Jest również skierowany do wszystkich grup etnicznych, takich jak AzjaciAfrykanie i mieszkańcy Bliskiego Wschodu. Jest to znane jako etniczny przeszczep włosów.

Osoby rasy kaukaskiej mają zwykle owalne pasma włosów. Włosy azjatyckie są okrągłe i płaskie. Włosy afrykańskie są kręcone i puszące się.

Afrykanie cierpiący na wypadanie włosów są doskonałymi kandydatami do przeszczepu włosów afro w Turcji ze względu na wyraźne cechy ich włosów. Kręcony, kędzierzawy kształt czarnych włosów daje pacjentom pochodzenia afrykańskiego sporą przewagę.

couple amoureux avec un homme sans cheveux
Para zakochana w mężczyźnie bez włosów

To wspaniałe “podkręcenie” daje wrażenie większej gęstości, dzięki czemu potrzeba mniej przeszczepów włosów, aby osiągnąć widoczne rezultaty.

Należy pamiętać, że w religii islamskiej przeszczep włosów nie jest haram. Jest halal i dlatego jest akceptowany ponieważ ma na celu usunięcie wady.

Jakie są różne techniki przeszczepu włosów w Turcji?

Postęp naukowy sprawił, że przeszczepy włosów stały się bardziej skuteczne i łatwiejsze. Tam, gdzie przeszczepy włosów musiały być wykonywane ręcznie, włos po włosie, obecnie dysponujemy technikami robotycznymi, które pozwalają na przeprowadzenie operacji w rekordowym czasie. A wyniki są wyjątkowe.

Do tej pory rozpowszechnione i cenione przez chirurgów są trzy techniki przeszczepu włosów: FUT, FUE i DHI.

Przeszczep włosów przed i po zdjęciu

Różnice między tymi trzema technikami polegają na metodzie stosowanej do zbioru i przeszczepu, a także na używanym sprzęcie. Przyjrzyjmy się tym trzem technikom:

Przeszczep włosów metodą FUT

Technika FUT to metoda przeszczepu włosów, która polega na usunięciu paska skóry głowy u podstawy szyi i zamknięciu go szwami. Może powstać blizna, ale będzie ona tak cienka i liniowa, że będzie niezauważalna po odrośnięciu włosów.

Przeszczepy są następnie usuwane pod mikroskopem przez chirurga, aby uniknąć uszkodzenia mieszków włosowych. Przeszczepy są następnie cięte na mikroprzeszczepy zawierające od trzech do czterech włosów.

Résultat avant et après la greffe de cheveux
Wyniki przed i po przeszczepie włosów

Nadszedł czas na implementację przeszczepów w obszarze biorczym. Minimalne nacięcia są wykonywane w celu przygotowania obszaru i muszą być zgodne z określoną osią w celu uzyskania naturalnego rezultatu. Włosy są umieszczane w nacięciach, proces ten może trwać od 4 do 5 godzin lub może zostać zakończony w ciągu jednego dnia.

FUT pozwala na wszczepienie od 1000 do 4000 włosów. Po 2-3 tygodniach od przeszczepu może powstać strupek, który odpadnie. Zdecydowanie zaleca się stosowanie leków przeciw wypadaniu włosów.

schéma pour comprendre la différence entre la greffe FUE et FUT
Schemat pomagający zrozumieć różnicę między przeszczepami FUE i FUT

Przeszczep włosów metodą FUE

FUE dla Follicular Unit Extraction obejmuje ekstrakcję mieszków włosowych z części tyłu głowy. W tym przypadku, zamiast pobierania paska całej skóry głowy, mieszki włosowe będą pobierane jeden po drugim z obszaru dawczego za pomocą narzędzia zwanego mikropunch.  Aby ułatwić dostęp do mieszków włosowych, chirurg może rozważyć ogolenie obszaru dawczego.

W zależności od kliniki, przeszczepy FUE mogą być wykonywane automatycznie. Niektórzy chirurdzy używają robota lub maszyny do łatwiejszego i szybszego pobierania cebulek włosów z obszaru dawczego. Również w tym przypadku wymagane jest opanowanie techniki, aby uniknąć uszkodzenia mieszków włosowych i uzyskać przeszczepy wysokiej jakości..

Technika wszczepiania przeszczepów w łysy obszar jest taka sama jak w przypadku FUT. Chirurg wykonuje nacięcia za pomocą elektrycznego mikropuncha ze stalowym lub szafirowym ostrzem, aby przeszczepić włosy jeden po drugim do skóry głowy.

Photo avant et après une greffe de cheveux en Turquie
Zdjęcie przed i po przeszczepie włosów w Turcji

Przeszczep włosów metodą FUE-Saphir

W przypadku przeszczepów włosów metodą FUE można usłyszeć o metodzie FUE-Sapphire. Nazwa ta odnosi się do techniki stosowanej do wykonywania nacięć. W rzeczywistości, w FUE-Sapphire, ostrze używane do tworzenia nacięć na obszarze dawczym jest wykonane z szafirowego kamienia zamiast stalowego ostrza.

Ostrze z kamienia szafirowego jest miękkie i zdrowe, ale także zmniejsza ryzyko infekcji i przyczynia się do szybszego gojenia. Ostrza szafirowe pozwalają również na bardziej skrupulatną pracę i optymalizują powodzenie przeszczepu.

Ta metoda jest zdecydowanie najbezpieczniejsza dla udanego i pozbawionego ryzyka przeszczepu FUE. Ostrze z kamienia szafirowego jest narzędziem z wyboru do przeprowadzania przeszczepu włosów w najlepszych warunkach zdrowotnych i z największym komfortem dla pacjenta.

Simulation de l'abaissement de la ligne frontale chez la femme
Symulacja obniżenia linii czołowej u kobiet

Przeszczep włosów DHI

DHI lub Bezpośrednia Implantacja Włosów to rewolucyjna metoda przeszczepu włosów. Ta modna od 2020 roku technika wywodzi się z FUE. Jest bardzo szybka w realizacji, z niemal jednoczesną ekstrakcją implantu. Sesja przeszczepu włosów HDI trwa od 2 do 3 godzin, w zależności od doświadczenia chirurga.

Podczas przeszczepu włosów HID, mieszki włosowe są usuwane z obszaru dawczego za pomocą pióra DHI. Powoduje to miejscowe znieczulenie bez użycia igły.

Usunie on włosy jeden po drugim. Chirurg wszczepi usunięte włosy bezpośrednio na łysiejący obszar za pomocą tego samego pióra, bez konieczności wykonywania nacięć. Dzieje się tak, ponieważ samo pióro jest wyposażone w szafirowe mikroostrza umożliwiające implantację.

Photos avant et après une greffe DHI en Turquie
Zdjęcia przed i po przeszczepie DHI w Turcji

Skraca to czas między ekstrakcją a implantacją, a także umożliwia szybkie gojenie. W rezultacie przeszczep pozostaje poza organizmem przez krótszy czas, dzięki czemu jest bezpieczniejszy i zdrowszy w użyciu.

Co więcej, obszar dawczy zagoi się szybciej, a nacięcia nie pozostaną otwarte przez długi czas. Metoda DHI micro-sapphire jest najlepszą techniką do wyboru dla zdrowego i szybkiego przeszczepu włosów. Co więcej, zapewnia komfort i mniejsze ograniczenia zarówno dla pacjenta, jak i chirurga.

Podczas wizyty u chirurga możesz wybrać technikę, z którą czujesz się najbardziej komfortowo. Należy pamiętać, że technika DHI pozostaje metodą ostateczną. Ostateczna decyzja może jednak należeć do lekarza po diagnozie włosów.

Leczenie PRP

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego odnosi się do zabiegu wykorzystującego osocze bogate w płytki krwi, hormony, leukocyty i cytokiny. Sam zabieg PRP nie jest techniką przeszczepu włosów.

Traitement PRP et purification du sang
Leczenie PRP i oczyszczanie krwi

Jest to jednak jeden z zabiegów, które można wykonać po przeszczepie włosów. Gwarantuje sukces pooperacyjny przeszczepu włosów. To powiedziawszy, jest to sztuczna chirurgia kosmetyczna, która wymaga procedury klinicznej.

W tym celu chirurg pobierze krew od pacjenta. Krew zostanie następnie umieszczona w wirówce w celu oddzielenia PRP od innych składników krwi. Krew PRP jest następnie wstrzykiwana w skórę głowy pacjenta za pomocą narzędzia do mikroigłowania.

Celem tej techniki jest poprawa krążenia krwi i odnowa cyklu włosów. Zalecana po przeszczepie włosów, zapewnia więcej niż zadowalające wyniki operacji włosów. Zabieg PRP trwa około 45 minut.

Jak działają przeszczepy włosów w Turcji?

Przeszczep włosów w Turcji może rozpocząć się natychmiast po nawiązaniu kontaktu. Mamy ścisły, ugruntowany protokół, aby zmaksymalizować szanse na sukces. Leczenie może trwać do 6 do 12 miesięcy po przeszczepie, ponieważ zapewniamy obserwację pooperacyjną.

Diagnoza włosów

Pierwszy kontakt z chirurgiem kosmetycznym obejmuje konsultację i diagnozę włosów.

Pierwszą konsultację można przeprowadzić online. Obejmuje ona ocenę włosów i diagnozę. Do zabiegu kwalifikują się osoby zakażone wirusem HIV.

Simulation de la réduction du front chez la femme
Symulacja redukcji czoła u kobiet.

Każdy pacjent jest wyjątkowy, podobnie jak jego struktura i rodzaj włosów. Podczas wstępnej konsultacji lekarz przeprowadzi ocenę na podstawie przesłanych wcześniej zdjęć.

Oprócz analizy włosów lekarz przeprowadza również ocenę stanu zdrowia. Może poprosić o wykonanie badania krwi. Wyniki tych badań będą podstawą późniejszej opinii lekarskiej, ale także odpowiedniego leczenia przeszczepu włosów.

Pierwsza wizyta u chirurga włosów to najważniejszy moment, aby dowiedzieć się więcej o przeszczepach włosów w Turcji: stosowana technika, długość pobytu, czas trwania leczenia, obserwacja pooperacyjna. Lekarz odpowie na wszystkie pytania.

Pierwsze konsultacje w Turcji

Pierwsza konsultacja w Stambule wchodzi w fazę medyczną. Podczas konsultacji w klinice analizowana jest skóra głowy oraz elastyczność i gęstość włosów.

Bilan capillaire avec un scanner
Ocena włosów za pomocą skanera

Wstępna ocena kliniczna określi również liczbę wymaganych przeszczepów i metodę przeszczepu włosów najlepiej dopasowaną do skóry głowy. Jest to również moment, w którym lekarz określi obszar dawczy, jakość przeszczepów i wymaganą liczbę.

Pomiędzy konsultacją kliniczną a przeszczepem można również zainspirować się metropolią Stambułu. Czas na odstresowanie się i pożegnanie z łysiną, która od dawna sprawiała, że traciłeś pewność siebie.

Randka z nowymi włosami

Nadszedł długo wyczekiwany moment na wszczepienie implantu włosów. Zostaniesz powitany w klinice przez zespół profesjonalistów, którzy otoczą Cię troskliwą opieką. Na tym etapie szczególnie ważne jest wsparcie medyczne i psychologiczne.

diagnostic capillaire chez la femme
Diagnostyka włosów u kobiet

Czas trwania sesji

Sam przeszczep włosów odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Sesja może trwać od 5 do 8 godzin, w zależności od liczby przeszczepów i wybranej techniki. Podczas jednej sesji można wykonać do 4000 przeszczepów.

Podczas implantacji przeszczepów najlepiej nie robić przerw. Aby zachować jakość i zdrowie przeszczepów, biorąc pod uwagę, że są one wrażliwe. Im więcej mają kontaktu z powietrzem, tym bardziej stają się zanieczyszczone.

séance d'une greffe capillaire
Sesja przeszczepu włosów

Procedura przeszczepu

Podczas przeszczepu należy dokładnie zbadać obszar i kąt nacięć. Tak, aby odrastające włosy podążały w naturalnym kierunku. Ten kluczowy etap opiera się na doświadczeniu chirurga i decyduje o powodzeniu lub nie przeszczepu włosów.

Przeszczep włosów w znieczuleniu miejscowym jest zabiegiem bezbolesnym. Po ustąpieniu znieczulenia może być odczuwalne lekkie mrowienie skóry głowy. Trwa to jednak tylko kilka godzin, podczas których skóra głowy goi się.

Jeśli zdecydujesz się na micro DHI Saphir i technikę FUE, czas gojenia trwa nie dłużej niż 24 godziny. Co więcej, w przypadku tej techniki blizny nie będą nawet widoczne.

implant de greffon par la méthode DHI
Implantacja przeszczepu metodą DHI

Podczas przeszczepu włosów może wystąpić ryzyko krwawienia lub uszkodzenia mieszków włosowych. Wszystko zależy od doświadczenia chirurga, ale także od jakości usług i opieki świadczonej podczas operacji.

Po operacji

Po przymocowaniu przeszczepów do włosów wskazana jest faza spoczynku. W tej fazie na skórę głowy należy stosować wyłącznie zabiegi i produkty zalecane przez lekarza (balsamy, kremy, leki). Pierwszego szamponu nie należy używać przed upływem 24 godzin od zabiegu.

Zaleca się, aby nie opuszczać głowy podczas fazy gojenia, aby uniknąć przepływu krwi i powstawania obrzęków. Mogłoby to uszkodzić wszczepione mieszki włosowe, które wciąż są delikatne. Nie zaleca się również ekspozycji na słońce. Jeśli chcesz cieszyć się świeżym powietrzem Stambułu, musisz nosić kapelusz.

soins des cheveux avec vitamines
Pielęgnacja włosów z witaminami

Wskazane jest przyjmowanie środków przeciwbólowych. Wieczorem należy spać w pozycji siedzącej z uniesionym tułowiem. Do podparcia szyi należy użyć miękkiej poduszki.

Po 2 dniach odbędzie się kolejna wizyta w klinice, aby sprawdzić, czy przeszczep się powiódł. Lekarz oceni powodzenie przeszczepu na podstawie stanu skóry głowy. Chociaż jest jeszcze zbyt wcześnie, aby dokonać ostatecznej oceny. Prosimy o przestrzeganie instrukcji i środków ostrożności przez następne 7 dni.

Opieka będzie kontynuowana w ciągu najbliższych miesięcy, a wizyty kontrolne w klinice odbędą się za 6 do 12 miesięcy. Dedykowany zespół kontrolny zapewni, że opieka pooperacyjna jest prowadzona prawidłowo, a przeszczepy włosów są zdrowe.

check up du chirurgien poendant la greffe de cheveux
Kontrola chirurga podczas przeszczepu włosów

Les premiers résultats

Pomiędzy 3 a 6 tygodniem od implantacji, 80% przeszczepów wypadnie. Nie panikuj, ten efekt wypadania jest nieunikniony. Oznacza to jednak, że przeszczepy zakorzeniły się. Dzięki temu pojawią się nowe włosy, które będą widoczne w ciągu 3 do 4 miesięcy.

Po 12 miesiącach rezultaty będą tak widoczne, że epizod łysienia androgenowego lub łysienia nie będzie już dla Ciebie niczym więcej niż koszmarem.

Ryzyko, powikłania i skutki uboczne

Podczas przeszczepu włosów może wystąpić rzadkie ryzyko:

 • Widoczne blizny ;
 • Uszkodzenie nerwów ;
 • Uszkodzenie nerwów ;
 • Zapalenie mieszków włosowych ;
 • Utrata czucia w czaszce;
 • Zapalenie mieszków włosowych;
 • Niewielki obszar dawcy.
Raport na temat przeszczepów włosów w Turcji

Dlatego tak ważne jest, aby zaufać nam w kwestii właściwego wyboru chirurga w Stambule i zdecydować się na reputowanego i doświadczonego lekarza.

W islamie przeszczepy włosów są uważane za halal i dopuszczalne, o ile są stosowane w celu skorygowania wady. Nie jest to zatem haram.

Na życzenie dostępna jest wypożyczalnia wózków inwalidzkich, aby ułatwić podróżowanie osobom o ograniczonej sprawności ruchowej.

Środki ostrożności po przeszczepie włosów w Turcji

Jak po każdym zabiegu chirurgicznym, konieczne jest podjęcie kilku środków ostrożności, aby utrzymać zdrowe włosy. Wśród wymagań :

 • Zdrowa, zbilansowana dieta zawierająca witaminy i minerały potrzebne do wzrostu i wzmocnienia włosów.
 • Suplementy diety zapobiegające niedoborom
 • Zwróć szczególną uwagę na wybór produktów do włosów (szampon, maska itp.). Uważaj na olejki eteryczne i zbyt ciasne fryzury, które mogą spowodować utratę przeszczepu włosów. W każdym przypadku lekarz zaleci odpowiednią pielęgnację i produkty.
 • Noś czapkę lub inne akcesorium ochronne, gdy przebywasz na słońcu lub w zimnie, na basenie lub w morzu.
 • Strzyżenie nie jest dozwolone przez 6 miesięcy po operacji.
Simulation photo avant et apres la greffe de cheveux
Symulacja zdjęć przed i po przeszczepie włosów

Comment préparer sa greffe de cheveux en Turquie ?

Od kilku lat wielu pacjentów z całego świata wybiera Turcję do operacji włosów.

Doświadczenie lekarzy, niezawodność technik i preferencyjne stawki sprawiają, że Turcja jest wybranym miejscem do przeszczepów włosów. Pacjenci mogą liczyć na pakiety kosztujące trzy razy mniej niż w Europie i 5-gwiazdkową opiekę.

Ale co więcej, aby przyciągnąć więcej klientów. Kraj opracował praktyczne i wygodne pakiety wakacyjne. Pakiet All-Inclusive obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie i różne usługi na miejscu, aby pobyt w Turcji był jak najbardziej komfortowy.

Illustration all inclusive pour les voyageurs médicaux

Wybór kliniki i chirurga w Turcji

Pierwszym krokiem jest ostrożny wybór kliniki w Turcji i chirurga włosów, aby uniknąć nieudanego przeszczepu włosów. Przy tak wielu oferowanych opcjach możesz czuć się zagubiony. Aby upewnić się, że dokonałeś najlepszego wyboru, zaufaj nam i skontaktuj się z nami.

Przede wszystkim należy polegać na doświadczeniu, reputacji i sukcesie kliniki i chirurga. Sukces przeszczepu włosów zależy od chirurga, dlatego warto wybrać najlepszego do tak delikatnej operacji.

Pamiętaj, że przeszczepy włosów są nieodwracalne, a skóra głowy jest wrażliwa. Nie możesz powierzyć jej byle komu.

Hall de Natural Clinic à Istanbul
Sala kliniki medycyny estetycznej w Stambule

Nie wahaj się zbierać opinii, referencji i jak najwięcej informacji na temat przeszczepów włosów w Stambule lub Antalyi. Internet i sieci społecznościowe są kopalnią informacji.

Najlepsze kliniki przeszczepu włosów w Stambule

Nasze kliniki partnerskie są najlepszymi klinikami przeszczepu włosów w Turcji. W samym sercu Stambułu zapraszamy do bardzo czystego, wygodnego i bezpiecznego miejsca z ciepłą i przyjazną atmosferą zapewnianą przez nasz zespół.

chirurdzy są znani ze swoich umiejętności i opanowania wszystkich technik przeszczepu włosów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, tak jak chirurg Serkan Aygin, są oni również znani ze swojej przyjazności i dostępności dla pacjentów.

Trois chirurgiens plasticiens
Trzech chirurgów plastycznych

Nasz profesjonalny zespół zapewnia najlepszą opiekę i leczenie, od pierwszego kontaktu po kontrolę pooperacyjną. Przeszczepy włosów w naszej klinice są komfortowe, bezpieczne i uspokajające. Nasz zespół mówi po francusku, angielsku, włosku, hiszpańsku, niemiecku i arabsku.

Tłumacze są dostępni, aby usunąć wszelkie bariery językowe. Oferujemy kompleksowe pakiety przeszczepu włosów: lot, taksówka, hotel, operacja, leki.

Przygotowanie do podróży

Po wybraniu kliniki należy przygotować się do podróży. W wielu przypadkach kliniki oferują pakiety All-Inclusive. Oprócz operacji obejmują one transport, bilety lotnicze, zakwaterowanie, wyżywienie, a nawet usługi i zajęcia na miejscu. Pozostaje tylko przygotować paszport i wizę pobytową (klinika pomoże również w tym kroku).

Centre commercial Torun Center à Istanbul
Centrum handlowe Torun Center w Stambule

Długość pobytu w Stambule

Pobyt na przeszczep włosów w Stambule lub Antalyi trwa około 6 do 7 dni. Jest to szacowany czas na przeprowadzenie przeszczepu w najlepszych warunkach. Pobyt w klinice potrwa maksymalnie 2 dni, a resztę czasu można wykorzystać na odkrywanie Stambułu i jego tysiąca i jednej nocy.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedłużyć swój pobyt medyczny i cieszyć się Turcją.

Ile kosztuje przeszczep włosów w Turcji?

Ostateczne pytanie! I tym, które skłania setki tysięcy pacjentów do wybrania przeszczepu włosów w Turcji, jest koszt tej operacji. Koszt operacji włosów nad brzegiem Bosforu może być nawet o 70% niższy niż w Europie.

coordinatrice à Istanbul
Koordynator w Stambule

Za przeszczep włosów w Stambule należy zapłacić od 1700 do 2500 euro. Cena ta różni się jednak w zależności od zastosowanych technik, złożoności modyfikacji i reputacji chirurga. Aby uzyskać dokładną cenę i opinię od najlepszego chirurga plastycznego w Stambule, poproś o spersonalizowaną wycenę.


Jeśli masz trudności z dokonaniem wyboru, możemy pomóc Ci osiągnąć udany przeszczep włosów i to po niższych kosztach.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


Często zadawane pytania

Jak długo trwa przeszczep włosów w Turcji?

Włosy wszczepione podczas przeszczepu włosów w Turcji mają taką samą żywotność jak włosy w obszarze dawczym. Zachowują również swój cykl wzrostu. Oznacza to, że wyniki są trwałe. Tak więc po zabiegu będziesz bezpieczny przed łysieniem.

Przeszczepy włosów są zalecane dla osób w wieku 18 lat i starszych, chociaż najlepsze wyniki uzyskuje się zwykle między 35 a 40 rokiem życia, kiedy utrata włosów stabilizuje się.

Przeszczep włosów to niewielki zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Podczas operacji możliwe jest odczuwanie niewielkiego bólu, szczególnie podczas pobierania mieszków włosowych i wprowadzania implantów. Ból jest jednak na rozsądnym poziomie.

Turcja jest bez wątpienia najlepszym miejscem do przeszczepu włosów. Jest to kraj znany z jakości opieki, przystępności cenowej operacji, a przede wszystkim umiejętności chirurgów. Są to wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści.

Przeszczepione włosy przechodzą przez fazę wypadania. Faza ta jest normalna i występuje 3 tygodnie po przeszczepie. Ta utrata włosów jest znana jako “szok po przeszczepie”. Następnie wszczepione włosy odrosną i powrócą do normalnego cyklu wzrostu.

Aby mieć przeszczep włosów w Turcji, musisz zostać przez 6 do 7 dni. To powiedziawszy, wystarczy pozostać w klinice tylko przez dwa dni. Przez resztę czasu można swobodnie zwiedzać wspaniałe miasto Stambuł.

Ceny przeszczepu włosów w Turcji są często niższe niż w Europie. Koszty życia w Turcji są niższe niż w krajach zachodnich. Koszty personelu i koszty operacyjne są niższe. Bardzo wysoka koncentracja klinik transplantacji włosów oznacza, że ceny są niższe.

O autorze

Manuella

Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️