Etniczna plastyka nosa w Turcji

etniczna plastyka nosa Turcja 1
Napisany przez Melissa

Niestety, nie każdy ma taki sam nos jak Kleopatra! Właśnie dlatego plastyka nosa w Turcji stała się jednym z ulubionych zabiegów chirurgii plastycznej w Europie. I tak jak istnieje wiele różnych nosów, istnieją różne rodzaje plastyki nosa, w tym plastyka nosa etnicznego. Ale na czym dokładnie ona polega? I dlaczego tak wiele osób decyduje się na podróż do Turcji na tę operację? Oto krótki przegląd.

NajlepszaKlinika.com informuje o etnicznej plastyce nosa w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje etniczna plastyka nosa w Turcji?

Średni koszt etnicznej plastyki nosa w Turcji wynosi €2,300. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa 3 godziny. Pobyt w Stambule trwa 7 dni, a pobyt w szpitalu 1 noc. Cena obejmuje zakwaterowanie, tłumacza, transfer VIP i koszt operacji. Efekt końcowy jest widoczny w ciągu 6 miesięcy.

Korekcja nosa1800 €
Wtórna plastyka nosa2200 €
Etniczna plastyka nosa2300 €
Ultradźwiękowa plastyka nosa2500 €

Co to jest rhinoplastyka etniczna?

Definicja

Rynoplastyka, znana również jakooperacja nosa, polega na zmianie kształtu nosa danej osoby zgodnie z określonymi kryteriami urody.

Rynoplastyka etniczna jest wykonywana u mężczyzn i kobiet z Afryki, Ameryki Łacińskiej, Azji Południowo-Wschodniej i Bliskiego Wschodu. Ogólnie rzecz biorąc, jest ona skierowana do pacjentów azjatyckich i osób o czarnej skórze.

2 femmes souriantes de différentes ethnies
2 uśmiechnięte kobiety o różnym pochodzeniu etnicznym

Ważne jest, aby zrozumieć, że rhinoplastyka etniczna nie ma nic wspólnego z segregacją rasową! W rzeczywistości ten rodzaj operacji został opracowany w celu dostosowania do specyficznych cech nosa czarnych nos ów lub, bardziej ogólnie, tak zwanych nosów “etnicznych”.

Pacjenci poddający się tego typu operacji nie chcą, aby ich nosy były bardziej “zachodnie”: chcą po prostu skorygować pewne wady, podobnie jak osoby poddające się standardowej plastyce nosa.

Jednak ze względu na specyficzne cechy anatomiczne i morfologiczne nosów etnicznych konieczne jest zastosowanie pewnych precyzyjnych i specyficznych technik: na to pozwala rhinoplastyka etniczna.

Film objaśniający rhinoplastykę etniczną

Podobnie jak standardowa plastyka nosa, operacja ta może być przeprowadzana od 16 roku życia: wtedy nos kończy rosnąć. Oczywiście przed ukończeniem 18. roku życia konieczna jest obecność przedstawiciela ustawowego.

Zdjęcia przed i po zabiegu

Specyficzne cechy nosa etnicznego

Nos, podobnie jak reszta ciała, jest wynikiem dziedzictwa rodzinnego. Być może powiedziano Panu/Pani, że ma Pan/Pani taki sam nos jak Pana/Pani ojciec lub matka!

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje 8 różnych kształtów n osa: tępy, prosty, wypukły, opadający, wygięty, akwilinowy, burboński i zadarty. Powszechne jest również rozróżnienie ze względu na pochodzenie. Są to nosy włoskie, śródziemnomorskie, afrykańskie lub azjatyckie.

Femme avec un nez asiatique
Kobieta z azjatyckim nosem

Kiedy używa się terminu“nos etniczny“, odnosi się on w szczególności do Azjatów lub osób o czarnej skórze. Ich nosy często mają następujące cechy

 • Gruba skóra
 • Szerokie nozdrza;
 • Krótsze kości;
 • Mniej rozwinięta chrząstka.

Na jakie wady najczęściej zwracają uwagę pacjenci?

Niezależnie od pochodzenia, specyficzne cechy anatomiczne każdego nosa mogą prowadzić do wyrażania przez pacjentów bardzo różnych potrzeb. Istnieje jednak kilka trendów, które regularnie powtarzają się w kontekście rhinoplastyki etnicznej.

Najczęstsze prośby to

 • Zmniejszenie szerokości nosa;
 • Aby mieć mniej rozszerzone nozdrza;
 • Lepsza definicja czubka nosa;
 • Mniej spłaszczony nos.
Femme avec un nez africain
Kobiety z afrykańskim nosem

Ogólnie rzecz biorąc, celem jest zmniejszenie rozmiaru nosa z przodu i zwiększenie go z profilu.

Dlaczego warto poddać się rynoplastyce etnicznej?

Aby skorygować wadę przy jednoczesnym zachowaniu harmonii twarzy

Podobnie jak wszystkie operacje chirurgii plastycznej w Turcji, rhinoplastyka etniczna umożliwia pacjentom skorygowanie pewnych wad. Ale uwaga: nie ma czegoś takiego jak idealny nos, który można po prostu odtworzyć.

Jeśli nalegają Państwo na standardowy nos, istnieje ryzyko uzyskania nienaturalnego efektu. Niezależnie od tego, czy jest to nos etniczny, czy standardowy, plastyka nosa musi być dostosowana do anatomii pacjenta, aby zachować harmonię twarzy.

Une femme africaine montrant son nez
Afrykanka prezentująca swój nos afro

Można więc zapytać: dlaczego nie zdecydować się na tradycyjną plastykę nosa?

Zachowanie wielokulturowego piękna

Chirurdzy wykonujący “tradycyjną” plastykę nosa zazwyczaj opierają swoją pracę na nosie kaukaskim. W ten sposób podążają za zachodnimi standardami urody, które zazwyczaj występują u białych europejskich kobiet.

Obecnie jednak standardy te ewoluowały, a piękno jest coraz częściej dostrzegane w jego wielokulturowej różnorodności.

Rhinoplastie asiatique VS rhinoplastie africaine
Rynoplastyka azjatycka VS rynoplastyka afrykańska

Azjatyccy i ciemnoskórzy pacjenci nie szukają operacji nosa w zachodnim stylu. Chcą poprawić pewne cechy swojego nosa, zachowując jednocześnie jego ogólny etniczny wygląd.

W jaki sposób można zachować tożsamość etniczną podczas operacji?

Kobieta lub mężczyzna mogą mieć oczekiwania, które w mniejszym lub większym stopniu odbiegają od “standardu” ich pochodzenia. Jednak niekoniecznie jest to coś złego! Najważniejsze jest, abyestetyczny wygląd nosa był zgodny z oryginalnymi cechami rasowymi pacjenta.

Podczas wstępnej konsultacji chirurg plastyczny w Stambule zwróci zatem szczególną uwagę na oczekiwania pacjenta, ponieważ nadmierne modyfikacje mogą skutkować utratą tożsamości etnicznej.

Jakie są różnice między rhinoplastyką etniczną a tradycyjną?

Tradycyjna plastyka nosa, która jest bardzo popularna w Europie, może być stosowana z różnych powodów:

 • Zmniejszenie rozmiaru nosa;
 • Modyfikacja czubka nosa;
 • Korekta zdeformowanego lub krzywego nosa.
Photo avant et après d'une rhinoplastie ethnique sur femme asiatique
Zdjęcie przed i po rhinoplastyce etnicznej u Azjatki

W tym celu stosuje się kilka metod, takich jak usuwanie kości lub zmiana kształtu czubka nosa.

W przypadku rhinoplastyki etnicznej najczęściej spotykamy się z następującymi żądaniami:

 • Zmniejszenie rozmiaru podstawy nosa ;
 • Podniesienie garbu grzbietowego (górnej linii);
 • Zwężenie czubka nosa.

Prośby są zatem inne niż w przypadku konwencjonalnej plastyki nosa. Ale to nie wszystko: istnieją również różnice w technikach plastyki nosa.

Na przykład w przypadku standardowej plastyki nosa często skraca się grzbiet nosa. W przeciwieństwie do tego, rhinoplastyka etniczna jest często stosowana w celu zwiększenia rozmiaru mostka przy użyciu chrząstki. Przeszczep stabilizujący chrząstkę jest często stosowany w celu wzmocnienia stosunkowo cienkiej chrząstki nosów etnicznych.

Photo avant et après d'une rhinoplastique ethnique sur femme de type afro
Zdjęcie przed i po rhinoplastyce u Afroamerykanki

Pacjenci pochodzenia azjatyckiego i afroamerykańskiego mają również grubszą skórę wokół nosa. Krwawienie pooperacyjne jest zatem częstsze, dlatego zazwyczaj wykonuje się rhinoplastykę zamkniętą: blizny są wtedy ukryte wewnątrz nosa.

Rynoplastyka etniczna: proszę zwrócić się do doświadczonego lekarza!

Jeśli rozważają Państwo wykonanie etnicznej plastyki nosa w Turcji, ważne jest, aby starannie wybrać chirurga. W szczególności mogą Państwo zadać mu szereg pytań podczas konsultacji przygotowawczej:

 • Czym jego techniki operacyjne różnią się od tradycyjnej plastyki nosa?
 • Czy wykonywał już operację u osoby o Pana/Pani pochodzeniu etnicznym?
 • Jakiego materiału do przeszczepu użyje w razie potrzeby?
 • Jakie są możliwe powikłania i zagrożenia?
Une femme asiatique face à une femme africaine
Nos azjatycki a nos afrykański

Wszystkie te pytania pozwolą Państwu sprawdzić, czy Państwa turecki chirurg ma doświadczenie w dziedzinie rynoplastyki etnicznej. Mogą być Państwo pewni, że zastosuje on określone techniki uwzględniające specyficzne cechy morfologiczne Państwa nosa. Proszę zauważyć, że wszystkie osoby z HIV są akceptowane.

Ile kosztuje etniczna plastyka nosa?

Czy zdecydowali się Państwo na operację nosa w Stambule? Przede wszystkim ważne jest, aby dowiedzieć się, ile kosztuje taka operacja.

Plastyka nosa to skomplikowana i bardzo wymagająca operacja. Ponieważ nos znajduje się na poziomie twarzy, najmniejszy defekt byłby natychmiast wyraźnie widoczny! Dlatego też operacja ta jest szczególnie kosztowna.

Coordinatrice calcule le prix d'une rhinoplastie ethnique
Coordinatrice oblicza cenę rynoplastyki etnicznej

Cena etnicznej plastyki nosa

Jeśli mieszkają Państwo w Europie, prawdopodobnie pierwszym odruchem będzie zwrócenie się do europejskich klinik. Jednak niekoniecznie jest to najtańsza opcja.

Średni koszt rynoplastyki etnicznej w Europie wynosi około 5000 euro. W zależności od miasta i lekarza, koszt ten może wahać się od €4,000 do ponad €9,000! Następnie należy doliczyć pewne dodatkowe koszty, takie jak różne konsultacje przeprowadzone przed operacją oraz cena anestezjologa.

Cena etnicznej plastyki nosa w Turcji

Wielu pacjentów decyduje się na podróż do Turcji, aby obniżyć koszty operacji. Dostępnych jest kilka miejsc docelowych: Stambuł, Antalya, Izmir, Bodrum, Ankara i Bursa.

Vue sur le Pont Galata à Istanbul
Widok na most Galata w Stambule

Chirurdzy kosmetyczni praktykujący w Stambule są obecnie uważani za jednych z najlepszych na świecie. Mają duże doświadczenie w tej dziedzinie i oferują znacznie niższe ceny niż w Europie!

Złożoność etnicznej plastyki nosa będzie miała wpływ na całkowity koszt. Średni koszt etnicznej plastyki nosa w Stambule w Turcji wynosi 2 300 EUR, przy minimalnym koszcie 1 800 EUR i maksymalnym koszcie 2 600 EUR. Ceny są nawet o 70% niższe niż w Europie.

Etniczna plastyka nosa: różne etapy

Niezależnie od tego, czy udadzą się Państwo do kliniki w Stambule, czy w Europie, procedura operacji plastyki nosa jest bardzo podobna.

Przed operacją

Konsultacja poprzedzająca operację plastyczną nosa to etap, którego nie należy pomijać. To właśnie podczas tej sesji Państwa chirurg zaplanuje resztę operacji.

Coordinatrice avec une patiente
Koordynator z pacjentem

Proszę nie wahać się wyjaśnić, jak czuje się Pan/Pani ze swoim nosem:

 • Co się Panu/Pani w nim nie podoba?
 • Czy ma Pan/Pani preferowany profil?
 • Jak określiłby Pan swój nos w stosunku do innych?
 • itp.

Następnie Państwa chirurg zanotuje wszystkie szczegóły i obawy. Następnie przeprowadzi badanie endoskopowe nosa. Bezbolesne i bardzo szybkie (wystarczy 1 do 2 minut), badanie to pozwoli mu przeanalizować Państwa nos z funkcjonalnego i estetycznego punktu widzenia.

Symulacje komputerowe

Podobnie jak w Europie, chirurdzy kosmetyczni w Turcji korzystają z komputerowego programu symulacyjnego, aby wirtualnie przekształcić nos i dać wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądał efekt końcowy.

Oczywiście należy pamiętać, że jest to tylko symulacja: rzeczywisty wynik niekoniecznie będzie identyczny z obrazem cyfrowym. Niemniej jednak pozwoli to Państwa chirurgowi zaplanować procedury chirurgiczne wymagane do uzyskania jak najbliższego rezultatu pokazanego w symulacji.

Simulation avant et après une rhinoplastie ethnique
Symulacja przed i po rynoplastyce etnicznej

Proszę dobrze przygotować się do operacji

Ogólnie rzecz biorąc, między pierwszą konsultacją z chirurgiem a datą operacji upływa 15 dni. Okres ten ma kluczowe znaczenie dla powodzenia Państwa operacji.

W związku z tym zalecamy Państwu

 • Powstrzymanie się od pal enia tytoniu przez 2 tygodnie przed i po plastyce nosa
 • Proszę nie przyjmować aspiryny, niesteroidowych leków przeciwzapalnych ani suplementów diety, aby ograniczyć ryzyko krwawienia.
 • Proszę nic nie jeść ani nie pić przez 6 godzin przed operacją.

Ponadto chirurg przeanalizuje z Państwem historię rodzinną i alergie, aby sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań, które mogłyby zakłócić operację.

Chirurgien plasticien
Chirurg plastyczny

Dzień przed i rano w dniu operacji zostanie Pani/Pan poproszona/y o zdezynfekowanie skóry roztworem antyseptycznym.

Dzień operacji

Etniczna plastyka nosa może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Na przykład w przypadku zmiany kształtu czubka nosa lub niewielkiego guzka wystarczy znieczulenie miejscowe. Z drugiej strony, jeśli wymagana jest operacja na kościstej części nosa, automatycznie zostanie Pani/Pan poddana/y znieczuleniu ogólnemu.

Czas trwania rhinoplastyki etnicznej może wynosić od 30 minut do 3 godzin. Ponownie, wszystko zależy od zmian, które zostaną wprowadzone w Państwa nosie.

Hall d'une clinique esthétique en Turquie
Lobby klinik estetycznych w Turcji

Po operacji mogą Państwo zostać hospitalizowani na noc. Jeśli podróżują Państwo do Turcji, należy zaplanować pobyt na co najmniej 6 dni, aby mieć czas na pooperacyjną wizytę kontrolną u chirurga w piątym dniu w celu usunięcia opatrunków i szyny.

Ryzyko, powikłania i skutki uboczne

Może istnieć pewne rzadkie ryzyko związane z rhinoplastyką etniczną:

 • Siniaki i obrzęk;
 • Krwawienie i infekcje;
 • Problemy z drogami oddechowymi;
 • Perforacja przegrody nosowej;
 • Słabe gojenie;
 • Problemy psychologiczne.

Dlatego powinni Państwo zaufać naszej pomocy w wyborze chirurga w Stambule i zdecydować się na renomowanego i doświadczonego specjalistę.

Proszę zauważyć, że w religii islamskiej etniczna plastyka nosa nie jest haram. Jest akceptowana, jeśli celem jest usunięcie wady wpływającej na ciało.

Dostępna jest wypożyczalnia wózków inwalidzkich, aby zapewnić przyjemne doświadczenie osobom o ograniczonej sprawności ruchowej.

Środki ostrożności, które należy podjąć po operacji

Pacjenci poddawani plastyce nosa są zazwyczaj monitorowani przez co najmniej rok po operacji. Należy również pamiętać, że efekt estetyczny operacji nie będzie widoczny od razu: może minąć od 6 miesięcy do 2 lat, zanim wszystko będzie w idealnym porządku!

Aby osiągnąć nieskazitelny rezultat, konieczne jest przestrzeganie kilku zasad w dniach, tygodniach i miesiącach po operacji.

Photo avant après d'une rhinoplastie Ethnique en Turquie
Przed i po zdjęciu etnicznej plastyki nosa w Turcji

Oczyszczanie nosa po rhinoplastyce etnicznej

Lewatywa nosa jest niezbędna do prawidłowego gojenia. Pozwoli ona usunąć krew i strupy ze ścian nosa, jednocześnie pomagając błonie śluzowej w szybszej regeneracji. Do oczyszczania należy używać roztworu soli fizjologicznej.

Kilka wskazówek ograniczających obrzęk nosa

Po zabiegu rynoplastyki etnicznej obrzęk nosa jest całkowicie normalny: jest to zwykła reakcja gojenia się tkanek. Zjawisko to jest szczególnie widoczne na nosach etnicznych ze względu na grubszą skórę.

 • Proszę stosować zimne okłady pod oczy przez 24 godziny po operacji, aby ograniczyć obrzęk.
 • Proszę spać zgłową uniesioną powyżej tułowia, aby uniknąć zastoju płynów w nosie.
 • Proszę unikać słonych potraw, które sprzyjają zatrzymywaniu wody. Zamiast tego należy stosować dietę bogatą w białka i witaminy.

Jeśli ma Pan/Pani trudności z dokonaniem wyboru, możemy pomóc Panu/Pani w pomyślnym przeprowadzeniu zabiegu po obniżonej cenie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


Często zadawane pytania

Jak długo trwa etniczna plastyka nosa w Turcji?

Etniczna plastyka nosa w Turcji jest trwałym sposobem korygowania wad nosa. Jednak po około piętnastu latach może być konieczne dokonanie kilku korekt, ponieważ nos zmienia się nieznacznie wraz z wiekiem (podobnie jak reszta ciała).

Plastyka nosa jest całkowicie bezbolesną operacją chirurgiczną. Po operacji mogą Państwo odczuwać jedynie uczucie zatkanego nosa, które zniknie samoistnie po kilku dniach. Nie ma bólu związanego z siniakami lub obrzękiem.

Wskaźnik powodzenia etnicznej plastyki nosa w Turcji wynosi 98%. To bardzo uspokajająca liczba, która świadczy o jakości świadczonej opieki. Jest to jeden z powodów, dla których pacjenci z całego świata podróżują do Turcji na tę operację.

Po zabiegu plastyki nosa zaleca się, aby nie uprawiać żadnych sportów przez co najmniej 4 do 6 tygodni. Sportów wysokiego ryzyka (w szczególności sportów zespołowych i sportów walki) należy unikać przez co najmniej 2 miesiące.

Rynoplastyka etniczna jest zwykle wykonywana metodą zamkniętą, w której blizny są ukryte wewnątrz nosa. Czasami jednak konieczne jest wykonanie nacięcia na czubku nosa lub u podstawy nozdrzy: blizny są wtedy widoczne, choć raczej dyskretne.

Minimalny czas pobytu w Turcji w przypadku rhinoplastyki etnicznej wynosi od 6 do 7 dni. W zależności od przebiegu operacji, konieczny może być nocleg w szpitalu. Ogólnie rzecz biorąc, chirurg przeprowadza kontrolę piątego dnia, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

O autorze

Melissa

Nazywam się Mélissa i od 2014 roku pracuję jako autorka tekstów medycznych i naukowych. Mam bogate doświadczenie w pisaniu dokumentów regulacyjnych i medyczno-marketingowych obejmujących szeroki zakres obszarów terapeutycznych.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️