Korekcja nosa w Turcji

plastyka nosa Turcja 1
Napisany przez Émilie

Rozważają Państwo plastykę nosa w Turcji? Ten kompletny przewodnik zawiera wszystko, co muszą Państwo wiedzieć o zabiegu, rekonwalescencji i kosztach w Stambule. Proszę poprosić o wycenę i uzyskać najlepszą cenę za udaną operację nosa w Turcji.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat rhinoplastyki w Turcji i pomaga zarezerwować operację od wykwalifikowanych tureckich chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje plastyka nosa w Turcji?

W Turcji średni koszt plastyki nosa wynosi 1,800 €. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa 2,5 godziny. Długość pobytu w Stambule wynosi 6 dni, a pobyt w szpitalu 1 noc. Efekt końcowy widoczny jest w ciągu 6 miesięcy. Cena obejmuje znieczulenie, operację, leki, tłumacza, hotel i transfer z lotniska.

Plastyka nosa1800 €
Rhinoplastie secondaire2200 €
Rhinoplastie ethnique2300 €
Rhinoplastie ultrasonique2500 €

Rynoplastyka Turcja: ostateczny przewodnik

Każdy, kto ma duży nos myśli, że wszyscy o nim mówią. To powiedzenie uświadamia nam, jak upierdliwy może być nos. Znajdujący się w centrum twarzy, jest jej urokiem lub hańbą. Zadarty, opadający, zadarty do góry, kolczasty, wielbłądzi, orli, haczykowaty, przybiera różne kształty, a niektóre z nich potrafią pozostawić po sobie spory kompleks. Niemożliwe do ukrycia lub usunięcia, ma jednak podstawowe funkcje: oddychanie i zapach..

rhinoplastie et pansement sur le nez
Plastyka nosa i opatrunek na nos

Co więc można zrobić z tym zbyt dużym nosem? Dzięki nauce i technologii możemy dziś skorygować kształt nosa i sprawić, że będzie on mały. Wyszczuplanie nosa specjaliści nazywają rhinoplastyką. Zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, ta praktyka medyczna daje początek ” nowemu nosowi “. I to nie byle jaki nos, ale taki, który sami wybraliśmy i który czyni nas piękniejszymi. A przynajmniej taki, który sprawia, że wyglądamy dobrze.

Zdjęcia naszych pacjentów przed i po zabiegu

Gdzie można zrobić sobie operację nosa w Turcji?

Plastyka nosa jest najczęściej wykonywanym zabiegiem chirurgii plastycznej na całym świecie. Ale w Istambule, międzynarodowej stolicy chirurgii plastycznej, można poczuć zapach oazy lub świętego Graala estetycznej chirurgii nosa z odległości tysięcy mil.

Plastyka nosa jest jedną z 10 najczęściej wybieranych operacji chirurgii estetycznej w Turcji. Jest to z pewnością spowodowane liczbą tureckich chirurgów kosmetycznych, którzy zdobyli wysoki poziom doświadczenia i światową reputację.

Co więcej, z cenami niższymi niż gdzie indziej, krajobrazem, w którym życie jest dobre i gastronomią o wyjątkowym smaku, trudno nie wybrać Stambułu lub Antalyi w Turcji na turystykę medyczną. Nie ma to jak przetestować swój nowy talent nad brzegiem Bosforu.

Simulation d'une rhinoplastie avant après
Symulacja przed i po plastyce nosa

Gotowy na rhinoplastykę w Stambule lub Antalyi w Turcji ? Postępuj zgodnie z przewodnikiem!

Koniec z kompleksem dużego, nierównego lub krzywego nosa

Mówi się, że nos jest głupcem twarzy. Człowiek, który ukuł to powiedzenie, autor Marcel Mariën, wyraźnie rozumiał, że wyrostkom nosowym często brakuje zdrowego rozsądku. Zbyt długi, zbyt wysoki, zbyt niski, zbyt cienki, zbyt szeroki, zbyt nierówny, zbyt głęboki, zbyt niski, zbyt wysoki, zbyt krzywy, “nos” nie zawsze może być dyskretny. A szkoda, bo często wygląda jak nos na środku twarzy. Nie zawsze łatwo jest mu sprostać.

Poza tym, nie wszyscy mamy szczęście urodzić się z nosem Kleopatry. Co więcej, w niektórych społecznościach lub rodzinach kształt nosa jest genetyczny i nie zawsze sprzyja urokowi twarzy. W innych może to być deformacja spowodowana urazem, wypadkiem. Może to prowadzić do niezadowalającego kształtu nosa, ale jeszcze poważniej do dysfunkcji układu oddechowego.

Supprimer la bosse sur le nez
Usunąć zgrubienie na nosie

Mówi się, że piękno jest względne. A posiadanie ładnego nosa to coś więcej niż tylko estetyka. Chodzi o pewność siebie i samorealizację. Chodzi o położenie kresu swoim fizycznym i psychicznym kompleksom.

Prowadzi to do tego, że chcemy pójść o krok dalej  zmienić kształt nosa lub przynajmniej poprawić jego estetykę, uzyskać symetryczny nos jak gwiazdy na Instagramie. W tym miejscu pojawia się rhinoplastyka. Ogólnie rzecz biorąc, najczęstszym celem rhinoplastyki w Turcji jest korekta wad nosa. Ale rhinoplastyka to znacznie więcej niż to….

Co to jest plastyka nosa?

Rhinoplastyka lub operacja nosa to operacja chirurgiczna polegająca na modyfikacji rozmiaru lub kształtu nosa lub po prostu usunięciu guza. Celem jest stworzenie pięknego nosa z profilu, naturalnego nosa, który jest harmonijny, symetryczny i pięknie ukształtowany, idealnie wtapiając się w ogólne rysy twarzy. Chociaż modyfikacja jest niezbędna, rhinoplastyka zapewnia, że wszystkie anatomiczne kryteria estetyczne nosa są w doskonałej harmonii. Głównym celem tej operacji jest osiągnięcie idealnej równowagi twarzy.

Rhinoplastyka obejmuje zatem zarówno poprawę nosa, wyglądu i samej twarzy, jak i uśmiechu poprzez fałdy nosowo-gardłowe. Tak zmieniony kształt nosa może nadać twarzy zupełnie inny wygląd. W przypadku niektórych pacjentów plastyka nosa może nawet sprawić, że będą wyglądać młodziej. Poza tym, powierzenie chirurgii plastycznej nosa doświadczonemu chirurgowi jest ważne, aby upewnić się, że operacja nie uszkodzi funkcji oddechowych ani grzbietu nosa.

Chirurgie de la pointe du nez
Operacja czubka nosa

Jaki jest odpowiedni wiek do korekcji nosa w Turcji?

Ważne jest, aby wiedzieć, że plastyka nosa nie jest dla każdego, kto chce poddać się operacji nozdrzy. Ale kiedy mieć tanią plastykę nosa w Turcji? Minimalny wiek to 17 lat dla kobiet i 18 lat dla mężczyzn. W tym wieku chrząstka kostna osiąga koniec swojego wzrostu i może być modyfikowana do pożądanych kształtów.

Ponadto po osiągnięciu pewnego wieku kosmetyczna operacja nosa może być trudniejsza do wykonania. Od 35 roku życia chrząstka kostna staje się twardsza. Modyfikacja może być bardziej złożona.

Różne rodzaje plastyki nosa w Turcji

Dzięki postępowi technologicznemu plastyka nosa w Turcji jest praktyką, która nie pozostawia blizn. Małe nacięcia, minimalne poprawki i wysokie wskaźniki satysfakcji są tym, co skłania pacjentów do wyboru Turkiye na tanią operację nosa. Ale nadal musisz wybrać doświadczonego chirurga, który może wykonać bezbłędną operację. Nieco później wyjaśnimy, gdzie go znaleźć i jak się z nim skontaktować.

Po pierwsze, przyjrzyjmy się rodzajom operacji nosa, które możemy zaoferować:

1 – Rynoplastyka funkcjonalna

O plastyce nosa mówi się, że jest funkcjonalna, gdy jest wykonywana z powodów medycznych. Znana również jako septoplastyka lub rhinoseptoplastyka, jest wymagana, gdy narząd węchu nie jest w stanie wykonywać swoich podstawowych funkcji. Operacja ta leczy niedrożność nozdrzy i wszystkie objawy oddechowe. Funkcjonalna plastyka nosa obejmuje bezpośrednią modyfikację morfologii nosa pacjenta. W Europie operacja ta jest objęta systemem ubezpieczeń zdrowotnych.

Déviation de l'arête nasale
Odchylenie grzbietu nosa

2 – Strukturalna plastyka nosa

Strukturalna plastyka nosa, znana jako klasyczna plastyka nosa, obejmuje zmiany czysto estetyczne. Polega na wzmocnieniu chrzęstnej i kostnej architektury nosa w celu zharmonizowania jego kształtu i grubości. W przypadku tego typu operacji możemy działać na dwa sposoby:

 • Aby skorygować odchylenie skręconej chrząstki blokującej nos. Jest to znane jako septorhinoplastyka.
 • Operacja czubka nosa, która działa tylko na czubek nosa, który może być opadający, zbyt wysoki, asymetryczny, zbyt szeroki, kulisty lub odchylony. Celem jest udoskonalenie nosa.
chirurgie de la pointe du nez
Operacja czubka nosa

3 – Rhinoplastie avec greffe cartilagineuse

rhinoplastyka z przeszczepem chrząstki polega na usunięciu części chrząstki z ciała i przeszczepieniu jej do nosa. Celem tej operacji jest zmiana kształtu nosa, zwiększenie jego objętości, zakamuflowanie ubytku, wzmocnienie struktur nosa lub skorygowanie późniejszych deformacji.

Przeszczepy są często pobierane z chrząstki przegrody nosowej. Ale możemy również użyć przeszczepów z chrząstki ucha, klatki piersiowej. Ten rodzaj plastyki nosa jest przeznaczony dla osób, które mają nos, który jest zbyt gruby lub zbyt cienki i którego modyfikacja wymaga przeszczepu.

4 – Niemedyczna plastyka nosa lub lifting nosa

Ta praktyka estetyczna nie obejmuje operacji jako takiej. Operacja jest również przeprowadzana bez znieczulenia. Istnieją dwie powszechnie stosowane techniki:

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego

Polega na modyfikacji kształtu nosa poprzez wstrzyknięcia kwasu hialuronowego, do którego można dodać botoks. Ta niechirurgiczna alternatywa jest dla Ciebie, jeśli chcesz :

 • Zrównoważyć objętość nosa.
 • Podnieś czubek nosa.
 • Zmniejszenie lekkiego uderzenia.
 • Korekta niedoskonałości i defektów po nieudanej poprzedniej plastyce nosa.
 • Jeśli masz ponad 50 lat, a chrząstka nosa jest twarda.

Technika ta jest szybka. Pojedyncza sesja trwa zaledwie 30 minut. Należy ją jednak odnowić po 18 miesiącach.

Simulation avant et après une rhinoplastie sur une femme
Przed i po symulacji plastyki nosa u kobiety

5 – Rhinoplastie ultrasonique

Opracowana w 2013 roku ultradźwiękowa plastyka nosa również polega na wykorzystaniu częstotliwości ultradźwiękowej do rekonstrukcji nosa z większą precyzją. Jest to nieinwazyjna metoda, która wykorzystuje wibracje do wygładzenia i zmiany kształtu kości nosa i chrząstki. Jest preferowana do wyszczuplania i delikatnego polerowania nosa.

6 – Wtórna plastyka nosa

druga rhinoplastyka lub rhinoplastyka rewizyjna jest operacją rekonstrukcyjną, która wymaga poprawienia nosa. Wymaga dużej wiedzy specjalistycznej ze strony tureckiego chirurga rekonstrukcyjnego, aby umożliwić mu skorygowanie poprzedniej nieudanej operacji nosa za pomocą rekonstrukcji nosa. Ta druga rekonstrukcyjna plastyka nosa może być trudna, ponieważ wymaga skorygowania operacji poprzedniego lekarza, który mógł źle wykonać swoją pracę.

7 – Etniczna plastyka nosa

etniczna plastyka nosa to operacja nosa mająca na celu stworzenie estetycznego kształtu nosa przy jednoczesnym zachowaniu odrębnych cech unikalnych dla każdej grupy etnicznej. Dzisiejsza zaawansowana rhinoplastyka zbliża się do indywidualnego piękna, które obejmuje dziedzictwo i podkreśla piękno, zamiast tworzyć uniwersalny projekt nosa.

Une patiente de type africain après une rhinoplastie ethnique
Afrykański pacjent po etnicznej plastyce nosa

W latach 80. i 90. główny nurt plastyki nosa opierał się na kształcie nosa rasy kaukaskiej, który nie był odpowiedni dla innych grup etnicznych, takich jak Azjaci, Afrykanie i mieszkańcy Bliskiego Wschodu.

Plastyka nosa otwarta czy zamknięta?

Otwarta plastyka nosa, znana również jako zewnętrzna plastyka nosa, polega na wykonaniu nacięcia u podstawy kolumny, która jest miękką tkanką oddzielającą 2 nozdrza. Metoda ta umożliwia łatwiejszy dostęp do chrząstki nosa i skuteczniejszą pracę dzięki lepszej widoczności. Celem tej operacji jest zidentyfikowanie morfologii nosa, aby można go było jak najszybciej zmienić. Ten rodzaj operacji jest jedną z częstych operacji plastyki nosa w Turcji.

Zamknięta rhinoplastyka, znana również jako rhinoplastyka endonasalna, polega na zmianie kształtu nosa bezpośrednio od wewnątrz nozdrzy, przy użyciu cienkich nacięć. Dzięki temu nie ma widocznych blizn. Ta mniej inwazyjna procedura jest stosowana do drobnych korekt, takich jak korekta wgłębienia na czubku nosa. Czas rekonwalescencji jest krótszy, ponieważ występuje mniej siniaków.

rhinoplastie ouverte et fermée

Co należy przeczytać przed rozważeniem plastyki nosa

Oprócz określenia rodzaju plastyki nosa, którego potrzebujesz, powinieneś mieć świadomość, że istnieje kilka czynników, które wpływają na udaną operację nosa i wybór odpowiedniego rodzaju operacji. Są to :

Wiek

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę swój wiek. Ma on decydujący wpływ na skórę. Młodsza skóra jest bardziej elastyczna. Jest w stanie dostosować się do zmian spowodowanych plastyką nosa. Z drugiej strony, wraz z wiekiem skóra starzeje się. Jest mniej zdolna do przystosowania się do operacji plastycznej, a efekty mogą być mniej widoczne niż oczekiwano.

Styl życia

Styl życia również wpływa na jakość skóry. Oczywiście palenie lub ekspozycja na słońce będą miały wpływ na skórę. Może to sprawić, że chirurgia estetyczna nosa będzie bardziej złożonym procesem.

Nie oznacza to jednak, że rhinoplastyka jest ograniczona. Wręcz przeciwnie, czynniki te ułatwiają wybór rodzaju plastyki nosa najlepiej dostosowanego do potrzeb i charakteru skóry. Na przykład w przypadku dojrzałej, mniej elastycznej skóry najbardziej wskazana jest niemedyczna plastyka nosa. Jest to delikatna metoda, która koryguje kształt nosa bez tworzenia nadmiaru skóry.

schéma de la rhinoplastie
Schemat plastyki nosa

Motywacja

Chociaż kosmetyczna operacja nosa jest operacją jednosesyjną, jej wyniki są nieodwracalne. Nowy nos pozostaje na całe życie. To zbyt długo, by żałować. Zanim więc zdecydujesz się na plastykę nosa, upewnij się, że podejmujesz właściwą decyzję.

Kiedy staniesz twarzą w twarz ze swoją twarzą i spojrzysz w lustro, zadaj sobie pytanie, dlaczego chcesz zmienić swój nos? Jaką część nosa chciałbyś zmienić? Jak planujesz zmienić swój nos ? Podsumuj swoje motywacje.

Wybór chirurga specjalizującego się w plastyce nosa

To osoba, której powierzysz swój nos, piękno swojej twarzy i dużą część swojego przyszłego życia. Dlaczego? Ponieważ jego wyczyny zadecydują o tym, czy będziesz zadowolona ze swojego nosa. A jak zawsze mówimy, to centrum twarzy, więc twój nowy nos musi być satysfakcjonujący. Wszystko po to, aby powiedzieć, że wybór lekarza powinien być przedmiotem kilku badań :

 • Znajdź najlepszego chirurga rhinoplastyka Turcja doświadczonego i skutecznego dzięki reputacji, wynikom, sukcesom i sukcesom.
 • Znajdź lekarza, któremu możesz zaufać i który przeprowadzi Cię przez cały proces. Od momentu rezerwacji wizyty po rozmowę pooperacyjną.
 • Powierz swój nos chirurgowi, który wykonuje tę pracę nie tylko dlatego, że jest to jego praca, ale który może również zrozumieć Twoje motywacje i odpowiednio Cię poprowadzić.
chirurgien rhinoplasticien
Chirurg plastyk nosa

Gdzie mogę znaleźć doskonałego chirurga plastyka nosa?

W Turcji! Kraj ten jest pełen doświadczonych chirurgów zajmujących się plastyką nosa, którzy oferują doskonałą jakość usług i których reputacja wykracza poza kontynent europejski.

Sławni ludzie, międzynarodowe gwiazdy, przedsiębiorcy, studenci lub osoby prywatne wybierają Stambuł lub Antalyę jako miejsce docelowe, ponieważ rhinoplastyka w Turcji jest powszechną praktyką. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia przed i po rhinoplastyce w Turcji na Instagramie, aby zrozumieć, że są mistrzami w tej dziedzinie.

Co więcej, zabiegi przeprowadzane są w zaawansowanych technologicznie salach, przy użyciu ultranowoczesnego sprzętu i najnowocześniejszych maszyn. Zaplecze chirurgiczne jest godne 5-gwiazdkowej szkoły z internatem, w której poczujesz się całkowicie swobodnie. Co więcej, po zmianie nosa będziesz miał przyjemność przetestować swój nowy talent na ulicach Turcji, gdzie zapach baklavy, kebabu lub dolmy rozbudzi Twoje nozdrza.

chirurgien spécialiste de la rhinoplastie
chirurg plastyki nosa

W naszej klinice specjalizującej się w plastyce nosa będziesz mieć zapewnioną opiekę przez cały okres pobytu w klinice. Przez cały czas będziesz pod naszą opieką, a my z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania, wyjaśnimy wątpliwości i będziemy towarzyszyć Ci na każdym kroku.

A jeśli język wydaje się być główną barierą uniemożliwiającą komunikację, powinieneś wiedzieć, że mamy tłumaczy symultanicznych, którzy doskonale znają Twój język. Więc na co czekasz, aby zrobić plastykę nosa w Turcji ?

Korekcja nosa w Turcji: kosmetyczna operacja nosa

Rhinoplastyka w Turcji ma wskaźnik sukcesu 98%, dlatego ta operacja plastyczna jest tutaj tak popularna. Jak już wspomniano powyżej, wynika to w dużej mierze z umiejętności i doświadczenia chirurgów oraz ultranowoczesnych technologii stosowanych na miejscu.

Film przedstawiający udaną plastykę nosa w Turcji

Jak przebiega operacja w Stambule?

Procedura plastyki nosa w Stambule jest skodyfikowana. Od wstępnej konsultacji do zabiegu chirurgicznego przejdziesz przez różne etapy. Możesz być pewien, że na każdym etapie będzie Ci towarzyszył zespół profesjonalistów, do których możesz mieć pełne zaufanie.

Czy jesteś nosicielem wirusa HIV? Do przeprowadzenia plastyki nosa wydzielono specjalną jednostkę, która jest całkowicie bezpieczna dla pacjenta i personelu.

Nasz zespół jest przeszkolony w zakresie oferowania spersonalizowanej pomocy osobom o ograniczonej sprawności ruchowej poruszającym się na wózkach inwalidzkich podczas całego pobytu. Nasza klinika jest dostępna dla osób niepełnosprawnych (PRM).

Pierwsza konsultacja

Wstępna konsultacja jest punktem wyjścia w podróży do serca zmysłu węchu, pierwszym spotkaniem z tureckim chirurgiem. Ma ona fundamentalne znaczenie dla ustalenia projektu plastyki nosa zgodnie z Twoimi potrzebami i życzeniem. Można to zrobić bezpośrednio w klinice w Stambule lub zdalnie za pośrednictwem wywiadu na żywo lub zdjęć. Spotkanie z chirurgiem twarzą w twarz jest nadal najlepszym sposobem na stworzenie atmosfery zaufania.

Na tym pierwszym etapie pacjent mówi chirurgowi, jakie są jego życzenia estetyczne. Przeprowadzi on dokładną diagnozę, aby określić, czy jest to wykonalne. Oceni liczne kryteria, czynniki i przeciwwskazania, które umożliwią pomyślną realizację projektu chirurgicznego.

chirurgien et patient de rhinoplastie
Chirurg plastyk nosa i pacjent

Również podczas tej wstępnej konsultacji chirurg plastyki nosa w Turcji wyjaśni leczenie, które może przynieść pełną satysfakcję. Wyszczególni procedury, cele i oczekiwane wyniki tej procedury. Jednocześnie poinformuje o wszelkich zagrożeniach lub innych niepożądanych skutkach, które mogą wystąpić podczas zabiegu.

W zależności od kształtu nosa, chirurg plastyki nosa może również wykonać zdjęcia rentgenowskie, skany 3D, a nawet funkcjonalną ocenę rynologiczną na życzenie pacjenta. Druga konsultacja może zostać odnotowana w terminarzu.

Co należy wiedzieć

Podczas tej wstępnej konsultacji poznasz również systematyczne instrukcje chirurgiczne dotyczące pomyślnego przeprowadzenia operacji nosa. Nie wahaj się zadać chirurgowi żadnych pytań dotyczących Twoich oczekiwań i wyników związanych z operacją.

Kilka instrukcji do wykonania..:

 • Zaprzestanie palenia i spożywania alkoholu przed operacją
 • Zaprzestać przyjmowania leków przeciwzapalnych, aspiryny i leków przeciwzakrzepowych.
 • Czyszczenie i pielęgnacja twarzy przed zabiegiem: golenie brody lub wąsów itp.
Simulation avant et après d'une rhinoplastie
Symulacja przed i po plastyce nosa

Dzień operacji

W dniu zabiegu zostaniesz starannie zaproszony do kliniki estetycznej. Podjęto wszelkie środki, aby ta sesja była dla Ciebie relaksującym, bezstresowym momentem. Rzeczywiście, ważne jest, abyś czuł się komfortowo podczas zabiegu. Cały zespół medyczny w Stambule będzie wiedział, jak sprawić, byś czuła się pewnie i swobodnie.

Zabieg rhinoplastyki może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym:

 • W znieczuleniu miejscowym na nos zostanie nałożona lekka sedacja. Pacjent nic nie poczuje, ale będzie mógł obserwować przebieg całego zabiegu. Chirurg postara się przekazać jak najwięcej informacji na temat swoich procedur. Nie martw się, operacja będzie bezbolesna i całkowicie komfortowa.
 • W znieczuleniu ogólnym pacjent będzie spał przez cały czas trwania zabiegu. W zależności od wielkości i złożoności zabiegu kosmetycznego, może on wymagać noclegu w klinice.
chirurgie du nez en turquie
Operacja nosa w Turcji

Czas trwania interwencji

Specjalista chirurg jest odpowiedzialny za wykonanie plastyki nosa. Może on być wspierany przez innych specjalistów lub przez swój zespół medyczny.

Sesja może trwać od 1 do 3 godzin w zależności od złożoności zabiegu. Osobiście moja plastyka nosa w Turcji trwała 3,5 godziny, ponieważ była to wtórna plastyka nosa. Proces zmiany kształtu nosa zależy od problemu, który ma zostać skorygowany lub techniki zastosowanej przez chirurga. We wszystkich przypadkach chirurg rozpoczyna od oddzielenia skóry nosa od kostnego i chrzęstnego dachu. Po zakończeniu przebudowy skóra zostanie ponownie umieszczona na przegrodzie nosowej.

Jeśli celem operacji jest zmniejszenie nosa, chirurg usunie część chrząstki i kości. Aby to zrobić, wykona kilka nacięć wewnątrz nozdrzy..

un nez vu de face
Nos widziany od przodu

Jeśli operacja ma na celu zwiększenie rozmiaru nosa, chirurg wykona przeszczep chrząstki, który przemodeluje nos. W tym przypadku nacięcia zostaną wykonane od zewnątrz. W przypadku dużych nozdrzy możliwe jest wykonanie małych nacięć po bokach nozdrzy, aby zmodyfikować podstawę nosa i umożliwić zwężenie nozdrzy, co jest znane jako alarplastyka.

Po zakończeniu operacji pacjent będzie nosić plastikową lub metalową szynę na nosie. Dzięki temu nowy nos będzie prawidłowo osadzony i zachowa swój kształt. Ponadto do nozdrzy można włożyć wkładki, aby podeprzeć przegrodę (przegrodę nosową) i nie zakłócać oddychania. Wreszcie, bandaże mogą być używane do ochrony nosa przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wstrząsy.

Faza pooperacyjna

W ciągu pierwszych 24 godzin po rhinoplastyce pacjent będzie odczuwać drętwienie przydatków nosa. Czasami może wystąpić niewielkie uczucie dyskomfortu. Twarz może spuchnąć i stać się delikatna. Trwa to jednak tylko kilka godzin. W celu złagodzenia dyskomfortu pacjentowi zostaną przepisane środki przeciwbólowe.

Chociaż pomysł obnoszenia się z nowym nosem po całym Istambule może być bardzo kuszący, nadal będziesz musiał odpoczywać przez pierwszy dzień po operacji. Trzymaj głowę wysoko przez pierwsze 3-4 dni po operacji, zwłaszcza podczas snu, w przeciwnym razie głowa może puchnąć.

Po 5 dniach wokół oczu mogą pojawić się zasinienia. Nie należy jednak wpadać w panikę. Przyłożenie zimnego kompresu wystarczy, aby poczuć się lepiej i zmniejszyć obrzęk. Siniaki znikną po tygodniu w miarę gojenia się tkanek wewnętrznych.

Ponadto może wystąpić niewielki wyciek z nozdrzy lub przekrwienie błony śluzowej nosa, co w żaden sposób nie powinno Cię ostrzec. To wszystko jest częścią procesu. Aby przyspieszyć proces gojenia, pozwól wypłynąć tyle, ile potrzebujesz, bez wydmuchiwania nosa.

Patiente après une rhinoplastie
Pacjent po plastyce nosa

W tym czasie i przed kolejną wizytą u chirurga można w dowolnym momencie skontaktować się z zespołem medycznym szpitala. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące swojego stanu fizycznego, nie wahaj się zapytać chirurga.

Jeśli czujesz się całkowicie pewnie, wszystko, co musisz zrobić, to wybrać się na zwiedzanie Stambułu. Ale uważaj na wstrząsy i uderzenia. Chroń swój nos jak źrenicę oka!

Po tygodniu szyny, knoty, tampony i inne opatrunki zostaną usunięte. Będziesz mogła swobodnie oddychać. Siniaki i opuchlizna znikną. To powrót do normalnego życia. Chociaż wielu pacjentów może wrócić do normalnego życia już 3-4 dni po operacji.

Rynoplastyka Turcja: przed i po zdjęciach

Photo avant après d'une rhinoplastie d'une femme blonde
Zdjęcie przed i po plastyce nosa u blondynki.
Photo avant après d'une rhinoplastie d'une femme métisse
Zdjęcie przed i po plastyce nosa u kobiety rasy mieszanej.
Photo avant après d'une rhinoplastie d'une femme blanche
Zdjęcie przed i po plastyki nosa u białej kobiety

Ryzyko, powikłania i skutki uboczne

Podczas rhinoplastyki może wystąpić rzadkie ryzyko:

 • Tymczasowa utrata węchu;
 • Utrata wrażliwości na czubku nosa;
 • Przebarwienia i obrzęk skóry;
 • Perforacja przegrody nosowej ;
 • Poważne blizny;
 • Problemy z układem oddechowym.

Dlatego warto zaufać nam, aby właściwie wybrać chirurga w Stambule i zdecydować się na reputowanego i doświadczonego lekarza.

Należy pamiętać, że w religii islamskiej plastyka nosa nie jest haram. Jest halal i akceptowana, ponieważ ma na celu usunięcie wady nosa.

Środki ostrożności, które należy podjąć

Gdy rhinoplastyka zostanie wykonana, a nos jest już na swoim miejscu, nie należy jeszcze świętować zwycięstwa. Minie od 3 do 12 miesięcy, zanim nos nabierze ostatecznego kształtu. Musisz być cierpliwy i przede wszystkim ostrożny.

W pierwszym miesiącu po operacji nadal zaleca się, aby nie wykonywać zbyt dużego wysiłku fizycznego ani ruchów wymagających dużej siły. Może to spowodować wzrost ciśnienia krwi. Podobnie należy unikać wstrząsów i uderzeń, które mogłyby zdeformować nowy nos. W tym okresie należy unikać pływania, chodzenia na siłownię, biegania, a nawet zbyt intensywnych stosunków seksualnych.

Patiente de rhinoplastie avec un pansement sur le nez
Pacjentka po plastyce nosa z bandażem na nosie

Jeśli nosisz okulary korekcyjne, spróbuj zmienić je na soczewki kontaktowe do czasu zagojenia się nosa (około 2 do 3 miesięcy).

W tym okresie powinnaś wiedzieć, że podczas rhinoplastyki w Stambule będzie Ci towarzyszył cały zespół medyczny, za pośrednictwem rozmów telefonicznych lub online. Możesz również skontaktować się z kliniką, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub obawy. W ciągu pierwszego roku po operacji kosmetycznej będziesz w regularnym kontakcie z chirurgiem poprzez rozmowy telefoniczne, wysyłanie zdjęć itp. Będzie on w stanie śledzić postępy operacji nosa.

Twój nowy nos

Po epizodach siniaków i opuchlizny widać już wygląd nosa. Jest piękny, idealnie zgodny z tym, o czym marzyłeś. To nos, który położy kres Twoim fizycznym kompleksom, problemom z oddychaniem i różnym dolegliwościom.

To nos, który będziesz nosić na samym środku twarzy. Możesz spotkać się z nietypowymi reakcjami innych osób. Ale spokojnie, to część procesu odzyskiwania pewności siebie i swojego ciała.

Jak przebiega operacja nosa w Turcji?

Plastyka nosa przeprowadzona w Stambule w Turcji dobrze się starzeje. Plastyka nosa jest uważana za długotrwałą lub trwałą, ale to nie znaczy, że wyniki nie mogą się zmienić. Efekty operacji zmieniają się, ponieważ zmienia się nos.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nos jest tak samo podatny na starzenie się, jak inne elementy twarzy. Według bardzo poważnego brytyjskiego badania naukowego, nos powiększa się z wiekiem, podobnie jak uszy. Na szczęście, nawet jeśli wyniki rhinoplastyki uległy zmianie, rhinoplastyka rewizyjna może przywrócić pożądany wygląd nosa.

Photo d'un homme après une rhinoplastie
Zdjęcie mężczyzny po plastyce nosa

Przygotowanie do wakacji z plastyką nosa w Turcji

To jest to, jesteś gotowy, aby podjąć decyzję i poddać się rhinoplastyce w Turcji ? Oto kilka kroków, które należy podjąć, aby zorganizować plastykę nosa w Stambule.

Wybór chirurga i kliniki

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybór chirurga. Wybierz chirurga, który jest doświadczony, dobrze znany i uznany za swoją skuteczność. Wybierz chirurga, który dobrze się komunikuje i potrafi odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Nasz ekspert chirurg rhinoplastyki w Turcji jest jednym z najbardziej renomowanych w kraju. Co więcej, w naszej klinice w Stambule otrzymasz bezproblemową pomoc na każdym kroku.

Kilka słów o klinice:

 • Jedna z najlepszych klinik chirurgii plastycznej w Stambule (ocena 4,7/5 w Google Avis)
 • Międzynarodowa reputacja i wykwalifikowani chirurdzy

Kilka słów o chirurgu plastyku nosa.

 • 29 lat doświadczenia w chirurgii (ponad 15 000 operacji)
 • 7 certyfikatów specjalistycznych (chirurgia kosmetyczna i odbudowa włosów)
 • Zdobywa 1. miejsce w konkursie naukowym
 • Członek Krajowej Rady Tureckiego Stowarzyszenia Medycznego
 • Specjalizuje się w rhinoplastyce, liposukcji, chirurgii piersi i włosów.
 • Konsultant dla tureckiego kanału telewizyjnego
Coordinatrice avec une patiente
Koordynator z pacjentem

Przygotowanie podróży

Po wybraniu chirurga, takiego jak dr Ergin, możesz przygotować swoją turecką plastykę nosa. Większość tureckich szpitali chirurgii plastycznej oferuje pakiety all-inclusive : bilety lotnicze, zakwaterowanie, konsultacje, operację, pooperacyjne, wyżywienie, wizyty i odkrycia itp.

Oferty te ułatwiają zorganizowanie plastyki nosa w Turcji. Nie będziesz musiał niczego organizować, ponieważ wszystko jest już wliczone w cenę. Wszystko, co musisz zrobić, to spakować walizki i zorganizować transport przez Atlantyk.

Jeśli chcesz więcej przygód lub wolności, zawsze możesz zdecydować się na bardziej swobodne pakiety. W takim przypadku możesz zorganizować swój pobyt w Stambule tak, jak chcesz, z wyjątkiem konsultacji i operacji.

Des hôtels à Istanbul pour un séjour médical réussi
Hotele w Stambule zapewniające udany pobyt medyczny

Jak długo mogę pozostać w Turcji na zabieg plastyki nosa?

Ogólnie rzecz biorąc, pobyt na rhinoplastykę w Turcji trwa około 6-7 dni. Jest to czas potrzebny na wykonanie plastyki nosa i przeprowadzenie obserwacji pooperacyjnych na miejscu. Jednak piękno tego kraju może Cię przekonać i sprawić, że będziesz chciał przedłużyć swój pobyt.

Jak przebiega Twoja przerwa na kosmetyki w Stambule?

 1. Przylecisz na lotnisko w Stambule (IST). Prywatny kierowca będzie czekał na Ciebie w holu z tabliczką z Twoim imieniem i nazwiskiem.
 2. Kierowca zawiezie Gości do 4-gwiazdkowego hotelu samochodem marki Van Mercedes (30 minut jazdy). Hotel znajduje się 2 minuty spacerem od kliniki urody.
 3. Umów się na spotkanie z koordynatorem i chirurgiem, aby określić swoje cele. Chirurg odpowie na wszystkie pytania. Koordynator będzie tłumaczył.
 4. Wizyta na drugi dzień w celu wykonania plastyki nosa. Po operacji pacjent zostanie na noc w klinice w celu obserwacji.
 5. Następnie będziesz odpoczywać w swoim 4* hotelu z lekami i kremami, o których stosowanie poprosi Cię koordynator.
 6. Wizyta szóstego dnia w celu zdjęcia szyny i przeprowadzenia końcowej kontroli z chirurgiem, ponownie w obecności koordynatora.
 7. Następnie prywatny szofer zabierze Cię z powrotem na lotnisko na lot powrotny, a Ty będziesz mógł cieszyć się nowym nosem w ciągu 7 dni.

Ile kosztuje plastyka nosa w Turcji?

Ostateczne pytanie ! A tym, który skłania setki tysięcy pacjentów do wybrania plastyki nosa w Turcji, jest koszt tej operacji. Koszt operacji plastycznej nosa nad brzegiem Bosforu może być nawet o 70% niższy niż w Europie. Spodziewaj się zapłacić od 1,600 € do 2,500 € za plastykę nosa w Stambule. Cena ta różni się jednak w zależności od zastosowanych technik, złożoności modyfikacji i reputacji chirurga. Aby uzyskać dokładną cenę i opinię od najlepszego chirurga plastycznego w Stambule, poproś o spersonalizowaną wycenę.

La coordinatrice calcule le prix d'une rhinoplastie
La coordinatrice calcule le prix d’une rhinoplastie

Wnioski

Wybierz najlepszą klinikę plastyki nosa w Turcji, aby zapewnić udany zabieg. Poszukaj informacji na temat działalności chirurga. Istnieje kilka kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyboru:

 • Opinie i referencje pacjentów
 • Zdjęcia przed i po
 • Data utworzenia kliniki
 • Akredytacje kliniki
 • Liczba lat doświadczenia lekarza
 • Specjalizacja kliniki i jej chirurgów

Jeśli masz trudności z dokonaniem wyboru, możemy pomóc Ci w pomyślnym przeprowadzeniu zabiegu i to po obniżonej stawce.

1

Koordynator

Zostaw nam swoje dane kontaktowe za pomocą formularza. Nasz koordynator skontaktuje się z Tobą za pośrednictwem wiadomości Whatsapp lub e-mail w celu przeprowadzenia bezpłatnej wstępnej diagnozy Twojego nosa.

Poprosi Cię o zdjęcia z przodu i z boku, a także o Twoje cele, aby uzyskać opinię chirurga plastycznego.

2

Chirurg

Jeśli chirurg jest w stanie spełnić Twoje oczekiwania i wyrazi zgodę na wykonanie plastyki nosa, prześlemy Ci bezpłatną, niezobowiązującą, spersonalizowaną wycenę.

Jeśli się zgodzisz, zorganizujemy wszystko za Ciebie:
Lot, Taksówkę, Hotel, Rhinoplastykę, Leki i przede wszystkim wspaniałą wycieczkę z przewodnikiem po Stambule.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


Często zadawane pytania

Jak długo trwa operacja nosa w Turcji?

Po operacji nosa w Turcji wyniki utrzymują się przez lata. Jednak z wiekiem skóra na twarzy staje się cieńsza. W rezultacie mogą pojawić się nieregularności. Jednak te drobne niedoskonałości można skorygować zastrzykami z kwasu hialuronowego.

Plastyka nosa to bezbolesna operacja kosmetyczna. Ponieważ operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, pacjent nie odczuwa bólu. Jednak po ustąpieniu znieczulenia pacjent odczuwa pewien dyskomfort. Ból pozostaje jednak znośny.

Wskaźnik sukcesu kosmetycznych operacji nosa w Turcji wynosi 98%. Dlatego operacja przyciąga tak wiele osób. Co więcej, poważne skutki uboczne są rzadkie. Najczęstsze powikłania to krwawienie, słaba reakcja na znieczulenie i infekcja.

Turcja jest idealnym wyborem dla osób chcących poddać się plastyce nosa. Tureccy chirurdzy kosmetyczni są wysoko wykwalifikowani i uważani za najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Koszt operacji jest również niższy niż w Europie.

Korekcja nosa nie jest dozwolona przed ukończeniem 16 roku życia. W rzeczywistości należy poczekać do zakończenia fazy wzrostu twarzy. Jest ona zakończona w wieku 16 lub 17 lat. Ale idealny wiek do operacji to między 20 a 30 rokiem życia. Nie ma ograniczeń wiekowych dla tej operacji.

Aby poddać się plastyce nosa w Turcji, należy zaplanować pobyt na co najmniej 8 dni. Ogólnie rzecz biorąc, operacja trwa jedną lub maksymalnie dwie godziny. Istnieją jednak obowiązkowe etapy przygotowawcze i opieka pooperacyjna. Dlatego pobyt powinien trwać dłużej niż tydzień.

Tak, możliwa jest niechirurgiczna plastyka nosa. Można ją wykonać za pomocą zastrzyków z kwasu hialuronowego lub innych wypełniaczy, aby tymczasowo zmienić kształt nosa. Skonsultuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie.

O autorze

Émilie

Nazywam się Emilie Gervais i mieszkam w Stambule, w Turcji. Jestem pisarką medyczną z rozległą wiedzą naukową i ponad 15-letnim doświadczeniem w badaniach nad rakiem i biologii molekularnej. Mam doświadczenie w organizacji kongresów i zarządzaniu projektami. Potrafię przekazywać złożone koncepcje medyczne i naukowe różnym odbiorcom za pośrednictwem różnych mediów, w tym tej strony internetowej jako forum dla moich tekstów.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️