Ultradźwiękowa plastyka nosa w Turcji

ultradźwiękowa plastyka nosa stambuł 1
Napisany przez Manuella

Kompletny przewodnik po rynoplastyce ultradźwiękowej w Turcji: procedura, korzyści, ryzyko i cena operacji. Bezpłatna wycena.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat ultradźwiękowej plastyki nosa w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje ultradźwiękowa plastyka nosa w Turcji?

Średni koszt ultradźwiękowej plastyki nosa w Turcji wynosi 2,600 €. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa 2 godziny. Długość pobytu w Stambule wynosi 7 dni, a pobyt w szpitalu 1 noc. Cena obejmuje znieczulenie, operację, szynę i leki. Efekt końcowy jest widoczny w ciągu 6 miesięcy.

Korekcja nosa1800 €
Wtórna plastyka nosa2200 €
Etniczna plastyka nosa2300 €
Ultradźwiękowa plastyka nosa2500 €

Czym jest rhinoplastyka ultradźwiękowa?

Technologia ultradźwiękowa jest od dawna stosowana w zabiegach estetycznych w celu redukcji tkanki tłuszczowej i ujędrnienia skóry. Rynoplastyka może być teraz wykonywana przy użyciu piezotomu® i fal ultradźwiękowych, dzięki czemu zmiana kształtu kości nosowych jest bardziej precyzyjna i dokładna.

Rynoplastyka jest jedną z TOP10 operacji chirurgii plastycznej w Turcji. Procedura jest odpowiednia zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Celem rynoplastyki ultradźwiękowej jest osiągnięcie harmonii twarzy poprzez korektę :

 • Rozmiar nosa
 • Kształt nosa
 • Kąt nosa
Wideo wyjaśniające rhinoplastykę ultradźwiękową

Narzędzia stosowane w rhinoplastyce ultradźwiękowej są zasilane falami ultradźwiękowymi, które powodują wibracje końcówki narzędzia, usuwając nadmiar kości.

W tradycyjnych technikach rynoplastyki kości są agresywnie zeskrobywane i dłutowane. Dzięki technologii ultradźwiękowej nawet najdrobniejsze i najbardziej kruche kości mogą być korygowane w celu uzyskania lepszego efektu estetycznego.

Zdjęcia przed i po zabiegu

Metoda

Podczas rynoplastyki ultradźwiękowej, nacięcie zostanie wykonane w kolumnie, bezpośrednio pod czubkiem nosa, w celu lepszej ekspozycji i wizualizacji leczonego obszaru.

Następnie nos zostanie cofnięty do tyłu, wycinając chrząstkę nosa i uważając, aby nie naciąć środkowego grzbietu, chrząstki oddzielającej nozdrza. Skóra zostanie podniesiona z nosa w celu maksymalnej ekspozycji. Chirurg może następnie łatwo zmienić kształt czubka nosa, mostka, nozdrzy lub naprawić przegrodę nosową za pomocą specjalistycznych narzędzi ultradźwiękowych.

Do skrobania, kształtowania i wygładzania kości nosa można użyć różnych narzędzi. Narzędzie ultradźwiękowe zapewnia większą precyzję i zmniejsza uraz otaczającej tkanki. Po zakończeniu zabiegu skóra zostanie ponownie owinięta na strukturę kości. Nacięcie jest zamykane szwami, a na nos nakładany jest gips.

Simulation avant et après d'une rhinoplastie ultrasonique
Przed i po symulacji ultradźwiękowej plastyki nosa

Czego mogą się Państwo spodziewać?

Opracowana w 2013 r. przez dr Gerbaulta z Paryża rhinoplastyka ultradźwiękowa jest wykonywana przy użyciu specjalistycznych narzędzi do zmiany kształtu kości nosowych w celu uzyskania bardziej wyrafinowanego kształtu nosa. Oto krótki przewodnik po tym, czego można się spodziewać przed, w trakcie i po plastyce nosa za pomocą ultradźwięków.

Przed zabiegiem

 • Proszę nie przyjmować żadnych leków przez 2 tygodnie w celu oczyszczenia krwi;
 • Proszę nie palić papierosów przez 2 tygodnie przed i po operacji;
 • Proszę nie wystawiać się na działanie promieni słonecznych przez 2 tygodnie przed zabiegiem;
 • Proszę nic nie jeść ani nie pić przez 6 godzin przed operacją.

Podczas operacji

 • Znieczulenie ogólne lub miejscowe z sedacją
 • Nacięcie wykonane pod czubkiem nosa
 • Nos jest cofnięty do tyłu
 • Skóra jest unoszona w celu maksymalnego odsłonięcia
 • Mostek nosa jest przekształcany i udoskonalany przy użyciu specjalistycznych narzędzi, które wibrują dzięki falom ultradźwiękowym
 • Szwy zamykające nacięcia
 • Na nos zakładana jest zewnętrzna szyna lub gips
Photo avant et après une rhinoplastie ultrasonique
Zdjęcie przed i po rhinoplastyce ultradźwiękowej

Bezpośrednio po zabiegu

 • Obrzęk wokół nosa, policzków i oczu
 • Zasinienie i obrzęk twarzy.

1 do 2 tygodni po zabiegu

 • Opuchlizna i zasinienia nadal obecne
 • Proszę nie wydmuchiwać nosa przez 2 tygodnie
 • Proszę nawilżać wnętrze nosa sprayem do nosa
 • Specjalna dieta.

3 tygodnie po zabiegu i dłużej

 • Proszę unikać forsownych ćwiczeń przez 3 tygodnie
 • Proszę unikać ekspozycji na słońce przez 6 tygodni.

Wynik końcowy

 • Trwały
 • Do 1 roku dla ostatecznego kształtu

Ważne uwagi

Ponieważ podczas zabiegu ultradźwiękowej plastyki nosa stosuje się technikę otwartej plastyki nosa, może wystąpić znaczny obrzęk twarzy i zasinienie. Zewnętrzna szyna będzie stosowana przez tydzień po zabiegu w celu wsparcia struktury nosa.

Podczas gdy otaczający obrzęk twarzy ustąpi po 1-2 tygodniach, obrzęk nosa utrzyma się do 1 miesiąca. Nos będzie się goił przez okres od 1 do 1 roku. Makijaż można nosić zaraz po zdjęciu gipsu.

ZaletyBezpieczniejszy, bardziej precyzyjny, mniej błędów
WadyKosztowna, inwazyjna, nieskuteczna w przypadku dużych deformacji

Idealny kandydat

Idealny kandydat do rynoplastyki ultradźwiękowej ma garb nosa i deformację grzbietu nosa. Proszę zauważyć, że osoby z HIV są akceptowane.

Nie zalecane dla…

Ultradźwiękowa plastyka nosa nie jest zalecana dla osób poniżej 18 roku życia, chyba że ma na celu skorygowanie urazu. Rynoplastyka ultradźwiękowa może nie być odpowiednia dla pacjentów ze znacznymi deformacjami kości, ponieważ zmiana kształtu kości trwa dłużej niż w przypadku tradycyjnych metod.

Ryzyko, powikłania i skutki uboczne

Może występować pewne rzadkie ryzyko związane z plastyką nosa metodą ultradźwiękową:

 • Tymczasowa utrata węchu;
 • Nagromadzenie krwi pod skórą;
 • Martwica tkanek;
 • Perforacja przegrody nosowej;
 • Suchość nosa;
 • Problemy z drogami oddechowymi.

Dlatego powinni Państwo zaufać nam i wybrać renomowanego i doświadczonego chirurga w Stambule.

Proszę zauważyć, że w religii islamskiej ultradźwiękowa plastyka nosa nie jest haram. Jest halal i akceptowana, ponieważ ma na celu usunięcie wady.

Zwracamy szczególną uwagę na osoby o ograniczonej sprawności ruchowej. Nasza placówka oferuje łatwy dostęp dla wózków inwalidzkich.

Skutki uboczne

Skutki uboczne rynoplastyki ultradźwiękowej mogą obejmować drętwienie, krwawienia z nosa, blizny, obrzęk, pękanie małych naczyń krwionośnych na powierzchni skóry, trwałe uszkodzenie nerwów oraz niewystarczającą lub nadmierną korektę wymagającą korekty rynoplastyki.


Jeśli mają Państwo trudności z podjęciem decyzji, możemy pomóc w pomyślnym przeprowadzeniu operacji i to po obniżonej cenie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


Często zadawane pytania

Jak długo trwa ultradźwiękowa plastyka nosa w Turcji?

Rezultat jest natychmiastowy i trwały. Jednak na ostateczny efekt będą Państwo musieli poczekać od 12 do 20 miesięcy po operacji. Wynika to z faktu, że czasami może pojawić się niewielka asymetria. Można to skorygować poprzez wstrzyknięcie kwasu hialuronowego.

Plastyka nosa ultradźwiękami nie jest bolesna. Przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa zazwyczaj dwie godziny. Alternatywnie, mogą Państwo poprosić chirurga plastycznego o przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu miejscowym z sedacją.

Rynoplastyka ultradźwiękowa to innowacyjna i bardziej precyzyjna metoda niż rynoplastyka manualna. Jest szeroko praktykowana w Turcji z wielu powodów: przystępnej ceny, jakości operacji i wskaźnika powodzenia, który w Turcji wynosi 98%!

Turcja cieszy się doskonałą reputacją w zakresie chirurgii plastycznej nosa. W tym kraju znajdują się najlepsze kliniki specjalizujące się w rhinoplastyce ultradźwiękowej. Aby wymienić tylko kilka z nich: Ekol Hospital, Estecenter Cerrahi Merkezi, Istanbul Aesthetic Center, Medicana International Istanbul Hospital, między innymi.

Celem obu operacji jest zmiana kształtu nosa. Różnica polega na zastosowanych narzędziach. Klasyczna plastyka nosa wymaga użycia narzędzi ręcznych. Z kolei rhinoplastyka ultradźwiękowa wykorzystuje wibracje. Należy zauważyć, że druga technika jest bardziej precyzyjna.

Biorąc pod uwagę obowiązkowy nocleg w szpitalu, konsultacje przed- i pooperacyjne oraz okres rekonwalescencji zaplanowany w miejscu zakwaterowania: hotelu, mieszkaniu lub innym. Pobyt medyczny w przypadku rynoplastyki ultradźwiękowej w Turcji wynosi 7 dni.

O autorze

Manuella

Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️