Most dentystyczny w Turcji

most dentystyczny cena 1
Napisany przez Manuella

Most dentystyczny w Turcji to urządzenie dentystyczne, w którym jeden lub więcej wykonanych na zamówienie zębów zastępczych wypełnia przestrzeń, w której brakuje jednego lub więcej sąsiednich zębów.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje o mostach dentystycznych w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady specjalisty medycznego.

Ile kosztuje most dentystyczny w Turcji?

Średni koszt mostu dentystycznego w Turcji w Stambule wynosi 300 euro. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €200 do €400.

ProceduraCena Turcja
Most protetyczny300 €

Co to jest most dentystyczny?

ZA most dentystyczny w Turcji to urządzenie dentystyczne, w którym jeden lub więcej wykonanych na zamówienie zębów zastępczych wypełnia przestrzeń, w której brakuje jednego lub więcej sąsiednich zębów. Most dentystyczny w Turcji to stały aparat ortodontyczny składający się z kilku sztucznych zębów połączonych ze sobą. Ten typ konstrukcji jest przymocowany do zębów podporowych po obu stronach brakujących zębów.

Dzisiaj, mosty dentystyczne w Turcji są najpopularniejszą techniką odbudowy zębów. W tym artykule dowiedzą się Państwo o materiałach używanych do produkcji mostów dentystycznych, procedurze ich zakładania i kosztach mostów w klinikach dentystycznych w Stambule.

Zakładanie mostów dentystycznych

Mosty w centrach stomatologicznych w Turcji (Antalya, Marmaris, Stambuł i Fethiye) są wykonywane przez doświadczonych ortodontów przy użyciu najnowocześniejszych materiałów.

Dzięki wyjątkowym kwalifikacjom naszych tureckich stomatologów, ich umiejętności pracy z nowoczesnym sprzętem oraz indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta, mogą Państwo oczekiwać idealnego rezultatu leczenia stomat ologicznego w Turcji, polegającego na uzyskaniu długo oczekiwanego pięknego uśmiechu, przywróceniu funkcjonalnych możliwości zębów i odzyskaniu pewności siebie pacjenta.

Wskazania do stosowania mostów protetycznych

 • Niewielkie lub umiarkowane braki w wewnętrznych i przednich rzędach zębów (do 4 zębów);
 • Brak pojedynczego zęba trzonowego w obszarze żucia.

Pacjent musi mieć zdrowe zęby podporowe zdolne do przenoszenia wystarczającego obciążenia. W przeciwnym razie przed zamocowaniem mostu protetycznego należy przeprowadzić implantację zębów.

Przeciwwskazania do stosowania mostów protetycznych:

 • Bruksizm ;
 • Ciężkie stany zapalne jamy ustnej lub gardła (zapalenie jamy ustnej, zapalenie dziąseł, ból gardła: tymczasowe przeciwwskazanie);
 • Brak więcej niż jednego zęba trzonowego, trzech lub więcej zębów przedtrzonowych lub czterech zębów w obszarze uśmiechu;
 • Patologie okluzyjne;
 • Osteoporoza i inne choroby tkanki kostnej szczęki;
 • Ciężkie choroby przyzębia;
 • Zapalenie przyzębia;
 • Patologiczne ścieranie zębów.

Przeczytaj również: Zakładanie licówek dentystycznych w Stambule

Etapy instalacji mostu dentystycznego w Turcji

 • Badanie jamy ustnej. Turecki dentysta bada zęby, które będą maskowane przez koronę. Zęby te muszą być zdrowe i zdolne do wytrzymania zwiększonego obciążenia żucia.
 • Przygotowanie. Jeśli zęby retencyjne są zniszczone, dentysta usuwa ich miazgę, wypełnia kanały i, jeśli to konieczne, wzmacnia zęby wkładami. Jeśli most jest wykonywany na zdrowych zębach retencyjnych, usunięcie nerwów nie jest obowiązkowe.
 • Twarzą w twarz. W przypadku mostów metalowo-ceramicznych konieczne jest usunięcie grubej warstwy szkliwa, podczas gdy mosty niemetalowe wymagają jedynie minimalnego licowania.
 • Produkcja form. Formy górnej i dolnej szczęki są pobierane i wysyłane do laboratorium.
 • Produkcja mostów dentystycznych. Procedura ta trwa od jednego do dwóch tygodni, w zależności od użytych materiałów i złożoności pracy. W tym czasie w obszarze uśmiechu montowana jest tymczasowa proteza.
 • Przymierzanie. Most jest mocowany i dopasowywany.

Rodzaje materiałów do wykonywania mostów protetycznych

Mosty protetyczne mogą być wykonane z metalu, ceramiki, ceramiki metalowej lub dwutlenku cyrkonu. Estetyczny wygląd, cena, wytrzymałość i trwałość zależą bezpośrednio od wybranego materiału.

 • Metalowe mosty protetyczne są obecnie praktycznie niemodne: pomimo swojej wytrzymałości i niskiej ceny, nie mają wystarczających właściwości estetycznych i mogą powodować zniszczenie zębów retencyjnych.
 • Metalowo-ceramiczne mosty protetyczne są mocne, niezawodne i bezpieczne. Są to konstrukcje ceramiczne na podbudowie metalowej. Mosty te mają naturalny wygląd i oferują optymalny stosunek jakości do ceny.
 • Plastikowe mosty protetyczne są lekkie, ekonomiczne i hipoalergiczne oraz mocowane na stosunkowo krótki okres. Ich niska trwałość i szybka produkcja oznaczają, że mogą być stosowane jako środek tymczasowy w celu wyeliminowania braków w rzędach zębów.
 • Mosty cyrkonowe to sztuczne zęby ceramiczne na podbudowie z dwutlenku cyrkonu. Są one dość lekkie i wytrzymałe, wywierają minimalny nacisk na zęby utrzymujące i są w stanie wytrzymać większe obciążenia. Mosty cyrkonowe są estetyczne i naturalnie wyglądające, hipoalergiczne i całkowicie biokompatybilne z tkankami ludzkimi.

Co jest lepsze: implanty czy mosty?

Technika odbudowy zębów za pomocą mostów protetycznych jest znana w Stambule w Turcji od ponad 30 lat, dlatego pacjenci wolą takie konstrukcje od implantów. Mosty dentystyczne są dobrą alternatywą dlaimplantów dentystycznych, niemniej jednak są od nich gorsze.

Zalety mostów protetycznych :

 • Procedura nie wymaga zabiegu chirurgicznego i nie wiąże się z długim okresem rehabilitacji ani ryzykiem nie przetrwania implantu.
 • Wykonanie mostu trwa od 2 do 4 tygodni, podczas gdy wszczepienie implantu zajęłoby do 4 miesięcy.
 • Po zamocowaniu mostu uczucie dyskomfortu trwa nie dłużej niż 3 dni (w przypadku implantacji analogiczny okres wynosi 2 tygodnie).
 • Most jest jedyną opcją w przypadku minimalnej przestrzeni między sąsiednimi zębami. W takim przypadku nie można wszczepić implantów.

Zalety implantów stomatologicznych:

 • Implanty mogą być używane przez całe życie (w Turcji używamy wysokiej jakości implantów tytanowych “Nobel Biocare”, na które udzielana jest gwarancja). Jednocześnie mosty mają ograniczoną żywotność i muszą zostać wymienione pod koniec tego okresu. Krótka żywotność tych protez wynika z właściwości materiału, z którego wykonane są korony.
 • Nie jest wymagane napawanie ani usuwanie miazgi.
 • Implanty dentystyczne eliminują problemy związane z zanikiem tkanki kostnej, ponieważ pomagają obciążać kość, podczas gdy mosty dentystyczne prowadzą do zniszczenia tkanki kostnej, która nie jest poddawana regularnemu obciążeniu.

Odpowiednia pielęgnacja mostów protetycznych

 • Proszę prawidłowo czyścić mosty protetyczne w Turcji dwa razy dziennie.
 • Aby wyczyścić mosty dentystyczne, należy zwrócić szczególną uwagę na wewnętrzną powierzchnię, która styka się z dziąsłami i przestrzeniami międzyzębowymi (można użyć szczoteczki do zębów z pojedynczym rzędem włosia lub nici dentystycznej).
 • Podczas czyszczenia zębów należy trzymać szczoteczkę pod kątem 45° i wykonywać ruchy wymiatające, aby usunąć jak najwięcej cząstek jedzenia i płytki nazębnej.
 • Szczoteczka do zębów z pojedynczym rzędem włókien lub nić dentystyczna mogą być używane z niewielką ilością pasty do zębów.
 • Po wyczyszczeniu mostu protetycznego proszę użyć niewielkiej ilości płynu do płukania jamy ustnej, ale proszę pamiętać, że płyn ten nie może zastąpić powyższej procedury.

Przestrzeganie wszystkich tych zaleceń pomoże przedłużyć żywotność mostu protetycznego i chronić zdrowie pacjenta.

Konserwacja ruchomych i stałych mostów protetycznych powinna być przeprowadzana przy użyciu delikatnych środków czyszczących, aby uniknąć uszkodzenia powierzchni urządzenia. Jeśli most został uszkodzony, proszę nie próbować naprawiać go samodzielnie – należy natychmiast skontaktować się z dentystą.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Manuella

Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️