Balon żołądkowy w Turcji

balon żołądkowy Turcja 1 1
Napisany przez Émilie

Wszystko, co muszą Państwo wiedzieć o endoskopowym balonie żołądkowym i balonie żołądkowym Allurion Elipse w Turcji! Jaka jest średnia cena w Stambule? Nasze porady dotyczące udanej operacji balonem żołądkowym w Turcji.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje na temat Allurion Elipse i endoskopowego balonu żołądkowego w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów bariatrycznych. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady pracownika służby zdrowia.

Ile kosztuje balon żołądkowy w Turcji?

W Stambule endoskopowy balon żołądkowy kosztuje 1,100 € za 6 miesięcy i 2,200 € za 12 miesięcy. Na jego usunięcie należy przeznaczyć 200 euro. Balon żołądkowy Allurion Elipse kosztuje 2 100 euro. Balon zajmuje miejsce w żołądku i pozwala na szybkie wypełnienie żołądka. Technika jest odwracalna, bezbolesna, bezpieczna i ambulatoryjna.

Cena ta obejmuje balon, opłaty szpitalne, leki, analizę rentgenowską, suplementy żywieniowe (witaminy, białka i kolagen), pomoc językową i obserwację przez dietetyka.

Balon żołądkowy 6 miesięcy1100 €
Balon żołądkowy 12 miesięcy2200 €
Balon żołądkowy Allurion Elipse2100 €
Usunięcie balonu żołądkowego200 €

Słowo wstępne

Czy wiedzą Państwo, że? W 2016 r. na świecie żyło nieco ponad 1,9 miliarda osób dorosłych z nadwagą, w tym 650 milionów osób otyłych. 6 lat później WHO bije na alarm, opisując to zjawisko jako prawdziwą “epidemię”.

To nie przypadek, że otyłość jest obecnie definiowana jako problem zdrowia publicznego: może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, w tym chorób układu krążenia, cukrzycy i niektórych nowotworów.

Femme complexée par son ventre
Kobieta z kompleksem na punkcie swojego brzucha

W obliczu tej sytuacji liczba rozwiązań dla otyłości stale rośnie: zmiana stylu życia (szczególnie w odniesieniu do diety i aktywności fizycznej), leki, opieka psychologiczna itp. Gdy te środki nie są wystarczające, można zwrócić się do chirurgii otyłości, znanej również jako chirurgia bariatryczna.

Balonikowanie żołądka jest jednym z najskuteczniejszych sposobów promowania utraty wagi. Ale na czym dokładnie polega ten zabieg? I dlaczego lepiej jest udać się na tę operację do Turcji? Oto jak to działa.

Kilka ogólnych punktów na temat balonu żołądkowego

Definicja balonu żołądkowego

Balonikowanie żołądka to niechirurgiczna procedura stosowana w walce z otyłością. Procedura jest odpowiednia zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Podobnie jak wszystkie metody leczenia otyłości, zarówno chirurgiczne, jak i niechirurgiczne, jest to tymczasowy sposób na utratę wagi: otyłość, a w szczególności otyłość chorobliwa, jest w rzeczywistości uważana za chorobę przewlekłą, którą należy “leczyć przez całe życie”.

Ballon gastrique gonflé et dégonflé
Napompowany i opróżniony balon żołądkowy

Zastosowanie balonu żołądkowego ma na celu zmianę nawyków żywieniowych pacjentów poprzez zmniejszenie uczucia głodu.

W praktyce balon jest połykany lub umieszczany w żołądku. Następnie wypełnia się go powietrzem lub płynem, aby zająć część objętości żołądka. Dzięki obecności tego balonu pacjenci szybciej poczują się syci, co zachęci ich do mniejszego jedzenia.

W przeciwieństwie do opaski żołądkowej lub techniki rękawa żołądkowego, balon żołądkowy nie wymaga operacji: jest to zatem zabieg minimalnie inwazyjny, co czyni go dość popularnym wśród pacjentów.

Oczywiście techniki tej nie można uznać za cudowny sposób na utratę wagi. Jak opisuje dr Maeva Guillaume, “balon wykonuje 50% pracy”: od pacjentów zależy wprowadzenie odpowiedniego stylu życia poprzez regularną aktywność fizyczną i przyjęcie dobrych nawyków żywieniowych.

Jednak balonikowanie żołądka może być ratunkiem dla pacjentów, którzy odmawiają poddania się tradycyjnej operacji.

Kto może skorzystać z operacji balonowej żołądka w Turcji?

Niezależnie od tego, czy zabieg balonikowania żołądka jest wykonywany w Europie czy w Turcji, jest on przeznaczony dla pacjentów otyłych lub z nadwagą, u których początkowe wsparcie żywieniowe nie przyniosło pożądanych rezultatów.

Większość ośrodków medycznych wykorzystujeBMI (wskaźnik masy ciała) do określenia, czy pacjent może skorzystać z tej procedury.

Dla przypomnienia, BMI to pomiar, który określa związek między wzrostem a wagą danej osoby. Pacjenci, którzy mogą odnieść korzyści z zabiegu balonikowania żołądka mają BMI:

 • 27 do 30: osoby z nadwagą;
 • 30 do 35: osoby z umiarkowaną otyłością;
 • 35 do 40: ciężka otyłość;
 • Powyżej 40: chorobliwa otyłość.
Calcul de l'IMC
Obliczanie BMI

Balon żołądkowy nie jest przeznaczony dla pacjentów, którzy chcą schudnąć z powodów czysto kosmetycznych: jest to urządzenie medyczne zaprojektowane w celu ograniczenia ryzyka zdrowotnego związanego z otyłością. Istnieją również pewne przeciwwskazania do stosowania tego urządzenia: są one oceniane podczas pierwszej wizyty u chirurga.

Procedura operacyjna

Procedura zakładania balonu żołądkowego w Turcji jest dokładnie taka sama jak w Europie. Oto główne etapy.

Przed wprowadzeniem balonu żołądkowego

Przede wszystkim spotkają się Państwo z wieloma pracownikami służby zdrowia:

 • Gastroenterolog: ta wstępna wizyta umożliwi sprawdzenie, czy balon żołądkowy jest odpowiedni w Pana/Pani sytuacji. Będzie Pani/Pan mogła/mógł zadawać pytania dotyczące operacji, potencjalnego ryzyka, obserwacji pooperacyjnej itp.
 • Anestezjolog: jest to obowiązkowa wizyta przed jakąkolwiek procedurą znieczulenia. Jest to okazja do podsumowania wszelkich alergii i sprawdzenia, czy nie ma przeciwwskazań do jednoczesnego przyjmowania leków.
 • Dietetyk: określi program żywieniowy dostosowany do Państwa sytuacji, aby zwiększyć skuteczność systemu.
 • Trener sportowy: choć nie zawsze jest to oferowane, wizyta ta może być przydatna w pomaganiu pacjentom we wznowieniu aktywności fizycznej po operacji.
 • Psycholog: ta konsultacja może być konieczna w przypadku niektórych pacjentów, zwłaszcza jeśli u podstaw niezrównoważonej diety leży problem psychologiczny.
Schemat endoskopu z kapsułką do żołądka

Wprowadzanie balonu u mężczyzn i kobiet

W zależności od BMI pacjenta można stosować różne balony żołądkowe. Różnią się one pod względem składu, metody aplikacji i czasu pozostawania w żołądku.

Endoskopowe balony żołądkowe

Balony Spatz, Orbera lub Heliosphère BAG wymagają fibroskopii żoł ądka (znanej również jako endoskopowy balon żołądkowy). Balony te mogą być stosowane w ramach 6-miesięcznej lub 12-miesięcznej kuracji, w zależności od modelu.

Wykonywana w znieczuleniu przez gastroenterologa fiberoskopia polega na wprowadzeniu do żołądka przewodu wyposażonego w kamerę. Następnie przez usta do żołądka wprowadzany jest (opróżniony) balon żołądkowy. Po umieszczeniu w żołądku jest on napełniany powietrzem lub płynem za pomocą cewnika.

Operacja ta trwa zazwyczaj od 15 do 20 minut, po czym pacjent pozostaje pod obserwacją przez kilka godzin.

W przypadku balonu żołądkowego Allurion Ellipse

Balon Allurion (wcześniej znany jako Elipse) to rodzaj balonu żołądkowego do połykania, który nie wymaga endoskopii.

Procédure de mise en place du ballon gastrique
Procedura wprowadzania balonu żołądkowego

Pacjent zaczyna od połknięcia balonu, który jest umieszczony w małej kapsułce. Po rozpuszczeniu kapsułki balon jest napełniany (ponownie przy użyciu cewnika) sterylnym roztworem soli fizjologicznej.

Operacja trwa mniej więcej tyle samo czasu, co technika fiberoskopii: około dwudziestu minut. Po około 4 miesiącach balon ulega degradacji w żołądku, a następnie jest naturalnie usuwany przez przewód pokarmowy.

Po umieszczeniu

Po umieszczeniu balonu w żołądku, wprowadzana jest multidyscyplinarna obserwacja, aby pomóc pacjentom schudnąć w perspektywie długoterminowej:

 • Na poziomie medycznym: w ciągu kilku dni po operacji mogą być odczuwalne pewne skutki uboczne (nudności, bóle brzucha itp.). Gastroenterolog może wówczas przepisać leki łagodzące ból, a także ewentualne zwolnienie z pracy.
 • Odżywianie: mniej więcej raz w miesiącu organizowane jest spotkanie z dietetykiem w celu przeanalizowania nawyków żywieniowych pacjenta.
 • Na poziomie fizycznym: wprowadzany jest dostosowany program aktywności fizycznej, aby umożliwić pacjentowi trwałą i skuteczną utratę wagi.
Le Pack gastrique Allurion
Opakowanie żołądkowe Allurion

Podczas gdy balony Elipse ulegają naturalnej degradacji po 4 miesiącach, inne rodzaje balonów żołądkowych muszą zostać usunięte po 6 lub 12 miesiącach: usunięcie odbywa się za pomocą prostej fiberoskopii żołądka.

Następnie należy oczywiście kontynuować wprowadzone nawyki fizyczne i żywieniowe, aby uniknąć ryzyka ponownego przybrania na wadze.

Dlaczego warto udać się do Stambułu na operację balonu żołądkowego?

Czy lekarz zalecił Państwu założenie balonu żołądkowego, aby pomóc Państwu schudnąć? Cóż, przed umówieniem się na wizytę w lokalnej klinice powinni Państwo wiedzieć, że podróż do Stambułu może być o wiele bardziej korzystna. Oto 2 powody dlaczego.

Vue panoramique sur Istanbul
Panoramiczny widok na Stambuł

Równorzędna jakość usług

Ponieważ operacja balonoplastyki żołądka jest tańsza w Stambule, całkowicie uzasadnione jest pytanie: czy w klinice w Turcji można uzyskać taką samą jakość usług jak w prywatnej klinice w Europie?

Odpowiedź brzmi: tak! Procedura jest dokładnie taka sama, a każda operacja jest przeprowadzana zgodnie z surowymi standardami medycznymi. Podobnie jak w Europie, skorzystają Państwo również z pełnej kontroli medycznej, fizycznej i żywieniowej w celu zwiększenia skuteczności zabiegu.

Co więcej, Turcja jest domem dla kilku bardzo dobrych lekarzy specjalizujących się w chirurgii odchudzającej. Mogą więc Państwo poddać się zabiegowi z zamkniętymi oczami, mając gwarancję spersonalizowanej opieki wysokiej jakości.

Ballon gastrique gonflé et dégonflé
Napompowany i opróżniony balon żołądkowy

Czy są Państwo nosicielami wirusa HIV? Specjalna klinika została przygotowana dla Państwa, aby balon żołądkowy został wprowadzony w sposób całkowicie bezpieczny zarówno dla Państwa, jak i personelu.

Ile mogą Państwo schudnąć dzięki balonowi żołądkowemu?

Utrata masy ciała, jakiej mogą się Państwo spodziewać, zależy od profilu pacjenta. Dzięki balonowi żołądkowemu ALLURION ELIPSE stracą Państwo do 15% początkowej masy ciała w ciągu pierwszych 6 tygodni po założeniu.

Ogólnie rzecz biorąc, obserwujemy utratę od 10 do 20% całkowitej masy ciała w ciągu pierwszych kilku miesięcy leczenia. Na przykład w przypadku pacjenta ważącego 100 kg utrata wagi może wynosić od 10 do 20 kg.

Po usunięciu, jeśli pacjent utrzymuje zdrowy, zrównoważony styl życia, może stracić prawie połowę swojej początkowej wagi. Utrata nadwagi jest gwarantowana w 90%.

Le ballon gastrique Allurion dans la main de la coordinatrice
Balon żołądkowy Allurion w ręku koordynatora

Co mogę jeść z balonem żołądkowym?

Balon żołądkowy musi zostać założony w porozumieniu z dietetykiem. Po operacji Państwa dieta będzie ściśle monitorowana. Będzie to również okazja, aby dowiedzieć się, jak lepiej się odżywiać, odkryć nowe przepisy i komponować zdrowe potrawy.

 • W pierwszym tygodniu będzie Pan/Pani spożywać wyłącznie płynne pokarmy.
 • W drugim tygodniu ilość spożywanego pokarmu powinna być zmiksowana jak pokarm dla niemowląt.
 • W trzecim tygodniu można zacząć jeść miękkie pokarmy.
 • Od czwartego tygodnia może Pan/Pani zacząć stosować normalną dietę.
 • Wszystko to jest uzupełniane witaminami, białkami i kolagenem.
Zestaw powitalny Allurion Elipse

Oto kilka środków ostrożności, które należy podjąć po wszczepieniu balonu żołądkowego Turkey:

 • Proszę jeść bardzo delikatnie i powoli w pierwszych tygodniach po operacji.
 • Proszę jeść małymi kęsami i w małych ilościach.
 • Po przełknięciu kęsa należy odczekać 20 sekund przed spożyciem kolejnego. Proszę pozwolić, aby pokarm został prawidłowo strawiony.
 • Napoje gazowane, alkohol i leki musujące są zabronione w ciągu pierwszych kilku miesięcy po operacji usunięcia guza żołądka.
 • Nie należy pić podczas posiłków, ale 30 minut przed i po nich. Może to spowodować wymioty.
 • Proszę jeść co najmniej 2 godziny przed pójściem spać, aby uniknąć refluksu.
 • Proszę przestać jeść przy pierwszym uczuciu sytości.
 • Regularnie uprawiać aktywność fizyczną o niskiej intensywności.
Coordinatrice avec une patiente
Koordynator z pacjentem

Ryzyko, powikłania i skutki uboczne

Balonikowanie żołądka może wiązać się z pewnymi rzadkimi zagrożeniami:

 • Skurcze żołądka ;
 • Nudności i wymioty;
 • Uszkodzenie żołądka;
 • Nadmierne krwawienie;
 • Ostre zapalenie trzustki i wrzody.

Dlatego powinni Państwo zaufać nam i wybrać odpowiedniego chirurga w Stambule oraz zdecydować się na renomowanego i doświadczonego lekarza.

Ponadto, operacja balonu żołądkowego jest dozwolona w islamie. Operacja ta jest halal, a nie haram, ponieważ oferuje korzyści medyczne, pomagając ludziom w poprawie jakości życia.

Nasze zaangażowanie w dostępność znajduje odzwierciedlenie w naszym sprzęcie dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej (PRM).

Ile kosztuje balon żołądkowy w Turcji?

W Turcji za balon żołądkowy należy zapłacić od 1,100 do 2,200 euro. Cena ta różni się jednak w zależności od zastosowanych technik i reputacji chirurga. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa 30 minut.

Pacjent pozostaje w Stambule przez 4 dni. Cena obejmuje znieczulenie, operację, analizę rentgenowską i leki. Pierwsze rezultaty są widoczne w ciągu 3 miesięcy.


Jeśli mają Państwo trudności z podjęciem decyzji, możemy pomóc Państwu w pełni wykorzystać pobyt medyczny po obniżonej cenie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


Często zadawane pytania

Jak długo działa balon żołądkowy?

Żywotność balonu żołądkowego w Turcji zależy od wybranej procedury. Jeśli zdecydują się Państwo na balon Elipse, opróżni się on naturalnie wraz z kałem po 4 miesiącach. W przypadku innych rodzajów balonów żołądkowych należy je usunąć po 6 lub 12 miesiącach.

Jeśli zdecydują się Państwo na balon Elipse, połknięcie balonu odchudzającego będzie bardzo łatwe. Procedura nie wymaga znieczulenia, a wszystko, co należy zrobić, to połknąć kapsułkę przez cewnik. Jednak endoskopowy balon żołądkowy wymaga znieczulenia ogólnego.

Balonikowanie żołądka w Turcji jest operacją nieinwazyjną. W związku z tym istnieje niewielkie ryzyko lub skutki uboczne. Niektórzy pacjenci mogą jednak odczuwać skurcze żołądka, wymioty, nudności lub uczucie ciężkości w jamie brzusznej.

Aby skorzystać z balonu wewnątrzżołądkowego w Turcji, kryterium kwalifikacji jest BMI (wskaźnik masy ciała), a nie tylko waga. Operacja ta jest przeznaczona dla pacjentów z nadwagą lub otyłością (BMI między 30 a 35), którzy nie osiągnęli rezultatów za pomocą diet.

Cena operacji balonem żołądkowym różni się w zależności od wielu czynników, w tym rodzaju wybranej procedury, jakości usługi, dostawcy, kraju i miasta, w którym operacja jest wykonywana. Najtańsze stawki można jednak znaleźć głównie w Turcji.

Chociaż operacja wszczepienia balonu żołądkowego trwa tylko 15 do 30 minut, długość pobytu może być dłuższa. W rzeczywistości spędzi Pan/Pani minimum 4 dni w Turcji, aby personel medyczny mógł Pana/Panią monitorować w celu uniknięcia jakichkolwiek komplikacji.

W przypadku balonu żołądkowego zaleca się spożywanie lekkich, zbilansowanych posiłków składających się z pokarmów bogatych w chude białko, gotowanych warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych i niskotłuszczowych produktów mlecznych. Proszę jeść i przeżuwać powoli, a między posiłkami pić wystarczającą ilość wody, aby poczuć się sytym. Proszę unikać pokarmów zbyt tłustych lub zbyt słodkich.

Aby spać z balonem żołądkowym, należy przestrzegać zaleceń lekarza. Proszę unikać obfitych posiłków przed snem, spać z lekko uniesioną głową, unikać spania na brzuchu i stosować odpowiednią dietę, aby uniknąć refluksu żołądkowego w nocy.

O autorze

Émilie

Nazywam się Emilie Gervais i mieszkam w Stambule, w Turcji. Jestem pisarką medyczną z rozległą wiedzą naukową i ponad 15-letnim doświadczeniem w badaniach nad rakiem i biologii molekularnej. Mam doświadczenie w organizacji kongresów i zarządzaniu projektami. Potrafię przekazywać złożone koncepcje medyczne i naukowe różnym odbiorcom za pośrednictwem różnych mediów, w tym tej strony internetowej jako forum dla moich tekstów.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️