Chirurgia kosmetyczna w Turcji

chirurgia kosmetyczna Turcja 1
Napisany przez Émilie

Czy rozważają Państwo operację plastyczną w Stambule w Turcji? Oto TOP 10 najpopularniejszych zabiegów dla kobiet i mężczyzn w najlepszych klinikach w Turcji. Kluczowe dane: długość pobytu, operacja, hospitalizacja, czas rekonwalescencji i rodzaj znieczulenia.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat chirurgii kosmetycznej w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady specjalisty medycznego.

Koszt operacji plastycznej w Turcji

Koszt operacji kosmetycznych w Turcji jest bardzo przystępny. Przeszczep włosów kosztuje €1,800, powiększenie piersi €2,500, liposukcja €1,900, blepharoplastyka €1,400 i plastyka nosa €1,800. Podobnie jak 2 800 euro za abdominoplastykę, 2 700 euro za lipofilling pośladków, 1 400 euro za obniżenie linii włosów, 2 200 euro za operację balonu żołądkowego i 1 500 euro za penoplastykę.

Średnia długość pobytu w Stambule wynosi 8 dni. Cena obejmuje znieczulenie, operację i leki.

Przeszczep włosów1800 €
Powiększanie piersi2500 €
Liposukcja1900 €
Plastyka powiek1400 €
Plastyka nosa1800 €
Plastyka brzucha2800 €
Lipofilling pośladków2700 €
Obniżenie czoła1400 €
Balon żołądkowy2200 €
Penoplastyka1500 €

Wprowadzenie

Chirurgia estetyczna w Turcji pozostaje preferowanym rozwiązaniem do korygowania defektów estetycznych, które powstają w wyniku urodzenia, choroby, wypadku lub niedoboru w organizmie. Umożliwiaupiększenie i poprawę niektórych aspektów ciała ze względów estetycznych lub praktycznych i funkcjonalnych.

Turcja przyciąga tak wielu pacjentów, ponieważ ma najlepszych chirurgów plastycznych, najlepsze kliniki i najlepsze szpitale. Ale przede wszystkim oferuje bardzo atrakcyjne ceny, do 70% tańsze niż w Europie, dzięki korzystnej tureckiej walucie (lira turecka) i pakietowi all inclusive (podróż, zakwaterowanie, pobyt, hospitalizacja, operacja, leki).

chirurgien esthétique en Turquie
Chirurg kosmetyczny w Turcji

Turystyka medyczna odgrywa ważną rolę w Turcji, a chirurgia kosmetyczna jest bardzo konkurencyjnym sektorem.

Oprócz tego, że Turcja jest w czołówce technologii chirurgii plastycznej, oferuje również najlepsze warunki pobytu(transport premium, hotel VIP, bardzo szybkie leczenie).

Ponadto dostępne są udogodnienia dla osób niepełnosprawnych o ograniczonej sprawności ruchowej (PRM) oraz wypożyczalnia wózków inwalidzkich. Otrzymają Państwo specjalną pomoc na miejscu, od momentu opuszczenia samolotu na lotnisku, do hotelu i kliniki.

Statystyki 2022: Chirurgia kosmetyczna w Turcji

W 2022 r. turystyka medyczna w zakresie chirurgii kosmetycznej wzrosła o 85% i szacuje się, że przyniosła Turcji 1,9 miliarda dolarów. Kraj stworzył również nową infrastrukturę i uruchomił usługi tłumaczeniowe dla pacjentów zagranicznych. Ponadto polityka cenowa jest kontrolowana przez państwo za pomocą specjalnych przepisów. To wyjaśnia sukces chirurgii kosmetycznej w Stambule czy Antalyi.

Według badań Międzynarodowego Instytutu Chirurgii Estetycznej (ISAPS), każdego roku w Europie przeprowadza się średnio 522 000 zabiegów chirurgii kosmetycznej. Po stronie Bosforu do 2021 r. w Turcji zostanie przeprowadzonych ponad 800 000 zabiegów chirurgicznych, a do 2022 r. w Stambule 940 000.

Zdjęcia przed i po zabiegu

reduction mammaire avant après en Turquie
reduction mammaire avant après en Turquie
Photo avant apres implant mâchoire intégrale en Turquie
implant dentaire turquie avant apres
avant apres facette dentaire turquie
Facettes en Turquie

Najpopularniejsze operacje w Turcji

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni korzystają z chirurgii plastycznej w Turcji, a procedury chirurgiczne różnią się w zależności od potrzeb i celów każdego pacjenta. Oto najpopularniejsze zabiegi chirurgii plastycznej dla kobiet i mężczyzn w Turcji:

Chirurgia plastyczna dla kobiet

Kobiety nadal najczęściej poddają się zabiegom chirurgii plastycznej. Stanowią one 70% wszystkich pacjentów chirurgii plastycznej.

Chirurgie esthétique pour femmes
Chirurgia plastyczna dla kobiet

Najpopularniejsze zabiegi chirurgii plastycznej dla pań to :

 • Liposukcja bioder, brzucha i ud: liposukcja to zabieg mający na celu poprawę wyglądu fizycznego i utratę wagi poprzez usunięcie tłuszczu z bioder, brzucha i ud.
 • Operacja piersi: kobiety często poddają się temu zabiegowi chirurgicznemu w celu rekonstrukcji piersi po usunięciu po raku, powiększeniu piersi lub zmniejszeniu piersi.
 • Obniżenie cz oła: ten zabieg chirurgii plastycznej polega na skorygowaniu zbyt dużego czoła. Przesuwa linię włosów do przodu, aby zharmonizować ją z resztą twarzy.
 • Podniesieniepowiek lub blepharoplastyka: ten zabieg chirurgiczny jest stosowany między innymi w celu usunięcia zmarszczek, oznak starzenia i niedoskonałości. Jest on wykonywany w ramach odmładzania twarzy.
 • Powiększanie pośladków lub BBL (brazylijski lifting pośladków): Polega na zmianie kształtu lub wypełnieniu zagłębień pośladków tłuszczem pobranym z innych części ciała.

Chirurgia kosmetyczna dla mężczyzn

Mężczyźni stanowią 30% pacjentów chirurgów kosmetycznych w Turcji.

Chirurgie esthétique pour homme
Chirurgia kosmetyczna dla mężczyzn

Najpopularniejsze operacje kosmetyczne dla mężczyzn to :

 • Przeszczepy włosów: Są one wykonywane w celu zamaskowania łysienia. Przerzedzone obszary mogą zostać wzmocnione poprzez ponowne wszczepienie włosów pobranych z obszaru dawczego.
 • Blepharoplastyka: koryguje problem opadających powiek, które sprawiają, że twarz wygląda na starą i zmęczoną.
 • Liposukcja brzucha: Polega na odsysaniu i odsysaniu tłuszczu i skóry z brzucha. Metoda ta jest bardzo popularna wśród kobiet i mężczyzn z nadwagą.
 • Plastyka nosa: Ten zabieg estetyczny polega na zmianie lub korekcie rozmiaru i kształtu nosa ze względów estetycznych, ale także ze względów funkcjonalnych (korekta oddychania, zmniejszenie chrapania itp.)
 • Penoplastyka: ten zabieg chirurgiczny polega na wydłużeniu rozmiaru i zwiększeniu obwodu penisa.

Operacja kosmetyczna musi być przeprowadzona przez wykwalifikowanego lekarza, aby osiągnąć wiarygodne i trwałe rezultaty. W Turcji zawód chirurga kosmetycznego jest bardzo modny i odgrywa bardzo ważną rolę w gospodarce kraju.

W Turcji jest ponad 1,200 specjalistów chirurgii kosmetycznej, którzy są certyfikowani i uznawani na całym świecie, ponieważ ich lekarze są absolwentami wiodących międzynarodowych szkół.

Zobacz także: Chirurgia stomatologiczna w Turcji

Należy zauważyć, że chirurgia kosmetyczna nie jest zabroniona w islamie. Jest ona dozwolona , a nawet zalecana w pewnych okolicznościach. Zabieg ten zapewnia korzyści medyczne w celu poprawy jakości życia i powinien być uważany za halal, a nie haram.

10 najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej w Turcji

 1. Przeszczep włosów;
 2. Powiększanie piersi ;
 3. Liposukcja;
 4. Plastyka powiek;
 5. Plastyka nosa;
 6. Abdominoplastyka;
 7. Lipofilling pośladków;
 8. Obniżanie czoła;
 9. Balon żołądkowy;
 10. Penoplastyka.
Passeport pour voyager en Turquie
Paszport na podróż do Turcji

Przeszczep włosów (implant włosów)

 • Definicja: Przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny polegający na wszczepieniu włosów w skórę głowy. Przeszczepy są pobierane z tyłu czaszki.
 • Kiedy potrzebny jest przeszczep włosów?
  Przeszczep włosów jest konieczny do pokrycia łysiny lub łysienia. Konieczne jest również nadanie włosom objętości. Minimalny wiek do przeszczepu włosów to 18 lat.
Photo avant et après d'une greffe de cheveux en Turquie
Zdjęcie przed i po przeszczepie włosów w Turcji

Operacja przeszczepu włosów trwa od 2 do 6 godzin. Przeszczepy włosów są zwykle przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym. Ryzyko i potencjalne skutki uboczne to słaby odrost, stan zapalny, obrzęk, obrzęk lub infekcja. Operacja nie wymaga pobytu w szpitalu, ponieważ jest przeprowadzana w warunkach ambulatoryjnych.

Obowiązkowy pobyt w Turcji wynosi 7 dni. Czas rekonwalescencji wynosi 10 dni. Ostateczny wynik przeszczepu włosów uzyskuje się w ciągu 9 do 12 miesięcy. Odrost widoczny jest po 3 miesiącach.

Raport na temat przeszczepów włosów w Turcji

Powiększanie piersi (implant piersi)

 • Definicja: Powiększanie piersi to zabieg chirurgiczny polegający na wszczepieniu protez piersi w celu poprawy rozmiaru i kształtu piersi.
 • Kiedy wykonuje się zabieg powiększania piersi?
  Powiększanie piersi wykonuje się ze względów estetycznych lub w celu skorygowania niewielkiego opadania piersi. Minimalny wiek to 18 lat.
Photo avant et après d'une augmentation mammaire en Turquie
Zdjęcie przed i po powiększeniu piersi w Turcji

Operacja powiększania piersi trwa od 1 do 2 godzin. Zabieg powiększania piersi wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Ryzyko i potencjalne skutki uboczne to deflacja, pęknięcie implantu, krwawienie lub infekcja. Pobyt w szpitalu wynosi 48 godzin.

Obowiązkowy pobyt w Turcji wynosi od 7 do 10 dni. Badanie kontrolne należy przeprowadzić w ciągu 3 do 6 miesięcy. Czas rekonwalescencji wynosi 15 dni. Efekt końcowy jest widoczny natychmiast po operacji.

Raport na temat powiększania piersi

Liposukcja (biodra, brzuch, uda)

 • Definicja: Liposukcja polega na odsysaniu i odsysaniu nadmiaru tłuszczu podskórnego z ramion, brzucha, bioder i ud.
 • Kiedy wykonuje się liposukcję?
  Liposukcja jest konieczna, gdy zwykłe techniki odchudzania zawiodły. Usuwa nadmiar komórek tłuszczowych nagromadzonych w obszarach takich jak uda, brzuch, plecy, ramiona, miłosne uchwyty, łydki, kostki i kolana. Zalecana jest dla osób powyżej 18 roku życia.
Simulation photo avant et après d'une liposuccion
Symulacja zdjęć przed i po liposukcji

Liposukcja trwa średnio 2 godziny. Liposukcja jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od obszarów poddawanych zabiegowi i ilości tkanki tłuszczowej. Ryzyko i potencjalne skutki uboczne obejmują siniaki, bóle, infekcje i obrzęki.

Hospitalizacja trwa 48 godzin. Obowiązkowy pobyt w Turcji wynosi od 7 do 10 dni. Czas rekonwalescencji wynosi od 10 do 15 dni. Pierwsze rezultaty widoczne są po 2 tygodniach, a ostateczne po 3 miesiącach.

Raport na temat liposukcji

Blepharoplastyka (operacja powiek)

 • Definicja: Blepharoplastyka to operacja mająca na celu poprawę wyglądu górnej i dolnej powieki.
 • Kiedy wykonuje się blepharoplastykę?
  Blepharoplastyka jest konieczna w celu skorygowania obwisłych powiek i zmniejszenia worków pod oczami. Minimalny wiek do wykonania zabiegu to 18 lat.
Simulation photo avant et après d'une blépharoplastie
Symulacja zdjęć przed i po blepharoplastyce

Operacja plastyki powiek trwa od 1 do 2 godzin. Blepharoplastyka jest zwykle wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Ryzyko i potencjalne skutki uboczne to nadmierne łzawienie, wrażliwość na światło, pieczenie i suchość skóry.

W przypadku blepharoplastyki nie jest wymagany pobyt w szpitalu. Obowiązkowy pobyt w Turcji wynosi 5 dni. Czas rekonwalescencji wynosi od 5 do 10 dni. Ostateczny wynik 100% jest widoczny natychmiast po operacji.

Raport na temat blepharoplastyki

Rhinoplastyka (operacja nosa):

 • Definicja: Rynoplastyka to zabieg chirurgiczny polegający na zmianie kształtu i wielkości nosa ze względów estetycznych lub funkcjonalnych.
 • Kiedy wykonuje się plastykę nosa?
  Korekcja nosa jest dostępna od 18 roku życia. Jest ona konieczna w celu zmniejszenia garbu na nosie lub wyprostowania grzbietu nosa.
Photo avant et après d'une rhinoplastie
Zdjęcia przed i po plastyce nosa

Zabieg plastyki nosa trwa od 1 do 2 godzin. Plastyka nosa jest zwykle wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Ryzyko i potencjalne skutki uboczne to nieregularność, deformacja czubka nosa i nieestetyczne blizny.

Pobyt w szpitalu rzadko przekracza 24 godziny. Obowiązkowy pobyt medyczny w Turcji wynosi 7 dni. Czas rekonwalescencji wynosi 14 dni. Ostateczny wynik plastyki nosa uzyskuje się w ciągu 6 miesięcy.

Wywiad z chirurgiem na temat plastyki nosa

Abdominoplastyka

 • Definicja: Abdominoplastyka to operacja mająca na celu zmniejszenie ilości tłuszczu lub skóry wokół brzucha.
 • Kiedy wykonuje się abdominoplastykę?
  Abdominoplastyka jest konieczna w celu zmniejszenia nadmiaru skóry na brzuchu po ciąży lub nadmiernej utracie wagi. Jest dostępna od 18 roku życia.
Photo avant et après d'une abdominoplastie
Zdjęcie przed i po abdominoplastyce

Zabieg abdominoplastyki trwa od 2 do 4 godzin. Abdominoplastyka jest zwykle wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Ryzyko i potencjalne skutki uboczne to infekcja, krwawienie, słabe gojenie i zatorowość płucna.

Hospitalizacja trwa 24 godziny. Obowiązkowy pobyt w Turcji wynosi 7 dni. Czas rekonwalescencji wynosi od 15 do 20 dni. Ostateczny efekt abdominoplastyki uzyskuje się po 6 tygodniach i utrzymuje się on przez lata.

Raport na temat abdominoplastyki

Lipofilling pośladków (brazylijski lifting pośladków BBL)

 • Definicja: Lipofilling pośladków lub brazylijski lifting pośladków to operacja polegająca na wstrzyknięciu w pośladki tłuszczu pobranego z innych części ciała.
 • Kiedy wykonuje się lipofilling pośladków?
  Brazylijski lifting pośladków jest konieczny w celu zwiększenia objętości pośladków i nadania im bardziej młodzieńczego wyglądu. Minimalny wiek dla tej operacji to 18 lat.
Simulation photo avant et après d'un BBL
Symulacja zdjęcia przed i po BBL

Zabieg lipofillingu pośladków trwa od 2 do 4 godzin. Lipofilling pośladków jest zwykle wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Ryzyko i potencjalne skutki uboczne to konieczna transfuzja, zator tłuszczowy płuc i przedostanie się wstrzykniętego tłuszczu do krwiobiegu.

Hospitalizacja trwa 48 godzin. Obowiązkowy pobyt medyczny w Turcji trwa od 7 do 10 dni. Czas rekonwalescencji wynosi od 15 do 20 dni. Ostateczny efekt brazylijskiego liftingu twarzy uzyskuje się po 6 miesiącach.

Wywiad z chirurgiem BBL

Obniżenie czoła (redukcja czoła)

 • Definicja: Obniżenie czoła lub redukcja czoła to operacja polegająca na zmniejszeniu górnej części czoła w celu przesunięcia linii włosów do przodu.
 • Kiedy redukcja czoła jest konieczna?
  Redukcja czoła jest konieczna, gdy czoło jest zbyt duże lub nieproporcjonalne do reszty twarzy. Minimalny wiek dla tej operacji to 18 lat.
Photo avant et après d'un abaissement de la ligne frontale
Zdjęcia przed i po zmniejszeniu czoła

Operacja zmniejszenia czoła trwa od 1 do 2 godzin. Zmniejszenie czoła jest zwykle wykonywane w znieczuleniu ogólnym. Ryzyko i potencjalne skutki uboczne obejmują drętwienie, utratę wrażliwości włosów, krwawienie, nieestetyczne blizny, siniaki i obrzęki.

Hospitalizacja trwa 24 godziny. Obowiązkowy pobyt w Turcji wynosi 7 dni. Czas rekonwalescencji wynosi od 10 do 15 dni. Ostateczny efekt redukcji czoła uzyskuje się po 6 miesiącach.

Wideo na temat redukcji czoła

Balon żołądkowy

 • Definicja: Balon żołądkowy to endoskopowa, niechirurgiczna operacja, która polega na umieszczeniu balonu w żołądku, aby pacjent poczuł się pełny i zachęcić go do mniejszego jedzenia.
 • Kiedy stosuje się balon żołądkowy?
  Balon żołądkowy jest niezbędny do utraty wagi u pacjentów z nadwagą o BMI między 27 a 40. Minimalny wiek to 18 lat.
Photo avant et après d'un ballon gastrique
Zdjęcie balonu żołądkowego przed i po zabiegu

Zabieg balonikowania żołądka trwa od 1 do 2 godzin. Zabieg wykonywany jest doustnie, bez konieczności stosowania znieczulenia ogólnego. Ryzyko i potencjalne skutki uboczne to ból brzucha, nudności i częste wymioty w ciągu pierwszych kilku dni.

Zabieg nie wymaga hospitalizacji, ponieważ jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych. Obowiązkowy pobyt w Turcji wynosi 3 dni. Czas re konwalescencji wynosi 3 dni. Ostateczny wynik uzyskuje się po 6 miesiącach.

Balon żołądkowy wideo

Penoplastyka (powiększanie penisa)

 • Definicja: Penoplastyka lub falloplastyka to zabieg chirurgiczny polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w celu wydłużenia penisa i powiększenia jego obwodu, co skutkuje ogólnym powiększeniem penisa.
 • Kiedy wykonuje się penoplastykę?
  Penoplastyka jest konieczna w celu powiększenia członka, poprawy sprawności seksualnej lub leczenia problemów z przedwczesnym wytryskiem. Minimalny wiek dla tej operacji to 18 lat.
Un homme en pleine confiance de virilité
Pan w pełni pewny siebie

Penoplastyka trwa od 1 do 2 godzin. Penoplastyka wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Ryzyko i potencjalne skutki uboczne to infekcje, krwiaki i deformacja penisa. Hospitalizacja trwa 24 godziny.

Obowiązkowy pobyt w Turcji wynosi od 7 do 10 dni. Czas re konwalescencji wynosi od 15 do 20 dni. Ostateczny rezult at jest widoczny natychmiast po operacji i pozwala na przyrost od 1 do 4 cm.

Wideo na temat penoplastyki

Pomożemy Panu odnieść sukces podczas operacji i to po obniżonej cenie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


FCzęsto zadawane pytania

Czy chirurgia plastyczna w Turcji jest objęta ubezpieczeniem społecznym?

Zarówno w Europie, jak i w Turcji, zabiegi przeprowadzane w celach czysto estetycznych nie są objęte ubezpieczeniem społecznym. Co więcej, europejskie ubezpieczenie zdrowotne nie obejmuje leczenia przeprowadzonego w kraju spoza Unii Europejskiej.

Koszty życia w Turcji są znacznie niższe niż w Europie. Dla Turków, których średnia pensja wynosi 380 euro, zabiegi chirurgii estetycznej są nadal bardzo drogie. Z drugiej strony, jest ona znacznie tańsza dla obcokrajowców, pomimo wysokiej jakości dostępnych zabiegów.

Wszystko zależy od rodzaju wykonywanej operacji. Na przykład leczenie odstających uszu jest możliwe od dzieciństwa, podczas gdy powiększanie piersi musi poczekać do późnego okresu dojrzewania. Większość operacji przeprowadza się w wieku 16 lub 17 lat.

Większość zagranicznych pacjentów podróżuje do Stambułu, uważanego niekiedy za światową stolicę chirurgii kosmetycznej. Istnieją również doskonałe kliniki w głównych miastach Turcji, takich jak Ankara, Izmir, Antalya i Bursa.

Poczta pantoflowa to skuteczny sposób na znalezienie dobrego chirurga kosmetycznego w Turcji. Kilka stron internetowych dostarcza również przydatnych informacji, aby dać Państwu bardziej precyzyjny obraz tureckich chirurgów: lata doświadczenia, dyplomy, obszar specjalizacji itp.

Przed Państwa powrotem do Turcji przeprowadzimy 5-dniową kontrolę Państwa operacji. Wszystkie operacje uzupełniające zostaną wykonane bezpłatnie. Dla Państwa wygody zostanie zapewnione zakwaterowanie w hotelu. W przypadku późniejszych komplikacji będą Państwo musieli zapłacić jedynie za bilet lotniczy.

Ponieważ Turcja nie należy do Unii Europejskiej, operacje kosmetyczne nie są objęte europejskim ubezpieczeniem zdrowotnym. Możliwe jest jednak wykupienie podróżnego ubezpieczenia medycznego w celu uzyskania pełnego lub częściowego pokrycia kosztów leczenia.

O autorze

Émilie

Nazywam się Emilie Gervais i mieszkam w Stambule, w Turcji. Jestem pisarką medyczną z rozległą wiedzą naukową i ponad 15-letnim doświadczeniem w badaniach nad rakiem i biologii molekularnej. Mam doświadczenie w organizacji kongresów i zarządzaniu projektami. Potrafię przekazywać złożone koncepcje medyczne i naukowe różnym odbiorcom za pośrednictwem różnych mediów, w tym tej strony internetowej jako forum dla moich tekstów.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️