Chirurgia stomatologiczna w Turcji

opieka stomatologiczna Turcja
Napisany przez Laura

Czy planują Państwo operację stomatologiczną w Turcji? Implanty, korony i licówki w Stambule. Ile to kosztuje w Stambule? Nasze porady dotyczące leczenia zębów w Turcji.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat leczenia stomatologicznego w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza specjalisty.

Ile kosztuje operacja stomatologiczna w Turcji?

Koszt operacji stomatologicznej w Turcji jest bardzo przystępny. Mogą Państwo zaoszczędzić do 50% do 70% na leczeniu stomatologicznym. Należy spodziewać się, że zapłacą Państwo 350 € za implant dentystyczny, 250 € za wybielanie zębów, 230 € za licówkę dentystyczną i 140 € za koronę dentystyczną. Średni czas pobytu w Stambule wynosi 10 dni. Cena obejmuje znieczulenie, operację i leki.

Implant dentystyczny Pillar AB350 €
Wybielanie zębów250 €
Licówka ceramiczna230 €
Korona dent ystyczna Emax140 €

Leczenie zębów w Stambule: nowe Eldorado

Chirurgia stomatologiczna w Turcji jest nadal najlepszym sposobem na przywrócenie zębów przy niskich kosztach i odzyskanie idealnego uśmiechu. W ten sposób zęby będą mogły w pełni odgrywać swoje różne role: funkcjonalne, fonetyczne i estetyczne.

Szacuje się, że każdego roku w Europie wszczepia się około 400 000 implantów stomatologicznych. W Turcji w ciągu jednego roku przeprowadza się około 700 000 operacji stomatologicznych. Liczby te można wyjaśnić faktem, że Turcja stała się globalnym celem leczenia stomatologicznego.

Kraj ten oferuje jedne z najbardziej przystępnych cen na świecie, z cenami o 60% niższymi niż w Europie, Belgii, Hiszpanii i innych krajach. Ale nie tylko cena jest atrakcyjna, ale cały zakres, który się z nią wiąże.

patiente chez le dentiste
Pacjent u dentysty

W ciągu ostatnich dziesięciu lat Antalya, a zwłaszcza Stambuł, rozwinęły koncepcję turystyki dentystycznej w Turcji. Pomysł polega na zaoferowaniu wakacji, które przypominają turystykę z najwyższej półki (podróż, odkrywanie, komfortowy hotel, usługi tłumaczeniowe, spersonalizowane wsparcie itp.) i obejmują interwencję medyczną (leczenie stomatologiczne, implanty, korony itp.). Dla nowego zestawu zębów.

Turystyka medyczna jest ważną częścią tureckiej gospodarki, ponieważ polityka cenowa jest kontrolowana przez państwo za pomocą specjalnych przepisów. Kraj ten jest również w czołówce pod względem technologii, jeśli chodzi o placówki dentystyczne, umożliwiając szybkie i skuteczne przeprowadzanie operacji. Należy zauważyć, że wszyscy pacjenci z HIV są akceptowani.

Specjalne udogodnienia zostały zaprojektowane tak, aby nasza placówka była dostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zdjęcia przed i po zabiegu

implant dentaire turquie avant apres
implant dentaire turquie avant apres
Résultats implant dentaire Turquie avant apres
implant dentaire turquie avant apres
Photos avant après d'implants dentaires sur machoire supérieure et inferieure en Turquie
implant dentaire turquie avant apres
Photo avant apres implant mâchoire intégrale en Turquie
implant dentaire turquie avant apres
Photo avant apres All-on-4 en Turquie
implant dentaire turquie avant apres
Photo avant apres implant dentaire en Turquie
implant dentaire turquie avant apres
Extraction dentaire  Implant dentaire à Istanbul
implant dentaire turquie avant apres
avant apres facette dentaire turquie
avant apres facette dentaire turquie
Détartrage facettes
avant apres facette dentaire turquie
Détartrage facettes dentaires Emax en Turquie
avant apres facette dentaire turquie
Facette Lumineers
avant apres facette dentaire turquie
Facettes en Turquie
avant apres facette dentaire turquie
Facette couleur B1
avant apres facette dentaire turquie
Gingivectomie facette
résultat avant apres facette dentaire turquie
Facette à Istanbul
photo avant apres facette dentaire turquie
Photo avant après

Leczenie stomatologiczne w Turcji

Leczenie zębów w Turcji jest niedrogie. Dlatego pacjenci z krajów rozwiniętych w Europie, Ameryce i Azji często przyjeżdżają do Stambułu lub Antalyi na implanty dentystyczne, korony dentystyczne, licówki dentystyczne(Hollywood Smile), a także wybielanie zębów.

patiente chez le dentiste
Pacjent u dentysty

Powtarzające się problemy stomatologiczne

Zdrowie jamy ustnej jest większym zmartwieniem dla kobiet niż dla mężczyzn. Kobiety chodzą do dentysty w celach profilaktycznych, podczas gdy mężczyźni umawiają się na wizytę tylko w celu leczenia problemów stomatologicznych.

Leczenie stomatologiczne u kobiet

W przypadku kobiet infekcje zębów, zapalenie dziąseł i krwawienie dziąseł należą do głównych problemów stomatologicznych, które skłaniają do wizyty u dentysty.

Chirurgie dentaire chez la femme
Chirurgia stomatologiczna dla kobiet

Problemy te nasilają się w wyniku skoków hormonalnych spowodowanych ciążą, zaburzeniami psychicznymi i/lub obsesyjnymi, antykoncepcją lub menopauzą. Rozchwianie i utrata zębów to również powody do konsultacji.

Leczenie stomatologiczne panów

Nawracające problemy stomatologiczne u panów obejmują zapalenie dziąseł, infekcje, ropnie i złamania zębów. Sprzyja im palenie tytoniu, niewłaściwa higiena jamy ustnej i aktywność sportowa.

Chirurgie dentaire chez l'homme
Chirurgia stomatologiczna u mężczyzn

Panowie częściej doznają urazów jamy ustnej i zębów podczas uprawiania sportów kontaktowych.

Popularne zabiegi stomatologiczne w Turcji

W Turcji istnieją trzy rodzaje chirurgii stomatologicznej, które są najbardziej popularne wśród pacjentów z Europy i świata. Są to implanty dentystyczne, licówki dentystyczne (Hollywood Smile) i korony dentystyczne.

Implanty dentystyczne w Turcji

 • Definicja: Implant dentystyczny to urządzenie wprowadzane do kości szczęki, które działa jak sztuczny korzeń lub punkt zakotwiczenia. Można go następnie wykorzystać do zamocowania sztucznego zęba lub korony. Jego celem jest zachowanie estetyki i podstawowej funkcji zęba: żucia. Chroni również sąsiednie zęby, równowagę szczęki i stabilizację protez.
 • Kiedy implanty stomatologiczne są stosowane w Turcji?
  Państwa turecki dentysta może zalecić wszczepienie implantu dentystycznego, jeśli muszą Państwo zastąpić ząb, którego korzeń jest w złym stanie. Implanty dentystyczne są również zalecane w przypadkach, gdy jeden lub więcej zębów zostało utraconych lub usuniętych i wymagane są protezy stałe. Implant będzie wspierał protezę i zapewni jej stabilność.
Schéma de l'implant dentaire
Schemat implantu dentystycznego

Jakie są rodzaje implantów stomatologicznych?

 • Tytanowe implanty dentystyczne: Tytan jest metalem przejściowym o wysokiej odporności termicznej, mechanicznej i korozyjnej. Jest on mocowany w kości lub w dziąśle, gdy kość szczęki jest zbyt cienka.
 • Cyrkonowe implanty stomatologiczne: Cyrkon jest polikrystaliczną ceramiką, która została poddana modyfikacji molekularnej, aby uczynić ją bardziej miękką i odporną. Ma biały kolor i jest bardziej dyskretny niż implant tytanowy.

Jak zakłada się implant dentystyczny w Turcji?

Wszczepienie implantu zębowego to zabieg ambulatoryjny, który nie wymaga hospitalizacji. Jest on przeprowadzany etapami.

Pierwsza faza obejmuje wykonanie kilku zdjęć rentgenowskich i obróbkę implantów w celu dopasowania ich do pacjenta.

Druga składa się z sesji ekstrakcji zęba, po której następuje przeszczep kości, jeśli to konieczne, a na koniec wszczepienie implantu, jeśli jest to możliwe podczas tej samej sesji. Chirurg wykonuje nacięcie w dziąśle, aby wkręcić lub zamocować implant o średnicy od 5 do 15 mm. Na koniec zakłada szwy w celu poprawy gojenia. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym.

Film przedstawiający implant dentystyczny w Stambule, Turcja

Jak długo utrzymuje się implant dentystyczny w Stambule?

Żywotność implantu dentystycznego w Stambule może przekraczać ludzką długowieczność. Stosowane są wysokiej jakości, bardzo odporne materiały; operacja jest przeprowadzana przez doświadczonego implantologa, biorąc pod uwagę wszystkie ograniczenia i osie żucia.

Żywotność implantu zależy również od higieny jamy ustnej pacjenta i utrzymania korony lub protezy przymocowanej do implantu.

Ryzyko, powikłania i skutki uboczne

Implanty dentystyczne nie są zalecane, jeśli dziąsła są chore lub w złym stanie, lub jeśli nie ma wystarczającej ilości kości. Nie zaleca się ich również kobietom w ciąży ani osobom cierpiącym na osteoporozę.

Jak w przypadku każdej operacji, istnieje ryzyko obrzęku wokół implantu, infekcji, zmian chorobowych i uszkodzenia sąsiednich zębów. Problemy te są łatwe do wyleczenia.

Czy zabieg jest bolesny? Jeśli tak, to jak długo?

Sama operacja nie jest bolesna, ponieważ jest wykonywana w znieczuleniu. Jednak po ustąpieniu znieczulenia pacjent może odczuwać pewien dyskomfort lub ból, który ustąpi w ciągu kilku dni po przyjęciu leków przeciwbólowych lub antybiotyków. Aby uniknąć ich nasilenia, proszę przestrzegać zaleceń dietetycznych dentysty.

Minimalna długość pobytu w Stambule lub Antalyi

W przypadku implantów stomatologicznych, a następnie koron lub mostów, minimalna długość pobytu wynosi od 5 do 7 dni.

Ile kosztuje implant dentystyczny w Turcji?

Koszt implantu dentystycznego nad brzegiem Bosforu może być nawet o 70% niższy niż w Europie. Za implant dentystyczny w Stambule powinni Państwo zapłacić od 220 do 570 euro.

Schéma de l'implant dentaire
Schemat implantu dentystycznego

Licówki dentystyczne w Turcji

 • Definicja: Licówka dentystyczna (lub Hollywood Smile) to powłoka nakładana na widoczną część zębów. Ta mikroproteza, która pokrywa zewnętrzną powierzchnię zęba, pełni funkcję czysto estetyczną.

  Stosuje się ją w celu skorygowania wady strukturalnej, pękniętego lub przebarwionego zęba. Może być stosowana do zmiany kształtu, odcienia i wyrównania zębów, ale przede wszystkim do ukrycia defektów estetycznych i szybkiego przywrócenia pięknego uśmiechu.
 • Kiedy licówki dentystyczne są stosowane w Turcji?
  Państwa turecki dentysta może zalecić licówki na zęby, które są pęknięte, złamane, przebarwione lub w niewłaściwej pozycji. Może być również stosowany do naprawy wiórów lub przerw między zębami. Jest to również najlepsza alternatywa dla przywrócenia białych zębów, gdy wybielanie zębów zawiodło.
Essayage des facettes dentaires
Zakładanie licówek dentystycznych

Jakie są rodzaje licówek stomatologicznych?

 • Kompozytowa licówka stomatologiczna: jest wykonana z elastycznej pasty żywicznej i jest przeznaczona głównie do pękniętych zębów. Konstrukcja i formowanie tej licówki jest wykonywane bezpośrednio przez tureckiego dentystę, który wykonuje ją bezpośrednio w ustach pacjenta. Licówki kompozytowe kosztują mniej.

  Są one mniej niezawodne i mniej estetyczne niż licówki porcelanowe. Licówki można założyć w ciągu zaledwie jednego dnia. Mogą one wytrzymać do 5 lat (chociaż efekt estetyczny może ulec znacznemu pogorszeniu po 2 lub 3 latach).
 • Licówki porcelanowe: Licówki dentystyczne są wykonywane na wymiar w laboratorium (rozmiar, kształt i kolor). Są solidne i trwałe przez okres do 10 lat. Usuwane jest mniej szkliwa niż w przypadku konwencjonalnych licówek. Cena jest wyższa niż w przypadku konwencjonalnej licówki. Imitacja koloru prawdziwych zębów jest idealna. Kolor zostaje zachowany, ponieważ są one odporne na kwasy i barwniki. Nie wchłaniają wilgoci.
 • Licówki ceramiczne: są wykonane z odpornego materiału o właściwościach metalicznych. Wykonuje się je również na wymiar po uformowaniu zębów przez dentystę.

  W Turcji stosuje się dwie główne licówki ceramiczne: Lumineers dla pacjentów z idealnie wyrównanymi zębami oraz licówki Emax, które oferują szeroki zakres opcji dostosowywania. Tkanki zęba są mniej uszkodzone, ale nadal kosztują pacjenta więcej.

Jak dopasowuje się Hollywood Smile w Turcji?

Zakładanie licówek w Stambule składa się z trzech etapów. Pierwszy obejmuje maskę w celu określenia kształtu, wyglądu i umiejscowienia przyszłych licówek na pacjencie.

Drugi etap polega na stworzeniu licówek i przygotowaniu szkliwa. Trzeci etap polega na założeniu ostatecznych licówek w znieczuleniu miejscowym.

Operacja może trwać do 4 godzin dla sześciu licówek. Przed założeniem ostatecznych licówek przeprowadzana jest tymczasowa próba. Te trzy etapy mogą odbywać się podczas różnych sesji.

Film wyjaśniający zastosowanie licówek dentystycznych

Jak długo utrzymuje się licówka dentystyczna w Stambule?

Żywotność licówki dentystycznej zależy od użytego materiału. Żywica, która jest mniej odporna, może przetrwać kilka lat. Z kolei licówki ceramiczne wytrzymują około 20 lat. Aby zoptymalizować ich żywotność, wymagana jest doskonała higiena jamy ustnej (stosowanie miękkiej szczoteczki do zębów, regularny skaling, ograniczenie palenia tytoniu itp.)

Ryzyko, powikłania i skutki uboczne

Licówki stomatologiczne są przeciwwskazane w przypadku bruksizmu, zębów bez nerwów, zębów wielozębowych lub chorób przyzębia. Nie są odpowiednie dla osób spożywających zbyt dużo cukru lub kwasów, a także dla nałogowych palaczy. Po zabiegu istnieje ryzyko niewielkiego obrzęku dziąseł, wrażliwości na niektóre zimne lub gorące pokarmy oraz uczucia dyskomfortu, które z czasem zanikają.

Czy zabieg jest bolesny? Jeśli tak, to jak długo?

Operacja nie jest bolesna, ponieważ jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Może Pani/Pan odczuwać pewien dyskomfort po ustąpieniu znieczulenia. Może to trwać 1 lub 2 dni, gdy przyzwyczają się Państwo do licówek.

Minimalna długość pobytu w Stambule lub Antalyi

Minimalna długość pobytu w Turcji w celu założenia licówek wynosi od 6 do 8 dni.

Ile kosztuje licówka dentystyczna w Turcji?

Cena licówki dentystycznej różni się w zależności od użytego materiału. W Turcji licówka kompozytowa kosztuje od 180 do 240 euro, podczas gdy licówka ceramiczna kosztuje od 210 do 290 euro.

Schéma sur les facettes dentaires
Schemat licówek dentystycznych

Korony dentystyczne w Turcji

 • Definicja: Korona dentystyczna to sztuczna proteza, która przywraca kształt i funkcję poważnie uszkodzonego zęba. Stała i stabilna, chroni kruchy ząb zagrożony uszkodzeniem strukturalnym. Tureccy dentyści mają duże doświadczenie w zakładaniu koron. Są to protezy w postaci “czapeczek”, które umieszcza się na zębach.
 • Kiedy zakłada się koronę dentystyczną w Turcji?
  Korona dentystyczna może być wymagana, jeśli ząb jest kruchy, przebarwiony lub uszkodzony. Konieczne jest również zastąpienie dużej ilości struktury zęba lub ochrona zagrożonych ścian zęba. Korony dentystyczne mogą być również stosowane po prostu w celu poprawy estetyki zębów.
Schemat koron dentystycznych

Jakie są rodzaje koron protetycznych?

Korony są wykonywane w laboratorium dentystycznym na podstawie wycisku lub skanu zęba. Mogą być wykonane z różnych materiałów, więc ich cena jest bardzo zróżnicowana.

 • Korony metalowo-ceramiczne: są one wykonane ze wspornika ze stopu metalu i protezy ceramicznej. Jest to najbardziej powszechny rodzaj, ponieważ jest bardzo wytrzymały i trwały.
 • Korona ceramiczno-ceramiczna: jest wykonana w całości z biokompatybilnej ceramiki. Przezierna, daje bardzo naturalny, estetyczny efekt.
 • Korony metalowe: Wykonane w całości z metalu, korony metalowe są mocne i odporne. Dostępne są w trzech wykończeniach: złotym, srebrnym i miedzianym. Nie są one jednak estetyczne, dlatego zazwyczaj stosuje się je w protezach zębów trzonowych.
 • Korony żywiczne: są wykonane z miękkiej, łatwej do formowania pasty. Jest ona częściej stosowana jako tymczasowa proteza podczas wykonywania Państwa korony stałej.
 • Korony metalowo-porcelanowe: mają metalowy rdzeń i ceramiczną powłokę na wierzchu. Jest to najlepsza opcja pod względem stosunku jakości do ceny. Korona imituje własny ząb pacjenta. Jest to najpopularniejsza korona w klinikach dentystycznych w Turcji
 • Korony bezmetalowe: Są uważane za najlepsze, ale są bardzo drogie. Szkielet tych koron wykonany jest z tlenku cyrkonu. Poprawia to estetykę zęba i nie uszkadza przeciwległego zęba podczas żucia.

Jak zakłada się koronę dentystyczną w Turcji?

Zakładanie korony dentystycznej w Stambule lub Antalyi obejmuje wstępną sesję szlifowania w celu wygładzenia ścian i formowania zęba w celu wykonania korony dentystycznej na miarę. Kolejny etap obejmuje wykonanie zęba tymczasowego na czas wykonania protezy.

W drugiej sesji turecki chirurg stomatolog dopasuje ostateczną koronę, ale wcześniej próba określi idealne dopasowanie korony dentystycznej.

Film objaśniający na temat koron dentystycznych

Jak długo utrzymuje się korona dentystyczna w Stambule?

Korona dentystyczna może wytrzymać do 25 lat, jeśli spełnione są odpowiednie warunki: doskonała higiena jamy ustnej, zdrowa, zbilansowana dieta i regularna konserwacja.

Regularny skaling jest niezbędny do ochrony korony przed próchnicą i korozją. Zaleca się również ograniczenie spożycia alkoholu i palenia tytoniu.

Ryzyko, powikłania i skutki uboczne

Założenie korony dentystycznej jest przeciwwskazane w przypadku bruksizmu, korzenia w złym stanie lub uszkodzonej szczęki. W rzeczywistości, aby korona została mocno zakotwiczona i spełniała swoją pełną funkcję, musi być umieszczona na zdrowej podstawie.

Powszechnym ryzykiem jest obrzęk po dopasowaniu i izolowany ból. Infekcje lub obluzowanie zęba stanowią również powikłania i muszą być szybko leczone, aby uniknąć poważniejszych komplikacji.

Czy operacja jest bolesna? Jeśli tak, to jak długo?

Korona dentystyczna jest zakładana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, jeśli dotyczy dużej ilości struktury zęba. Po ustąpieniu znieczulenia pacjent może odczuwać pewien ból lub dyskomfort, który powinien ustąpić po zastosowaniu leków przeciwbólowych lub antybiotyków.

Jaka jest minimalna długość pobytu w Stambule?

Aby założyć koronę dentystyczną, będą Państwo musieli pozostać w Stambule lub Antalyi przez 6 do 7 dni.

Ile kosztuje korona dentystyczna w Turcji?

W Turcji należy spodziewać się od 170 do 230 euro za koronę ceramiczną i od 190 do 250 euro za koronę cyrkonową.

Schéma illustratif sur les couronnes dentaires
Ilustracyjny schemat koron dentystycznych

Dlaczego warto udać się do kliniki stomatologicznej w Stambule?

Leczenie stomatologiczne w Stambule w Turcji jest dostępne nie tylko dla lokalnych obywateli, ale także dla bardzo dużej liczby zagranicznych pacjentów. Leczenie stomatologiczne w Turcji ma wiele zalet:

 • Wysoko wykwalifikowani tureccy dentyści
 • Najnowocześniejsze kliniki stomatologiczne
 • Wysokiej jakości materiały na protezy
 • Bardziej indywidualne i spersonalizowane podejście
 • Zaawansowane techniki i bezbolesne leczenie
 • Komfortowe warunki dla pacjentów
Bilan dentaire
Badanie stomatologiczne

W religii islamskiej chirurgia stomatologiczna nie jest haram. Jest halal i akceptowana, ponieważ ma na celu skorygowanie wady. Proszę nie ryzykować i zaufać NajlepszaKlinika.com. Skontaktujemy Państwa z najlepszymi klinikami stomatologicznymi w najlepszych cenach.


Jeśli mają Państwo problem z dokonaniem wyboru, pomożemy Państwu w pomyślnym przeprowadzeniu zabiegu i to po obniżonej cenie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


Często zadawane pytania

Czy pacjenci mogą uzyskać ubezpieczenie medyczne na leczenie stomatologiczne w Turcji?

Ogólne ubezpieczenie zdrowotne w Turcji zwraca 50% kosztów związanych z badaniami jamy ustnej, ekstrakcją zęba, zachowawczym leczeniem stomatologicznym i leczeniem kanałowym. Leczenie w nagłych wypadkach jest również objęte ubezpieczeniem.

Chirurgia stomatologiczna nie jest objęta ubezpieczeniem społecznym w Turcji. Jednak niektóre międzynarodowe towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych mogą zwrócić część kosztów tego typu operacji.

Ponieważ siła nabywcza w Turcji jest znacznie niższa niż w krajach takich jak Europa, leczenie jest dostępne po znacznie bardziej przystępnych cenach. Różnica w cenie może być czasami bardzo duża.

Wszystko zależy od charakteru operacji. To powiedziawszy, leczenie stomatologiczne generalnie nie jest bardzo obciążające dla organizmu. Aktywność sportową można wznowić po kilku godzinach, a nawet po 1 lub 2 dniach.

Kraje takie jak Rumunia i Węgry słyną z niedrogiej opieki stomatologicznej. Turcja również znajduje się na liście najtańszych krajów. Oferuje również najlepszą jakość opieki.

Chociaż powikłania po operacji dentystycznej w Turcji są rzadkie, mogą wystąpić wyjątkowo. W takim przypadku należy jak najszybciej skontaktować się z chirurgiem stomatologicznym.

O autorze

Laura

Mam na imię Laura. Pracuję jako pisarz medyczny i naukowy od 2004 roku. Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w tej dziedzinie posiadam rozległą wiedzę specjalistyczną w zakresie pisania, tłumaczenia i redagowania szerokiej gamy dokumentów, w tym artykułów naukowych i medycznych oraz materiałów konferencyjnych.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️