Otoplastyka w Turcji

otoplastyka Turcja 1
Napisany przez Manuella

Otoplastyka w Turcji to operacja chirurgiczna polegająca na modyfikacji wyglądu ucha, aby było bardziej zharmonizowane z twarzą. Jej głównym celem jest ponowne przymocowanie wystających uszu.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje na temat otoplastyki w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady specjalisty medycznego.

Ile kosztuje otoplastyka w Turcji?

Średni koszt otoplastyki w Turcji wynosi €1,600. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €1,300 do €1,900.

ProceduraCena w Turcji
Otoplastyka1600 €

Co to jest otoplastyka?

Otoplastyka w Stambule to operacja chirurgiczna w Turcji, która polega na modyfikacji wyglądu ucha, aby było bardziej zharmonizowane z twarzą. Jego głównym celem jest ponowne przymocowanie wystających uszu.

Ucho jest narządem, który wpływa na wygląd zewnętrzny osoby i ma zarówno znaczenie estetyczne, jak i funkcjonalne. Najczęstszym zaburzeniem estetycznym ucha jest deformacja uciskowa ucha. Chirurgia estetyczna uszu jest najczęstszym rodzajem chirurgii kosmetycznej. W przypadku operacji uszu wydatnych, kąty ucha są korygowane i przybliżane do głowy.

Zwykle kąt między uchem a czaszką wynosi od 30 do 35 stopni. Kąt ten jest zwiększony u osób z odstającymi uszami.

Obecnie wystające uszy dotykają ponad 5% populacji. Chociaż fizjologiczny wpływ na pacjenta jest nieistotny, ma on poważny wpływ na aspekty psychologiczne i estetyczne. Deformacja uszu polega głównie na przekroczeniu kąta małżowiny usznej w stosunku do czaszki oraz braku fałdu ucha zewnętrznego.

Zdjęcia przed i po zabiegu

Jaki jest idealny wiek dla otoplastyki?

Ucho jest w 98% rozwinięte w wieku 5-6 lat. Operacje te są idealne dla okresu przedszkolnego w tej grupie wiekowej. Powodem tego jest zapobieganie traumie społecznej dzieci przez ich przyjaciół w szkole oraz unikanie utraty pewności siebie ze strony dziecka, zaleca się wykonanie otoplastyki w Turcji w młodym wieku.

Chociaż nie jest to zdrowa statystyka w naszym kraju, wskaźniki są mniej więcej równe dla obu płci. Jednak dziewczynki są w stanie zamknąć uszy włosami w starszym wieku.

Nie są w stanie odzyskać sprawności po 5 lub 6 latach. Ponieważ rozwój chrząstki ucha jest zakończony w tym wieku, nie ma poprawy. Znaczna deformacja ucha może stanowić duże obciążenie psychiczne dla dzieci.

Dzieci, których koledzy wyśmiewają się z nich w szkole podstawowej, mogą również wykazywać objawy związane z urazem psychicznym, takie jak utrata pewności siebie, niezdolność do wychodzenia publicznie, przemawiania przed społecznością, niepowodzenia w lekcjach i niechodzenie do szkoły.

Przed wybitną operacją ucha

Podczas wywiadu oceniane są predyspozycje pacjenta do zabiegu oraz jego oczekiwania. Udzielane są szczegółowe informacje na temat otoplastyki w Turcji, a pacjent musi zostać poinformowany o zabiegu przed i po operacji.

Pacjenci, którzy nie mogą skorzystać ze znieczulenia miejscowego, mogą być również operowani w znieczuleniu ogólnym.

Procedura operacji otoplastyki w Turcji

Operacja wydatnego ucha jest zwykle wykonywana w ciągu godziny do półtorej godziny w znieczuleniu miejscowym. Jest to bezbolesna operacja, która nie wymaga hospitalizacji. Nacięcia wykonuje się za uchem za pomocą sznurów chirurgicznych, aby ukształtować chrząstkę ucha i zbliżyć ją do czaszki.

Po operacji

Po otoplastyce w Stambule pacjenci mogą wrócić do domu po operacji w znieczuleniu miejscowym. Wymagane jest jedynie przyjmowanie środków przeciwbólowych przez kilka dni. Porada Państwa lekarza w tej kwestii jest niezwykle ważna. Po kilku dniach pacjent może wrócić do pracy.

Nowo utworzona chrząstka jest utrzymywana na miejscu za pomocą sznurków, a bandaże sportowe są używane do czasu, aż ucho przylgnie do tkanki. Okres ten trwa około 6 tygodni.

W okresie rekonwalescencji konieczne jest noszenie opaski na noc

Jak ustalana jest cena?

  • Stopień trudności operacji
  • Rodzaj znieczulenia,
  • Rodzaj stosowanych metod,
  • Czy otoplastyka będzie wykonywana na jednym czy obu uszach,
  • Problemy inne niż odstające uszy,
  • Rodzaj szpitala (publiczny lub prywatny),
  • Długość pobytu w szpitalu,

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


O autorze

Manuella

Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️