Implanty dentystyczne w Tunezji

implant dentystyczny tunezja 1 1
Napisany przez Maria

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o implantach dentystycznych w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanego implantu dentystycznego.

NajlepszaKlinika.com informuje o implantach dentystycznych w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady pracownika służby zdrowia.

Cena implantu dentystycznego w Tunezji

Średni koszt implantu dentystycznego w Tunezji wynosi €320. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €200 do €350. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od 20 do 40 minut. Długość pobytu wynosi od 4 do 7 dni. Cena obejmuje znieczulenie, operację i leki. Efekt końcowy jest widoczny natychmiast.

Implant dentystyczny Easyimplant®320 €
Implant dentystyczny Ankylos610 €
Implant dentystyczny Strausmann750 €
Korona metalowo-ceramiczna150 €
Korona cyrkonowa250 €

Co to jest implant stomatologiczny?

Implant dentystyczny w Tunezji to zabieg zastępujący ząb. Jeśli utracili Państwo ząb, implant dentystyczny jest bezpiecznym, stabilnym i trwałym sposobem na uzyskanie nowego zęba, który wygląda i zachowuje się jak własny.

Implant dentystyczny jest w rzeczywistości korzeniem zęba zastępczego, który jest zintegrowany z kością szczęki. Umieszcza się go poniżej linii dziąseł, aby nie był widoczny; do implantu mocuje się następnie krótki sztyft wystający przez dziąsło, na którym umieszcza się koronę (sztuczny ząb).

Czy jestem dobrym kandydatem do wszczepienia implantów stomatologicznych?

Implanty dentystyczne są odpowiednie dla osób, które cieszą się dobrym zdrowiem i nie mają ubytku kości w szczęce. Utrata kości zwykle występuje, gdy zaawansowana choroba dziąseł postępuje do kości szczęki.

Choroba ta atakuje tkanki, które utrzymują zęby na miejscu, powodując ich wypadanie. Jeśli utracił Pan/Pani ząb w wyniku tej choroby, jest mało prawdopodobne, że w szczęce będzie wystarczająco dużo kości, aby pomieścić implant dentystyczny, chyba że zostanie ona odbudowana w wyniku oddzielnego zabiegu chirurgicznego zwanego przeszczepem kości. Chociaż przeszczep kości jest powszechną procedurą, może on opóźnić wszczepienie implantu zębowego nawet o rok.

Palacze nie są dobrymi kandydatami do wszczepienia implantów stomatologicznych. Palenie osłabia zdolność organizmu do zwalczania infekcji i gojenia się; zmniejsza również przepływ krwi, co zmniejsza ilość tlenu i składników odżywczych, które mogą dotrzeć do komórek.

Jeśli nadal palą Państwo papierosy, implant jest szczególnie zagrożony w momencie jego pierwszego wszczepienia, ale pozostanie taki przez cały okres użytkowania, potencjalnie prowadząc do jego awarii.

w Tunezji jest tylko jedna szkoła dentystyczna, która przyjmuje tylko najlepszych kandydatów na dentystów. Szkolenie odbywa się na takim samym poziomie jak w krajach zachodnich, z pięcioma latami studiów, po których następuje rok stażu, a następnie szkolenie specjalistyczne, na przykład w zakresie implantologii.

dentyści w Tunezji są prawdopodobnie członkami renomowanych organizacji zawodowych, takich jak Międzynarodowy Kongres Implantologów Jamy Ustnej (ICOI).

prywatne placówki stomatologiczne w Tunezji są nowoczesne i wyposażone w najnowsze technologie diagnostyczne i terapeutyczne, w tym cyfrowe zdjęcia rentgenowskie i skanowanie 3D/CT.

Zdjęcia przed/po

Przebieg zabiegu

Niemal każdy zabieg stomatologiczny można z powodzeniem przeprowadzić w ramach turystyki stomatologicznej, a implanty dentystyczne nie są wyjątkiem. Jest to jednak proces dwuetapowy, więc będą Państwo musieli zaplanować dwie oddzielne krótkie podróże do Tunezji, aby ukończyć procedurę wszczepienia implantu dentystycznego.

Podczas pierwszej wizyty implant dentystyczny zostanie umieszczony w Państwa szczęce. Może to być więcej niż jeden implant, w zależności od Państwa potrzeb. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub świadomej sedacji. Dentysta wykonuje niewielkie nacięcie w dziąśle.

Dziąsło odchyla się do tyłu, tworząc płat, dzięki czemu dentysta może uzyskać dostęp do kości szczęki. Następnie wykonuje się niewielki otwór w kości szczęki i wprowadza implant. Płat dziąsła jest zszywany z powrotem na miejsce, a po rozpuszczeniu szwów nie będzie widać śladu implantu w jamie ustnej.

Implant jest następnie pozostawiany na miejscu przez co najmniej trzy miesiące – często dłużej – w tym czasie połączy się z kością szczęki w procesie zwanym osseointegracją. Celem tego procesu jest zapewnienie solidnej podstawy do zamocowania sztucznego zęba. Daje to również Państwa dziąsłom czas na zagojenie się.

Podczas drugiej wizyty dentysta ponownie otworzy dziąsło, zwykle w znieczuleniu miejscowym, aby odsłonić implanty. Mały słupek (łącznik) jest przymocowany do implantu na jednym końcu, a drugi koniec wystaje przez dziąsło. Na tym końcu mocowana jest korona (sztuczny ząb), co kończy procedurę wszczepienia implantu dentystycznego.

Implantacja Podsumowanie ram czasowych:

faza 1: Podczas pierwszej podróży do Tunezji implant dentystyczny jest umieszczany w Państwa szczęce. Procedura trwa zwykle 1 lub 2 godziny. Po kilku dniach mogą Państwo wrócić do domu zgodnie z zaleceniami dentysty.

faza 2: Przed powrotem do Tunezji będą Państwo musieli odczekać co najmniej trzy miesiące. Lokalny dentysta może potwierdzić, czy Pan/Pani i Pana/Pani implant są gotowi (za niewielką opłatą).

faza 3: Proszę wrócić do Tunezji po trzech miesiącach (lub więcej), aby zamontować koronę. Powinien Pan/Pani pozostać w kraju tylko przez kilka dni, aby zakończyć ten ostatni etap.


Mają Państwo problem z wyborem odpowiedniej kliniki w najlepszej cenie? Nasz koordynator może bezpłatnie pomóc Państwu w pomyślnym przeprowadzeniu operacji w Tunezji. Proszę zapytać nas o bezpłatną wycenę.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Maria

Mam na imię Maria. Mam ponad 10-letnie doświadczenie jako kierownik marketingu w branży medycznej. Z powodzeniem wprowadziłam na rynek kilka produktów, w tym urządzenia medyczne, i mam wielką pasję do sprzedaży i marketingu.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️