Laserowa chirurgia oka w Turcji

cena laserowej chirurgii oka turcja 1
Napisany przez William

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o laserowej chirurgii oka w Turcji! Jaka jest średnia cena w Stambule? Nasze porady dotyczące udanej laserowej operacji oczu w Turcji.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat laserowej chirurgii oka w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady specjalisty medycznego.

Ile kosztuje laserowa operacja oczu w Turcji?

Średni koszt laserowej operacji oczu w Stambule wynosi 1400 euro. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 1200 do 1600 euro.

ProceduraCena Turcja
Laserowa operacja oczu1400 €

Czym jest laserowa operacja oczu?

LASIK (laser in situ keratomileuses), powszechnie znany jako laserowa chirurgia oka, jest rodzajem chirurgii refrakcyjnej oka w celu skorygowania problemów ze wzrokiem. Zabieg polega na zmianie kształtu rogówki, aby umożliwić prawidłowe skupienie światła wpadającego do oka na siatkówce w celu uzyskania lepszego, wyraźniejszego widzenia. LASIK jest stosowany głównie w leczeniu nadwzroczności (dalekowzroczności), krótkowzroczności (krótkowzroczności) i astygmatyzmu. W niektórych przypadkach LASIK może być również wykonywany u osób z łagodnymi do umiarkowanych wadami refrakcji.

Zasadniczo operacja LASIK jest bezbolesna i szybka. Rezultaty pozwalają na lepsze widzenie w okularach lub soczewkach kontaktowych. Operacja może być wykonywana u osób w wieku od 21 do 40 lat. Czasami zabiegowi mogą poddać się również osoby w wieku powyżej 40 lat.

Ważne jest, aby wiedzieć, że LASIK nie jest odpowiedni dla każdego. W niektórych przypadkach pacjentom nie zaleca się poddawania się zabiegowi, w tym w przypadku stożka rogówki, zaburzeń układu odpornościowego, dużych źrenic, zaawansowanej jaskry, cukrzycowych problemów z oczami, wcześniejszego zakażenia oczu opryszczką, zaburzeń autoimmunologicznych i suchego oka. Proszę skonsultować się ze swoim okulistą przed rozważeniem tego typu zabiegu.

Przed zabiegiem LASIK mogą Państwo mieć krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm i prawdopodobnie są Państwo uzależnieni od okularów lub soczewek kontaktowych. Noszenie okularów lub soczewek kontaktowych ogranicza Państwa aktywność. Po zabiegu LASIK mogą Państwo cieszyć się wyraźnym widzeniem i prowadzić aktywne życie, na przykład uprawiając sport. Zabieg znacznie poprawi jakość Państwa życia.

Na czym polega zabieg w Turcji?

Przed zabiegiem okulista udzieli Panu/Pani instrukcji dotyczących przygotowania się do operacji. Pana/Pani rogówka zostanie zmierzona, a Pana/Pani historia medyczna oceniona. Jeśli regularnie nosi Pan/Pani soczewki kontaktowe, należy całkowicie zaprzestać ich noszenia na co najmniej kilka tygodni przed zabiegiem, ponieważ soczewki kontaktowe mogą zmienić kształt rogówki.

Podczas zabiegu LASIK będą Państwo leżeć na plecach na rozkładanym fotelu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, które znieczula oczy. Do przytrzymania powiek użyty zostanie przyrząd.

Chirurg używa małego narzędzia chirurgicznego zwanego mikrokeratomem lub lasera femtosekundowego, aby wyciąć mały płatek na zawiasach z przodu oka (rogówki). Zawiasowa klapka jest następnie odchylana, aby uzyskać dostęp do leżącej pod nią rogówki. Następnie okulista zmienia kształt rogówki za pomocą zaprogramowanego lasera.

Rogówka jest przekształcana tak, aby światło wpadające do oka skupiało się bardziej precyzyjnie na siatkówce w celu poprawy widzenia. Po zmianie kształtu rogówki, płatek jest umieszczany z powrotem na miejscu. Płatek goi się normalnie, bez konieczności zakładania szwów.

Jak długo muszę pozostać w Turcji na zabieg laserowej korekcji wzroku (LASIK)?

LASIK jest często wykonywany w trybie ambulatoryjnym, co oznacza, że mogą Państwo opuścić szpital po ustąpieniu efektów znieczulenia miejscowego i sedacji. Sam zabieg może trwać do 30 minut dla obu oczu. Nie należy jednak opuszczać Turcji natychmiast po wyjściu ze szpitala. Zalecana długość pobytu wynosi około 3 do 5 dni, aby umożliwić organizmowi powrót do zdrowia i udział w badaniach kontrolnych. Podczas tego badania okulista oceni stan zdrowia oka i ostrość widzenia.

Jaki jest czas rekonwalescencji po zabiegach laserowej korekcji wzroku (LASIK) w Turcji?

W dniu zabiegu Państwa widzenie może być niewyraźne lub zamazane. Państwa wzrok poprawi się jednak w ciągu dwóch dni po zabiegu. Jeśli Pana/Pani praca nie jest wymagająca fizycznie, powinien Pan/Pani być w stanie wrócić do pracy w ciągu 2 do 3 tygodni po operacji. Państwa oczy będą się goić i poprawiać przez około 6 miesięcy po zabiegu LASIK.

Jakiego rodzaju opieka pooperacyjna jest wymagana w przypadku laserowej operacji oczu (LASIK) w Turcji?

Proszę upewnić się, że przestrzegają Państwo wszystkich zaleceń okulisty, aby uzyskać najlepszy wynik i uniknąć powikłań. Może być konieczne powstrzymanie się od forsownych ćwiczeń w okresie rekonwalescencji, aby zapewnić prawidłowe gojenie się oczu. Proszę zawsze chronić oczy przed urazami, ponieważ po zabiegu LASIK są one bardziej podatne na urazy. Konieczne może być odbywanie regularnych wizyt kontrolnych w celu sprawdzenia wzroku, ale zwykle odbywa się to u lokalnego okulisty.

Proszę pamiętać, że zabieg LASIK nie chroni przed innymi chorobami oczu, dlatego zawsze należy chronić swoje oczy. Proszę jeść zdrową żywność, aby zachować jakość wzroku, nosić okulary przeciwsłoneczne, aby chronić oczy przed promieniami słonecznymi, robić przerwy podczas pracy przy komputerze lub korzystania z telefonu komórkowego, aby uniknąć zmęczenia oczu, wysypiać się po długim dniu i regularnie odwiedzać okulistę.

Jaki jest wskaźnik powodzenia laserowej korekcji wzroku (LASIK) w Turcji?

LASIK ma bardzo wysoki wskaźnik powodzenia. Badania wykazały, że 95% pacjentów z krótkowzrocznością może osiągnąć widzenie 20/25 po operacji. Ponad 8 na 10 osób, które przeszły operację LASIK, nie potrzebuje już okularów ani soczewek kontaktowych w codziennych czynnościach.

Osiągnięte wyniki zależą od wielu czynników, w tym od konkretnej wady refrakcji. Osoby z niskim stopniem krótkowzroczności zazwyczaj osiągają najlepsze wyniki. Wyniki są mniej przewidywalne w przypadku osób z nadwzrocznością, wysoką krótkowzrocznością i astygmatyzmem.

Niektórzy pacjenci LASIK wymagają drugiej operacji w celu poprawy wzroku, ponieważ wyniki operacji doprowadziły do niedostatecznej korekcji. W bardzo rzadkich przypadkach oczy niektórych osób mogą powoli powracać do poziomu widzenia sprzed operacji z powodu pewnych schorzeń, takich jak inna wada wzroku, nieprawidłowe blizny i zaburzenia równowagi hormonalnej.

LASIK niesie ze sobą również pewne zagrożenia, których powinni być Państwo świadomi, w tym suchość oczu, olśnienie, podwójne widzenie, aureole, niedokładne lub nadmierne korekcje, problemy z płatkami, astygmatyzm, regresja, utrata wzroku i zmiany widzenia. Proszę omówić te zagrożenia ze swoim okulistą.

Czy istnieją alternatywy dla laserowej chirurgii oka (LASIK) w Turcji?

Główną alternatywą dla LASIK jest wszczepienie fakijnej soczewki wewnątrzgałkowej i Epi-Lasik. W przypadku fakijnych implantów soczewek wewnątrzgałkowych warstwy rogówki nie są odrywane ani przecinane. Zamiast tego wszczepiana jest sztuczna soczewka silikonowa lub plastikowa w celu poprawy Państwa wzroku.

W Epi-Lasik, Państwa naturalna soczewka krystaliczna jest usuwana za pomocą lasera i zastępowana sztuczną soczewką wewnątrzgałkową. Ponieważ sztuczna soczewka pozostaje przezroczysta i nie starzeje się, wyniki utrzymują się dłużej niż w przypadku innych procedur refrakcyjnych.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

William

Nazywam się William Royer i jestem pisarzem medycznym z doświadczeniem w pisaniu złożonych danych naukowych. Specjalizuję się w immunologii i hematologii. Wielką inspiracją jest dla mnie ścisła współpraca z różnymi pracownikami służby zdrowia, w tym lekarzami, pielęgniarkami i rzecznikami pacjentów. Publikuję również recenzje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️