Wtórna plastyka nosa w Turcji

Wtórna plastyka nosa Turcja 2 1
Napisany przez Laurence

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o wtórnej plastyce nosa w Turcji! Jaka jest średnia cena w Stambule? Nasze porady dotyczące udanej wtórnej plastyki nosa.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat wtórnej plastyki nosa w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje wtórna plastyka nosa w Turcji?

Średni koszt wtórnej plastyki nosa w Turcji wynosi €2,200. Cena obejmuje znieczulenie, koszty hospitalizacji, badania medyczne, leki i honorarium chirurga. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa 3 godziny. Pobyt w Stambule trwa 7 dni, a pobyt w szpitalu 1 noc. Efekt końcowy jest widoczny w ciągu 6 miesięcy.

Korekcja nosa1800 €
Wtórna plastyka nosa2200 €
Etniczna plastyka nosa2300 €
Ultradźwiękowa plastyka nosa2500 €

Czym jest wtórna plastyka nosa?

Czy uważają Państwo, że Państwa nos jest nadal zbyt duży? Czy rhinoplastyka etniczna poszła za daleko – lub niewystarczająco daleko? A może po prostu chcą Państwo poprawić czubek nosa lub mają Państwo problemy z oddychaniem od czasu pierwszej plastyki nosa. Procedura ta jest odpowiednia zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Jeśli którykolwiek z tych scenariuszy brzmi znajomo, może być Pan/Pani kandydatem do korekty nosa w Turcji lub Tunezji po niższych cenach. Nie jest Pan/Pani sam/a. Chociaż statystyki są różne, około 15% pierwotnych plastyki nosa wymaga korekty z tego czy innego powodu.

Udana wtórna plastyka nosa

Plastyka nosa jest jednym z TOP10 zabiegów chirurgii plastycznej w Turcji.

W przypadku zdecydowanej większości osób, wtórna operacja jest związana z konkretnym problemem estetycznym, takim jak krzywy czubek nosa, lub problemem funkcjonalnym, takim jak trudności w oddychaniu. Problemy te niekoniecznie wynikają z winy pierwotnego chirurga.

Nie wszystkie aspekty gojenia są pod kontrolą lekarza, a niektóre zmiany anatomiczne mogą stwarzać szczególne problemy chirurgiczne.

Zdjęcia przed i po

Proszę rozważyć korektę nosa

Zdecydowanie się na korektę nosa nie jest decyzją, którą należy podejmować lekkomyślnie. Procedura korekty może być znacznie bardziej skomplikowana niż pierwotna plastyka nosa i wymaga chirurga z dogłębną znajomością struktury nosa i techniki chirurgicznej. W związku z tym może trwać dłużej i kosztować znacznie więcej.

Niektóre osoby powracają do chirurga plastycznego, który przeprowadził ich pierwotną operację w celu jej korekty. Inni szukają nowego chirurga, który specjalizuje się w korekcji nosa. Decyzja ta zależy od doświadczenia chirurga i Państwa relacji z nim.

Proszę nie wracać do pierwotnego chirurga tylko dlatego, że może być tańszy. Proszę upewnić się, że wybrany lekarz rozumie przyczynę problemu i potrafi go rozwiązać.

Photo avant après d'une rhinoplastie secondaire en Turquie
Zdjęcie przed i po wtórnej plastyce nosa w Turcji

Otwarta i szczera rozmowa z chirurgiem na temat Państwa oczekiwań i celów jest jednym z najważniejszych kroków do udanej operacji i rekonwalescencji po wtórnej plastyce nosa. Proszę pamiętać, że wszystkie osoby z HIV są akceptowane.

Idealnie byłoby, gdyby odbył Pan/Pani tę rozmowę przed pierwszą plastyką nosa, co zminimalizowałoby potrzebę powtórnej plastyki nosa, ale zdarzają się sytuacje, w których konieczna jest korekta plastyki nosa.

Jeśli potrzebuje Pan/Pani korekty nosa, proszę upewnić się, że jasno wyjaśni Pan/Pani, dlaczego jest Pan/Pani niezadowolony/a z pierwszej korekty nosa.

Obecnie niektórzy chirurdzy korzystają z programów do obrazowania 3D, aby pokazać, jak nowy nos może wyglądać na twarzy. Ten rodzaj wirtualnego modelu może pomóc Państwu lepiej zarządzać swoimi oczekiwaniami.

Nie jest jednak możliwe osiągnięcie wszystkiego, czego Państwo sobie życzą lub co chirurg może narysować. Przyszły chirurg powinien również pokazać Państwu przykłady nosów, które odzwierciedlają Państwa problemy i cele, a także zademonstrować, że wie, jak uzyskać pożądany przez Państwa wygląd.

Podczas wtórnej konsultacji plastyki nosa w Turcji, chirurg plastyczny zbada również skórę, wytrzymałość chrząstki i strukturę kości oraz oceni ilość dostępnej chrząstki, ponieważ przeszczep chrząstki jest prawie zawsze konieczny.

Przeszczepy mogą stworzyć lepszy kształt i wspierać drogi oddechowe – dwa powody, dla których warto wykonać wtórną plastykę nosa.

Wtórna plastyka nosa: proszę się nie spieszyć

Proszę odczekać co najmniej rok przed rozważeniem powtórnej plastyki nosa. Jeśli część obrzęku nosa ustąpi niemal natychmiast, może minąć rok, zanim zniknie cały obrzęk. Większość chirurgów uważa, że niewielki obrzęk utrzymuje się nawet dłużej.

Zmiękczenie tkanki bliznowatej również zajmuje co najmniej rok (więcej, jeśli przeszedł/a Pan/Pani już dwie lub trzy operacje nosa), a twarda blizna może uniemożliwić chirurgowi wykonanie prawidłowej korekty.

Photo avant après d'une rhinoplastie secondaire à Istanbul
Zdjęcie przed i po wtórnej plastyce nosa w Stambule

Ostatecznie, po roku będzie Pani miała bardziej realistyczne wyobrażenie o tym, co jest nie tak – lub w ogóle nie tak – z Pani nowym nosem, a chirurg będzie w stanie lepiej go skorygować. Jeśli zgłosi się Pan/Pani zbyt wcześnie na korektę nosa, może Pan/Pani zmienić drobny problem w poważną katastrofę, więc proszę uzbroić się w cierpliwość.

Informacje na temat leczenia chirurgicznego

Operacje wtórnej plastyki nosa w Turcji różnią się w zależności od pacjenta. Problemy mogą wystąpić w dowolnym obszarze nosa, w tym na górze, na dole lub na czubku. Korekta nosa powinna być spersonalizowana, aby rozwiązać Państwa obawy.

Korekta nosa może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym i sedacji lub w znieczuleniu ogólnym. Zabieg może trwać dłużej niż pierwotna plastyka nosa, czasami nawet do czterech godzin. Natomiast pierwotna plastyka nosa trwa od jednej do dwóch godzin.

W przypadku chirurgicznej korekty nosa celem jest przywrócenie zarówno struktury, jak i funkcji. W niektórych przypadkach chirurg może spróbować odtworzyć symetrię poprzez dodanie lub usunięcie chrząstki.

W razie potrzeby dodatkowa chrząstka może zostać pobrana z przegrody, ucha lub jednego z żeber. Ogólnie rzecz biorąc, łatwiej jest naprawić problemy, gdy podczas pierwotnej operacji nie usunięto wystarczającej ilości chrząstki, ponieważ chirurg może wrócić i usunąć więcej chrząstki.

Częściej jednak rhinoplastyka rewizyjna polega na dodaniu chrząstki w celu udrożnienia dróg oddechowych lub odtworzenia kształtu i proporcji.

Korekta nosa może być wykonana po wewnętrznej stronie nosa (zamknięta korekta nosa) lub na spodniej stronie nosa między nozdrzami (otwarta korekta nosa).

Inspection du nez de la patiente
Kontrola nosa pacjenta

Zamknięta plastyka nosa ma tęzaletę, że jest mniej traumatyczna i mniej inwazyjna dla tkanek, ponieważ chirurg odsłania tylko obszary, które wymagają korekty, podczas gdy podejście otwarte obejmuje szersze rozwarstwienie i więcej rozłączania i ponownego łączenia struktur podtrzymujących.

Podejście zamknięte może być bezpieczniejsze, jeśli mają Państwo blizny po wcześniejszych operacjach nosa, ale niektórzy chirurdzy preferują podejście otwarte ze względu na ekspozycję, którą zapewnia, lub w celu lepszego zrozumienia i wizualizacji skomplikowanych przypadków.

Proszę nie wybierać chirurga tylko dlatego, że wykonuje określoną technikę: proszę znaleźć kogoś, kto dobrze wyjaśni procedurę, ma zdrowy rozsądek i będzie się Państwem opiekował z pełnym zaufaniem.

Każda korekta nosa jest wyjątkowa. Nie ma czegoś takiego jak jeden uniwersalny zabieg korekcji nosa.

Korekta nosa czy wypełniacz?

Wypełnienie: tak czy nie? Jest to pytanie, które pojawia się, gdy chodzi o korektę niektórych nieregularności i asymetrii występujących po rhinoplastyce.

Korekta nosa jest częstym, choć skomplikowanym zabiegiem. Dlatego niektórzy chirurdzy mogą zdecydować się na wygładzenie powstałych niedoskonałości za pomocą wypełniaczy.

Ale czy jest to skuteczne? W odpowiednich rękach i na odpowiednim nosie, właściwy wypełniacz może zdziałać cuda.

Wypełniaczeiniekcyjne mogą być tańszą i bezpieczniejszą alternatywą dla wtórnej operacji nosa, ale nie są wolne od ryzyka i nie są rozwiązaniem dla wszystkich niedoskonałości.

Wypełniacze nie powinny być stosowane zamiast pierwotnej i/lub rewizyjnej operacji nosa; jednak niektóre wypełniacze mogą odgrywać rolę w drobnych korektach.

Photo avant après d'une rhinoplastie secondaire à Istanbul
Zdjęcie przed i po wtórnej plastyce nosa w Stambule

Obecnie wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego (takie jak Restylane i Juvederm), żele hydroksyapatytu wapnia (takie jak Radiesse) i płynny silikon są stosowane poza wskazaniami do leczenia deformacji nosa. Silikon może być szkodliwy i zwiększać ryzyko poważnych powikłań, takich jak guzki, zapalenie tkanki łącznej i owrzodzenia.

W ten sam sposób technika wstrzykiwania może mieć wpływ na satysfakcję podczas wypełniania fałdów twarzy. Takie praktyki odgrywają również rolę w korygowaniu niedoskonałości nosa.

Na przykład, wypełniacze te nie powinny być stosowane u podstawy i na czubku nosa i powinny być wstrzykiwane głęboko, aby uniknąć powikłań.

Ryzyko, powikłania i skutki uboczne

Może istnieć pewne rzadkie ryzyko związane z wtórną plastyką nosa:

  • Tymczasowa utrata węchu;
  • Długotrwały obrzęk;
  • Pęknięcie małych naczyń krwionośnych;
  • Perforacja przegrody nosowej;
  • Słabe gojenie;
  • Problemy z oddychaniem.

Dlatego też powinni Państwo zaufać naszej pomocy w wyborze chirurga w Stambule i zdecydować się na renomowanego i doświadczonego specjalistę.

Proszę zauważyć, że w religii islamskiej wtórna plastyka nosa nie jest haram. Jest akceptowana, jeśli celem jest usunięcie wady wpływającej na ciało.

Aby zapewnić komfort osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich, przygotowaliśmy sprzęt dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Kontrola pooperacyjna w przypadku rhinoplastyki wtórnej

Rynoplastyka rewizyjna jest podobna do rynoplastyki pierwotnej. Opakowanie do nosa pomaga zmniejszyć obrzęk i krwawienie po operacji, ale nie będzie Pan/Pani w stanie oddychać przez nos do czasu usunięcia kawałków.

Chirurg może przepisać Panu/Pani środki przeciwbólowe, aby złagodzić ból związany z operacją. Po operacji może Pan/Pani odczuwać nudności. Jeśli miał(a) Pan(i) ten problem, proszę poinformować o tym swojego chirurga i anestezjologa, aby mógł(a) Pan(i) wcześniej otrzymać leki przeciw nudnościom.

Photo avant après d'une rhinoplastie secondaire à Istanbul
Zdjęcie przed i po wtórnej plastyce nosa w Stambule

W ciągu pierwszych kilku dni może wystąpić krwawienie. Przyłożenie zimnego kompresu na czoło może pomóc zmniejszyć obrzęk. Zaleca się również uniesienie głowy przez pierwszy tydzień po operacji i unikanie urazów nosa przez sześć do ośmiu tygodni po operacji.

Należy unikać wydmuchiwanianosa przez dwa do trzech tygodni po każdym rodzaju plastyki nosa. Drogi oddechowe powinny być jednak drożne zaraz po usunięciu pakietów, a potrzeba wydmuchiwania nosa (powszechna w przypadku zablokowania dróg oddechowych) powinna znacznie się zmniejszyć po operacji.

Prawdopodobnie zostanie Pan/Pani poproszony/a o powrót za trzy do siedmiu dni w celu usunięcia szwów i gipsu. Pana/Pani nos będzie nadal opuchnięty, ale po dwóch tygodniach opuchlizna w znacznym stopniu ustąpi.


Jeśli ma Pan/Pani trudności z podjęciem decyzji, możemy pomóc Panu/Pani w pomyślnym przeprowadzeniu operacji po niższych kosztach.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


Często zadawane pytania

Jak długo trwa korekta nosa w Turcji?

Operacja plastyki nosa, niezależnie od tego, czy jest to operacja wtórna, czy nie, przynosi ostateczne rezultaty. Kilka miesięcy po operacji pacjent uzyskuje ostateczny rezultat i na stałe cieszy się swoim nowym profilem. W rzadkich przypadkach, w razie potrzeby, można wykonać poprawki.

Wtórna plastyka nosa nie jest bolesną operacją kosmetyczną. Wykonuje się ją w znieczuleniu ogólnym. Okres pooperacyjny jest również bezbolesny. Przez kilka pierwszych dni może być odczuwalny dyskomfort oddechowy.

Po pierwszej nieudanej operacji każdy pacjent ma oczywiście nadzieję na udaną rekonstrukcyjną plastykę nosa. Operacja ta jest powszechna w Turcji, a chirurdzy przeszkoleni w tej technice są znani ze swojego profesjonalizmu. Odnotowany wskaźnik powodzenia wynosi 98%.

Chociaż można ją przeprowadzić od 16 roku życia z pomocą rodzica, lepiej jest poczekać do dorosłości przed poddaniem się rhinoplastyce. Wtórna plastyka nosa nie powinna być przeprowadzana przed osiągnięciem tego wieku.

Obrzęk pojawiający się po wtórnej plastyce nosa znika w ciągu 15 dni od operacji. Następnie nos stopniowo opada przez okres od 3 do 6 miesięcy. Proces ten może trwać nieco dłużej niż w przypadku rhinoplastyki pierwotnej. Ostateczne rezultaty mogą być widoczne po 12 miesiącach.

Aby wykonać wtórną plastykę nosa w Turcji, należy zaplanować pobyt na 6 lub 7 dni. Obejmuje on niezbędne wizyty przedoperacyjne, dzień operacji, nocleg w szpitalu i kontrolę przed powrotem.

O autorze

Laurence

Nazywam się Laurence Tung. Jestem pisarzem medycznym z wiedzą naukową w kilku dziedzinach. Ostatnio zajmowałem się takimi obszarami terapeutycznymi jak reumatologia i hipercholesterolemia. Mam również doświadczenie w genomice, epigenetyce, biologii molekularnej i biochemii. Pomagam tej stronie publikować wysokiej jakości artykuły na temat turystyki medycznej.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️