Protezy dentystyczne w Turcji

proteza dentystyczna cena 1
Napisany przez Melissa

Proteza dentystyczna w Turcji to aparat dentystyczny, który zastępuje brakujący ząb lub pokrywa ubytki zębowe. Te urządzenia dentystyczne obejmują implanty, korony, mosty, protezy i licówki, a niektóre z nich można zdejmować lub na stałe mocować w jamie ustnej.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje na temat protez dentystycznych w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza specjalisty.

Ile kosztują protezy zębowe w Turcji?

Średni koszt protezy dentystycznej w Turcji w Stambule wynosi 900 €. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 700 euro do 1100 euro.

ProceduraCena Turcja
Proteza dentystyczna900 €

Co to jest proteza dentystyczna?

Proteza dentystyczna w Turcji to aparat dentystyczny, który zastępuje brakujący ząb lub pokrywa ubytki zębowe. Te urządzenia dentystyczne obejmują implanty, korony, mosty, protezy i licówki, a niektóre z nich mogą być wyjmowane lub na stałe zamocowane w jamie ustnej.

Brakujące zęby mogą pojawić się z wielu powodów, takich jak uraz, próchnica lub uszkodzenie tkanki łącznej. Brakujące zęby wrodzone również nie są rzadkością. Stomatologia protetyczna obejmuje zastępowanie tkanek miękkich, brakujących zębów lub wszystkich zębów przy użyciu różnych sztucznych metod. Stomatologia protetyczna obejmuje również zastępowanie uszkodzonych zębów koronami, tj. zastępowanie widocznej części zęba.

Jakie są rodzaje rozwiązań protetycznych?

Chirurgia stomatologiczna w Turcji daje Państwu dostęp do protez ruchomych i stałych. Stałe opcje protetyczne wykorzystują mosty i korony, które są cementowane w jamie ustnej. Protezy ruchome obejmują protezy częściowe i całkowite.

Co jest naprawiane za pomocą koron?

Poważnie uszkodzony ząb można naprawić za pomocą korony. Jeśli mają Państwo znaczną próchnicę w zębie i był on wielokrotnie wypełniany lub jeśli ząb pociemniał, na przykład w wyniku leczenia kanałowego, korona jest doskonałą opcją leczenia.

Korona poprawia wygląd zęba i wzmacnia go. Ząb, który ma zostać ukoronowany, jest szlifowany w maleńki filar, na którym zostanie wykonana korona. Technik dentystyczny tworzy indywidualną koronę zgodnie z okluzją pacjenta, w oparciu o modele stworzone przez dentystę, i jest ona cementowana na łączniku zęba.

Korona może być wykonana na przykład ze złota, ceramiki lub różnych stopów metali. W przypadku całkowitego braku zęba i zastąpienia go implantem stomatologicznym, korona jest mocowana do implantu.

Co można zastąpić mostem i protezą częściową?

Jeden lub więcej brakujących zębów można zastąpić implantem, mostem lub protezą częściową. Most jest mocowany do zębów sąsiadujących z brakującym zębem, które zostaną pokryte koroną. Ponadto luka spowodowana brakiem wielu zębów może zostać pokryta mostem. Podobnie jak korony, mosty mogą być wykonane z różnych materiałów.

W przeciwieństwie do mostu, proteza częściowa jest ruchomym rozwiązaniem protetycznym. Proteza częściowa może być na przykład płytą wykonaną z metalu lub tworzywa akrylowego, do której mocowane są sztuczne zęby. Gdy proteza częściowa jest zamocowana w jamie ustnej, przestrzenie utworzone przez brakujące zęby są zakrywane przez zęby protezy.

Co się dzieje w przypadku braku wszystkich zębów?

Jeśli brakuje Państwu wszystkich zębów, stosuje się protezę całkowitą jako alternatywę protetyczną. Pełna proteza to wyjmowane urządzenie, które zastępuje wszystkie zęby. Proteza dentystyczna w Turcji można nawet przykleić w jamie ustnej za pomocą niektórych implantów. W takim przypadku nadal można go usunąć w celu samodzielnego czyszczenia.

Jak długo utrzymują się protezy zębowe?

Przyzwyczajenie się do protez może początkowo zająć trochę czasu. Ponadto tkanki w jamie ustnej stale się dostosowują, co może prowadzić do zmniejszenia dopasowania protezy. Dopasowanie protezy jest sprawdzane podczas częstych wizyt u dentysty, a w razie potrzeby proteza może zostać dopasowana. Właściwa higiena jamy ustnej ogólnie przedłuża żywotność protez. Prawidłowo czyszczone protezy mogą trwać wiecznie.

Dbanie o protezy zębowe

Dobrym pomysłem jest stanie nad złożonym ręcznikiem lub miską z wodą podczas pielęgnacji protezy, na wypadek gdyby przypadkowo ją Państwo upuścili. Proszę codziennie szczotkować protezy (najlepiej szczoteczką do protez), aby usunąć płytkę nazębną i osady z jedzenia oraz zapobiec ich trwałemu przebarwieniu. Proszę unikać szczotkowania twardym włosiem, które może uszkodzić protezę. Proszę zwrócić szczególną uwagę na czyszczenie zębów pod metalowymi zatrzaskami protezy. Płytka nazębna przylegająca do spodu klamer zwiększa ryzyko próchnicy.

Łagodny płyn do mycia naczyń lub mydło do rąk jest również dopuszczalne do czyszczenia protez. Inne rodzaje domowych środków czyszczących i pasty do zębów są zbyt ścierne i nie powinny być używane do czyszczenia protez. Protezy mogą stracić swój prawidłowy kształt, jeśli nie będą utrzymywane w odpowiedniej wilgotności. Przed snem protezę należy umieścić w wodzie lub roztworze do namaczania. Jeśli jednak proteza ma metalowe zaczepy, mogą one ulec poplamieniu, jeśli zostaną umieszczone w roztworze do namaczania.

Nawet z protezą całkowitą należy utrzymywać prawidłową higienę jamy ustnej. Codziennie rano, przed założeniem protezy, należy wyszczotkować podniebienie, dziąsła i język szczoteczką z miękkim włosiem. Usunie to płytkę nazębną i pobudzi krążenie w jamie ustnej. Wybór zbilansowanej diety ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania zdrowej jamy ustnej.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Melissa

Nazywam się Mélissa i od 2014 roku pracuję jako autorka tekstów medycznych i naukowych. Mam bogate doświadczenie w pisaniu dokumentów regulacyjnych i medyczno-marketingowych obejmujących szeroki zakres obszarów terapeutycznych.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️