Metamorfoza mamy w Turcji

metamorfoza mamy stambuł 1
Napisany przez Laurence

Operacja Mommy Makeover jest wybierana przez kobiety, które zostały matkami i potrzebują powiększenia piersi, liposukcji lub plastyki brzucha, aby odzyskać dawną sylwetkę.

NajlepszaKlinika.com informuje o metodzie Mommy Makeover w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Metamorfoza mamy w Turcji

Średni koszt zabiegu Mommy Makeover w Turcji wynosi €4,700. W zależności od potrzeb, cena może wahać się od 4,000 euro do 6,500 euro. Cena ta obejmuje lifting piersi, abdominoplastykę i liposukcję. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa 3 godziny. Czas pobytu w Stambule wynosi 7 dni, a pobyt w szpitalu 1 noc. Efekt końcowy jest widoczny w ciągu 7 miesięcy.

Mommy Makeover4500 €
Liposukcja2200 €
Lifting piersi2000 €
Plastyka brzucha2800 €

Czym jest “metamorfoza mamy” lub “modelowanie sylwetki”?

Podczas ciąży i karmienia piersią ciało kobiety ulega zmianom związanym z przyrostem masy ciała. Piersi rosną, a brzuch powiększa się. Jeśli ciało nie goi się bardzo dobrze, a elastyczność skóry jest bardzo dobra, kobiety nie potrzebują zabiegu Mommy Makeover.

Ale ogólnie rzecz biorąc, kobiety potrzebują ich, ponieważ ich brzuch jest obwisły lub ponieważ nie mogą pozbyć się upartego tłuszczu wokół talii lub ponieważ ich piersi są opróżnione

Chociaż poddanie się kilku operacjom w tym samym czasie może być zniechęcające, jeśli pacjentka jest w dobrym stanie zdrowia, jest to całkowicie korzystne.

Photo de face et de dos d'un Mommy Makeover
Zdjęcie z przodu i z tyłu po zabiegu Mommy Makeover

Wiele kobiet jest zainteresowanych tym zabiegiem kosmetycznym po porodzie. Wynika to z faktu, że ich dziecko nie musi być karmione piersią, a kobiety chcą odzyskać swoje dawne ciało lub przynajmniej mieć ciało, które wygląda wystarczająco podobnie. Niewiele osób wie, czym jest metamorfoza mamy.

Pacjentki, które przyjeżdżają do Turcji na Mommy Makeover wiedzą, że uzyskają dobre wyniki i naturalny wygląd. Operacja ta jest wybierana przez kobiety, które zostały matkami i potrzebują powiększenia piersi, plastyki brzucha lub abdominoplastyki, aby odzyskać dawną sylwetkę. Inne operacje mogą być planowane w zależności od profilu pacjentki.

Czym więc jest “metamorfoza mamy”?

Mommy Makeover to stosunkowo standardowa kombinacja operacji plastycznych wykonywanych w tym samym czasie: lifting piersi, plastyka brzucha i liposukcja (zwykle brzucha).

Są to najczęściej wykonywane zabiegi. Jednak na życzenie pacjentki lub zgodnie z sugestią lekarza można również przeprowadzić redukcję lub powiększenie piersi.

Kobiety, które miały cesarskie cięcie również mogą poddać się korekcie blizny. W niektórych przypadkach procedura ta jest niemal podobna do operacji transformacji całego ciała.

Zaletą Mommy Makeover jest to, że wyniki są osiągane jednocześnie, a czas rekonwalescencji po kilku zabiegach jest łączony. Kobieta uzyskuje pożądany wygląd ciała za jednym razem. W pewnym sensie można to również nazwać modelowaniem sylwetki, ponieważ ciało zostanie przekształcone, zmodyfikowane lub zmienione.

Simulation photo avant et après d'un Mommy Makeover
Symulacja zdjęć przed i po zabiegu Mommy Makeover

Dlaczego Mommy Makeover to najlepszy wybór

Ponadto po każdej operacji występuje czas rekonwalescencji i ból. Natomiast w przypadku procedury Mommy Makeover w Turcji pacjentka robi wszystko za jednym razem i może skoncentrować się na rekonwalescencji, zamiast przygotowywać się fizycznie i psychicznie do kolejnej operacji.

Chirurgia plastyczna po porodzie w Stambule

Po ciąży ciało kobiety zmienia się na wiele sposobów: piersi mogą opadać lub zwisać, brzuch może zwisać lub może występować uparty tłuszcz, piersi mogą stać się zbyt duże.

Dlatego klinika najprawdopodobniej wykona co najmniej trzy z opisanych poniżej procedur. Oczywiście podczas konsultacji pacjent może powiedzieć “nie chcę tej operacji plastycznej”. Jednak chirurg plastyczny w Stambule musi doradzić, co jest najlepsze.

Tracé pour un Mommy Makeover
Plan na metamorfozę mamy

Podniesienie piersi i implanty

Podczas konsultacji pacjentka jest pytana o rozmiar, jaki chciałaby mieć, a piersi są sprawdzane pod kątem zwiotczenia. Implanty są zazwyczaj dobierane w zależności od wielkości kieszonek piersiowych i budowy ciała pacjentki.

Niektóre pacjentki mogą nie chcieć implantów (bardzo rzadko) i są zadowolone z prostego liftingu twarzy, więc wykonywany jest tylko lifting twarzy. Więcej informacji na temat mastopeksji znajdą Państwo na naszej stronie poświęconej operacji podniesienia piersi.

Redukcja piersi

Ta procedura jest dość powszechna. Jednak w przypadku procedury Mommy Makeover nie jest to najczęstsza procedura. Jeśli jednak pacjentka ma drobne ciało, ale jej piersi stały się zbyt duże, zamiast implantów piersi można wykonać zabieg zmniejszenia piersi. Aby uzyskać więcej informacji na temat tej procedury, proszę odwiedź naszą stronę poświęconą operacji redukcji piersi w Turcji.

Tracé pour un Mommy Makeover
Plan na metamorfozę mamy

Abdominoplastyka

Abdominoplastyka to zabieg mający na celu spłaszczenie brzucha i pozbycie się nadmiaru skóry. Jeśli ilość tłuszczu lub skóry nie jest zbyt duża, lekarz może zdecydować się na wykonanie mini-abdominoplastyki. Jeśli jednak nadmiar tłuszczu lub skóry jest zbyt duży, lekarz może zdecydować się na abdominoplastykę.

Film objaśniający metamorfozę mamy

Liposukcja

Po ciąży normalne jest, że tłuszcz nie znika, nawet jeśli pacjentka ćwiczyła i stosowała dietę, czasami po prostu nie znika. Liposukcja jest zatem dobrym wyborem. Istnieją różne techniki liposukcji.

 • Liposukcja brzucha, bioder i pośladków
 • Liposukcja laserowa o wysokiej rozdzielczości
Tracé d'un chirurgien pour un Mommy Makeover
Szkic chirurga dotyczący metamorfozy mamy

Podczas konsultacji chirurg plastyczny poinformuje Panią, jaką technikę zamierza zastosować. Ponieważ każda technika jest inna, ceny różnią się odpowiednio. Aby uzyskać więcej informacji na temat tej procedury, prosimy odwiedzić naszą stronę poświęconą liposukcji w Turcji.

Odmładzanie mamy w Turcji

W ostatnich latach chirurgia plastyczna w Turcji cieszy się dużym zainteresowaniem wśród obcokrajowców, szczególnie w przypadku Mommy Makeover, ponieważ tureccy chirurdzy plastyczni wykonują ten zabieg od wielu lat i dlatego zdobyli duże doświadczenie.

Reakcja naszych byłych pacjentek dowodzi, że dzięki bogactwu informacji chirurdzy mogą osiągnąć naturalnie wyglądające wyniki operacji plastycznych dla mam. W ten sposób nasi pacjenci mogą być pewni, że będą operowani zgodnie z zasadami sztuki.

Po operacji plastycznej w Stambule nasze pacjentki chętnie zwiedzają miasto, ponieważ zakupy w Stambule są bardzo przystępne, podobnie jak cena operacji.

Ensemble de silhouettes féminines
Zestaw kobiecych sylwetek

Operacja Mommy Makeover w Turcji trwa zwykle od 3 do 7 godzin i jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Nasze usługi opieki pooperacyjnej są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu podczas pobytu w Turcji, na wypadek gdyby odczuwała Pani ból lub dyskomfort po operacji.

Korzyści płynące z zabiegu Mommy Makeover w Turcji

NajlepszaKlinika.com oferuje kompleksowe pakiety dla mam. Współpracujemy tylko z najlepszymi klinikami specjalistycznymi.

Pakiet zabiegów, który nasi pacjenci otrzymają podczas leczenia w Stambule, obejmuje wszystko, czego mogą potrzebować, a także najlepszy stosunek jakości do ceny:

Tracés du chirurgien avant opération
Śledzenie przedoperacyjne przez chirurga
 • Zabieg Mommy Makeover z jednym z najlepszych chirurgów w Stambule
 • 6-nocny pobyt w 4-gwiazdkowym hotelu
 • Zazwyczaj 2 noce w szpitalu
 • Transfer lotnisko-hotel prywatnym samochodem
 • Osobisty gospodarz
 • Bezpłatna kontrola i okresowe badania kontrolne

Rezultaty zabiegu Mommy Makeover

Procedura Mommy Makeover wreszcie dobiegła końca. Ale to nie koniec. Rezultaty nie są trwałe, chyba że pacjentka nie przestrzega pewnych zasad.

Po zabiegu pacjentki muszą poświęcić się odżywczemu i aktywnemu trybowi życia. Jest to najskuteczniejszy sposób na zapewnienie, że rezultaty metamorfozy mamy utrzymają się przez bardzo długi czas. Wybrana przez pacjentki dieta i ilość wykonywanych ćwiczeń będą miały bezpośredni wpływ na spójność Państwa wyników.

Tracès du chirurgien avant une mommy makeover
Instrukcje chirurga przed metamorfozą mamy

Odpowiednia dieta zazwyczaj obejmuje białka, świeże warzywa i pełnoziarniste produkty zbożowe. Oczywiście każdy jest inny i niektóre pacjentki dostrzegają korzyści płynące ze współpracy z wykwalifikowanym dietetykiem. To samo dotyczy chęci współpracy z osobistymi trenerami, aby mogli znaleźć program fitness, który pasuje zarówno do ich ciała, jak i stylu życia.

Innymi słowy, efekt końcowy Mommy Makeover może być znaczący i utrzymywać się przez długi czas, ale wszystko zależy od pacjentki. Aby zapobiec tworzeniu się nowej tkanki tłuszczowej i utrzymać nową sylwetkę, pacjentka musi również podjąć wysiłek. Ilość pracy zależy wyłącznie od potrzeb i cech fizycznych pacjentki.

Tracés du chirurgien avant une chirurgie post-accouchement
Ślady chirurga przed zabiegiem pooperacyjnym

Obserwacja pooperacyjna :

 • Tydzień 1: Najtrudniejszy okres rekonwalescencji po zabiegu Mommy Makeover. Ciało pacjentki będzie w stanie traumy, dlatego pacjentki nie będą w stanie zrobić nic więcej niż spać, jeść, chodzić do toalety lub poruszać się tylko na tyle, aby ich krew krążyła.
 • Tydzień 2: Pacjentka zacznie zauważać różnicę w sposobie, w jaki się czuje. Może to być bolesne i wrażliwe w obszarach, które zostały poddane operacji
 • Tydzień 3: Ten tydzień jest najtrudniejszy. Gojenie nie jest tak szybkie jak wcześniej, ale pacjentka nadal będzie odczuwać zmęczenie.
  Pacjent powinien poświęcić jak najwięcej czasu na prawidłowe gojenie. Dlatego dobrze byłoby, gdyby miał przy sobie kogoś do pomocy (przyjaciela lub członka rodziny).
 • Tydzień 4: Opuchlizna zmniejszyła się, a pacjent powinien czuć się bardziej energiczny.
 • Tygodnie 5 i 6: Pacjent powinien zacząć odczuwać duże zmiany. Pacjenci mogą wznowić swoje zwykłe ćwiczenia, ale z umiarkowaną intensywnością. Obrzęk powinien się zmniejszyć, a nacięcia powinny zostać zamknięte.
Simulation avant après
Symulacja przed i po

Całkowite zniknięcie obrzęku może potrwać do roku. Jeśli pacjentka przeszła plastykę brzucha, jest to normalne.

Metamorfoza mamy w Turcji

Z biegiem lat chirurgia plastyczna stała się coraz bardziej popularna. Ponieważ jednak stała się “modna”, ludzie zaczęli ją wykonywać, aby poczuć się lepiej fizycznie i psychicznie. Jednak ceny nie spadły.

Dlatego pacjenci zaczęli zwracać uwagę na kraje inne niż ich własny. Turcja, na przykład, stała się bardzo popularnym krajem dla chirurgii plastycznej, ponieważ ceny są przystępne, a tureccy chirurdzy plastyczni są bardzo doświadczeni.

Kiedy pacjentki porównują koszt zabiegu Mommy Makeover z ceną w ich własnym kraju, zauważają, że ceny w Stambule są bardzo niskie, a jakość lekarzy jest bardzo wysoka. Jest to więc sytuacja korzystna dla pacjentów, którzy przyjeżdżają do Turcji.

Photo avant et après d'une Mommy Makeover en Turquie
Zdjęcie przed i po zabiegu Mommy Makeover w Turcji

Turcja jest jednym z najpopularniejszych krajów, w których przeprowadza się operacje Mommy Makeover dzięki doświadczonym chirurgom, dużej liczbie operacji wykonywanych każdego roku, pozytywnym wynikom, rozsądnym cenom i zachętom rządowym dla turystyki medycznej.

Ryzyko, powikłania i skutki uboczne

Podczas zabiegu Mommy Makeover mogą wystąpić pewne rzadkie zagrożenia:

 • Słabe gojenie się nacięć;
 • Utrata czucia w brodawce sutkowej;
 • Wyciek lub przemieszczenie implantów;
 • Skurcze torebki;
 • Uszkodzenie tkanki piersi;
 • Niezdolność do karmienia piersią.

Dlatego też powinna Pani zaufać nam i wybrać renomowanego i doświadczonego chirurga w Stambule.

Proszę zauważyć, że w religii islamskiej, Mommy Makeover nie jest haram. Jest on akceptowany, jeśli ma na celu usunięcie defektu wpływającego na ciało.

Specjalne udogodnienia zostały wprowadzone, aby zapewnić przyjemny pobyt osobom niepełnosprawnym. Nasza klinika jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Porady przed i po operacji w Stambule

Operacja zostanie ODWOŁANA, jeśli istnieje możliwość, że pacjentka jest w ciąży lub ma problemy zdrowotne (anestezjolog sprawdzi to przed zabraniem pacjentki na salę operacyjną).

Dwa tygodnie przed operacją:

 • Proszę nie pić alkoholu i nie palić papierosów. Nikotyna wpływa na krążenie krwi, co może mieć wpływ na wynik operacji i zwiększyć ryzyko powikłań związanych ze znieczuleniem.
 • Proszę zaprzestać przyjmowania jakichkolwiek produktów zawierających ibuprofen (Advil, Motrin), aspirynę, leki przeciwzapalne lub witaminę E.
Photo avant et après d'une Mommy Makeover de dos en Turquie
Zdjęcie przed i po metamorfozie pleców w Turcji

Jeden dzień przed operacją:

 • PROSZĘ PRZESTAĆ JEŚĆ LUB PIĆ COKOLWIEK PO PÓŁNOCY.

Dzień operacji:

 • Proszę wziąć prysznic przed udaniem się do szpitala.
 • Proszę nie nosić makijażu. Na włosach nie mogą znajdować się żadne produkty, a lakier do paznokci i sztuczne rzęsy muszą zostać usunięte.
 • Proszę zabrać ze sobą luźne ubrania i wygodne buty.
 • Proszę nie nosić biżuterii ani wartościowych przedmiotów.

Instrukcje pooperacyjne:

Silhouhette féminine avec tracés du chirurgien
Kobieca sylwetka ze śladami chirurga
 • W zależności od intensywności bólu odczuwanego przez pacjentkę, lekarz poinstruuje pielęgniarki, aby podały jak najwięcej środków przeciwbólowych. Następnie chirurg przepisze niezbędne leki.
 • 5 do 10 dni później pacjenci mogą wrócić do pracy.
 • 1-3 tygodnie to okres, w którym pacjenci będą mieli siniaki.
 • od 2 do 8 tygodni u pacjentów występuje obrzęk.
 • Przez 1 do 3 tygodni obszary poddane liposukcji będą wrażliwe, delikatne, a nawet zdrętwiałe.
 • Pacjentki po operacji piersi mogą spodziewać się, że ich piersi będą wrażliwe przez 2 do 3 tygodni.
 • W zależności od rodzaju szwów użytych przez lekarza, jeśli nie są one rozpuszczalne, mogą zostać usunięte przez chirurga 6 do 8 dni po operacji
 • Tydzień po operacji pacjenci mogą lekko chodzić i podnosić przedmioty.
 • Przez 6 tygodni pacjentki powinny zachować spokój.

Pacjentki poddawane operacji Mommy Makeover w Stambule pozostaną w szpitalu przez 2 noce, a operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Bardzo ważne jest, aby pacjentki postępowały zgodnie z instrukcjami chirurga plastycznego, aby proces gojenia przebiegał sprawnie.


Jeśli mają Państwo trudności z podjęciem decyzji, możemy pomóc w pomyślnym przeprowadzeniu operacji po obniżonej cenie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


Często zadawane pytania

Jak długo trwa metamorfoza mamy w Turcji?

Mommy Makeover koryguje niedoskonałości ciała nabyte podczas ciąży. Jest to jedyna w swoim rodzaju operacja kosmetyczna, ponieważ jej rezultaty są trwałe. Pod warunkiem, że będzie Pani prowadzić zdrowy tryb życia i nie zajdzie ponownie w ciążę.

Mommy Makeover to połączenie kilku operacji wykonywanych jednocześnie. Zabieg nie jest bolesny, ponieważ przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym. Jednak po przebudzeniu może być odczuwalny pewien dyskomfort w operowanych obszarach.

Turcja coraz bardziej wyróżnia się na tle innych destynacji, w szczególności dzięki wysokiemu wskaźnikowi powodzenia operacji kosmetycznych. Na przykład, zabieg Mommy Makeover jest w Turcji skuteczny w 95%! Powstały tu nowoczesne kliniki, w których pracują najlepsi chirurdzy w Europie.

Rezultaty operacji poporodowych są długotrwałe i trwałe. Jednak, aby docenić swoją nową sylwetkę, należy odczekać sześć miesięcy po operacji. Jest to czas potrzebny na upewnienie się, że wszystkie retuszowane obszary zagoiły się i są wolne od obrzęków i siniaków.

Jednym z warunków zakwalifikowania się do zabiegu Mommy Makeover jest to, że nie zamierza Pani ponownie zajść w ciążę. Kolejna ciąża nie jest przeciwwskazaniem. Zmieni to jednak wyniki zabiegu Mommy Makeover. Konieczna będzie zatem kolejna operacja po ciąży.

Ponieważ operacja Mommy Makeover łączy w sobie kilka zabiegów estetycznych, ważne jest, aby upewnić się, że wszystkie zostaną przeprowadzone tego samego dnia. Ponieważ wszystkie zabiegi wykonywane są tego samego dnia, konieczne jest spędzenie tylko jednej nocy w szpitalu. Całkowity pobyt medyczny w Turcji wynosi 7 dni.

O autorze

Laurence

Nazywam się Laurence Tung. Jestem pisarzem medycznym z wiedzą naukową w kilku dziedzinach. Ostatnio zajmowałem się takimi obszarami terapeutycznymi jak reumatologia i hipercholesterolemia. Mam również doświadczenie w genomice, epigenetyce, biologii molekularnej i biochemii. Pomagam tej stronie publikować wysokiej jakości artykuły na temat turystyki medycznej.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️