Korona dentystyczna w Turcji

korona dentystyczna Turcja 1
Napisany przez Émilie

Korona dentystyczna w Turcji jest rodzajem licówki dentystycznej. Podczas gdy licówki pokrywają tylko widoczną powierzchnię zęba, korona dentystyczna pokrywa cały ząb.

NajlepszaKlinika.com informuje o koronach dentystycznych w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena korony protetycznej w Turcji

Średnia cena korony dentystycznej w Turcji wynosi €200. W zależności od wymagań, minimalna cena wynosi 170 euro, a maksymalna 230 euro.

ProceduraCena Turcja
Korona dentystyczna200 €

Co to jest korona dentystyczna?

Korona dentystyczna w Turcji to rodzaj licówki dentystycznej. Podczas gdy licówki pokrywają tylko widoczną powierzchnię zęba, korona dentystyczna pokrywa cały ząb.

Oprócz przywrócenia naturalnego wyglądu uszkodzonych, wyszczerbionych, nieprawidłowo ustawionych lub zniekształconych zębów i przywrócenia uśmiechu, korony dentystyczne mogą również wzmocnić zęby i zwiększyć ich zdolność do normalnego funkcjonowania.

Jeśli mają Państwo zęby fizycznie uszkodzone przez próchnicę, pęknięcia lub inne problemy, pomóc mogą cyrkonowe korony dentystyczne. Oferujemy leczenie stomatologiczne w Turcji dla najwyższej jakości, markowych koron dentystycznych w przystępnych cenach.

Zalety koron dentystycznych w Turcji

Korona dentystyczna jest jak kapelusz. Zakrywa górną część częściowo uszkodzonego zęba, przywracając jego funkcjonalność i wygląd. Oferują wiele korzyści tym, którzy ich potrzebują.

Są najczęściej używane do przywracania uśmiechu i tworzenia kompletnej metamorfozy uśmiechu, w tym kształtu i wielkości zębów. Ponieważ korony dentystyczne pokrywają cały ząb, mogą zmienić jego kształt. Są one również stosowane w celu ochrony zębów zagrożonych poważnym uszkodzeniem.

Na przykład, jeśli ząb jest zagrożony poważną próchnicą, korona dentystyczna może opóźnić uszkodzenie i chronić resztę zęba. Jeśli grozi Państwu utrata zęba, można zastosować koronę w celu jego ochrony. Jeśli większość szkliwa została starta i pozostał tylko kikut, można zastosować koronę bez usuwania zęba.

Niektórzy pacjenci w Stambule i Antalyi mogą stosować korony dentystyczne w celu zamaskowania poważnych przebarwień zębów lub nadania bardziej normalnego wyglądu naturalnie zniekształconym zębom. Mogą być również wykorzystywane do tworzenia mostów dentystycznych w celu zastąpienia brakujących zębów.

Korony dentystyczne dla dzieci

Korony dentystyczne w Turcji nie są przeznaczone tylko dla dorosłych. Tureccy dentyści mogą zalecić korony dla dzieci z problemami zdrowotnymi jamy ustnej. Zęby mleczne są zazwyczaj podatne na próchnicę. W niektórych przypadkach próchnica może stać się zbyt poważna na wypełnienie i dentysta może zalecić koronę. W końcu dzieci nie zawsze myją zęby zgodnie z instrukcją. Niektóre dzieci nie są w stanie dbać o zęby na co dzień z powodu choroby, wieku lub problemów behawioralnych.

Korony dentystyczne mogą być stosowane u tych dzieci w celu ochrony zębów mlecznych. Jeśli pediatra Państwa dziecka zalecił korony dentystyczne, mogą je Państwo nabyć w Stambule lub Antalyi, w Turcji, po cenach niższych niż zwykle obowiązujące w Europie. Produkty są całkowicie autentyczne i wysokiej jakości.

Rodzaje koron dentystycznych w Stambule

Korony dentystyczne są ogólnie podzielone na dwie grupy:

Korony tymczasowe

Korony tymczasowe są zalecane do krótkotrwałego noszenia, dopóki korona stała nie będzie gotowa do założenia, dzięki czemu można normalnie żuć i mówić. Kliniki w Stambule i Antalyi wykonują je bezpłatnie.

Korony stałe

Stałe korony dentystyczne wytrzymują od 15 do 20 lat, w zależności od higieny jamy ustnej. Korony dentystyczne są wykonane z różnych rodzajów materiałów, co może wpływać na jakość i koszt produktu.

L’attribut alt de cette image est vide, son nom de fichier est prix-couronne-dentaire-.jpg.

Lista materiałów, z których wykonywane są korony dentystyczne

Stal nierdzewna

Tymczasowe korony dentystyczne są najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej. Korony te, które są bardzo popularne w Stambule, są zwykle używane do ochrony wypełnień lub zapobiegania próchnicy. Korony ze stali nierdzewnej są zalecane dla dzieci, ponieważ korona odpada naturalnie, gdy wypadają zęby mleczne. Korony ze stali nierdzewnej są również dość niedrogie w porównaniu z innymi materiałami. Korony te można również założyć podczas jednej wizyty w Turcji.

Metale stopowe

Niektóre rodzaje koron dentystycznych są wykonane ze stopów metali, takich jak platyna lub złoto. Większość nowoczesnych wersji wybiera stopy o wysokim stężeniu kobaltu, chromu lub niklu. Korony metalowe są trwałe i mogą wytrzymać uderzenia. Największą wadą jest oczywiście metaliczny kolor, który może sprawić, że będą Państwo wyglądać jak piraci.

Porcelana stapiana z metalem (PFM)

Korony PFM dopasowują się do koloru Państwa naturalnych zębów przy użyciu mieszanki porcelany i stopu metalu. Korony te mogą przywrócić uśmiech i wzmocnić istniejącą metalową podstawę. Jednak z czasem, jeśli dziąsła cofną się, metalowa linia może stać się widoczna.

Ceramika lub porcelana

Ceramiczne lub porcelanowe korony dentystyczne są używane do przywracania naturalnego uśmiechu. Korony ceramiczne lub porcelanowe nie różnią się zbytnio od naturalnych zębów i dlatego mogą być stosowane do odbudowy uszkodzonych zębów. Korony te mogą być stosowane, jeśli pacjent jest uczulony na określony rodzaj metalu.

Marki koron dentystycznych

Poniżej znajduje się lista najwyższej jakości marek koron dentystycznych, z których mogą korzystać pacjenci w Turcji:

Korony cyrkonowe

Sześcienne cyrkonowe korony dentystyczne są wykonane z porcelany i cyrkonu, mocnego minerału. Cyrkon ma reputację materiału, który może zwiększyć twardość diamentów. Korony dentystyczne z cyrkonu w Turcji składają się z białego rdzenia cyrkonowego i porcelanowej powierzchni zewnętrznej. Porcelana nadaje koronie wygląd naturalnych zębów, podczas gdy metal wewnątrz chroni koronę przed uszkodzeniem w wyniku uderzenia.

W przeciwieństwie do typowych koron metalowych, cyrkonowe korony dentystyczne w Stambule lub Antalyi nigdy nie wykazują ciemnej metalicznej linii, nawet jeśli dziąsła cofają się z wiekiem. Metal jest również biały, więc nie ma zauważalnej różnicy. Dzięki tej wyjątkowej marce mogą Państwo skorzystać z solidności koron metalowych i atrakcyjności koron porcelanowych. Dentyści w Turcji zalecają cyrkonowe korony dentystyczne do wymiany przednich zębów w górnym lub dolnym łuku. Marka ta jest szczególnie przydatna do przywracania uszkodzonego uśmiechu.

Korony E-Max

Korony dentystyczne E-Max to markowe produkty ceramiczne. Korony E-Max są wykonane z wysokiej jakości materiału zwanego ceramiką dwukrzemianu litu. Zaletą tego materiału jest to, że jest on niezwykle odporny, trwały i nieprzezroczysty. Korony dentystyczne E.Max mają półprzezroczysty biały wygląd bardzo podobny do prawdziwych zębów. Korony te są znane ze swojej wytrzymałości i atrakcyjnego wyglądu. Jeśli szukają Państwo koron dentystycznych w celu przywrócenia uśmiechu, warto rozważyć korony E.Max.

E.Max to znana na całym świecie marka koron dentystycznych. Mogą być Państwo pewni, że Państwa zęby będą miały naturalny kształt i kolor, nie do odróżnienia od normalnych zębów.

Korony te zawierają również stopy niezawierające metalu. Korony E.Max są bardzo mało podatne na złamania i pęknięcia. Korony dentystyczne E.Max są również bardzo drogie.

Dentyści w Turcji oferują implanty dentystyczne i te same markowe korony dentystyczne E.Max, które można znaleźć w innych miejscach w Europie, ale po niższych cenach. Nie będą Państwo musieli ponosić bardzo wysokich kosztów operacyjnych, aby móc pozwolić sobie na tę markę.

Kontrola pooperacyjna koron protetycznych

Pierwszym krokiem do zapewnienia trwałości Państwa koron zębowych jest dbanie o nie dokładnie tak, jak należy. Jest to szczególnie ważne wkrótce po wszczepieniu koron w Państwa jamie ustnej. Aby utrzymać je w jak najlepszym stanie, oto co powinni Państwo wiedzieć:

Korony tymczasowe

Podczas pierwszej wizyty dentysta rozpocznie przygotowanie Państwa koron. W szczególności pobierze on wycisk Państwa zębów w celu wykonania spersonalizowanej korony. Spiłuje również Państwa zęby w celu lepszego dopasowania. W oczekiwaniu na wykonanie spersonalizowanych koron, otrzymają Państwo korony tymczasowe. Niezwykle ważne jest, aby odpowiednio dbać o te korony tymczasowe. Ponieważ dopasowanie nie jest dokładne, mogą one łatwiej ulec przemieszczeniu lub złamaniu. W związku z tym należy postępować zgodnie z instrukcjami dentysty, jeśli chce Pan/Pani, aby korony tymczasowe pozostały na miejscu do czasu przygotowania koron stałych.

Proszę ostrożnie wybierać jedzenie

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest bardziej selektywny wybór żywności. Najlepiej jest nie jeść pokarmów, które można uznać za nadające się do żucia lub lepkie. Mogą one przykleić się do koron i oderwać je, zmuszając Pana/Panią do poddania się kolejnej operacji. Podobnie, przez pewien czas należy unikać bardzo twardych pokarmów. Ponieważ korony tymczasowe nie są zbyt trwałe, możliwe jest, że kawałek twardego pokarmu uszkodzi, złamie lub wypchnie koronę. Mogą Państwo również podjąć świadomy wysiłek, aby przez jakiś czas żuć drugą stroną jamy ustnej. Proszę przynajmniej skoncentrować się na tej stronie w przypadku twardszych pokarmów. Zminimalizuje to również ryzyko uszkodzenia koron.

Proszę uważać podczas nitkowania zębów

Podczas gdy tymczasowe korony są na miejscu, ważne jest, aby kontynuować szczotkowanie i nitkowanie zębów w normalny sposób. Należy jednak nieco bardziej uważać na sposób nitkowania. Proszę unikać wyciągania nici dentystycznej spomiędzy zębów. Zamiast tego proszę delikatnie wysunąć ją poza linię dziąseł. W ten sposób prawdopodobieństwo ześlizgnięcia się koron jest mniejsze.

Korony stałe

Dobrą wiadomością jest to, że Państwa ostateczne korony będą trwać znacznie dłużej niż korony tymczasowe. Co więcej, będą one lepiej dopasowane, więc nie będzie można ich tak łatwo usunąć. Muszą Państwo jednak wiedzieć, jak prawidłowo o nie dbać.

Bezpośrednio po operacji

Prawidłowe zacementowanie koron na istniejącym zębie zajmie około 24 godzin. Do tego czasu istnieje ryzyko, że korony zostaną odciągnięte przez pokarm lub zbyt dużą siłę w obszarach korony. Dlatego należy odczekać co najmniej godzinę lub dwie przed spożyciem jakiegokolwiek jedzenia lub napoju. Następnie najlepiej spożywać miękkie pokarmy i trzymać się z dala od wszystkiego, co twarde, do żucia lub chrupiące. Po prawidłowym zacementowaniu koron mogą Państwo powrócić do swojej zwykłej diety. W tym okresie należy również zachować ostrożność podczas nitkowania między zębami. Podobnie jak w przypadku koron tymczasowych, należy przesuwać nić do góry, a nie ciągnąć ją. Po 24 godzinach mogą Państwo powrócić do zwykłej pielęgnacji jamy ustnej.

Bieżąca pielęgnacja

Mogą Państwo odczuwać pewną wrażliwość/ból przez miesiąc lub dwa; jest to całkowicie normalne i oczekiwane. W tym okresie turecki dentysta zaleci Państwu stosowanie pasty do zębów zmniejszającej nadwrażliwość. (Sensodyne itp.) Można również płukać gardło słoną wodą 3 razy dziennie, aby wspomóc proces gojenia. Korony dentystyczne mają na celu wzmocnienie obszaru powyżej linii dziąseł.

Jednak dziąsła i obszar między dziąsłami a koronami dentystycznymi nie są chronione przez tę protezę. Dlatego ważne jest, aby przestrzegali Państwo zdrowej rutyny. Obejmuje to szczotkowanie zębów dwa razy dziennie i regularne nitkowanie. Jeśli w przeszłości występowały u Pana/Pani choroby przyzębia, dentysta może zalecić codzienne stosowanie płukanki z fluorem.

Pomoże to zapobiec próchnicy zębów. Należy również pamiętać, że choć korony są trwałe, mogą ulec uszkodzeniu. W związku z tym należy starać się jak najbardziej zminimalizować czynności wysokiego ryzyka. Proszę unikać gryzienia lodu, rozbijania orzechów, otwierania kapsli od piwa i innych twardych pokarmów lub materiałów. Proszę również chronić zęby, jeśli uprawia Pan/Pani sporty kontaktowe. Jeśli zwykle myje Pan/Pani zęby, powinien Pan/Pani nosić ochronę nocną każdego dnia podczas snu.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Émilie

Nazywam się Emilie Gervais i mieszkam w Stambule, w Turcji. Jestem pisarką medyczną z rozległą wiedzą naukową i ponad 15-letnim doświadczeniem w badaniach nad rakiem i biologii molekularnej. Mam doświadczenie w organizacji kongresów i zarządzaniu projektami. Potrafię przekazywać złożone koncepcje medyczne i naukowe różnym odbiorcom za pośrednictwem różnych mediów, w tym tej strony internetowej jako forum dla moich tekstów.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️