Korona dentystyczna w Tunezji

korona dentystyczna cena 1
Napisany przez Laura

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o koronach dentystycznych w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanej korony dentystycznej w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com informuje o koronach dentystycznych w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych tunezyjskich chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady pracownika służby zdrowia.

Cena korony protetycznej w Tunezji

Średni koszt korony dentystycznej w Tunisie w Tunezji wynosi 180 euro. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 150 euro do 210 euro.

ProceduraCena Tunezja
Korona dentystyczna180 €

Co to jest korona dentystyczna?

Korona dentystyczna w Tunezji jest stosowana w celu poprawy ogólnego wyglądu zębów, a także zdrowia jamy ustnej. Zasadniczo jest to nakładka w kształcie zęba, którą umieszcza się na zębie w celu przywrócenia jego rozmiaru, funkcji i kształtu. Proszę czytać dalej, aby dowiedzieć się więcej o procedurze zakładania korony protetycznej i o tym, czy jest ona Państwu potrzebna.

Z czego wykonane są korony protetyczne?

Do produkcji koron dentystycznych wykorzystuje się różne materiały, w tym porcelanę połączoną z metalem, stopy metali, ceramikę, żywicę kompozytową i porcelanę. Korony są zwykle barwione tak, aby pasowały do naturalnego koloru Państwa zębów. Państwa dentysta weźmie pod uwagę te czynniki, aby stworzyć korony dentystyczne najlepiej dopasowane do Państwa przypadku:

 • Kolor lub odcień zęba
 • Funkcja i umiejscowienie zęba
 • państwa osobiste preferencje
 • Położenie tkanki dziąsła
 • ilość zęba widoczną podczas uśmiechu.

Kiedy konieczna jest korona protetyczna?

Ząb jest odbudowywany za pomocą korony protetycznej w następujących sytuacjach:

 • W celu zakrycia zniekształconego lub przebarwionego zęba, aby poprawić Państwa uśmiech.
 • Aby chronić słaby ząb przed próchnicą, złamaniem lub pęknięciem.
 • W celu ochrony odbudowanego zęba po leczeniu kanałowym.
 • Aby odbudować złamany ząb
 • W celu leczenia ubytku, który jest zbyt duży dla wypełnienia
 • W celu utrzymania mostu protetycznego na miejscu
 • Aby dokonać kosmetycznej modyfikacji

Jak przebiega zabieg założenia korony protetycznej? Jak długo trwa zabieg?

Zabieg założenia korony dentystycznej wymaga dwóch wizyt u dentysty. Oto kroki, które należy wykonać:

Przygotowanie zęba do założenia korony protetycznej

Ten etap trwa zazwyczaj od 50 do 90 minut. Najpierw tunezyjski dentysta usunie wszelkie ubytki próchnicowe i zmierzy zewnętrzną powierzchnię zęba, aby upewnić się, że korona będzie prawidłowo i dokładnie dopasowana. Następnie dentysta zrekonstruuje rdzeń zęba, jeśli korona wymaga dodatkowego wsparcia. Po przekształceniu Państwa zęba, dentysta pobierze jego wycisk za pomocą skanera cyfrowego, pasty lub kitu, aby stworzyć koronę.

Odbiór korony tymczasowej

Chirurg stomatolog w Tunezji dostarczy Państwu tymczasową koronę, aby chronić przygotowany ząb podczas wykonywania stałej korony dentystycznej, co może zająć mniej niż dwa tygodnie. Ząb może stać się wrażliwy na zimno i ciepło, gdy ma Pan/Pani tymczasową koronę, więc proszę unikać jedzenia lepkich pokarmów i żucia gumy. Koronę dentystyczną można otrzymać tego samego dnia, jeśli dentysta dysponuje specjalnym narzędziem do jej wykonania.

Odbiór korony stałej

Korona tymczasowa zostanie zastąpiona koroną stałą w jamie ustnej, gdy będzie gotowa. Przed założeniem nowej korony dentysta sprawdzi jej dopasowanie i kolor. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, korona zostanie zacementowana na miejscu. Zwykle trwa to od 20 do 30 minut.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Laura

Mam na imię Laura. Pracuję jako pisarz medyczny i naukowy od 2004 roku. Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w tej dziedzinie posiadam rozległą wiedzę specjalistyczną w zakresie pisania, tłumaczenia i redagowania szerokiej gamy dokumentów, w tym artykułów naukowych i medycznych oraz materiałów konferencyjnych.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️