Rynoplastyka w Tunezji

plastyka nosa w tunezji2 1
Napisany przez Manuella

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o plastyce nosa w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanej plastyki nosa w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com informuje o rhinoplastyce w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena plastyki nosa w Tunezji

Średni koszt plastyki nosa w Tunezji wynosi €2,000. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 1800 euro do 2200 euro. Cena ta obejmuje koszty hotelu i szpitala, transfer z lotniska, tłumacza i leki. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa 2 godziny. Długość pobytu wynosi 7 dni, a pobyt w szpitalu 1 noc. Efekt końcowy jest widoczny w ciągu 6 miesięcy.

ProceduryCeny w Tunezji
Korekcja nosa2000 €
Wtórna plastyka nosa2200 €

Korekcja nosa w Tunezji: dlaczego warto wybrać ten kierunek?

Chirurgia plastyczna od dawna przeraża ludzi ze względu na potencjalne skutki uboczne i związane z nią ryzyko. Jednak zaczyna ona zyskiwać na popularności, a liczba osób poddających się tego typu zabiegom stale rośnie.

Korekcja nosa to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Wiele osób ma kompleks na punkcie swojego nosa i zastanawia się nad jego zmianą poprzez rhinoplastykę.

Tunezja jest popularnym miejscem przeprowadzania operacji nosa ze względu na wysoką jakość świadczonej opieki medycznej w połączeniu z atrakcyjnymi cenami oferowanymi przez kliniki w tym kraju. Proszę dowiedzieć się więcej na temat plastyki nosa w Tunezji.

Plastyka nosa, bardzo poszukiwany zabieg

Rynoplastyka stanowi 10% zabiegów chirurgii plastycznej wykonywanych na całym świecie. Liczba ta stale rośnie. I nie bez powodu: plastyka nosa pozwala zmienić wygląd nosa na lepsze. Przez długi czas ludzie obawiali się rhinoplastyki, obawiając się, że operacja doprowadzi do rozczarowujących lub nawet katastrofalnych rezultatów.

Jednak umiejętności chirurgów oraz rozwój medycyny i stosowanego sprzętu sprawiły, że ten rodzaj operacji jest pod kontrolą. Obecnie plastyka nosa jest praktycznie nieszkodliwą procedurą, pod warunkiem, że jest przeprowadzana w odpowiedniej klinice i przez kompetentnego chirurga.

image de la structure osseuse d'un nez

Dlaczego warto poddać się plastyce nosa?

Chociaż prawdą jest, że niektórzy ludzie akceptują siebie takimi, jakimi są, inni chcieliby skorygować to, co uważają za kosmetyczne wady swojej twarzy. W takich przypadkach często chodzi o nos. Jest zbyt długi, zbyt gruby, zbyt krzywy.

Rhinoplastyka pozwala pacjentom w końcu uzyskać wygląd, o jakim marzyli. Rhinoplastyka jest wykonywana zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, choć większość pacjentów to kobiety.

Podczas gdy większość osób chce poprawić swój wygląd poprzez plastykę nosa, niektóre starsze osoby chcą po prostu wyglądać młodziej. W rzeczywistości korekta opadającego nosa, który pojawia się po pięćdziesiątym roku życia, może nadać Państwu bardziej młodzieńczy wygląd.

Wreszcie, plastyka nosa może mieć cel, który nie jest estetyczny. Niektórzy pacjenci mają trudności z oddychaniem z powodu kształtu nosa. W takim przypadku zmiana kształtu nosa może położyć kres temu cierpieniu.

Możliwości plastyki nosa

Aby dać Państwu wyobrażenie o zmianach, jakie ten zabieg chirurgiczny jest w stanie wywołać w nosie, poniżej znajduje się podsumowanie:

  • Korekta czubka nosa. Może on być opadający, zbyt wysoki, uszczypnięty, cienki, szeroki itp.
  • Korekta problemów z nozdrzami (zbyt szerokie, zbyt krótkie)
  • Korekta zbyt ostrej nasady nosa lub wręcz przeciwnie – wydrążonego grzbietu nosa
  • Korekta wydrążonej nasady nosa.

Jak przebiega plastyka nosa w Tunezji?

Podobnie jak wszystkie zabiegi chirurgiczne, plastyka nosa przebiega zgodnie z procedurą podzieloną na kilka odrębnych etapów. Przestrzeganie tej procedury jest obowiązkiem każdego chirurga i ma zasadnicze znaczenie dla sprawnego przebiegu operacji.

Wstępna konsultacja

Konsultacja przedoperacyjna to pierwszy etap. Udają się Państwo do gabinetu lekarskiego nie po to, aby poddać się operacji, ale w celu postawienia wstępnej diagnozy. Chirurg dokładnie przyjrzy się Państwa nosowi i zada pytania, aby dokładnie zrozumieć, co chcą Państwo zmienić. Sprawdzi, czy ma Pan/Pani odchylony grzbiet nosa, a następnie zaproponuje septorhinoplastykę.

Jego rolą jest również poinformowanie Pana/Pani o szczegółach operacji i porozmawianie z Panem/Panią o leczeniu pooperacyjnym.

Lekarz ma również za zadanie ograniczyć wszelkie nierealistyczne oczekiwania i sprowadzić Pana/Panią z powrotem na ziemię. Musi upewnić się, że są Państwo pewni swoich oczekiwań i nie oczekują cudownych rezultatów.

Wreszcie, konsultacja przedoperacyjna posłuży również do ustalenia, czy dotyczą Państwa jakiekolwiek przeciwwskazania do plastyki nosa.

Przeciwwskazania do plastyki nosa

Niektóre przeciwwskazania sprawiają, że plastyka nosa jest niepraktyczna dla pacjenta, a ich identyfikacja należy do lekarza. Mogą to być niektóre zaburzenia psychiczne, depresja lub poważne napady lęku wymagające leczenia.

Oprócz tych chorób, operacja może być również niemożliwa w przypadku niektórych patologii serca lub płuc lub zaburzeń krzepnięcia. Niektóre nadmierne wady rozwojowe czaszki mogą również zostać wyeliminowane, podobnie jak wady rozwojowe nosa, których nie można skorygować za pomocą plastyki nosa.

Zdjęcie miasta Tunis

Wreszcie, lekarze mogą wykluczyć rhinoplastykę, jeśli pacjent nadmiernie pali.

Przebieg operacji

Po wstępnej konsultacji, jeśli nie spełnia Pan/Pani przeciwwskazań do rhinoplastyki, ustalany jest kolejny termin operacji. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, więc podczas zabiegu nie będą Państwo przytomni. Podejście do operacji różni się w zależności od tego, co należy poprawić.

Nacięcie jest systematycznie wykonywane wewnątrz nozdrzy. Czasami można wykonać inne nacięcia, szczególnie na zewnętrznej skórze lub na czubku nosa. Nacięcia te pozwolą chirurgowi modulować struktury i chrząstki w celu zmiany ich położenia i skorygowania wad n osa zgodnie z życzeniem pacjenta.

Oczywiście nacięcia te są zszywane po zakończeniu operacji. Należy również zauważyć, że jeśli pacjent ma problemy z oddychaniem, są one korygowane w tym samym czasie, aby niepotrzebnie nie wykonywać dodatkowych nacięć.

Należy również pamiętać, że plastyka nosa może wymagać dodania chrząstki w celu zmiany kształtu nosa. Chrząstka ta jest pobierana z obszaru ciała dawcy. Takie przypadki są jednak rzadkie, a lekarz nie może przystąpić do jej usunięcia bez Państwa uprzedniej zgody.

Czas trwania operacji zależy od przypadku i pracy do wykonania, ale szacuje się średnio na 2 do 4 godzin.

Po operacji

Po rhinoplastyce obudzi się Pan/Pani z bandażem na nosie i knotami w nozdrzach. W zależności od rodzaju plastyki nosa, na bandaż może zostać nałożona plastikowa szyna, a także inne silikonowe szyny wewnątrz nozdrzy. Będą Państwo musieli pozostać w szpitalu w klinice do czasu usunięcia knotów, co zwykle następuje 2 dni po operacji.

Przez pewien czas będą Państwo musieli oddychać przez usta, ponieważ przegroda nosowa nie będzie jeszcze funkcjonować. Pana/Pani nos będzie opuchnięty i zostanie Panu/Pani zalecone spanie z uniesioną głową, aby zmniejszyć ten obrzęk.

Jeśli chodzi o szwy, te po wewnętrznej stronie wchłoną się samoistnie, natomiast szwy po zewnętrznej stronie nosa zostaną usunięte przez chirurga po tygodniu. Szyna jest usuwana w ciągu tygodnia do 10 dni, w zależności od przypadku.

Zdjęcie miasta Sfax w Tunezji

Jakie to uczucie?

Po operacji będzie Pan/Pani odczuwać niedrożność nosa. Na twarzy mogą pojawić się siniaki, które znikną po kilku tygodniach. Pana/Pani nos i usta będą również mniej wrażliwe. Wszystkie te objawy są normalne i będą stopniowo zanikać w ciągu kilku tygodni. Proszę uważać, aby nie wydmuchiwać nosa, w przeciwnym razie odczuje Pan/Pani silny ból.

Przerwa w pracy

Po plastyce nosa nie będzie Pan/Pani oczywiście w stanie kontynuować swojej aktywności zawodowej. Będą Państwo mogli wrócić do pracy po 10 dniach lub nawet dłużej, jeśli wykonują Państwo wymagające fizycznie zajęcia. Należy również unikać uprawiania sportu i podnoszenia ciężarów. Jak Państwo widzą, całkowity odpoczynek powinien trwać co najmniej 10 dni.

Plastyka nosa: oczekiwane rezultaty

Po zabiegu plastyki nosa nie będą Państwo w stanie zobaczyć żadnych natychmiastowych rezultatów, ponieważ nos nadal będzie pod bandażem, a twarz będzie pokryta siniakami. Rezultaty pojawią się naprawdę i w pełni po 3 miesiącach po operacji, ponieważ wtedy blizny i obrzęk całkowicie znikają. Jednak pierwsze zarysy rezultatów będą mogli Państwo zobaczyć w ciągu 10 dni, gdy opuchlizna znacznie się zmniejszy.

Po roku nos dostosuje się do zabiegu i przyjmie jeszcze bardziej harmonijny kształt.

Tutaj znajdą Państwo relację wideo na temat plastyki nosa w Tunezji

Reportaż wideo na temat plastyki nosa w Tunezji

Zdjęcia przed i po plastyce nosa

photo avant apres rhinoplastie en tunisie
photo avant apres rhinoplastie en tunisie

Ile kosztuje plastyka nosa w Tunezji?

Europejczycy, podobnie jak wiele innych osób, zazwyczaj wolą poddać się plastyce nosa za granicą, a w szczególności w Tunezji. Głównym powodem jest to, że operacja jest znacznie bardziej przystępna cenowo. W klinikach w Tunezji cena plastyki nosa waha się od 1700 do 2200 euro. Cena ta obejmuje zakwaterowanie, operację, anestezjologa, transfer z lotniska i leki.

Wysokiej jakości medycyna

Pomijając ceny, Tunezja oferuje również najwyższej jakości opiekę medyczną. Chirurdzy nosa w Tunezji są niezwykle kompetentni, a używane przez nich narzędzia są najnowocześniejsze. Również kliniki są bardzo nowoczesne. Krótko mówiąc, wszystko, czego potrzeba do wysokiej jakości operacji.

Jak przebiega operacja plastyki nosa w Tunezji?

Pomiędzy rezerwacją biletu lotniczego, rezerwacją hotelu i wyborem kliniki (ponieważ nie wszystkie kliniki są takie same), procedura jest czasochłonna. Dlatego oferujemy Państwu kompleksową usługę. Zajmiemy się dla Państwa wszystkim, od rezerwacji biletu po organizację konsultacji przedoperacyjnej!


Mają Państwo problem z wyborem odpowiedniej kliniki w najlepszej cenie? Nasz koordynator bezpłatnie pomoże Państwu w pomyślnym przeprowadzeniu operacji w Tunezji. Proszę zapytać nas o bezpłatną wycenę.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Manuella

Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️