Wymiana stawu biodrowego w Turcji

Proteza stawu biodrowego Turcja cena 1
Napisany przez Erika

Całkowita endoprotezoplastyka stawu biodrowego to zabieg chirurgiczny polegający na chirurgicznym zastąpieniu chorej chrząstki i kości w stawie biodrowym sztucznymi materiałami.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje na temat operacji wymiany stawu biodrowego w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady specjalisty medycznego.

Ile kosztuje wymiana stawu biodrowego w Turcji?

Średni koszt wymiany stawu biodrowego w Turcji w Stambule wynosi €6,500. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €6,000 do €10,000.

ProceduraCena Turcja
Wymiana stawu biodrowego6500 €

Co to jest całkowita wymiana stawu biodrowego?

Całkowita wymiana stawu biodrowego w Turcji w Stambule to zabieg chirurgiczny polegający na chirurgicznym zastąpieniu chorej chrząstki i kości w stawie biodrowym sztucznymi materiałami.

Dlaczego potrzebuje Pan/Pani wymiany stawu biodrowego?

Celem wymiany stawu biodrowego w Stambule jest złagodzenie bólu i poprawa funkcji stawu biodrowego. Wymiana stawu biodrowego jest zwykle rozważana dopiero po niepowodzeniu innych terapii, takich jak leki przeciwbólowe i fizjoterapia.

Jakie schorzenia są powszechnie leczone za pomocą endoprotezoplastyki stawu biodrowego?

Całkowita wymiana stawu biodrowego jest powszechnie stosowana w leczeniu

 • Niewydolności stawów spowodowanej chorobą zwyrodnieniową stawów.
 • Reumatoidalnego zapalenia stawów
 • Urazowego zapalenia stawów
 • Złamań stawu biodrowego
 • Martwicy jałowej
 • Łagodne i złośliwe nowotwory kości oraz inne mniej powszechne schorzenia

Jak długo wytrzyma nowy staw biodrowy?

Oczekuje się, że nowy staw biodrowy wytrzyma ponad dziesięć lat u 90% pacjentów. Istnieje 80% szans, że proteza stawu biodrowego wytrzyma 20 lat lub dłużej.

Jakie są inne rodzaje wymiany stawu biodrowego?

 • Częściowa wymiana stawu biodrowego
  Biodro jest stawem kulistym. Może on zostać uszkodzony w wyniku choroby lub zużycia. Jeśli uszkodzona jest tylko część stawu, można rozważyć częściową wymianę stawu biodrowego.
  W operacji częściowej wymiany stawu biodrowego panewka stawu biodrowego pozostaje zazwyczaj nienaruszona. Głowa kości udowej jest zastępowana sztucznym elementem podobnym do tego stosowanego w całkowitej endoprotezoplastyce stawu biodrowego. Czasami na kości umieszcza się urządzenie, dzięki któremu nie trzeba odcinać górnej części kości udowej.
 • Minimalnie inwazyjna endoprotezoplastyka stawu biodrowego
  Minimalnie inwazyjna endoprotezoplastyka stawu biodrowego umożliwia chirurgowi przeprowadzenie zabiegu przez jedno lub dwa małe nacięcia. W porównaniu do tradycyjnej operacji wymiany stawu biodrowego, technika ta może zmniejszyć ból i przyspieszyć gojenie.
  Minimalnie inwazyjna wymiana stawu biodrowego nie była wykonywana przez długi czas, więc nie ma wiarygodnych badań porównujących ją z metodą tradycyjną.
 • Rewizja endoprotezy stawu biodrowego
  Sztuczne implanty z czasem ulegają zużyciu i mogą wymagać wymiany. Operacja rewizyjna stawu biodrowego to zabieg polegający na wymianie zużytego implantu.
  Operacje rewizyjne stawu biodrowego są bardziej skomplikowane niż pierwsze, a ich wyniki nie są tak dobre. Ryzyko powikłań wzrasta z każdą rewizją.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


O autorze

Erika

Mam na imię Erika. Po ponad 10 latach prowadzenia badań medycznych, od 2018 roku postanowiłam poświęcić się pisarstwu naukowemu i medycznemu. Rozwinęłam wiedzę specjalistyczną obejmującą różne dziedziny, takie jak chirurgia kosmetyczna, stomatologiczna, bariatryczna i okulistyczna. Ten nowy kierunek pozwala mi dzielić się moją wiedzą.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️