Liposukcja w Turcji

przed i po liposukcji Turcja 1
Napisany przez Émilie

Rozważają Państwo liposukcję w Turcji? Ten kompletny przewodnik zawiera wszystko, co muszą Państwo wiedzieć o operacji, rekonwalescencji i kosztach w Stambule. Proszę poprosić o wycenę i uzyskać najlepszą cenę za udaną liposukcję w Turcji.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat liposukcji w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych tureckich chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady specjalisty medycznego.

Ile kosztuje liposukcja w Turcji?

W Turcji średni koszt liposukcji wynosi 1,900 € i 300 € za dodatkowy obszar. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa 2 godziny. Długość pobytu w Stambule wynosi 7 dni, z 1-nocną hospitalizacją. Cena obejmuje znieczulenie, operację, leki i odzież uciskową. Efekt końcowy jest widoczny w ciągu 5 miesięcy.

Liposukcja kości łonowej1400 €
Liposukcja bioder1600 €
Liposukcja szyi1600 €
Liposukcja ud1800 €
Liposukcja worków siodłowych1800 €
Liposukcja brzucha1900 €
Liposukcja podwójnego podbródka2100 €
Liposukcja pośladków2200 €

Liposukcja Turcja: ostateczny przewodnik

Pomimo dobrej diety i regularnej aktywności fizycznej w celu utraty tłuszczu z brzucha, możemy skończyć z kilkoma nieestetycznymi wybrzuszeniami, które mogą wpływać na nasze samopoczucie. Kilka wybrzuszeń tu i tam, których nie można się pozbyć pomimo diety spalającej tłuszcz.

Tak więc, niezależnie od tego, czy są Państwo kobietą czy mężczyzną, jak pozbyć się tych tłustych grudek? Dzięki Bogu istnieje chirurgia kosmetyczna zwana liposukcją.

Tracé d'une liposuccion
Przebieg liposukcji

Jak sama nazwa wskazuje, a jeśli przetłumaczymy ją tak prosto, jak to tylko możliwe, liposukcja oznacza odsysanie tłuszczu. A przynajmniej z tych nielicznych kieszonek tłuszcz owych, które opierają się zdrowemu, zrównoważonemu stylowi życia.

Liposukcja jest najczęściej wykonywaną operacją kosmetyczną na świecie, usuwającą tłuszcz z brzucha, worki siodłowe, miłosne uchwyty, podwójne podbródki i wszelkie inne nadmiary tłuszczu. Chociaż jest mniej ryzykowna niż plastyka nosa lub powiększanie piersi, zawsze warto podjąć wszelkie niezbędne środki ostrożności.

Simulation avant et après une liposuccion
Symulacja przed i po liposukcji

Liposukcja w Stambule lub Antalyi w Turcji jest powszechną i uznaną na całym świecie praktyką. Każdego roku ponad 14 milionów pacjentów podróżuje do Turcji, aby uzyskać dostęp do najlepszej opieki i operacji w Stambule. Co więcej, jest to bardzo przystępne cenowo.

Gotowy do podróży do Stambułu na liposukcję wTurcji? Proszę podążać za przewodnikiem!

Przed i po zdjęciach Kobiety i mężczyźni

Co to jest liposukcja?

Liposukcja to operacja chirurgii plastycznej polegająca na usunięciu nadmiaru tłuszczu, którego nie można usunąć po diecie lub pomimo regularnych ćwiczeń. Zabieg jest odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Celem tej operacji chirurgii plastycznej w Turcji jest zmiana kształtu sylwetki do pożądanych proporcji po znacznej utracie wagi, poprzez celowanie w uporczywe złogi tłuszczu. Ważne jest, aby wiedzieć, że podczas operacji liposukcji można usunąć nie więcej niż 4-5 litrów tłuszczu.

Simulation avant et après une liposuccion
Symulacja przed i po liposukcji

Aby wykonać liposukcję, chirurg plastyczny użyje kaniul, rodzaju cienkiej rurki wprowadzonej do głębokich warstw skóry. Celem tych narzędzi jest odessanie uporczywego tłuszczu. W zależności od zastosowanej techniki, kaniule mogą być łączone z ultradźwiękami lub laserami(vaser lipo). Procedurom tym przyjrzymy się nieco później.

Liposukcja to coś więcej niż zwykła operacja odsysania tłuszczu; wymaga również techniki, zastosowania i wiedzy specjalistycznej. Jest to sztuka, którą może opanować tylko chirurg plastyczny, dlatego czasami nazywana jest liposukcją.

Liposukcja nie jest przeznaczona dla osób otyłych

Chociaż liposukcja może być stosowana w celu pozbycia się nieestetycznego tłuszczu, należy zauważyć, że nie jest ona odpowiednia dla osób ze znaczną nadwagą lub otyłością. Głównym celem liposukcji jest usunięcie małych, uporczywych wałeczków tłuszczu z niektórych części ciała.

Te złogi tłuszczu są przeważnie głębokie i gromadzą się w skórze właściwej. Są to głębsze komórki tłuszczowe, które mogą pojawić się nagle i niespodziewanie na workach siodłowych, brzuchu, ramionach, szyi, udach, kolanach, łydkach lub kostkach.

Simulation avant et après une liposuccion
Symulacja przed i po liposukcji

Liposukcja nie usuwacellulitu ani rozstępów. Nie powinna być przeprowadzana w tym celu.

Przed rozważeniem operacji liposukcji w Turcji, pacjentom zaleca się przestrzeganie reżimu odchudzania w celu utraty powierzchownej tkanki tłuszczowej. Dopiero po utracie wagi można rozważyć liposukcję.

Łączenie liposukcji z BBL

Ponieważ jest to tak szybkie do wykonania, często łączy się liposukcję z innymi operacjami podczas jednej sesji. Tak więc w przypadku liposukcji w Turcji, a zwłaszcza w Stambule, można również rozważyć lipofilling, wykorzystując odzyskany tłuszcz do powiększania piersi bez protez lub powiększania płaskich pośladków słynną techniką BBL(Brazilian Butt Lift).

liposuccion des fesses en turquie
Kobieca sylwetka

Kiedy można wykonać liposukcję w Turcji?

Aby rozważyć liposukcję 360 w Turcji, chirurdzy zalecają trzy rzeczy:

 • Proszę być jak najbliżej swojej idealnej wagi. Liposukcja nie jest opcją w przypadku nadwagi.
 • Dobry stan zdrowia i zdrowa, elastyczna skóra. Wyniki liposukcji są bardziej widoczne na jędrnej skórze. Jeśli skóra jest obwisła, po liposukcji można rozważyć lifting twarzy.
 • Należy mieć ukończone 18 lat ze względu na równowagę i wzrost anatomiczny. Uważa się, że ciało osiąga pełny wzrost w wieku 18 lat.

Jakie są rodzaje liposukcji?

Zanim zdecydują się Państwo na liposukcję, prosimy zapoznać się ze wszystkimi technikami stosowanymi do jej skutecznego przeprowadzenia. Jeśli przyjadą Państwo do Stambułu, stosowane są trzy główne techniki. Są to liposukcja klasyczna, liposukcja laserowa i liposukcja laserowa.

enlever les bourrelets disgracieux avec une liposuccion en Turquie
Symulacja zdjęć przed i po liposukcji

1. Liposukcja konwencjonalna lub liposukcja

Jest to tradycyjna metoda liposukcji w Turcji. Nieco bardziej mechaniczna, ale lekka, wykorzystuje kaniulę do odsysania nadmiaru tłuszczu. Kaniula jest wstrzykiwana w leczony obszar, aby go znieczulić.

Tłuszcz jest odsysany za pomocą kaniuli i strzykawki. Stosowany roztwór jest całkowicie sterylny i wolny od ryzyka. Co więcej, metoda jest delikatna i mało traumatyczna. Nadaje się do delikatnych obszarów, takich jak twarz, talia i ramiona.

2. Liposukcja laserowa

Ta technika liposukcji wykorzystuje ciepło generowane przez lasery do rozerwania błon adipocytów i upłynnienia tłuszczu. Metoda ta ułatwia następnie odsysanie tłuszczu. Technika laserowa jest dość delikatna, ponieważ może uszkodzić skórę, nerwy i naczynia krwionośne otaczające tłuszcz.

Silhouette d'une femme avec un ruban
Sylwetka kobiety ze wstążką

Aby ta metoda liposukcji była skuteczna, powinna być przeprowadzona przez doświadczonego chirurga plastycznego. Nasza klinika chirurgii plastycznej oferuje najlepszych chirurgów liposukcji w Stambule lub Antalyi w Turcji. Jeśli wybiorą Państwo tę technikę, nasz chirurg w Stambule na pewno Państwa nie zawiedzie.

3. Liposukcja Vaser lub Vaser Lipo

Liposukcja Vaser jest obecnie najmodniejszą techniką. Jest rewolucyjna, ponieważ może być stosowana do leczenia dowolnego obszaru ciała z wysoce zadowalającymi wynikami. Metoda ta wykorzystuje ultradźwięki do niszczenia głębokich złogów tłuszczu. Oprócz usuwania tłuszczu, technika ta ujędrnia również skórę.

Vaser lipo wykorzystuje ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, które emitują wibracje w celu usunięcia tłuszczu. W rezultacie skóra cofa się bardzo szybko i bardziej równomiernie. Jest to najpopularniejsza technika liposukcji w Turcji. Dzieje się tak, ponieważ chirurdzy plastyczni w Stambule mają duże doświadczenie.

4. Liposukcja HD lub liposukcja wysokiej rozdzielczości

Liposukcja HD lubliposukcja wysokiej rozdzielczości to odmiana liposukcji laserowej. Łączy w sobie liposukcję laserową z wysoce skutecznymi technikami i rewolucyjnymi technologiami. Jeśli chcą Państwo mieć wymarzone ciało, takie jak sześciopak lub brzuch jak tabliczka czekolady, jest to metoda dla Państwa. Jest bardzo popularna wśród entuzjastów kulturystyki, a także wielu influencerek.

image d'une gravure abdominale avec une liposuccion HD
Grawerowanie brzucha za pomocą liposukcji HD

Liposukcja których części ciała?

Teraz, gdy wiedzą już Państwo, czym jest liposukcja i jakie techniki są najpopularniejsze, muszą Państwo również wiedzieć, które części ciała są odpowiednie do liposukcji w Turcji. Liposukcja dla mężczyzn i kobiet może być wykonywana na następujących obszarach:

 • Liposukcja twarzy: Jest wykonywana tylko na podbródku w celu usunięcia pozostałości podwójnego podbródka. Rozważona zostanie liposukcja konwencjonalna. Jest ona wykonywana przez małe nacięcia bez blizn na podbródku.
 • Liposukcja ramienia: Jest wykonywana na tylnej, zewnętrznej i wewnętrznej stronie ramienia. Wykonuje się ją poprzez drobne nacięcia w fałdzie łokciowym i pod pachami.
 • Liposukcja kolan: Ta procedura usuwa nadmiar tłuszczu z wewnętrznej strony kolana. Zabieg wykonywany jest przy użyciu mikro nacięć, które pozostawiają mikro blizny.
 • Liposukcja ud: Polega na odessaniu tłuszczu z pośladków i wewnętrznej strony ud za pomocą mikrokaniuli. W przypadku znacznego zwiotczenia skóry, po zabiegu może nastąpić lifting w celu napięcia skóry ud.
liposuccion des cuisses en turquie
 • Liposukcja brzucha: Jest stosowana w celu przywrócenia płaskiego brzucha lub zmiany kształtu jędrnego brzucha. W przypadku obwisłej skóryabdominoplastyka będzie uzupełnieniem liposukcji. W takim przypadku należy usunąć nadmiar skóry i ponownie napiąć mięśnie brzucha.
 • Liposukcja miłosnych uchwytów: usunie nagromadzoną tkankę tłuszczową na biodrach, brzuchu, plecach i pasie brzusznym.
 • Liposukcja bioder: w tym obszarze liposukcja usuwa głównie worki siodłowe, które są bardzo opornymi nagromadzeniami tkanki tłuszczowej, często trudnymi do usunięcia poprzez sport lub dietę.
 • Liposukcja łydek: liposukcja umożliwia wyszczuplenie nóg poprzez usunięcie tkanki tłuszczowej z wewnętrznej strony podudzia. Dokładniej na mięśniach łydek, ścięgnach Achillesa lub kostkach.
 • Liposukcja szyi: ta operacja usunie złogi tłuszczu z kąta szyjkowo-bródkowego, tj. pod brodą. Liposukcję szyi można połączyć z liposukcją podwójnego podbródka.
liposuccion du cou en turquie
Zdjęcie przed i po liposukcji szyi

Co należy przeczytać przed rozważeniem liposukcji w Turcji

Więc zdecydowałeś się na liposukcję w Turcji? Najpierw proszę spojrzeć na wszystkie czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji.

Państwa profil fizyczny i medyczny

Liposukcję można wykonać tylko u kobiet i mężczyzn w wieku powyżej 18 lat, którzy osiągnęli idealną wagę, ale nadal mają nadmiar tłuszczu. Ponadto muszą Państwo cieszyć się dobrym zdrowiem, stabilną wagą i prowadzić zdrowy tryb życia (nie palić i nie pić alkoholu).

Wskazane jest również posiadanie mniej lub bardziej jędrnej skóry, w przeciwnym razie można rozważyć inne operacje. Idealnie byłoby, gdyby mieli Państwo również dość stonowane mięśnie.

Ryzyko, powikłania i skutki uboczne

Podczas liposukcji mogą wystąpić pewne rzadkie zagrożenia:

 • Niebieskawe siniaki ;
 • Utrata czucia skóry;
 • Uszkodzenie nerwów i naczyń krwionośnych;
 • Zakrzepica żył głębokich;
 • Pofałdowanie lub zwiotczenie skóry;
 • Pogorszenie cellulitu.

Dlatego powinni Państwo zaufać nam i wybrać renomowanego i doświadczonego chirurga w Stambule.

Proszę zauważyć, że w religii islamskiej liposukcja nie jest haram. Jest akceptowana, jeśli jej celem jest usunięcie defektu wpływającego na ciało.

liposuccion des hanches en turquie
Ślady po liposukcji bioder

Należy również zauważyć, że ten rodzaj operacji plastycznej nie jest zalecany dla osób z historią zapalenia żył lub zatorowości płucnej.

Osoby z przewlekłymi chorobami, takimi jak cukrzyca, słaby układ odpornościowy, zakażenie wirusem HIV i słabe krążenie krwi powinny przejść analizę medyczną w celu określenia możliwości liposukcji. Liposukcja nie jest zalecana w przypadku chorób przewlekłych.

Stambuł, światowa stolica liposukcji

Liposukcja jest wykonywana w wielu krajach na całym świecie. Aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty, należy starannie wybrać chirurga plastycznego. Najlepsi chirurdzy są uznawani za swoje umiejętności, doświadczenie i skuteczność, a także kwalifikacje.

W Stambule tureccy chirurdzy są znani na całym świecie. Jak dobrze pokazuje Instagram, Turcja dysponuje najnowszą technologią w dziedzinie chirurgii plastycznej.

W klinice chirurgii plastycznej w Stambule będą Państwo pod opieką doświadczonych chirurgów plastycznych. Będą Państwu towarzyszyć podczas całego pobytu w Stambule, a zwłaszcza podczas operacji. Od pierwszej wizyty do konsultacji pooperacyjnej, będą Państwo pod najlepszą opieką.

Liposukcja w Turcji: Co dzieje się podczas operacji?

Liposukcja w Turcji jest najpopularniejszą operacją chirurgii plastycznej w kraju. Ma 99% wskaźnik sukcesu i satysfakcji, głównie dzięki doświadczeniu chirurgów plastycznych i jakości opieki nad pacjentem. Zdjęcia przed i po liposukcji w Turcji na Instagramie nie pozostawiają wątpliwości co do umiejętności chirurgów w Stambule.

Oto film przedstawiający pacjentkę po liposukcji. Korzystając ze swojego doświadczenia, wyjaśnia, czy tłuszcz powraca po liposukcji i czy liposukcja powoduje utratę wagi. Wyjaśni również, jak wygląda skóra po liposukcji.

Pierwszy kontakt i konsultacja

Operacja liposukcji w Turcji przebiega w kilku etapach. Od pierwszego kontaktu z naszą kliniką do Państwa powrotu do kraju po operacji. Zapewniamy, że na każdym etapie będzie Państwu towarzyszył koordynator, który będzie Państwa tłumaczył i mówił, co robić dalej.

Zadbaliśmy o to, aby osoby o ograniczonej sprawności ruchowej poruszające się na wózkach inwalidzkich miały łatwy dostęp do wszystkich części naszej placówki.

Wstępna konsultacja

Pierwsza konsultacja jest niezbędna. Powinna ona dostarczyć Państwu wszystkich informacji potrzebnych do podjęcia świadomej decyzji o poddaniu się operacji. Określi ona również cały przebieg operacji. Zgodnie z ogólną zasadą, po wstępnej konsultacji mają Państwo kilka dni na przemyślenie sprawy i pokonanie trudności.

Wstępna konsultacja może zostać przeprowadzona bezpośrednio na miejscu w Stambule lub za pośrednictwem rozmowy na żywo z chirurgiem plastycznym. Podczas tego spotkania omówimy szczegółowo

 • Państwa motywacje
 • Cele operacji
 • Państwa historię medyczną w celu ustalenia, czy operacja jest wykonalna
 • Państwa oczekiwane rezultaty
 • Państwa ewentualne leczenie
 • Technika, która zostanie zastosowana podczas liposukcji,
 • Opieka pooperacyjna
 • Wszelkie powikłania

Podczas tej wstępnej rozmowy chirurg wykona kilka zdjęć, aby określić odpowiednią technikę i leczenie.

Tracé d'une liposuccion abdominale
Zarys liposukcji brzucha

Proszę skorzystać z tej pierwszej konsultacji, aby zadać wszelkie pytania dotyczące liposukcji. Jest to również dobry moment, aby dowiedzieć się więcej o doświadczeniu chirurga. Po tej wstępnej konsultacji zawsze może Pan/Pani rozważyć zmianę chirurga.

Po dokładnym rozważeniu, jeśli zdecydowali się Państwo na liposukcję w Turcji. Druga konsultacja może zostać zaplanowana przed właściwą operacją.

Wskazówki dotyczące udanej liposukcji w Stambule

Podczas drugiej konsultacji zostaną Państwo poproszeni o poddanie się badaniom lekarskim w celu oceny stanu zdrowia.

Na kilka dni przed liposukcją zostaną Państwo poproszeni o prowadzenie zdrowszego trybu życia:

 • Proszę zaprzestać używania nikotyny i alkoholu
 • Zaprzestanie przyjmowania leków przeciwzapalnych, aspiryny lub przeciwzapalnych produktów ziołowych.
 • Proszę zaprzestać przyjmowania leków innych niż zalecane do liposukcji.
 • Proszę stosować zdrową, zbilansowaną dietę
 • Regularna, łagodna aktywność fizyczna
Tracé d'une liposuccion 360
Przebieg liposukcji 360

Przebieg zabiegu liposukcji w Stambule

Operacja liposukcji odbywa się w klinice w Stambule. Przeprowadza ją doświadczony i uznany chirurg plastyczny. Będzie Państwu towarzyszył przyjazny zespół, który zadba o sprawny przebieg operacji. Ważne jest, aby operacja odbywała się w najlepszych możliwych warunkach.

Czas trwania operacji

Operacja odbywa się w warunkach ambulatoryjnych i może trwać od 30 minut do 3 godzin w zależności od wielkości obszaru zabiegowego. Im większa objętość odsysanego tłuszczu, tym delikatniejsza i bardziej czasochłonna operacja. Ale proszę się nie martwić, są Państwo w rękach doświadczonego chirurga, który wykonywał operacje liposukcji tysiące razy.

Tracé d'une liposuccion 360
Zarys liposukcji 360

Rodzaj znieczulenia

Liposukcja może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od obszarów poddawanych zabiegowi. W przypadku małych obszarów, takich jak kolana lub podwójny podbródek, preferowane jest znieczulenie miejscowe. We wszystkich przypadkach należy skonsultować się z anestezjologiem na 48 godzin przed zabiegiem.

Przebieg operacji

Na początku chirurg wykona mikro nacięcia w skórze obszarów, które mają zostać poddane zabiegowi. Najpierw celuje w fałdy skórne, aby blizny były niewidoczne. Następnie wprowadzi kaniule piankowe z małymi otworami na końcu. Następnie wstrzykiwany jest środek znieczulający, a następnie inne produkty, takie jak wodorowęglan lub adrenalina, aby zapobiec krwawieniu.

Kaniule zostaną podłączone do zamkniętego obwodu w celu odessania tłuszczu. W zależności od wybranej techniki, chirurg może użyć lasera lub ultradźwięków. Zazwyczaj stosuje się jednak ultradźwięki, ponieważ są one bardziej skuteczne i łagodniejsze dla skóry. Podczas liposukcji chirurg odessie około 2 do 3 litrów tłuszczu i nie więcej niż 5 litrów.

Canule pour retirer la graisse pendant une liposuccion à Istanbul en Turquie
Kaniula do usuwania tłuszczu podczas liposukcji

Po usunięciu tłuszczu mikro nacięcia są zszywane przy użyciu wchłanialnych szwów. Rozpuszczą się one samoistnie po zagojeniu.

Po operacji pozostanie Pani/Pan pod obserwacją przez jedną noc w klinice, aby zapewnić czas na rekonwalescencję, ale także aby zapewnić Panią/Pana, że w przypadku dyskomfortu błędnika zostanie podjęta szybka opieka. Na przykład, jeśli operacja odbywa się rano, może Pan/Pani opuścić klinikę pod koniec dnia, w przeciwnym razie zostanie Pan/Pani na noc w celu obserwacji.

Wyniki przed i po liposukcji w Turcji

Po operacji odessane obszary mogą wykazywać obrzęk lub zasinienie w ciągu następnych 48 godzin. Ich całkowite zniknięcie może zająć od dwóch tygodni do miesiąca. Nie ma specjalnych zabiegów, proszę po prostu dbać o te obszary tak delikatnie, jak to możliwe. Czyszczenie i konserwacja zgodnie z zaleceniami chirurga.

photo liposuccion avant et aprés à Istanbul en Turquie
Zdjęcie przed i po liposukcji 360 w Stambule

Przez kilka pierwszych dni mogą Państwo przyjmować środki przeciwbólowe, aby złagodzić ból. W przypadku złego samopoczucia należy odpoczywać. Obszar poddany zabiegowi może być wrażliwy przez kilka tygodni.

Chirurg może przeprowadzić sesję dre nażu, aby pomóc w ustąpieniu obrzęku. Nie zawsze jest to jednak systematyczne.

Jeśli chodzi o rezultaty liposukcji, ich całkowite uwidocznienie zajmie od 1 do 6 miesięcy. Zależy to od obszaru poddanego zabiegowi. Na przykład w przypadku brzucha może to zająć 1 miesiąc, a w przypadku ramion około 2-3 miesięcy.

Rezultaty pełnej liposukcji są długotrwałe. Jednak w miarę przybierania na wadze jest całkiem możliwe, że uparty tłuszcz powróci. Dlatego po liposukcji zaleca się utrzymanie wagi, a przynajmniej nie przybieranie na wadze więcej niż 5 kg.

corps d'une femme après une liposuccion à Istanbul en Turquie
Ciało kobiety poddanej liposukcji

Opieka pooperacyjna

Po operacji, podczas procesu gojenia, na nacięcia zostaną nałożone bandaże uciskowe. Będzie Pani również musiała nosić pończochy lub odzież uciskową, aby zapewnić lepszy drenaż pod skórą w przypadku nadmiernego gromadzenia się krwi lub płynów.

W trakcie całego procesu chirurg wyjaśni Panu/Pani, jak nosić bandaże i odzież uciskową, aby zapewnić lepszy drenaż i szybkie gojenie. Ogólnie rzecz biorąc, odzież uciskową należy nosić przez około 6 do 8 tygodni, w zależności od procesu gojenia.

Środki ostrożności, które należy podjąć dla lepszego gojenia

Ponadto, w celu lepszego gojenia, zostanie Pan/Pani poproszony/a o przyjęcie określonego stylu życia podczas rekonwalescencji. Na przykład, przez 2 do 3 miesięcy nie powinien Pan/Pani angażować się w żadną aktywność fizyczną lub sportową ani wykonywać ruchów ściernych, które mogłyby rozerwać szwy. Należy również unikać wystawiania blizn na działanie promieni słonecznych i zawsze traktować skórę ostrożnie przez 2 do 3 miesięcy.

Okres rekonwalescencji może trwać 2 tygodnie, ale 7 dni może wystarczyć, aby powrócić do normalnego życia, przestrzegając wyżej wymienionych zaleceń.

Des hôtels à Istanbul pour un séjour médical réussi
Hotele w Stambule zapewniające udany pobyt medyczny

Przygotowanie Państwa pobytu w Turcji

Czy zdecydowali się Państwo na liposukcję wTurcji? Proszę przygotować swoją podróż do Stambułu! Oto kilka wskazówek dotyczących kroków, które należy podjąć przed rozważeniem liposukcji lub liposukcji laserowej w Turcji:

Wybór chirurga dla najlepszej liposukcji

Jak już wspomniano powyżej, dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z kilkoma chirurgami przed podjęciem decyzji, którego z nich wybrać. Nasz chirurg plastyczny jest jednym z najbardziej renomowanych w Stambule. Jego wybór zagwarantuje sukces Państwa liposukcji.

Chirurgien esthétique à Istanbul en Turquie
Chirurg plastyczny w Stambule, Turcja

Przygotowanie Państwa podróży

W przypadku liposukcji w Turcji decydują się Państwo na turystykę medyczną. Czas pobytu wynosi od 5 do 7 dni, ale mogą go Państwo dowolnie wydłużyć. Jeśli chodzi o urlop rekonwalescencyjny, trwa on od 10 do 15 dni w zależności od operacji.

Co dzieje się podczas pobytu estetycznego w Stambule?

 1. Przylecą Państwo na lotnisko w Stambule (IST). Prywatny kierowca będzie czekał na Państwa w lobby z tabliczką z Państwa imieniem i nazwiskiem.
 2. Zawiezie Państwa do 4* hotelu samochodem marki Mercedes Van (30 minut jazdy). Hotel znajduje się 2 minuty spacerem od kliniki estetycznej.
 3. Spotkanie z koordynatorem i chirurgiem w celu określenia Państwa celów. Chirurg odpowie na wszystkie Państwa pytania. Koordynator będzie Państwa tłumaczył.
 4. Proszę umówić się na drugi dzień na liposukcję. Po operacji zostanie Pani/Pan na noc w klinice w celu obserwacji.
 5. Następnie odpocznie Pan/Pani w swoim 4* hotelu z lekami, kremami i opaską uciskową, które przekaże Panu/Pani koordynator.
 6. Szóstego dnia wróci Pan/Pani do kliniki, aby zdjąć opatrunki i przejść końcową kontrolę z chirurgiem, ponownie w obecności koordynatora.
 7. Następnie prywatny kierowca zabierze Panią z powrotem na lotnisko na lot do domu, a w ciągu 14 dni będzie Pani mogła cieszyć się swoim nowym ciałem.
La coordinatrice calcule le prix d'une liposuccion
Koordynator oblicza koszt liposukcji

Ile kosztuje liposukcja w Turcji?

Za liposukcję w Turcji należy zapłacić od 1,400 do 2,400 euro. To o 70% taniej niż w Europie. Cena ta obejmuje transfer z lotniska, 5* hotel, liposukcję, odzież uciskową i leki.


Jeśli mają Państwo trudności z podjęciem decyzji, możemy pomóc w pomyślnym przeprowadzeniu operacji po obniżonej stawce.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


Często zadawane pytania

Jak długo trwa liposukcja w Turcji?

Ostateczne wyniki liposukcji w Turcji są długotrwałe. Procedura ta działa na głęboki tłuszcz, który trudno jest stracić spontanicznie. Po usunięciu tych komórek tłuszczowych organizm nie jest w stanie ich odnowić po okresie dojrzewania.

Ból odczuwany po liposukcji różni się w zależności od pacjenta. Ogólnie ból jest umiarkowany do intensywnego. Zależy on również od obszarów poddawanych liposukcji. Najbardziej wrażliwymi obszarami są biodra i wewnętrzna strona ud, a także kolana.

Turcja jest uznawana za jeden z najtańszych krajów, w których można poddać się liposukcji. W większości przypadków ceny są o połowę niższe niż w Europie. Tureckie kliniki są niezawodne, z kompetentnymi chirurgami estetycznymi i nowoczesnym, najwyższej klasy sprzętem.

Kandydaci do lipoplastyki w Turcji muszą cieszyć się dobrym zdrowiem i nie mieć nadwagi. Proszę pamiętać, że lipoplastyka nie jest rozwiązaniem odchudzającym, a jej celem jest wyłącznie rekonstrukcja. W związku z tym wskaźnik masy ciała musi być w normie, tj. między 18 a 25.

Po ustąpieniu siniaków i obrzęków pooperacyjnych, tj. po około miesiącu, ostateczny efekt liposukcji będzie się stopniowo rozwijał. Proszę uzbroić się w cierpliwość, ponieważ aby docenić stabilny i ostateczny wynik operacji, należy odczekać co najmniej 6 miesięcy.

W zależności od wybranej kliniki, pobyt w Turcji na liposukcji waha się od 5 do 7 dni. Zazwyczaj pobyt w szpitalu nie przekracza 2 nocy, a pacjenci często opuszczają klinikę dzień po operacji. Kontrola pooperacyjna obejmuje usunięcie opatrunków i badanie kontrolne.

O autorze

Émilie

Nazywam się Emilie Gervais i mieszkam w Stambule, w Turcji. Jestem pisarką medyczną z rozległą wiedzą naukową i ponad 15-letnim doświadczeniem w badaniach nad rakiem i biologii molekularnej. Mam doświadczenie w organizacji kongresów i zarządzaniu projektami. Potrafię przekazywać złożone koncepcje medyczne i naukowe różnym odbiorcom za pośrednictwem różnych mediów, w tym tej strony internetowej jako forum dla moich tekstów.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️