All-on-4 w Turcji

wszystko na 4 Turquie pas chere 1
Napisany przez Manuella

All-on-4 w Turcji to procedura leczenia oferowana przez Nobel Biocare. All-on-4 wykorzystuje implanty dentystyczne do podparcia pełnego zestawu zębów na kości szczęki.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat all-on-4 w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady specjalisty medycznego.

Ile kosztuje all-on-4 w Turcji?

Średni koszt operacji All-on-4 w Turcji wynosi €2,500. Cena ta zależy od stanu zdrowia szczęki pacjenta i liczby implantów do zamontowania. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a w ciągu 1 tygodnia leczenia odbywają się 2 wizyty. Długość pobytu w Stambule wynosi 7 dni. Cena obejmuje znieczulenie, operację i leki. Efekt końcowy jest widoczny natychmiast.

All-on-42500 €
All-on-64900 €
All-on-87000 €
Implanty dentystyczne (10)5000 €

Słowo wstępne

Utrata zębów, niezależnie od przyczyny, może być dużym obciążeniem. W obliczu promiennych uśmiechów hollywoodzkich gwiazd mogą Państwo szybko poczuć, jak spada Państwa pewność siebie. Ale na szczęście nie jest to nieodwracalne.

Obecnie uzupełnienie braków w uzębieniu jest możliwe i niedrogie. Implanty, protezy stałe lub ruchome, mosty protetyczne lub korony – rozwiązania w przypadku utraty zębów stają się coraz bardziej wyrafinowane.

Image de synthèse d'une mâchoire superieure avec un All-on-4
Wygenerowany komputerowo obraz górnej szczęki z systemem All-on-4

Najnowszą i najpopularniejszą techniką jest proteza All-on-4. Jest to leczenie protetyczne, które wspiera wszystkie zęby w żuchwie. Zapewnia to prawidłowe wyrównanie grup zębów i niezbędny komfort dla pacjenta.

Implantacja All-on-4 w Turcji, praktykowana w wielu krajach, cieszy się dużą popularnością. Ponieważ kraj ten słynie z turystyki medycznej, jest również wybierany ze względu na jakość zabiegów, a przede wszystkim cenę, która pozostaje dostępna dla wszystkich budżetów. Oto wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o tej technice protetyki stomatologicznej.

Zdjęcia przed i po

Implant dentaire Turquie avant apres
Résultats implant dentaire Turquie avant apres
Photos avant après d'implants dentaires sur machoire supérieure et inferieure en Turquie
Photo avant apres implant mâchoire intégrale en Turquie
Photo avant apres All-on-4 en Turquie
Photo avant apres implant dentaire en Turquie
Extraction dentaire  Implant dentaire à Istanbul

Czym jest all-on-4?

All-on-4 w Turcji to leczenie protetyczne, które wypełnia brakujące zęby. Procedura jest odpowiednia zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Polega na umieszczeniu 4 implantów dentystycznych w celu wsparcia stałych protez na górnej lub dolnej szczęce. Nazwa odnosi się do 4 implantów, które same podtrzymują wszystkie zęby przymocowane do dziąseł.

Dla przypomnienia, implant dentystyczny to urządzenie w kształcie śruby mocowane w kości szczęki, które działa jak nowy korzeń. Gdy implant połączy się z otaczającą tkanką kostną, stanowi podporę dla stałej protezy.

Image de synthèse d'une mâchoire supérieure et inférieure avec un All-on-4
Wygenerowany komputerowo obraz górnej i dolnej szczęki z implantem All-on-4

Nowoczesny i rewolucyjny implant All-on-4 wyróżnia się na tle innych konwencjonalnych metod wszczepiania implantów stomatologicznych. Nie wymaga dużej gęstości kości, dzięki czemu nie muszą Państwo poddawać się przeszczepowi kości.

Prawdziwa innowacja w dziedzinie protetyki implantologicznej, All on 4 technicznie polega na umieszczeniu implantów na górnym lub dolnym łuku zębowym. Pierwsze dwa implanty są mocowane prosto z przodu.

Pozostałe dwa są mocowane z tyłu w wewnętrznej szczęce, pod kątem 45°. Szczególnym celem jest obszar o wysokiej gęstości kości. Cztery implanty mogą utrzymać od 10 do 14 zębów.

Dla przypomnienia, metoda all-on-4 została po raz pierwszy zastosowana przez dr Paulo Malo w 1998 r. przy użyciu implantów Nobel Biocare.

Jakie są zalety metody all-on-4 w Turcji?

Minimalnie inwazyjna i wysoce skuteczna metoda all-on-4 pozwala nawet najbardziej bezzębnym pacjentom ponownie się uśmiechnąć podczas jednego zabiegu. Niezależnie od przyczyny utraty zębów, all-on-4 może rozwiązać te problemy i przywrócić pełną funkcjonalność jamy ustnej.

Image de synthèse d'une mâchoire inférieure avec un All-on-4
Wygenerowany komputerowo obraz dolnej szczęki z protezą All-on-4

Podczas gdy protezy obluzowują się przedwcześnie i mogą z czasem ulec degradacji, implanty all-on-4 są niezwykle trwałe. Ponieważ są one łatwo zakotwiczone w kości szczęki, zapewniają bezpieczne połączenie.

Takie podejście zapewnia taką samą stymulację jak naturalne zęby, aby zapobiec utracie gęstości kości. Co więcej, dzięki stabilności implantów all-on-4 nie ma ryzyka przypadkowego poluzowania lub oddzielenia się protez podczas żucia.

Wreszcie, jedną z największych zalet tej procedury protetycznej żuchwy jest to, że zapewnia ona pacjentom większy komfort. Wszystkie grupy zębów są umieszczane w tym samym czasie i w jednej linii, dzięki czemu operacja przebiega szybciej. Oznacza to również, że nie potrzebują Państwo aparatu ortodontycznego.

Image de synthèse d'une mâchoire inférieure et supérieure avec un All-on-4
Wygenerowany komputerowo obraz górnej i dolnej szczęki z implantem All-on-4

Dla kogo przeznaczony jest implant All-on-4 w Turcji?

Leczenie All-on-4 w Turcji jest przeznaczone dla pacjentów, którzy:

 • Pacjenci ze znaczną utratą zębów. W przypadku pojedynczego brakującego zęba możemy zdecydować się na koronę dentystyczną lub prosty implant dentystyczny.
 • Którzy mają poważnie złamane, uszkodzone lub zepsute zęby.
 • U których pozostałe zęby są osłabione lub uszkodzone z powodu choroby dziąseł.
 • Które mają niską gęstość kości i nie są kandydatami do przeszczepu kości.
 • U osób, u których funkcja głównego zęba jest upośledzona z powodu wieku, niewłaściwej higieny jamy ustnej lub innych przyczyn.
Image de synthèse vue de l'intérieur avec un All-on-4
Wygenerowany komputerowo obraz widoku wnętrza aparatu All-on-4

Jak działa system All on 4 w Turcji?

W Stambule lub Antalyi proteza All-on-4 jest wykonywana w wiodących na świecie klinikach stomatologicznych przez ekspertów i renomowanych chirurgów. Leczenie chirurgiczne przeprowadzane jest zgodnie z zasadami sztuki i przebiega etapami.

Przed Państwa pobytem w Turcji

Przede wszystkim kontaktują się Państwo z chirurgiem stomat ologicznym bez konieczności podróżowania. Wstępna konsultacja wideo służy do określenia aktualnego stanu zębów, a także stanu zdrowia. To spotkanie określi również kolejne kroki.

Po umówieniu wizyty chirurgicznej mogą Państwo przygotować się do podróży i pobytu w Turcji. Na tym etapie mogą Państwo wybrać jeden z kilku pakietów: pakiet all-inclusive, który obejmie całą podróż i pobyt w Stambule lub Antalyi (zakwaterowanie, pobyt w klinice, zabieg chirurgiczny). Można też zdecydować się na pakiet dostosowany do indywidualnych potrzeb lub bezpłatny pobyt.

Dentiste qui pratique un bilan dentaire
Dentysta wykonujący przegląd stomatologiczny

Operacja all-on-4 w Turcji

Po przybyciu do Turcji, kroki związane z umieszczeniem implantów dentystycznych all -on-4 w Stambule są następujące:

Wstępne badanie

Pierwsza fizyczna wizyta u chirurga obejmie prześwietlenie szczęki, górnego i dolnego łuku zębowego. Pozwoli to określić, gdzie zostaną umieszczone implanty stomatologiczne.

Jeśli istnieją sąsiednie zęby lub pojedyncze zęby, które mogą przeszkadzać w umieszczeniu implantów, Państwa chirurg może zalecić ekstrakcję zęba. Na tym etapie zostanie również ustalone, czy leczenie implantologiczne zostanie przeprowadzone w znieczuleniu miejscowym czy ogólnym.

Image de synthèse d'une mâchoire inférieure avec un All-on-4
Wygenerowany komputerowo obraz żuchwy z implantem All-on-4

Zabieg chirurgiczny

Chirurgia stomatologiczna jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym w celu znieczulenia dziąseł. W niektórych przypadkach chirurg może operować w znieczuleniu ogólnym, w zależności od stanu zdrowia pacjenta.

Pierwszy etap operacji obejmuje przygotowanie dziąseł do wszczepienia implantów. Obejmuje to usunięcie uszkodzonych zębów, a nie zdrowych, a następnie usunięcie chorej lub uszkodzonej tkanki dziąseł.

Następnie chirurg wykona kilka małych nacięć w dziąśle, aby pomieścić i zamocować implanty. Stosowane implanty mogą być wykonane z tytanu lub kompozytu.

Po wprowadzeniu implantów chirurg zszyje dziąsło, aby poprawić gojenie. Następnie leczony obszar jest oczyszczany. Wykonywana jest pierwsza operacja.

Implant dentaire sur 4 piliers
Implant dentystyczny na 4 filarach

Będą Państwo mieli kilka dni na rekonwalescencję. W ciągu kilku godzin po wszczepieniu implantu mogą Państwo odczuwać ból lub stan zapalny. Zostanie Państwu przepisane leczenie przeciwzapalne i antybiotykowe.

Może Pan/Pani również zauważyć krwawienie i obrzęk po operacji. Ustąpią one po kilku dniach. Proszę zapewnić sobie odpoczynek, aby uniknąć powikłań.

Pani pierwszy pobyt w Stambule lub Antalyi dobiega końca. Będą Państwo musieli poczekać od 3 do 4 miesięcy na otrzymanie protez stałych. Jest to czas potrzebny, aby tkanka kostna odbudowała się i uformowała wokół implantów.

Implanty posłużą jako sztuczne korzenie dla nowych zębów, które zostaną Państwu wszczepione. Powrót do Turcji pozwoli Państwu uzyskać stałe zęby, które zostaną trwale zamocowane.

Sourire après un All-on-4
Uśmiech po zabiegu All-on-4

Po zakończeniu leczenia protetycznego będą Państwo mieli nowe zęby, które nie tylko umożliwią Państwu prawidłowe odżywianie, ale także przywrócą piękny uśmiech. Prawidłowa higiena jamy ustnej, zdrowa, zbilansowana dieta i zdrowy tryb życia są zalecane, aby zapewnić jak najdłuższą trwałość protez.

Ryzyko, powikłania i skutki uboczne

Podczas leczenia metodą all-on-4 mogą wystąpić rzadkie powikłania:

 • Nieświeży oddech ;
 • Obrzęk lub stan zapalny dziąseł;
 • Gorączka i bóle głowy;
 • Nadmierne krwawienie;
 • Drętwienie warg i podbródka;
 • Ból szyi lub twarzy.

Dlatego powinni Państwo zaufać nam i wybrać renomowanego i doświadczonego chirurga w Stambule.

Co więcej, proteza All-on-4 jest dozwolona w islamie. Jest to operacja halal, a nie haram, ponieważ oferuje korzyści medyczne i poprawia jakość życia pacjenta.

Dla osób niepełnosprawnych (PRM) dostępna jest wypożyczalnia wózków inwalidzkich z łatwym dostępem.

Dlaczego warto wybrać Turcję na zabieg all-on-4?

Chociaż procedura all-on-4 jest praktykowana w wielu krajach europejskich, wybór Turcji oferuje więcej korzyści. Turcja, będąca ważnym celem podróży turystycznych, posiada jedne z największych klinik stomatologicznych w Europie, z doświadczonymi chirurgami i profesjonalnymi zespołami medycznymi.

Czy są Państwo nosicielami wirusa HIV? Specjalna klinika została zarezerwowana dla Państwa, aby przeprowadzić zabieg All-on-4 w warunkach pełnego bezpieczeństwa dla Państwa i personelu.

Posiadanie All-on-4 w Turcji oznacza również korzystanie z wysokiej jakości chirurgii stomatologicznej dzięki postępowi technologicznemu i medycznemu na miejscu. Tureckie kliniki, zwłaszcza w Stambule i Antalyi, oferują również najniższe ceny w Europie, o 42% niższe niż w Europie. Mimo to jakość opieki jest lepsza.

Dentition qui repose sur 4 piliers
Stomatologia oparta na 4 filarach

Co więcej, Turcja może pochwalić się wskaźnikiem sukcesu wynoszącym do 95% w przypadku wszczepienia implantu all-on-4. Co więcej, wykonując zabieg all-on-4 w Turcji, spędzą Państwo wakacje, które będą zarówno pożyteczne, jak i przyjemne, a także będą mogli odkryć inne aspekty kraju i jego miast.

Ile kosztuje wycieczka all-on-4 w Turcji?

W Turcji cena zabiegu all-on-4 zależy od profilu pacjenta oraz złożoności i marki implantu dentystycznego. W zależności od wybranej marki i metody implantacji, cena protezy all-on-4 w Stambule może wahać się od 2,300 do 2,700 euro.

La coordinatrice qui prend en charge une patiente
Koordynator opiekujący się pacjentem

Jeśli mają Państwo trudności z dokonaniem wyboru, możemy pomóc w pomyślnym przeprowadzeniu operacji po obniżonej cenie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


Często zadawane pytania

Jakie są zalety systemu All-on-4?

Implanty All-on-4 umożliwiają odbudowę od 12 do 14 zębów za pomocą zaledwie czterech implantów. Prawdziwą zaletą jest tutaj koszt, który jest znacznie niższy niż w przypadku wszczepienia 12 pojedynczych implantów. Nie wspominając już o bardzo szybkich efektach końcowych.

Po usunięciu zęba zazwyczaj trzeba czekać od 2 do 6 miesięcy na zagojenie się kości. Jednak dzięki coraz bardziej zaawansowanym technikom, chirurg stomatolog może czasami wszczepić implant natychmiast.

Proteza all-on-4 to trwała proteza dentystyczna o bardzo długim okresie użytkowania. Wskaźnik retencji protezy szacuje się na ponad 96% w okresie od 3 do 4 lat i ponad 94% w okresie od 5 do 10 lat. Przy odpowiedniej opiece stomatologicznej mogą one nawet przetrwać do 20 lat.

Przeprowadzono kilka badań w celu określenia wskaźnika powodzenia protezy All-on-4 w Stambule, a ich wyniki są doskonałe. Badania te wskazują na wskaźnik powodzenia wynoszący prawie 98% w przypadku implantów dentystycznych na dolnym łuku i 97% w przypadku implantów na górnym łuku.

Po 3 miesiącach od wszczepienia implantów All-on-4 mogą Państwo powrócić do swojej zwykłej diety. Wcześniej zaleca się, aby implanty były poddawane jak najmniejszemu naciskowi poprzez spożywanie miękkich pokarmów. Ma to na celu promowanie gojenia.

Długość pobytu na All-on-4 w Turcji może się różnić w zależności od liczby leczonych zębów, stanu zdrowia pacjenta i czasu rekonwalescencji wymaganego po zabiegu. Zgodnie z ogólną zasadą, na pełne leczenie należy przeznaczyć około tygodnia.

O autorze

Manuella

Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️