Abdominoplastyka w Turcji

abdominoplastyka turcja 2
Napisany przez Émilie

Abdominoplastyka to operacja mająca na celu usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha oraz wyeliminowanie zwiotczenia przedniej ściany brzucha.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje na tematabdominoplastyki w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje abdominoplastyka w Turcji?

Średni koszt abdominoplastyki w Turcji wynosi 2,800 € w Stambule. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa od 1 do 2 godzin. Obejmuje on nocleg w szpitalu. Ten średni koszt obejmuje znieczulenie, operację i inne powiązane wydatki, takie jak leki i pas podtrzymujący.

Abdominoplastyka2800 €
Mini abdominoplastyka2500 €
Liposukcja brzucha1900 €
Liposukcja bioder1800 €

Słowo wstępne

Wszyscy zawodowi sportowcy powiedzą Państwu, że najtrudniej pozbyć się tłuszczu z brzucha. W niektórych przypadkach (powtarzające się ciąże, nadwaga) odzyskanie płaskiego brzucha jest po prostu niemożliwe.

Gdy nadmiar tłuszczu jest zbyt duży, pojawia się nieestetyczny nadmiar skóry, którego nie naprawi ani intensywny sport, ani drakońska dieta. W takim przypadku marzenie o płaskim brzuchu czy tabliczkach czekolady może wydawać się nieosiągalne.

Femme touchant son gros ventre
Kobieta z kompleksem na punkcie swojego brzucha

Nauka, a w szczególności chirurgia kosmetyczna, potrafi zdziałać cuda.Abdominoplastyka, czyli chirurgia plastyczna brzucha, to najlepsze rozwiązanie na odzyskanie płaskiego brzucha. Jest to dość inwazyjna technika, polegająca na usunięciu nadmiaru skóry z brzucha poprzez nacięcie. Brzuch jest następnie uwalniany od rozciągniętej skóry i nadmiaru tłuszczu.

Podczas gdy koszt abdominoplastyki pozostaje główną przeszkodą w jej powszechnym stosowaniu w Europie, jest ona bardzo popularna w Turcji. Jako miejsce narodzin chirurgii kosmetycznej, kraj ten przyciąga wielu entuzjastów dzięki ofertom turystyki medycznej.

Une vue panoramique d'Istanbul
Wspaniały widok na Stambuł

Nad brzegiem Bosforu, chirurgia kosmetyczna w Turcji kosztuje 70% mniej niż we Francji, Niemczech, Włoszech czy Hiszpanii. Co więcej, są one przeprowadzane przy użyciu najnowocześniejszych technologii przez doświadczonych tureckich chirurgów.

Wszystkie warunki są spełnione, aby abdominoplastyka za granicą zakończyła się sukcesem. Jeśli więc szukają Państwo płaskiego brzucha, Turcja jest właściwym miejscem! Proszę skupić się na abdominoplastyce w Stambule.

Przed i po zdjęciach

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o abdominoplastyce w Turcji

Po nadmiernym przybieraniu na wadze, powtarzających się ciążach i znacznej utracie wagi, skóra i mięśnie brzucha ulegają deformacji. Skóra rozluźnia się i zwisa, a mięśnie oddzielają się od siebie, tworząc rozdarcie w tkance ściany brzucha.

Nazywa się to diastazą. Ściana ta ma za zadanie utrzymywać narządy wewnętrzne wewnątrz brzucha, tworząc płaski brzuch. Jednak gdy się rozerwie, narządy wewnętrzne nie są już utrzymywane na miejscu, a brzuch zwisa. Przyczynia się to do zwiotczenia skóry i gromadzenia się nadmiaru tłuszczu w tym obszarze.

W wielu przypadkach zbędny tłuszcz można wyeliminować poprzez sport lub dietę. Najbardziej uporczywy można usunąć za pomocą liposukcji. Zawsze jednak pozostanie nadmiar skóry, którego ani sport, ani dieta nie są w stanie wyeliminować.

Un ventre avec des lignes tracées par le chirurgien
Brzuch z liniami narysowanymi przez chirurga

W tym miejscu pojawia się abdominoplastyka, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Jest to zabieg chirurgiczny ostatniej szansy na pozbycie się tłustego pasa brzusznego.

Co to jest abdominoplastyka?

Znana również jako abdominoplastyka, abdominoplastyka to kosmetyczny zabieg chirurgiczny mający na celu usunięcie nadmiaru tłuszczu i skóry z brzucha.

Celem operacji jest poprawa wyglądu ściany brzucha poprzez nadanie jej gładszego, bardziej napiętego wyglądu.

Zabieg wykonywany jest na skórze brzucha między obszarem łonowym a górną częścią brzucha i polega na wykonaniu poziomego nacięcia w celu usunięcia luźnej skóry i nadmiaru tłuszczu.

Następnie, aby przywrócić gładki wygląd brzucha, mięśnie pasa brzusznego zostaną odtworzone i ukształtowane na nowo. Skóra jest następnie zszywana, pozostawiając bliznę, która z czasem zanika.

Photo avant et après d'une abdominoplastie d'une femme
Przed i po abdominoplastyce w Turcji

Abdominoplastyka i liposukcja

Dość inwazyjny zabieg chirurgiczny, abdominoplastyka różni się od liposukcji. Liposukcja służy do usuwania nadmiaru tłuszczu. Chociaż te dwie techniki są często mylone, abdominoplastyka może obejmować liposukcję brzucha, miłosnych uchwytów i tłuszczu z pleców przed dermolipektomią: usunięciem nadmiaru udrapowanej skóry.

Ta część, na którą składa się plastyka brzucha, jest przeprowadzana przy użyciu ultranowoczesnych technik w celu osiągnięcia nieskazitelnych rezultatów.

Rezultaty abdominoplastyki są zaskakujące. Dlatego też muszą Państwo powierzyć wykonanie plastyki brzucha doświadczonemu chirurgowi. W Stambule znajdą Państwo najlepszych chirurgów abdominoplastyki w Turcji.

W Turcji abdominoplastyka może być bezpiecznie wykonywana u pacjentów zakażonych wirusem HIV, pod warunkiem, że są w dobrym stanie zdrowia, nie mają wykrywalnego obciążenia wirusem i normalnej liczby CD4.

Tracé d'un chirurgien sur un ventre pour une abdominoplastie
Rysunek chirurga na brzuchu do abdominoplastyki

Potrzebują Państwo wskazówek przy wyborze kliniki abdominoplastyki w Turcji? Chcieliby Państwo być operowani przez najlepszych? Proszę się z nami skontaktować.

Kto powinien poddać się abdominoplastyce w Turcji?

Chociaż operacja plastyki brzucha jest powszechna, nie jest dostępna dla każdego, kto chce mieć płaski brzuch.

Idealnym kandydatem do plastyki brzucha jest osoba, która straciła znaczną ilość tłuszczu w okolicy brzucha i ma nadmiar skóry, która zwiotczała w wyniku utraty wagi.

Abdominoplastyka u mężczyzn jest zalecana w przypadku przepukliny pępkowej lub znacznej utraty wagi. Wykonuje się ją w celu uzyskania ujędrnionego obszaru brzucha z myślą o uzyskaniu słynnych tabliczek czekolady, czyli 6-paku.

Un homme qui touche son gros ventre
Pan z kompleksem na punkcie swojego brzucha

Abdominoplastyka u kobiet jest wykonywana u pań, które przeszły ciążę mnogą. Znana również jako “Tummy Tuck”, poprawia napięcie i jędrność mięśni linii środkowej, które zostały zwiotczałe podczas ciąży.

Operacja ta jest również skierowana do mężczyzn i kobiet, którzy cierpią na nadmierną otyłość i nie są w stanie wyeliminować nadwagi w okolicy brzucha. Dzieje się tak pomimo uprawiania sportu i stosowania diety.

Należy zauważyć, że w religii islamskiej abdominoplastyka nie jest haram. Jest akceptowana, jeśli jej celem jest usunięcie defektu.

Głównym celem operacji brzusznej jest korekta brzucha. W przypadku otyłości pacjentom zaleca się wcześniejsze przestrzeganie programu odchudzania.

Jeśli to nie wystarczy, w Turcji można rozważyć operację bariatryczną. Jest ona znana jako rękaw żołądkowy lub balon żołądkowy. Alternatywnie, proszę poddać się liposukcji przed rozważeniem plastyki brzucha.

Photo avant et après d'une abdominoplastie d'une femme
Przed i po abdominoplastyce w Turcji

Wreszcie, abdominoplastyka w Turcji można również rozważyć leczenie blizn na brzuchu, widocznych rozstępów, które powodują kompleksy itp.

Jakie jest BMI dla abdominoplastyki w Turcji?

Aby poddać się abdominoplastyce, musi Pani osiągnąć pewną stabilną wagę (zalecaną przez chirurga) i być w dobrym ogólnym stanie zdrowia. Zalecany jest wskaźnik masy ciała lub BMI <30, tj. utrata 30% nadwagi przed dietą.

Zgodnie z ogólną zasadą zaleca się również, aby waga pacjentów była równa liczbie metrów powyżej wzrostu pacjenta. Na przykład, jeśli ma Pani 1,65 cm wzrostu, przed rozważeniem abdominoplastyki powinna Pani ważyć około 65 kg. Jednak tylko chirurg może określić, czy kwalifikuje się Pani/Pan do operacji plastycznej ciała lub brzucha. Pomocne będzie badanie lekarskie.

Tracé d'un chirurgien sur le ventre d'une personne un peu grosse
Linia chirurga na brzuchu osoby z lekką nadwagą

Zobacz także: Metamorfoza mamy w Turcji

Procedura abdominoplastyki dla mężczyzn i kobiet

Kształtowanie ciała i pasa brzusznego jest inwazyjną operacją chirurgii kosmetycznej. Wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym na stole operacyjnym. Procedura składa się z kilku etapów:

Przygotowanie

W pierwszym etapie będzie Pani/Pan wymagać indywidualnego monitorowania przez chirurga. Badanie lekarskie określi Państwa stan zdrowia i przygotuje do operacji. Przed operacją zawsze zaleca się odstawienie wszystkich leków, leków przeciwzapalnych, substancji halucynogennych, nikotyny i innych.

Operacja

W dniu operacji należy pościć. Po prysznicu z użyciem środka antyseptycznego, zazwyczaj Betadine, zostanie Pani/Pan położona/y na stole operacyjnym i podane zostaną odpowiednie dawki znieczulenia ogólnego. W ciągu kilku sekund substancja zacznie działać i zaśnie Pani.

Un chirurgien touche un ventre de femme avant une opération
Chirurg dotyka brzucha kobiety przed operacją

W tym czasie chirurg wykona nacięcie w obszarze między pępkiem a spojeniem łonowym. Wykona poziome nacięcie, aby usunąć nadmiar skóry. Po podniesieniu skóry brzucha chirurg rozpocznie naprawę mięśni i napnie je w przypadku diastazy. Zdrowa skóra poniżej pępka zostanie ściągnięta i zszyta na wysokości spojenia łonowego.

W przypadku pełnej abdominoplastyki chirurg może również wykonać nacięcie wokół pępka w celu usunięcia nadmiaru skóry. Skóra jest podnoszona w kierunku górnej części brzucha. Na tym etapie można w razie potrzeby zmienić położenie pępka.

Czy jest Pan/Pani nosicielem wirusa HIV? Specjalna klinika została wydzielona, aby umożliwić Panu/Pani poddanie się zabiegowi abdominoplastyki z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa dla Pana/Pani i personelu.

Powrót do zdrowia

Po zakończeniu operacji będzie Pani musiała spędzić jedną noc w klinice pod nadzorem lekarza. Jest to czas na rekonwalescencję i upewnienie się, że operacja została przeprowadzona bezpiecznie i pomyślnie.

Jeśli ból pooperacyjny jest znośny, środki przeciwbólowe pomogą Państwu lepiej spać. Można również stosować kremy gojące i leki przeciwinfekcyjne.

Résultat avant et après d'une abdominoplastie d'une femme noire
Abdominoplastyka przed i po

Opatrunek zostanie zmieniony po 2-3 dniach po operacji. Zszywki i szwy zostaną usunięte po 10 dniach, jeśli nie wchłoną się same. W celu usunięcia płynów pooperacyjnych często konieczne jest założenie cienkich drenów. Pomaga to w promowaniu gojenia.

Ryzyko, powikłania i skutki uboczne

Podczas abdominoplastyki mogą wystąpić rzadkie powikłania:

  • Istnieją różne zagrożenia związane z abdominoplastyką, w tym:
  • Gromadzenie się płynu pod skórą
  • Słabe gojenie się ran, które może prowadzić do infekcji;
  • Nadmierna widoczność blizny na brzuchu;
  • Uszkodzenie tkanek głęboko wewnątrz skóry w okolicy brzucha.

Właśnie dlatego powinni Państwo zaufać nam i wybrać renomowanego i doświadczonego chirurga w Stambule.

Co więcej, abdominoplastyka jest dozwolona w islamie. Jest to operacja halal, a nie haram, ponieważ oferuje korzyści medyczne i poprawia jakość życia danej osoby.

Z myślą o osobach niepełnosprawnych (PRM) wprowadziliśmy środki ułatwiające im poruszanie się.

Jak długo trwa abdominoplastyka w Turcji?

Operacja abdominoplastyki w Turcji trwa od 3 do 5 godzin, w zależności od ilości skóry do usunięcia. Postęp i powodzenie operacji będą zależeć od doświadczenia chirurga. Zawsze zalecamy wybranie doświadczonego chirurga, który opanował swoje techniki abdominoplastyki.

Wyniki abdominoplastyki w Turcji są trwałe, pod warunkiem, że utrzymują Państwo zdrowy tryb życia i zdrową, zbilansowaną dietę. Nadmierny przyrost masy ciała nie jest zalecany po abdominoplastyce, chociaż druga operacja jest możliwa po 1 roku.

Simulation avant et après d'une abdominoplastie d'une femme
Abdominoplastyka przed i po symulacji

Jak długo trwa rekonwalescencja po abdominoplastyce?

Okres rekonwalescencji szacuje się na 10 do 15 dni. Jednak wielu pacjentów zaczyna wracać do normalnego trybu życia już po tygodniu. Po 2-3 dniach będzie Pani mogła już chodzić bez żadnych problemów. Po 10 dniach będą Państwo w stanie wykonywać proste prace domowe i zawodowe bez nadmiernego zmęczenia.

Przed rozpoczęciem aktywności sportowej musi Pan/Pani odczekać 3 do 4 miesięcy . W tym czasie zalecamy powstrzymanie się od forsownych ćwiczeń lub dźwigania ciężkich przedmiotów. Wyniki plastyki brzucha w Turcji będą widoczne po 6 do 12 miesiącach.

Ile schudnę po abdominoplastyce w Turcji?

Jak już Państwo wiedzą, abdominoplastyka nie jest operacją odchudzającą. Jest to przede wszystkim zmiana kształtu ciała i brzucha. Możliwe jest jednak uzyskanie zauważalnej różnicy w wadze po operacji. Waga usuniętego nadmiaru skóry i tłuszczu wynosi od 300 g do 3 kg, w zależności od profilu pacjenta.

Résultat avant et après d'une abdominoplastie d'une femme
Wyniki przed i po abdominoplastyce dla kobiet

Jak spać po abdominoplastyce?

Po plastyce brzucha zaleca się spanie w pozycji, która nie rozciąga mięśni brzucha. Najlepszą pozycją jest spanie na plecach, ze zgiętymi nogami i poduszkami na kolanach, aby zapobiec rozciąganiu.

Kiedy należy zdjąć gorset po abdominoplastyce w Stambule?

Zaleca się noszenie gorsetu lub pasa przez kilka dni po abdominoplastyce. Zapewnia on dodatkowe wsparcie dla sylwetki. Gorset można zdjąć 2-3 miesiące po operacji. Chirurg sprawdzi, czy konieczne jest jego usunięcie lub pozostawienie na dłużej.

Co jeść po abdominoplastyce?

Aby utrzymać płaski brzuch po abdominoplastyce, zaleca się stosowanie zdrowej, zbilansowanej diety. Zdrowa dieta pomoże utrzymać wyniki operacji plastyki brz ucha tak długo, jak to możliwe.

Une coordinatrice calcule le prix d'une abdominoplastie

Jeśli chcieliby Państwo otrzymać indywidualną wycenę operacji, prosimy o kontakt. Z przyjemnością odpowiemy tak szybko, jak to możliwe i ku Państwa zadowoleniu.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


Często zadawane pytania

Czy abdominoplastyka może zapewnić płaski brzuch?

Tak, Pani brzuch będzie bardziej płaski po abdominoplastyce. Ten zabieg chirurgiczny polega na usunięciu “fartucha brzusznego”, nadmiaru uszkodzonej skóry, który pojawia się po operacji bariatrycznej, ciąży lub znacznej utracie wagi.

Plastyka brzucha w Turcji jest wykonywana tylko wtedy, gdy Państwa waga mieści się w zalecanym zakresie. Jest to waga równa liczbie cm powyżej metra pacjenta. Tak więc, jeśli ma Pani 1,75 cm wzrostu, musi Pani ważyć 75 kg, aby można było rozważyć zabieg plastyki brzucha.

Po naciągnięciu skóry brzucha może wystąpić ból pooperacyjny. Stopień bólu różni się w zależności od pacjenta i obecności naprawy mięśni. Proszę mieć pewność, że podczas rekonwalescencji zostaną przepisane skuteczne środki przeciwbólowe.

W zależności od rodzaju abdominoplastyki, blizna będzie pionowa, w kształcie litery T, odwróconej litery T, pozioma wzdłuż brzucha lub wokół pępka (bardziej dyskretna). Blizna zazwyczaj zmienia kolor na różowy po dwóch tygodniach, a następnie wybiela się i stopniowo zanika po roku.

Oprócz tego, że Pana/Pani waga musi być stabilna, a stan zdrowia doskonały, przed wyrażeniem zgody na abdominoplastykę w Stambule przez chirurga zostanie obliczony wskaźnik masy ciała BMI. Wskaźnik masy ciała musi być mniejszy lub równy 30.

W przypadku operacji dermolipektomii brzusznej w Turcji należy zaplanować pobyt na co najmniej 7 dni. W zależności od kliniki, pobyt w szpitalu obejmuje dwie noce. Następnie wymagane jest 5 dni obserwacji pooperacyjnej, aby upewnić się, że nie wystąpią żadne komplikacje.

Jeśli po abdominoplastyce będzie Pani regularnie uprawiać aktywność fizyczną w celu wzmocnienia mięśni brzucha i zdrowo się odżywiać, utrzyma Pani płaski brzuch. Poważny chirurg zaleci odpowiednie porady żywieniowe i sportowe w celu uzyskania optymalnego rezultatu.

Przed rozważeniem abdominoplastyki należy odczekać co najmniej 6 miesięcy, a najlepiej rok od ostatniej ciąży. Odczekanie tak długiego czasu jest niezbędne do osiągnięcia idealnego gojenia się brzucha i optymalnych rezultatów operacji.

O autorze

Émilie

Nazywam się Emilie Gervais i mieszkam w Stambule, w Turcji. Jestem pisarką medyczną z rozległą wiedzą naukową i ponad 15-letnim doświadczeniem w badaniach nad rakiem i biologii molekularnej. Mam doświadczenie w organizacji kongresów i zarządzaniu projektami. Potrafię przekazywać złożone koncepcje medyczne i naukowe różnym odbiorcom za pośrednictwem różnych mediów, w tym tej strony internetowej jako forum dla moich tekstów.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️