Turystyka medyczna w Turcji

turystyka medyczna turcja 1
Napisany przez Émilie

Turystyka medyczna w Turcji kwitnie: chirurgia stomatologiczna, chirurgia kosmetyczna, odbudowa włosów, chirurgia bariatryczna itp. Ludzie z całej Europy przyjeżdżają, aby skorzystać z niskich stawek i umiejętności renomowanych chirurgów. Mówi się o 98% skuteczności… Proszę przybliżyć ten trend.

Turcja jest jednym z krajów, które poczyniły największe postępy w ostatnich latach, szczególnie w dziedzinie medycyny. Obecnie niezliczone rzesze ludzi z całego świata przybywają do tego anatolijskiego kraju w celu skorzystania z zaawansowanych zabiegów i praktyk medycznych.

Dzięki jakości lokalnej medycyny, Turcja jest obecnie niewątpliwie jednym z europejskich liderów w turystyce medycznej i zdrowotnej.

Vue sur le pont Galata d'Istanbul en Turquie
Widok na most Galata w Stambule, Turcja

Ale w jakich dziedzinach medycyny Turcja wyróżnia się pod względem turystyki medycznej? Czy koszty są przystępne? Proszę dowiedzieć się więcej o zawiłościach turystyki medycznej w Turcji.

Koszty, główna zaleta turystyki medycznej w Turcji

Istnieje kilka możliwych wyjaśnień sukcesu turystyki medycznej w Turcji w ostatnich latach. Jednym z głównych powodów są inwestycje poczynione przez państwo, które wykorzystało swój wzrost gospodarczy do rozwoju sektora medycznego.

Jednak głównym powodem, dla którego tak wielu turystów z całego świata przyjeżdża do Turcji na leczenie, są niskie ceny, które nie przeszkadzają w tym, aby usługi były najwyższej i nienagannej jakości.

Hall de l'aéroport d'Istanbul
Hala lotniska w Stambule

Rzeczywiście, jeśli weźmiemy przykład przeszczepów włosów, jednej z głównych gałęzi turystyki medycznej w Turcji, cena operacji może być nawet o 70% niższa niż w innych krajach!

To ogromna różnica, która w znacznym stopniu wyjaśnia atrakcyjność Turcji w oczach pacjentów.

Inne zalety turystyki medycznej w Turcji

Oprócz bardzo przystępnych cen większości wykonywanych zabiegów, istnieją inne atrybuty, które sprawiają, że turystyka medyczna jest tak atrakcyjna dla tak wielu osób. Przede wszystkim uproszczenie procedur administracyjnych ma z tym wiele wspólnego.

Wiele krajów komplikuje procedury administracyjne, aby umożliwić turystom medycznym odwiedzenie ich kraju, co jest poważną wadą, ale tak nie jest w przypadku Turków.

Hall d'une clinique esthétique à Istanbul
Hol kliniki medycyny estetycznej w Stambule

Ponadto Turcja dokłada wszelkich starań, aby świadczyć swoje usługi medyczne. Dostępny jest ultranowoczesny, najnowocześniejszy sprzęt, nie wspominając o jakości idoświadczeniu chirurgów, którzy należą do najlepszych na świecie w swoich dziedzinach.

Wreszcie, Turcja oferuje luksusowe, komfortowe zakwaterowanie i dobrą opiekę pooperacyjną w kraju, który bardzo sprzyja turystyce i ma stosunkowo przyjazną populację.

To tylko niektóre z cech, które sprawiły, że Turcja stała się tak silnym celem turystyki medycznej i prawdziwym centrum regionu.

Zdjęcia przed i po

Ilu turystów medycznych przyjeżdża do Turcji?

Każdego roku ponad 2 miliony turystów medycznych odwiedza Turcję w celu przeprowadzenia operacji. Rodzaje poszukiwanych operacji różnią się w zależności od osoby, ale głównymi sektorami pozostają chirurgia stomatologiczna, chirurgia kosmetyczna i fryzjerska, laserowa chirurgia oka i zabiegi dermatologiczne.

Oczywiście w kraju przeprowadza się wiele innych rodzajów operacji, ale te poprzednie są najbardziej popularne.

Vol long courrier d'un avion Turkish Airline
Lot długodystansowy z Turkish Airline

Ponad 300 ultranowoczesnych szpitali, wyposażonych we wszystkie niezbędne udogodnienia i sprzęt, co roku obsługuje tak dużą populację. Taka turystyka pozwala krajowi gromadzić kilka miliardów dolarów rocznie przychodów, co jest znaczną sumą, która plasuje go na podium w tej dziedzinie, zwłaszcza obok USA.

Turystyka medyczna w Turcji

Warto podkreślić i omówić turystykę medyczną w Turcji bardziej szczegółowo, a dokładniej rodzaje przeprowadzanych operacji. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy różne kategorie turystyki medycznej w Turcji. Są to turystyka stomatologiczna, turystyka estetyczna i turystyka fryzjerska, a także turystyka w zakresie medycyny reprodukcyjnej, a dokładniej zapłodnienia in vitro.

Chirurgia stomatologiczna w Stambule

Problemy stomatologiczne dotykają niemal każdego. Nawet przy nienagannej higienie jamy ustnej, nikt nie jest odporny na problemy stomatologiczne, które w końcu mogą się pogorszyć.

Podczas gdy drobne problemy mogą być leczone za niewielką opłatą, sytuacja może się szybko zmienić, jeśli chodzi o poważną operację. Oprócz ogromnych kosztów, tego typu zabiegi wymagają dużej wiedzy specjalistycznej.

Dentiste et une patiente
Dentysta i pacjent

Decydując się na leczenie stomatologiczne w Turcji, mogą Państwozaoszczędzić do 70, a nawet 80% kosztów operacji w Europie! Mogą być Państwo pewni najwyższej możliwej jakości usług, dzięki doświadczonym chirurgom i najnowocześniejszemu sprzętowi.

Nawet w przypadku mniejszych operacji oszczędności są znaczne. Turystyka stomatologiczna w Turcji może być opłacalna nawet w przypadku dwóch koron dentystycznych.

Szacuje się, że koszt będzie od 20 do 30% niższy, wliczając w to koszty podróży! Im większa operacja, tym większe oszczędności.

Choix de la teinte des facettes dentaires
Wybór odcienia licówek dentystycznych

A to nie wszystko, ponieważ Turcja oferuje gwarancję na implanty i protezy, które są dopasowane, a także serwis posprzedażowy, który jest zawsze dostępny w przypadku problemów po operacji.

Wreszcie, co do zasady, czas zwrotu kosztów leczenia stomatologicznego jest bardzo krótki. Kolejna zaleta, która przekona Państwa do przeprowadzenia leczenia w tym kraju.

Chirurgia włosów w Stambule

Chirurgia włosów jest również jednym z najczęstszych powodów turystyki medycznej w Turcji. Większość osób poszukujących operacji włosów w Turcji to mężczyźni.

Powodem tego jest fakt, że mężczyźni naturalnie cierpią na łysienie lub łysienie początkowe. Dlatego przyjeżdżają do Turcji, aby mieć implanty włosów.

Przede wszystkim główną zaletą chirurgii włosów jest jej przystępność cenowa. Średnio w Europie koszt 1,000 przeszczepów szacuje się na 2,200 euro. W Turcji mogą Państwo wszczepić 3,000 przeszczepów za tę samą cenę. Interesujące, prawda?

Chirurgien capillaire
Chirurg włosów

Implanty włosów są najczęściej wykonywanym rodzajem operacji w Turcji. Kraj ten wyróżnia się również postępem technologicznym i medycznym w tej dziedzinie, bardziej niż w jakiejkolwiek innej dziedzinie medycyny.

Obecnie chirurgia odtwórcza włosów w Turcji jest w stanie osiągnąć spektakularne wyniki, a wszystko to bez powodowania bólu u pacjenta, czego wiele szpitali w innych krajach nie może zagwarantować.

Chirurgia kosmetyczna w Stambule

Od dawna krytykowana za zbyt sztuczny, a nawet niemoralny wygląd, coraz więcej osób korzysta z chirurgii kosmetycznej. Dotyczy to osób z wrodzonymi deformacjami lub poszkodowanych w wypadkach, ale także innych pacjentów, którzy po prostu mają kompleks na punkcie wyglądu swojego ciała.

W dziedzinie chirurgii kosmetycznej Turcja po raz kolejny staje na wysokości zadania, szczególnie pod względem jakości i liczby personelu medycznego. Kraj ten posiada łącznie ponad 1200 wykwalifikowanych chirurgów, znanych na całym świecie ze swoich umiejętności w zakresie zabiegów chirurgii kosmetycznej;

tracé d'une chirurgie faciale
Ślady chirurgii twarzy

Turcja odegrała również ważną rolę w demokratyzacji chirurgii kosmetycznej. Kiedyś była ona zarezerwowana dla bardzo bogatych, ale obecnie staje się coraz bardziej dostępna.

Dziś prawie każdy może poddać się operacji plastycznej w Stambule lub innym tureckim mieście: Antalya, Izmir, Bodrum, Ankara.

Kraj ten oferuje teraz pacjentom takie same zabiegi, jak te dostępne w Europie, za połowę ceny. Kusząca oferta, która po raz kolejny uzasadnia sukces Turcji w sektorze turystyki medycznej.

Główne zabiegi chirurgii plastycznej wykonywane w Turcji to plastyka nosa, liposukcja (zazwyczaj brzucha), operacje piersi i pośladków.

Plastyka nosa

Celem plastyki nosa jest korekta i dostosowanie rozmiaru nosa. Może być wykonywana ze względów estetycznych lub funkcjonalnych, lub obu jednocześnie. Szacunkowy koszt plastyki nosa w Turcji waha się od 1,700 do 2,500 euro.

Patiente avec un pansement sur le nez
Pacjentka z bandażem na nosie

Liposukcja brzucha

Jest to zabieg chirurgiczny mający na celu usunięcie złogów tłuszczu, które niektórzy ludzie mają na brzuchu. Dla większości osób otyłych brzuch jest źródłem dyskomfortu i nie są one w stanie przestrzegać diety potrzebnej do pozbycia się go.

Należy zauważyć, że liposukcja brzucha może być skuteczna, jeśli wystający brzuszek pacjenta jest spowodowany nadmierną masą tłuszczu, ale jeśli problem leży gdzie indziej, liposukcja niczego nie rozwiąże.

Tracés pour une abdominoplastie
Ślady po abdominoplastyce

W tureckich klinikach tego typu operacje wykonywane są w cenie od 2650 do 31 00 euro, w zależności od przypadku i okoliczności. Tak czy inaczej, jest to nadal znacznie tańsze niż w innych krajach, zwłaszcza w Europie.

Operacja piersi

Wbrew powszechnemu przekonaniu, operacja piersi nie polega jedynie na zwiększeniu rozmiaru kobiecego biustu. Chociaż prawdą jest, że jest to najczęstszy powód powiększania piersi, niektóre kobiety poddają się operacji z odwrotnego powodu.

W rzeczywistości zbyt duże piersi mogą być źródłem utrudnień w życiu kobiety i mogą powodować ból na co dzień. Jest to tak zwana redukcja piersi.

Operacja piersi może być zatem wykonywana zarówno ze względów estetycznych, jak i funkcjonalnych. Za taką operację u lekarzy w Turcji może Pani zapłacić od 2,200 € do 2,800 €.

Tracé pour une réduction mammaire
Zarys operacji zmniejszenia piersi

Rekonstrukcja pośladków

Ta operacja chirurgiczna polega na zwiększeniu rozmiaru pośladków i poprawie ich kształtu. Jest ona oczywiście wykonywana u kobiet, dla których kształt pośladków jest ważnym atrybutem zgodnie z obowiązującymi obecnie standardami urody.

Ten rodzaj zabiegu chirurgicznego jest również znany jako brazylijski lifting pośladków BBL, ponieważ uważa się, że pomysł pojawił się w Brazylii w latach sześćdziesiątych XX wieku.

Ważne jest, aby wiedzieć, że brazylijski lifting pośladków nie polega, jak niektórzy myślą, na zastosowaniu silikonu na pośladki. Polega on na pobraniu własnego tłuszczuz części ciała i ponownym wstrzyknięciu go w pośladki.

Fesses galbée après un BBL
Kształtne pośladki po BBL

Procedura ta jest nieco droższa od pozostałych, a jej szacunkowa średnia cena wynosi od 2500 do 32 00 euro, w zależności od przypadku. Jest on jednak oczywiście znacznie tańszy niż cokolwiek innego, co można znaleźć w Europie i poza nią, a także z najlepszymi dostępnymi zasobami.

Niezależnie od tego, czy są Państwo pełnosprawni, czy poruszają się na wózku inwalidzkim, nasza placówka jest dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Ogólnoświatowe uznanie dla jakości tureckich usług medycznych

Wiele osób sceptycznie podchodzi do jakości usług medycznych świadczonych przez tureckie szpitale. Głównym powodem tej nieufności są dziwnie przystępne ceny, które, jak już wspomnieliśmy, są czasami nawet o 80% tańsze niż gdzie indziej. Nie brakuje jednak dowodów na to, że turecka medycyna jest wysokiej jakości.

JCI Accréditation
Akredytacja JCI

Wiele najbardziej wiarygodnych i renomowanych organizacji międzynarodowych uznaje jakość medycyny w Turcji. Należą do nich JCI (Joint Commissions International), JCAHO (Joint Commission on Accreditation of Healthcare Organizations) i ISO.

Kluczowe fakty

W ciągu zaledwie dekady turystyka medyczna w Turcji stała się jednym ze światowych liderów w swojej dziedzinie. Każdego roku w kraju przeprowadza się ponad 250 000 operacji chirurgicznych.

Należy zauważyć, że w religii islamskiej turystyka medyczna nie jest haram. Jest halal i akceptowana, ponieważ ma na celu usunięcie defektu wpływającego na ciało.

To dzięki jakości swoich szpitali i chirurgów, ale także dzięki cenom, które udało się zaoferować, Turcja odniosła tak olśniewający sukces. Mężczyźni i kobiety z HIV są akceptowani. Operacje kosztujące do 70% mniej niż w Europie, wliczając w to koszty podróży, to niezwykłe osiągnięcie.

Jeśli więc szukają Państwo taniej operacji, Turcja jest prawdopodobnie jedną z najlepszych opcji. Zwłaszcza jeśli chodzi o jedną z dziedzin, w których turecka medycyna przoduje.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


Często zadawane pytania

Czy potrzebuję wizy, aby podróżować do Turcji?

Jeśli są Państwo obywatelami Europy, nie potrzebują Państwo wizy, aby udać się do Turcji. Pod warunkiem, że łączna liczba dni spędzonych w Turcji nie przekracza 90 dni. Muszą Państwo jednak okazać ważny paszport lub dowód osobisty z datą ważności co najmniej 150 dni dłuższą niż data wjazdu do Turcji.

Nie ma możliwości uzyskania zwrotu kosztów za operacje przeprowadzone za granicą. Nawet w Europie większość operacji kosmetycznych nie jest refundowana przez europejski fundusz ubezpieczeń zdrowotnych. Dlatego zaleca się wykupienie ubezpieczenia podróżnego.

Operacje kosmetyczne w Turcji są zazwyczaj przeprowadzane w następujących 4 tureckich miastach: Stambuł, Izmir, Ankara i Antalya. To, co przemawia na korzyść tego kraju, to turystyczny charakter jego miast i obowiązujące tam ceny, które są o 70% niższe niż w Europie.

Po podróży medycznej należy stopniowo wznawiać aktywność sportową. Ponadto każda operacja jest inna i wymaga określonego okresu odpoczynku. Prosimy przestrzegać okresu rekonwalescencji ustalonego przez chirurga.

Turystyka medyczna pozwala na znaczne oszczędności i jednoczesne odkrywanie nowych miejsc: Tunezji, Tajlandii, Hiszpanii, Brazylii itp. Turcja oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny pod względem szybkości leczenia i jakości opieki.

Przed powrotem do domu przeprowadzimy badanie kontrolne w 5. dniu po operacji. Wszystkie operacje uzupełniające zostaną wykonane bezpłatnie. Hotel zostanie zapewniony dla Państwa wygody. W przypadku późniejszych komplikacji będą Państwo musieli zapłacić jedynie za bilet lotniczy.

O autorze

Émilie

Nazywam się Emilie Gervais i mieszkam w Stambule, w Turcji. Jestem pisarką medyczną z rozległą wiedzą naukową i ponad 15-letnim doświadczeniem w badaniach nad rakiem i biologii molekularnej. Mam doświadczenie w organizacji kongresów i zarządzaniu projektami. Potrafię przekazywać złożone koncepcje medyczne i naukowe różnym odbiorcom za pośrednictwem różnych mediów, w tym tej strony internetowej jako forum dla moich tekstów.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️