Balon żołądkowy w Tunezji

balon żołądkowy cena tunezja 1
Napisany przez Maria

Kliniki opaski żołądkowej w Tunezji w najlepszej cenie. Proszę znaleźć lekarzy specjalizujących się w chirurgii bariatrycznej i porównać ceny, koszty i opinie.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje na temat opaski żołądkowej w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady pracownika służby zdrowia.

Jaka jest cena balonu żołądkowego w Tunezji?

Średni koszt balonu żołądkowego w Tunezji wynosi 1 900 EUR. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 1 600 € do 2 200 €. Cena ta obejmuje cały pobyt medyczny: operację, leczenie pooperacyjne, transfer z lotniska i hotelu, pobyt w klinice oraz pomoc językową. Obejmuje również leki pooperacyjne, takie jak suplementy diety.

ProceduraCena w euro
Balon żołądkowy w Tunezji1900 €

Opaska żołądkowa w Tunezji: kompletny przewodnik

Jeśli utrata wagi okazała się dla Państwa prawdziwym torem przeszkód, najlepszym rozwiązaniem może być założenie balonu żołądkowego w Tunezji. Urządzenie to, wprowadzane do żołądka, pomaga osobom otyłym schudnąć poprzez wywołanie uczucia sytości. Balon żołądkowy jest tymczasową metodą leczenia bariatrycznego, która nie powoduje deprywacji ani szkodliwych skutków. Jego powodzenie zależy w dużej mierze od zdrowego stylu życia i zbilansowanej diety.

W celu skutecznego balonikowania żołądka warto wybrać się do Tunezji. Kraj ten oferuje najlepsze kliniki i najlepszych chirurgów, a Państwa podróż medyczna jest w pełni objęta ubezpieczeniem. A wszystko to w najlepszej cenie. Proszę przyjrzeć się bliżej balonikowaniu żołądka w Tunezji.

Czym jest balon żołądkowy w Tunezji?

Balon żołądkowy to urządzenie w formie balonu, umieszczane tymczasowo w żołądku, aby pomóc Państwu schudnąć. Wykonany z silikonu, jest połykany doustnie lub endoskopowo, a następnie umieszczany w żołądku. Następnie wypełnia się go roztworem soli fizjologicznej w celu nadmuchania i wywołania uczucia sytości, zmniejszając w ten sposób pojemność żołądka. Balon żołądkowy zaleca się stosować przez okres od 6 do 12 miesięcy.

Balon żołądkowy to nieinwazyjna procedura, która pomaga osobom otyłym schudnąć. Działa poprzez ograniczenie ilości jedzenia i napojów, które mogą Państwo przełknąć.

Bez operacji, jest praktycznie bez ryzyka dla osób cierpiących na otyłość, które już rozpoczęły dietę bez powodzenia. Nie wymaga żadnego dodatkowego wysiłku ani deprywacji, ale musi jej towarzyszyć zdrowy styl życia. Zalecamy zdrową, zbilansowaną dietę i regularne ćwiczenia.

Jaki jest idealny profil kandydata do operacji balonowej żołądka?

Operacja balonowa żołądka w Tunezji jest idealna dla :

 • Osób z nadwagą o BMI od 30 do 40.
 • Otyłych pacjentów z powikłaniami związanymi z otyłością: cukrzycą typu 2, wysokim ciśnieniem krwi, hiperglikemią.
 • Osób z nadwagą, które muszą schudnąć przed poddaniem się dalszemu leczeniu chirurgicznemu.

Jeśli należy Pan/Pani do jednej z powyższych kategorii, balon żołądkowy może być dla Pana/Pani odpowiedni. Jednakże porada lekarska i szczegółowe badania potwierdzą, czy procedura ta jest dla Państwa korzystna.

Jak przeprowadzany jest zabieg balonikowania żołądka?

Balonikowanie żołądka w Tunezji wymaga hospitalizacji przez 2 do 3 dni. Zabieg przeprowadzany jest w najlepszych klinikach w regionie. Przeprowadzany jest przez doświadczonego i kompetentnego chirurga, który posiada niezbędną wiedzę.

Operacja wykorzystuje innowacyjny sprzęt i nowoczesną technologię. Zapewnia to procedurę wolną od ryzyka z gwarantowanym wynikiem 99%.

Zagraniczni pacjenci pragnący poddać się implantacji balonu żołądkowego w Tunezji skorzystają z kompleksowej opieki od A do Z podczas pobytu medycznego. Profesjonalny i oddany zespół będzie Państwu towarzyszył od momentu rezerwacji pobytu i przyjazdu do Tunezji, aż do kontroli pooperacyjnej.

Jak przygotowują się Państwo do operacji balonowej żołądka w Tunezji?

Operacja balonoplastyki żołądka w Tunezji wymaga od Państwa poczynienia szeregu przygotowań:

 • Proszę stosować zdrową dietę: bez nadmiaru lub niedostatku. Dietetyk przedstawi Panu/Pani plan żywieniowy odpowiadający Pana/Pani potrzebom żywieniowym.
 • Zaprzestanie spożywania alkoholu, tytoniu i nikotyny
 • Zaprzestanie przyjmowania niektórych leków.
 • Zaangażować się w aktywność fizyczną, aby przygotować organizm do rekonwalescencji.
 • Przeprowadzić badania medyczne na prośbę chirurga, dietetyka lub anestezjologa (wrzód żołądka, taki jak przepuklina rozworu przełykowego, może uniemożliwić założenie balonu żołądkowego)

Jak działa balonikowanie żołądka w Tunezji?

Ten rodzaj operacji trwa od 20 do 30 minut w znieczuleniu ogólnym. Wykonywana jest endoskopowo przez doświadczonego chirurga. Ponieważ będzie Pan/Pani wygodnie spał/a na stole operacyjnym, nic Pan/Pani nie poczuje.

Procedura operacyjna rozpoczyna się od endoskopowego badania przełyku w celu ustalenia, czy nie ma niczego, co mogłoby przeszkadzać w umieszczeniu balonu żołądkowego. Następnie chirurg wprowadzi balon żołądkowy i wypełni go roztworem soli fizjologicznej. Proces ten odbywa się pod kontrolą endoskopową. Po wprowadzeniu i napełnieniu balonu będzie Pan/Pani pod nadzorem lekarza przez kilka następnych godzin, zanim będzie Pan/Pani mógł/mogła opuścić szpital.

Co dzieje się po operacji?

Po operacji może Pan/Pani odczuwać słony smak w ustach. Może również wypłynąć niewielka ilość płynu. Potrwa to około tygodnia.

Leczenie balonem żołądkowym jest tymczasowe. Po 6 miesiącach można go usunąć za pomocą endoskopii. Lekarz może zalecić założenie nowego balonu, w zależności od ilości tkanki tłuszczowej, którą Pan/Pani stracił/a lub zamierza stracić.

Przez cały okres leczenia będzie Pan/Pani pod nadzorem zespołu medycznego. Dietetyk zaleci określony plan żywieniowy, aby zapobiec przybieraniu na wadze.

Środki ostrożności, jakie należy podjąć po balonikowaniu żołądka w Tunezji

Po operacji balonikowania żołądka w Tunezji będzie Pan/Pani musiał/a zmienić swoje nawyki żywieniowe i podjąć kilka środków ostrożności, aby zapewnić skuteczność leczenia. Oprócz planu żywieniowego , którego musi Pani/Pan przestrzegać, zostanie Pani/Pan również poproszona/y o :

 • Po operacji proszę jeść powoli i delikatnie.
 • Proszę zacząć od miękkich pokarmów w drugim tygodniu po operacji i twardych pokarmów od czwartego tygodnia.
 • Proszę nie pić podczas posiłków, ale 30 minut przed lub po
 • Proszę jeść co najmniej 2 godziny przed pójściem spać, aby uniknąć refluksu żołądkowego
 • Regularnie wykonywać ćwiczenia fizyczne.
 • Ograniczyć spożycie alkoholu i napojów bezalkoholowych. Będzie to zabronione do czwartego miesiąca po operacji.

Ile kosztuje balon żołądkowy w Tunezji?

Koszt balonu żołądkowego w Tunezji waha się między 1600 a 2200 euro, co obejmuje wszystkie aspekty turystyki medycznej, tj. operację medyczną, badanie przedoperacyjne, taksówkę, zakwaterowanie, pomoc językową i leki.


Prosimy o kontakt, jeśli chcieliby Państwo otrzymać indywidualną wycenę zabiegu wszczepienia balonu żołądkowego w Tunezji. Skierujemy Państwa do kompetentnych specjalistów i zapewnimy, że Państwa podróż odbędzie się w najlepszych możliwych warunkach.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Maria

Mam na imię Maria. Mam ponad 10-letnie doświadczenie jako kierownik marketingu w branży medycznej. Z powodzeniem wprowadziłam na rynek kilka produktów, w tym urządzenia medyczne, i mam wielką pasję do sprzedaży i marketingu.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️