Liposukcja szyi w Turcji

liposukcja szyi cena 1
Napisany przez Émilie

Liposukcja szyi w Turcji to zabieg chirurgii plastycznej mający na celu usunięcie tłuszczu ze złogów pod skórą szyi za pomocą kaniuli wyposażonej w silne ssanie. Jest również znany jako lipoplastyka lub formowanie tłuszczu.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat liposukcji szyi w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje liposukcja szyi w Turcji?

Średni koszt liposukcji szyi w Turcji w Stambule wynosi 2,000 €. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €1,600 do €2,400.

ProceduraCena Turcja
Liposukcja szyi2000 €

Co to jest liposukcja szyi?

Liposukcja szyi w Turcji to zabieg chirurgii kosmetycznej mający na celu usunięcie tłuszczu ze złogów pod skórą szyi za pomocą kaniuli wyposażonej w silne ssanie.

Jest również znany jako lipoplastyka lub formowanie tłuszczu. Celem liposukcji szyi jest usunięcie docelowego tłuszczu i pozostawienie pożądanego konturu ciała między odsysanymi i nieodessanymi obszarami.

Liposukcja szyi, zabieg chirurgiczny w Turcji przeznaczony do leczenia powierzchownych i głębokich złogów tłuszczu podskórnego rozmieszczonych w estetycznie nieprzyjemnych proporcjach, okazał się skuteczną metodą poprawy sylwetki.

Liposukcja może radykalnie i trwale zmniejszyć miejscowe obszary wystającego tłuszczu. Jest ona najskuteczniejsza u osób, których waga jest zbliżona do prawidłowej, a skóra jest jędrna i elastyczna.

Te zlokalizowane obszary tłuszczu nie znikają przy ścisłej diecie i ćwiczeniach fizycznych. Z drugiej strony, liposukcja nie jest metodą na utratę lub kontrolę wagi. Liposukcja nie jest metodą leczenia otyłości.

W praktyce liposukcja może być stosowana na wielu obszarach ciała: biodra, uda zewnętrzne, brzuch, kolana, łydki, kostki i ramiona. Udoskonalenia techniczne umożliwiły rozszerzenie jej działania na twarz i szyję (np. podwójny podbródek).

Liposukcja Vaser w wysokiej rozdzielczości

Vaser to alternatywna technika liposukcji, która wykorzystuje fale ultradźwiękowe do zmiękczania tkanki tłuszczowej. Ponieważ vaser działa tylko na tkankę tłuszczową, a nie na inne otaczające tkanki, czas rekonwalescencji jest krótszy, a siniaki i obrzęki są mniejsze.

Vaser umożliwia również bardziej szczegółowe rzeźbienie tkanki tłuszczowej i tworzenie delikatniejszych linii ciała. Technika ta nazywana jest liposukcją Vaser High Definition.

High Definition Vaser podkreśla anatomiczne szczegóły ciała.

Państwa konsultacja

Podczas konsultacji będą Państwo mieli możliwość omówienia swoich celów kosmetycznych. Chirurg oceni Panią/Pana jako kandydatkę/kandydata do zabiegu liposukcji i określi najlepsze dla Pani/Pana podejście.

Na konsultację należy przyjść przygotowanym, aby omówić pełną historię medyczną i odpowiedzieć na następujące pytania:

 • Czy ma Pani/Pan jakiekolwiek problemy zdrowotne lub alergie na leki? Czy leczy się Pan/Pani z powodu jakichkolwiek problemów zdrowotnych?
 • Czy kiedykolwiek miał(a) Pan(i) operację?
 • Jakie leki, witaminy i suplementy ziołowe przyjmuje Pan/Pani obecnie?
 • Jakie jest Pana/Pani obecne spożycie alkoholu, tytoniu i narkotyków?
 • Jaka jest Pana/Pani historia nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych?
 • Jakich wyników spodziewa się Pan/Pani po operacji? Jaka jest Pani/Pana główna motywacja do poddania się abdominoplastyce?

Chirurg również

 • Poprosi Panią/Pana o spojrzenie w lustro i wskazanie dokładnie tych elementów, które chciałaby Pani/Pan zobaczyć poprawione.
 • Zrobi zdjęcia do Pana/Pani dokumentacji medycznej.
 • Oceni Pana/Pani stan zdrowia, w tym wszelkie istniejące wcześniej schorzenia lub czynniki ryzyka.
 • Ocena elastyczności skóry.
 • Omówić Pani/Pana idealną, realistyczną i aktualną wagę.
 • Proszę wyjaśnić rodzaj zabiegu lub kombinację zabiegów.
 • Proszę wyjaśnić, jakich rezultatów można się spodziewać.
 • Proszę wyjaśnić opcje znieczulenia.
 • Proszę wyjaśnić, czego może się Pan/Pani spodziewać po operacji.
 • Pokazanie zdjęć przed i po przypadkach podobnych do Pani/Pana i udzielenie odpowiedzi na wszelkie pytania.
 • Proszę wyjaśnić związane z tym ryzyko i powikłania.

Rodzaj znieczulenia

W zależności od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi, liposukcja może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym, znieczuleniu miejscowym połączonym z sedacją dożylną lub znieczuleniu ogólnym. W niektórych przypadkach można również zastosować znieczulenie regionalne, takie jak znieczulenie zewnątrzoponowe.

Pobyt w szpitalu

Długość pobytu w szpitalu zależy od ilości usuniętego tłuszczu. Może on być krótki (kilka godzin) w przypadku małych liposukcji w znieczuleniu miejscowym lub dłuższy (1 lub 2 dni) w przypadku większych liposukcji w znieczuleniu ogólnym.

Technika operacyjna

Każdy chirurg ma swoje własne techniki, które dostosowuje do każdego nowego przypadku w celu uzyskania jak najlepszych wyników. Istnieją jednak pewne wspólne zasady: Nacięcia skóry są niewielkie (3 do 4 milimetrów) i dyskretne, zazwyczaj ukryte w naturalnym fałdzie. Komórki tłuszczowe z głębokich i powierzchownych warstw są odsysane za pomocą gładkich kaniul, które przechodzą przez warstwy tkanki podskórnej, uważając, aby ominąć nerwy i naczynia krwionośne.

Wąska metalowa rurka jest wprowadzana przez małe nacięcie (w tym przypadku rurka Vaser) do otaczającej skóry. Jest ona podłączona do potężnej pompy próżniowej, która jest przeciągana tam i z powrotem przez obszar nadmiaru tłuszczu. Urządzenie Vaser rozbija powierzchowną tkankę tłuszczową za pomocą fal ultradźwiękowych, a urządzenie próżniowe zasysa tłuszcz. Proces ten eliminuje tunele tłuszczowe, pozostawiając nienaruszone małe naczynia krwionośne i nerwy. Skóra następnie cofa się.

Po operacji zakładany jest opatrunek uciskowy przy użyciu bandaża elastycznego. Bardzo często na bandaż zakłada się specjalną odzież uciskową. Czas trwania operacji zależy od ilości usuniętego tłuszczu i liczby obszarów ciała poddawanych zabiegowi. Może on wynosić od 20 minut do 3 godzin (średni czas wynosi od 1 do 2 godzin).

Po operacji

Czas potrzebny na rekonwalescencję po operacji jest proporcjonalny do ilości usuniętego nadmiaru tłuszczu. Po operacji zauważą Państwo obrzęk i zasinienie w obszarach poddanych zabiegowi. Ból może się różnić w zależności od pacjenta, ale zazwyczaj jest niewielki ze względu na użycie bardzo cienkich kaniul. Zmęczenie jest powszechne w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu, szczególnie po dużych operacjach liposukcji. Ostateczny rezultat można ocenić najlepiej po 6 miesiącach od operacji.

Jakie są ograniczenia?

Ważne jest, aby zrozumieć, że liposukcja nie jest metodą leczenia otyłości. Ilość tłuszczu, którą można usunąć z miejscowego obszaru, jest ograniczona bezpieczną ilością (maksymalnie 3 litry) i naturalnym limitem, kiedy nie można już usunąć więcej tłuszczu. W związku z tym może nie być możliwe odchudzenie danego obszaru w takim stopniu, w jakim by Pan/Pani sobie tego życzył/a.

Kolejne zabiegi można przeprowadzić na tym samym obszarze po upływie sześciu miesięcy. W niektórych sytuacjach skóra jest nieelastyczna i luźna. Liposukcja w tych obszarach będzie miała tendencję do pozostawiania luźniejszej skóry, a wycięcie skóry może być zalecane w celu skorygowania tego, w tym samym czasie co liposukcja lub na późniejszym etapie.

Najczęściej występuje to na brzuchu, po ciąży lub utracie wagi, pośladkach lub szyi. Wgłębienia i zmarszczki skóry, czasami znane jako cellulit, nie zostaną poprawione przez liposukcję.

Możliwe powikłania

Liposukcja, nawet jeśli jest wykonywana ze względów estetycznych, jest prawdziwą operacją chirurgiczną, co wiąże się z ryzykiem związanym z każdą procedurą medyczną, niezależnie od tego, jak łagodna może się ona wydawać.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Émilie

Nazywam się Emilie Gervais i mieszkam w Stambule, w Turcji. Jestem pisarką medyczną z rozległą wiedzą naukową i ponad 15-letnim doświadczeniem w badaniach nad rakiem i biologii molekularnej. Mam doświadczenie w organizacji kongresów i zarządzaniu projektami. Potrafię przekazywać złożone koncepcje medyczne i naukowe różnym odbiorcom za pośrednictwem różnych mediów, w tym tej strony internetowej jako forum dla moich tekstów.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️