Licówki dentystyczne w Turcji

licówka dentystyczna Turcja 2 1
Napisany przez Émilie

Czy rozważają Państwo licówki dentystyczne w Turcji? Ten kompletny przewodnik zawiera wszystko, co muszą Państwo wiedzieć o leczeniu stomatologicznym, obserwacji pooperacyjnej i kosztach w Stambule. Proszę poprosić o wycenę i uzyskać najlepszą cenę w Turcji za gwiazdorski uśmiech.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje o licówkach dentystycznych w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych tureckich chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena licówek dentystycznych w Turcji

Cena licówki dentystycznej w Turcji w Stambule wynosi €200. W zależności od Państwa potrzeb koszt licówki Emax® lub Lumineers® może wahać się od 180 do 350 euro. Wymagany jest 8-dniowy pobyt w Stambule. Zabieg trwa 1 tydzień.

Cena ta obejmuje konsultację przed zabiegiem, zdjęcie rentgenowskie, wycisk, dopasowanie, znieczulenie, hotel i transfer z lotniska. Rezultaty widoczne natychmiast.

Licówka cyrkonowa180 €
Licówka ceramiczna200 €
Licówka stomatologiczna Emax250 €
Licówka stomatologiczna Lumineers350 €

Licówki dentystyczne w Turcji: ostateczny przewodnik

Znane również jako“Hollywood Smile” w Stambule, licówki dentystyczne polegają na umieszczeniu muszli na zębach. Doświadczeni dentyści, wysokiej jakości licówki, w 100% udana operacja, a przede wszystkim bardzo przystępna cena– podobnie jak Antalya, Stambuł jest najczęściej wybieranym miejscem do zmiany kształtu zębów.

choisir la teinte pour un sourire de star avec les facettes dentaires à istanbul
Wybór koloru Państwa licówek

W religii islamskiej licówki dentystyczne nie są haram. Jest to akceptowane, jeśli celem jest usunięcie wady zębów.

Gotowy na licówki dentystyczne w Turcji? Proszę postępować zgodnie z przewodnikiem.

Czym są licówki dentystyczne?

Licówki stomatologiczne są dla zębów tym, czym sztuczne paznokcie dla palców. Technika stomatologii estetycznej polega na przyklejeniu cienkiej warstwy materiału (często ceramicznego lub kompozytowego) do widocznej powierzchni zębów.

résultat avant après des facettes dentaires à Istanbul
Przed i po wykonaniu licówek dentystycznych w Stambule

Zaprojektowane zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, licówki stomatologiczne mogą być stosowane do korygowania koloru zębów lub ukrywania drobnych nieprawidłowości, takich jak nachodzące na siebie lub rozstawione zęby.

Wykonywane w gabinecie stomatologicznym, nie ingerują w żaden sposób w główną funkcję żucia. Pomaga również chronić kruche zęby i zachować szkliwo. Co więcej, jest łatwy w utrzymaniu: wystarczy szczotkować zęby trzy razy dziennie.

Przed i po zdjęciach naszych pacjentów w Stambule

avant apres facette dentaire turquie
Facettes en Turquie
avant apres facette dentaire turquie
avant apres facette dentaire turquie
Détartrage facettes
avant apres facette dentaire turquie
Facette Lumineers
avant apres facette dentaire turquie
Détartrage facettes dentaires Emax en Turquie
avant apres facette dentaire turquie
Facette couleur B1
avant apres facette dentaire turquie
Gingivectomie facette
photo avant apres facette dentaire turquie
Photo avant après
résultat avant apres facette dentaire turquie
Facette à Istanbul

Estetyczne rozwiązanie dla drobnych korekt

Zalecane dla osób dorosłych lub od 18 roku życia, licówki dentystyczne w Turcji mogą być stosowane tylko u pacjentów prowadzących zdrowy tryb życia.

Aby uzyskać gwiazdorski uśmiech, podobnie jak celebryci lub influencerzy na Instagramie, należy ograniczyć żywność i napoje, które są zbyt słodkie lub zbyt kwaśne. Proszę uważać, obgryzanie paznokci lub żucie ołówka nie będzie już możliwe.

Schéma pour comprendre la pose d'une facette dentaire en Turquie
Schemat przedstawiający zakładanie licówek dentystycznych w Turcji

Technika ta jest skuteczna w przypadku :

 • Przebarwień, których nie można już usunąć za pomocą wybielania zębów.
 • Zęby z przerwami, źle ustawione lub z diastemą.
 • Lekko złamanych lub uszkodzonych zębów
 • Źle ustawionych siekaczy.

Z drugiej strony, licówki stomatologiczne są niekompatybilne, jeśli cierpią Państwo na bruksizm. Istnieje ryzyko, że licówki będą się o siebie ocierać. Ani w przypadku brakujących nerwów lub zepsutych zębów. To samo dotyczy chorób przyzębia.

Diagnoza w gabinecie stomatologicznym określi, czy można założyć licówki. Możemy polecić Państwu najlepszych dentystów w Stambule, Izmirze i Antalyi.

Różne rodzaje licówek dentystycznych w Turcji

Najnowocześniejsza technologia, wysokiej jakości materiały: licówki dentystyczne w Turcji są znane z tego, że są bardzo wyrafinowane.

W szczególności w Stambule urok miasta, ale także jakość chirurgii i wskaźnik powodzenia operacji wystarczą, aby przywrócić Państwu uśmiech.

Différence entre vraies dents et facettes dentaires
Różnica między prawdziwymi zębami a licówkami dentystycznymi

Do produkcji licówek dentystycznych stosuje się zazwyczaj dwa rodzaje materiałów: żywicę kompozytową i ceramikę. Oba pomagają poprawić wygląd uśmiechu i stworzyć harmonijny uśmiech.

Żywica kompozytowa

Licówka stomatologiczna z żywicy kompozytowej jest powłoką, która jest zakładana bezpośrednio przez dentystę w gabinecie. Nie wymaga specjalnego przygotowania. Powłoka (białe wypełnienie) jest kształtowana bezpośrednio na zębie. Oto jej zalety:

 • Pojedyncza wizyta w celu zamaskowania niedoskonałości na Państwa zębach i zapewnienia idealnego wyrównania zębów;
 • Szybkie leczenie z natychmiastowym efektem, ale także mniej kosztowne;
 • Łatwość konserwacji i naprawy;
 • Krótsza żywotność niż ceramika.
Schéma explicatif sur les facettes dentaires
Schemat wyjaśniający sposób nakładania licówek dentystycznych

Ceramika i porcelana

Aby wykonać licówkę ceramiczną lub porcelanową, należy pobrać wycisk zębów. Druga wizyta pozwoli dentyście na zacementowanie licówki na zębie. Oto zalety

 • Naturalny, półprzezroczysty wygląd dla promiennych zębów;
 • Łatwa konserwacja i długotrwałe użytkowanie. Mogą one wytrzymać do 20 lat;
 • Droższe niż licówki kompozytowe, ale trwalsze;
 • Nie zmieniają koloru z upływem czasu.

Cyrkon

Cyrkon lub cyrkon jest naturalnym związkiem chemicznym. Jest biokompatybilny z dziąsłami. Ma biały kolor, pewną przezierność i nadaje licówkom naturalny wygląd. Oto ich zalety:

 • Naturalny, półprzezroczysty wygląd zębów;
 • Estetyczne rezultaty;
 • Nie odbarwia się z upływem czasu. Odporność na kawę, herbatę i nikotynę.
Sourire avec des facettes Ziconium
Uśmiech z licówkami cyrkonowymi

Najlepsze marki licówek dentystycznych

Licówki ceramiczne są nadal bardziej popularne niż licówki kompozytowe z wielu oczywistych powodów: oferują bardziej naturalny, długotrwały efekt. Poniżej przedstawiamy Państwu marki licówek ceramicznych:

Marka Emax®

Licówki IPS e.max® są zastrzeżonym znakiem towarowym i odnoszą się do licówek porcelanowych produkowanych przez markę Emax.

Bardzo popularne wśród pacjentów, ale także wśród dentystów w Stambule, licówki dentystyczne Emax są formowane na wymiar przy użyciu ceramiki skaleniowej, szkła i litu.

Nakłada się je na przednią część zęba, która została spiłowana o 0,3 mm w celu zszorstkowania powierzchni i zapewnienia idealnego trzymania się licówki. Ten skład sprawia, że są one bardziej trwałe w czasie.

Żywotność licówek stomatologicznych Emax szacuje się na 10-15 lat, a nawet dłużej, jeśli prowadzą Państwo doskonały tryb życia.

Schéma d'une dent limée
Schemat oszlifowanego zęba

Licówki stomatologiczne Emax są cieńsze. Zapewniają naturalny wygląd i lekką przezierność, dając naturalny wygląd zbliżony do szkliwa.

Kolejną zaletą lic ówek Emax jest to, że nie zawierają metalu, dzięki czemu są zdrowe i biokompatybilne z dziąsłami. Co więcej, są one równie odpowiednie dla siekaczy, kłów i, w niektórych przypadkach, przedtrzonowców.

Marka Lumineers

Lumineers® to amerykańska marka licówek stomatologicznych. Po raz pierwszy pojawiła się w Hollywood w latach 90. i szybko stała się bardzo popularna wśród hollywoodzkich gwiazd. Stąd nazwa Hollywood Smile.

Nieprzezroczyste, białe i wysoce przezierne licówki Lumineers zapewniają idealnie wyrównane, promienne zęby. Ich grubość wynosi zaledwie 0,3 mm. Po umieszczeniu w jamie ustnej nie powinny zakłócać funkcji żucia ani zgryzu szczęki.

facette dentaire lumineers en Turquie
Licówki Lumineers® w Turcji

Przed założeniem licówek Lumineers należy pobrać wycisk zębów. Jednak przygotowanie ich do montażu zajmie około 3 tygodni.

Różne etapy montażu licówki dentystycznej w Turcji

Dopasowanie licówki dentystycznej w Turcji to bardzo precyzyjna procedura ortodontyczna. Jest wykonywany na miarę w gabinecie stomatologicznym przez chirurga stomatologa.

Pierwsza konsultacja

Podczas wstępnej konsultacji omówimy kształt i położenie zębów, ich rozmiar oraz liczbę potrzebnych licówek. W razie potrzeby można wykonać zdjęcie rentgenowskie i odlew zębów.

Premiere consultation dentaire à Istanbul
Pierwsza konsultacja stomatologiczna w Stambule

Formowanie zębów

Drugi etap obejmuje wykonanie odlewu Państwa zębów. Proszę zauważyć, że nie jest to konieczne, jeśli zdecydują się Państwo na licówki kompozytowe. Jednak w przypadku licówek Emax lub Lumineers krok ten jest bardzo ważny.

W tym celu lekarz użyje tacki, do której zostanie wlana żywica. Następnie umieszcza się ją w ustach pacjenta. Przed wyjęciem tacki należy odczekać kilka minut, aby żywica pozostała mocno uformowana na zębach.

Création du moule dentaire à Istanbul
Tworzenie formy dentystycznej w Stambule

Przygotowanie zębów

Po wykonaniu formy lekarz może rozważyć lekkie przeszlifowanie szkliwa, aby pomóc licówkom w związaniu.

Zakładanie

Chirurg stomatologiczny nałoży cement na każdy ząb w celu przyklejenia licówki. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Operacja trwa od 35 minut do 4 godzin. Przed ostatecznym przyklejeniem licówek dentystycznych zostanie przeprowadzona tymczasowa próba.

Après la pose des facettes dentaires en Turquie
Po licówkach dentystycznych w Turcji

Po założeniu

W ciągu pierwszych kilku godzin mogą Państwo odczuwać lekki dyskomfort, zwłaszcza podczas posiłków. Ale to zniknie, gdy przyzwyczają się Państwo do nowych zębów. W ciągu najbliższych dwóch dni planowana jest wizyta kontrolna w celu sprawdzenia, czy licówki przylegają do dziąseł i szkliwa

Ryzyko, powikłania i skutki uboczne

Założenie licówek stomatologicznych może wiązać się z pewnym rzadkim ryzykiem:

 • Problemy z dopasowaniem koloru;
 • Nadwrażliwość zębów na ciepło i zimno;
 • Stan zapalny dziąseł;
 • Możliwa próchnica zębów;
 • Reakcja alergiczna na środek znieczulający.

Dlatego powinni Państwo zaufać naszej pomocy w wyborze chirurga w Stambule i zdecydować się na renomowanego i doświadczonego lekarza.

Film objaśniający zakładanie licówek dentystycznych

Ważne informacje

Licówki stomatologiczne, podobnie jak naturalne zęby, nie chronią przed ubytkami. Co więcej, dziąsła będą nadal rosły wokół licówek, więc pielęgnacja jamy ustnej jest niezbędna.

Utrzymanie licówek wymaga bardzo niewielkiego wysiłku:

 • Szczotkowanie zębów szczoteczką z miękkim włosiem;
 • Używanie nici dentystycznej w celu pozbycia się zanieczyszczeń;
 • Regularny skaling w celu utrzymania nienaruszonej bieli.

Proszęograniczyć spożycie kawy, herbaty i tytoniu, które mogą powodować brązowienie zębów i licówek. Proszę również uważać na karmel i liście karczocha oraz wszelkie pokarmy, które mogą ciągnąć za szczękę.

photo avant après de facettes dentaires
Przed i po zdjęciu licówek dentystycznych

Turystyka stomatologiczna i kosmetyczna w Turcji

Turcja jest rajem dla turystyki medycznej i stomatologicznej. Stambuł, ojczyzna zaawansowanej technologii estetycznej, jest pełen najlepszych adresów dla chirurgii kosmetycznej i chirurgii stomatologicznej w zakresie licówek lub implantów dentystycznych.

Dzięki wspaniałej scenerii Bosforu, klinikom z najwyższej klasy infrastrukturą turystyczną i medyczną oraz przystępnym kosztom operacji, wybór Turcji jest szybki.

Czy jest Pan/Pani nosicielem wirusa HIV? Specjalna klinika stomatologiczna została zarezerwowana dla Państwa, aby założyć licówki dentystyczne w sposób całkowicie bezpieczny zarówno dla Państwa, jak i personelu.

Przeczytaj także: implanty stomatologiczne all-on-4 w Turcji

Magnifique panoramique d'Istanbul avec une vue sur le Bosphore
Wspaniały panoramiczny widok na Stambuł z widokiem na Bosfor

Nasze zaangażowanie na rzecz dostępności obejmuje usługę wynajmu wózków inwalidzkich i spersonalizowaną pomoc dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Wybór odpowiedniego dentysty

Turcja ma wielu chirurgów stomatologicznych specjalizujących się w licówkach, szczególnie w Stambule. Ale jeśli chodzi o dentystę, który dopasuje Państwa licówki dentystyczne w Turcji, najlepiej wybrać najlepszego, aby uniknąć nieudanej operacji.

Biorąc pod uwagę, że jest to operacja szyta na miarę i nieodwracalna, ważne jest, aby wybrać kompetentnego i doświadczonego dentystę.

Przygotowanie podróży

Proszę przygotować się do podróży do Turcji. Jeśli posiadają Państwo dowód osobisty z niektórych krajów europejskich, nie będą Państwo potrzebować wizy ani nawet paszportu.

Nasz koordynator zaproponuje Państwu pakiet all-inclusive, który obejmuje bilet lotniczy, taksówkę, zakwaterowanie, tłumacza, leczenie i leki. Pakiet ten pozwala ograniczyć koszty i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

coordinatrice dentaire à Istanbul en Turquie
Koordynator stomatologiczny w Stambule, Turcja

Jak długo utrzymują się licówki?

Długowieczność licówek jest doskonała, gdy są one w pełni związane ze szkliwem. Mogą one wytrzymać do 20 lat lub dłużej w przypadku licówek porcelanowych lub od 7 do 10 lat w przypadku licówek kompozytowych.

Czy licówki mogą się przebarwiać?

Z czasem licówki dentystyczne wykonane z tańszych materiałów mogą ulec przebarwieniu i/lub odbarwieniu. Podczas gdy licówki kompozytowe mogą z czasem odbarwić się, niezwykle trudno jest zabarwić licówki porcelanowe.

Jak długo powinienem pozostać w Turcji na licówki dentystyczne?

Muszą Państwo pozostać wStambule przez 8 dni. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zostali Państwo dłużej, aby cieszyć się pięknem kraju lub przetestować uwodzicielską moc nowych zębów.

Calcul des devis médical par la coordinatrice
Przygotowanie kosztorysu medycznego przez koordynatora

Jeśli mają Państwo trudności z dokonaniem wyboru, możemy pomóc Państwu w pomyślnym przeprowadzeniu operacji po obniżonej cenie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


Często zadawane pytania

Jak długo trwa licówka dentystyczna w Turcji?

Licówki dentystyczne zakładane w Turcji są bardzo trwałe. Ich żywotność różni się w zależności od jakości. Licówki kompozytowe utrzymują się od 7 do 10 lat. Z drugiej strony licówki porcelanowe lub ceramiczne mogą trwać do 20 lat.

Licówki kompozytowe lub ceramiczne to dobry sposób na skorygowanie nachodzących na siebie zębów, zwłaszcza jeśli zachodzą na siebie tylko nieznacznie. Muszą być one jednak wykonane na zamówienie, aby uzyskać naturalny, estetyczny i trwały efekt.

W razie potrzeby licówki stomatologiczne mogą być przyklejane do koron ceramicznych. Dzieje się tak w przypadku złamania korony zęba. Z drugiej strony, surowo zabrania się ukrywania źle umiejscowionej korony za pomocą licówki dentystycznej.

Zaleca się lekkie spiłowanie zębów, aby uniknąć zwiększenia objętości zębów i zapewnić bardzo mocne połączenie. Możliwe jest również nałożenie licówek bez przycinania zębów, przy użyciu ultracienkich licówek zwanych Lumineers®.

Licówki stomatologiczne są tak wytrzymałe jak naturalne zęby. Mogą Państwo jeść normalnie, z zachowaniem kilku środków ostrożności: Proszę unikać twardych, lepkich lub kwaśnych pokarmów. Proszę żuć powoli i ostrożnie. Proszę używać miękkiej szczoteczki do zębów i regularnie konsultować się z dentystą.

Aby mieć licówki dentystyczne zamontowane w Turcji, muszą Państwo zostać na co najmniej 10 dni. W rzeczywistości cały zabieg trwa od 7 dni. Ale nie spędzą Państwo całego tego czasu w klinice dentystycznej. Konieczne są tylko 4 konsultacje z dentystą.

Zakładanie licówek dentystycznych w Stambule jest bezbolesne. Jest to bezbolesna i bezpieczna procedura, ponieważ nie ma potrzeby dewitalizacji zębów. Gdy trzeba spiłować kilka zębów, zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Nie odczują Państwo żadnego bólu.

O autorze

Émilie

Nazywam się Emilie Gervais i mieszkam w Stambule, w Turcji. Jestem pisarką medyczną z rozległą wiedzą naukową i ponad 15-letnim doświadczeniem w badaniach nad rakiem i biologii molekularnej. Mam doświadczenie w organizacji kongresów i zarządzaniu projektami. Potrafię przekazywać złożone koncepcje medyczne i naukowe różnym odbiorcom za pośrednictwem różnych mediów, w tym tej strony internetowej jako forum dla moich tekstów.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️