Chirurgia bariatryczna w Turcji

chirurgia bariatryczna Turcja 1
Napisany przez Maria

Chirurgia bariatryczna w Turcji to operacja, która wpływa na żołądek i sposób trawienia pokarmu. Ma na celu zmniejszenie żołądka, tak aby osoba czuła się pełna po zjedzeniu niewielkiej ilości jedzenia. Procedury te znane są jako rękaw żołądkowy, bajpas żołądkowy i balon żołądkowy.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje na temat chirurgii bariatrycznej w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych tureckich chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej.

Cena operacji bariatrycznej w Turcji

Koszt operacji bariatrycznej w Turcji jest bardzo przystępny. Należy spodziewać się, że zapłacą Państwo 2,300 € za rękawową resekcję żołądka, 3,500 € za bypass żołądka, 2,100 € za balon żołądkowy i 1,200 € za botoks żołądka. Długość pobytu w Stambule wynosi 6 dni. Cena obejmuje znieczulenie, operację i leki.

Rękawowa resekcja żołądka2300 €
Bypass żołądka3500 €
Balon żołądkowy2100 €
Botox żołądkowy1200 €

Czym jest chirurgia bariatryczna?

Chirurgia bariatryczna w Turcji jest bardzo popularna. Chirurgia odchudzająca lub chirurgia otyłości to chirurgia hormonalna obejmująca szereg zabiegów wykonywanych u pacjentów z nadwagą. Procedura jest odpowiednia zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Jest uważana za plan leczenia dla pacjentów z BMI wynoszącym 35 kg m2 lub więcej, którzy podjęli odpowiedni program ćwiczeń i diety, ale nie udało im się to, i którzy mają choroby współistniejące związane z otyłością, takie jak nadciśnienie, nietolerancja glukozy, cukrzyca, hiperlipidemia itp.

Poniżej przedstawiono niektóre z różnych procedur stosowanych w celu zmniejszenia rozmiaru żołądka.

Różne operacje bariatryczne w Turcji

Turystyka zdrowotna w Turcji kwitnie. Szpitale i kliniki rejestrują dużą liczbę pacjentów. Najpopularniejsze operacje bariatryczne w Turcji to opaska żołądkowa (znana jako gastroplastyka), rękaw żołądkowy (znany jako gastrektomia) i balon żołądkowy.

Bypass żołądka

Operacja pomostowania żołądka w Turcji pomaga schudnąć poprzez zmianę sposobu, w jaki żołądek i jelito cienkie przetwarzają spożywany pokarm.

Technika ominięcia żołądka polega na podzieleniu żołądka na mały górny worek i znacznie większy “resztkowy” dolny worek, a następnie reorganizacji jelita cienkiego w celu połączenia go z dwoma. Pokarm omija większą część żołądka i wchłaniane jest mniej kalorii.

Schéma avant et après d'un bypass gastrique
Schemat przed i po operacji ominięcia żołądka

W Stambule operacja ta wykonywana jest laparoskopowo i nie wiąże się z głębokimi nacięciami skóry ani bólem. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa średnio 1 godzinę.

Rękaw żołądkowy

Operacja rękawowa żołądka w Turcji jest bezpieczną i jedną z najpopularniejszych operacji bariatrycznych, ponieważ zmniejsza ryzyko problemów zdrowotnych związanych z otyłością, takich jak choroby serca, niepłodność, rak, wysoki poziom cholesterolu i wysokie ciśnienie krwi, jednocześnie pomagając w utracie wagi.

Większość żołądka jest usuwana, w tym część, która produkuje hormon wywołujący głód. Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia tej operacji jest wskaźnik masy ciała (BMI) wynoszący 35 lub więcej. Operacja ta jest również znana jako gastrektomia.

Schéma avant et après d'une sleeve gastrique
Schemat rękawa żołądkowego przed i po

W Turcji rękaw jest wykonywany laparoskopowo i nie wiąże się z głębokimi nacięciami skóry ani bólem. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa średnio 1 godzinę.

Turcja jest dla nich najlepszą opcją, ponieważ ceny są przystępne, a chirurdzy kompetentni.

Balon żołądkowy

Balon żołądkowy w Turcji jest jedną z najpopularniejszych niechirurgicznych operacji odchudzających. Korzyści mogą odnieść pacjenci ze wskaźnikiem masy ciała (BMI) między 30 a 40.

Procedura balonu żołądkowego w Turcji składa się z elastycznego, rozszerzalnego balonu, rurki doprowadzającej i systemu napełniania. Balon wewnątrzżołądkowy jest zbyt duży, aby przejść przez jelito i powoduje stosunkowo długotrwałe uczucie sytości przy mniejszych porcjach jedzenia.

Ogólnie rzecz biorąc, balonikowanie żołądka znacznie zmniejsza wielkość porcji i pomaga osiągnąć długoterminowe cele związane z utratą wagi.

Schéma de la pose d'un ballon gastrique
Schemat umieszczania balonu żołądkowego

Balon wprowadza się endoskopowo do żołądka. Procedura trwa około 20 do 25 minut. Najpierw wykonywana jest endoskopia diagnostyczna , aby upewnić się, że nie ma Pan/Pani żadnych problemów medycznych, które mogłyby uniemożliwić umieszczenie balonu (takich jak wrzód).

Balon żołądkowy Allurion Elipse jest połykany, umieszczany w żołądku i napełniany roztworem soli fizjologicznej. Balon opróżnia się naturalnie po 6 lub 12 miesiącach, w zależności od wybranej metody leczenia.

Wiele osób z zagranicy wybiera Turcję na balon żołądkowy, ponieważ lekarze w Stambule są profesjonalni i doświadczeni w swojej dziedzinie.

Botoks żołądkowy

Zabieg botoksu żołądkowego polega na wstrzyknięciu botoksu w określone obszary żołądka w celu zmniejszenia obciążenia mięśni żołądka. W ten sposób proces trawienia zostaje spowolniony przez żołądek.

Injection de botox gastrique à une patiente
Wstrzykiwanie botoksu do żołądka pacjenta

Zastrzyki z botoksu w żołądek są stosowane w celu zablokowania nerwów w określonych obszarach żołądka. Jest to zabieg jednorazowy. Celem jest zahamowanie apetytu i spowolnienie motoryki żołądka, tak aby pacjent mógł zjeść klopsa lub miskę jogurtu i pozostać najedzonym przez długi czas. W literaturze naukowej nie zaobserwowano znaczącego uszkodzenia żołądka.

Kiedy należy rozważyć operację bariatryczną?

Chirurgia bariatryczna jest zazwyczaj proponowana pacjentom bardzo otyłym (ze wskaźnikiem masy ciała powyżej 40) lub pacjentom ze wskaźnikiem masy ciała powyżej 35, którzy mają inne poważne problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca lub choroby serca.

Une femme mesurant son tour de taille
Kobieta mierząca obwód talii

Może Pani rozważyć operację bariatryczną, ale dopiero po wypróbowaniu innych rozwiązań. Pierwszym krokiem jest zazwyczaj próba zmiany sposobu odżywiania i picia, a także codziennej aktywności i ćwiczeń. Niektóre leki mogą pomóc ludziom schudnąć. Operacja jest zwykle rozważana dopiero po wypróbowaniu innych opcji.

Korzyści zdrowotne wynikające z utraty wagi obejmują poprawę cukrzycy typu 2, obniżenie ciśnienia krwi i poprawę zdrowia serca.

Czy jest Pan/Pani nosicielem wirusa HIV? Specjalna klinika została wydzielona, aby mógł Pan/Pani przejść operację bariatryczną w warunkach pełnego bezpieczeństwa dla Pana/Pani i personelu.

Jaki rodzaj operacji bariatrycznej jest dla mnie najlepszy?

O tym, jaki rodzaj operacji będzie dla Państwa najlepszy, decyduje wiele czynników, w tym ilość kilogramów, które muszą Państwo zrzucić oraz ewentualne schorzenia.

Lekarz przeprowadzi szczegółową ocenę i omówi z Panem/Panią najlepszą opcję, w tym ryzyko.

Simulation avant et après d'une chirurgie bariatrique
Pacjent z nadwagą

Ryzyko, powikłania i skutki uboczne

Podczas operacji bariatrycznej mogą wystąpić pewne rzadkie zagrożenia:

  • Refluks żołądkowy ;
  • Przewlekłe nudności i wymioty;
  • Rozszerzenie przełyku;
  • Niemożność spożywania niektórych pokarmów;
  • Niedrożność żołądka.

Dlatego powinni Państwo zaufać nam i wybrać odpowiedniego chirurga w Stambule oraz zdecydować się na renomowanego i doświadczonego lekarza.

Co więcej, operacja ta jest dozwolona w islamie. Jest to operacja halal, a nie haram, ponieważ oferuje korzyści zdrowotne i poprawia jakość życia danej osoby.

Aby uprzyjemnić Państwu pobyt, oferujemy specjalną pomoc dla osób niepełnosprawnych (PRM) od momentu przybycia na lotnisko do hotelu i kliniki.

Obserwacja po operacji bariatrycznej w Stambule

Po operacji bariatrycznej w Stambule będą Państwo musieli wprowadzić znaczące zmiany w swoim stylu życia, aby schudnąć i utrzymać wagę. Na przykład, będzie Pani/Pan musiała/musiał przestrzegać reżimu dietetycznego i prawdopodobnie będzie Pani/Pan przyjmować witaminy lub inne suplementy przez całe życie. Pana/Pani program odchudzania będzie również obejmował zwiększoną aktywność fizyczną.

Simulation d'une perte de poids par chirurgie bariatrique
Symulacja utraty wagi w wyniku operacji bariatrycznej

Po operacji rozpocznie Pani/Pan od płynnych pokarmów. W ciągu następnych kilku tygodni przejdzie Pani/Pan na pokarmy przecierowe, a następnie pokarmy stałe. Posiłki będą znacznie mniejsze i może być konieczne zaprzestanie picia podczas posiłków z powodu małego żołądka.

W niektórych przypadkach pacjenci początkowo tracą na wadze, ale później ich ciała przyzwyczajają się do zmian spowodowanych operacją i mogą odzyskać część utraconej wagi.


Jeśli ma Pan/Pani trudności z podjęciem decyzji, możemy pomóc Panu/Pani w pomyślnym przeprowadzeniu operacji i to po niższych kosztach.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


Często zadawane pytania

Jaka jest różnica między rękawem żołądkowym a bypassem żołądka?

Podczas operacji rękawowej chirurg trwale usuwa 80% objętości żołądka. Z kolei w przypadku bypassów chirurg zmniejsza objętość żołądka i wycina część jelita cienkiego. Oznacza to, że operacja bypassów jest odwracalna, podczas gdy operacja rękawowa jest nieodwracalna.

Pani szanse na zajście w ciążę po operacji bariatrycznej w Turcji są jeszcze większe, ponieważ utrata masy ciała zwiększa wskaźniki płodności. Należy jednak odczekać co najmniej rok po operacji przed rozważeniem zajścia w ciążę, aby uniknąć niedoborów.

Tak, pacjentka, która miała założoną opaskę żołądkową może poddać się operacji bajpasów lub rękawów. Operacja staje się jednak trudniejsza. Ponadto ryzyko powikłań po operacji jest większe niż w przypadku pacjenta, który nie miał opaski żołądkowej.

Może Pan/Pani wznowić uprawianie sportu, ale musi Pan/Pani odczekać co najmniej 3 tygodnie po operacji. Musi Pani również uzyskać zgodę swojego chirurga. Ponadto wznowienie ćwiczeń musi być stopniowe. Należy stopniowo zwiększać czas trwania i intensywność wysiłku.

Turcja jest wymarzonym miejscem dla osób, które chcą poddać się operacji odchudzającej. Znajdują się tam najlepsi chirurdzy na świecie i najlepsze ceny operacji. Co więcej, Turcja jest domem dla zaawansowanych technologicznie szpitali.

Jeśli po operacji bariatrycznej w Turcji wystąpią jakiekolwiek komplikacje, należy natychmiast skontaktować się z chirurgiem. Leczenie, operacje uzupełniające i zakwaterowanie są bezpłatne. Przysługuje Pani/Panu prawo do obserwacji pooperacyjnej. Koszty przelotu pokrywa Pan/Pani we własnym zakresie.

O autorze

Maria

Mam na imię Maria. Mam ponad 10-letnie doświadczenie jako kierownik marketingu w branży medycznej. Z powodzeniem wprowadziłam na rynek kilka produktów, w tym urządzenia medyczne, i mam wielką pasję do sprzedaży i marketingu.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️