Często zadawane pytania

Jakie są opłaty? Ile wynoszą opłaty za usługi?

BestClinic nie pobiera żadnych opłat od pacjentów. Nasza usługa jest całkowicie BEZPŁATNA. Nasza diagnoza wstępna jest również całkowicie BEZPŁATNA. Jeśli są Państwo zadowoleni z ceny operacji, zapłacą Państwo za leczenie bezpośrednio szpitalowi lub klinice.

Jak mogę dowiedzieć się, ile kosztuje operacja?

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, ile będzie kosztować operacja, jest wypełnienie formularza BEZPŁATNEJ DIAGNOZY WSTĘPNEJ na stronie każdej kliniki. W ten sposób, po przeanalizowaniu Państwa dokumentacji, otrzymają Państwo spersonalizowaną cenę w oparciu o Państwa ograniczenia i cele. Prosimy pamiętać, że ceny te są orientacyjne i, choć dokładne, niekoniecznie odzwierciedlają koszty, jakie Państwo poniosą. Chirurgia kosmetyczna, w szczególności, jest bardzo często dostosowywana do indywidualnych potrzeb, aby pomóc Państwu osiągnąć pożądany rezultat. Na przykład odmładzanie twarzy to połączenie zabiegów chirurgicznych i niechirurgicznych. Podczas gdy jedna osoba może wymagać pełnego liftingu twarzy i kilku zabiegów odnowy skóry, inna może wymagać jedynie liftingu dolnej części twarzy i być może kilku zabiegów na oczy. Ceny mogą być zatem bardzo różne.

Jak i kiedy mogę zapłacić za leczenie?

Za leczenie płaci się w szpitalu lub klinice, w euro lub lokalnej walucie. Większość placówek akceptuje gotówkę, a także inne opcje płatności, w tym przelewy bankowe, karty kredytowe i debetowe oraz czeki podróżne. W razie wątpliwości proszę po prostu zapytać w szpitalu lub klinice przed wyjazdem.

Dlaczego nie pójść prosto do szpitala i całkowicie ominąć siebie?

Ponieważ nasza usługa jest w 100% bezpłatna, nie ma nic do zyskania, udając się bezpośrednio do szpitala, ale tracą Państwo usługę, którą oferujemy naszym klientom. Nasz zespół obsługi klienta może zapewnić Państwu dodatkowy spokój ducha i pomóc odpowiedzieć na wszelkie pytania, w oparciu o nasze doświadczenie w kierowaniu pacjentów za granicę. Nasza współpraca jest tak ceniona przez szpitale, że nasi klienci za każdym razem trafiają na początek kolejki. Co więcej, w niektórych obszarach nasi partnerzy mogą oferować bezpłatne usługi, takie jak zabiegi spa i masaże.

Czy oferujecie możliwości płatności?

Kliniki, z którymi współpracujemy, zaoferują Państwu możliwość płatności w kilku ratach.

Czy istnieją zniżki za wielokrotne transakcje?

Jesteśmy uzależnieni od cen stosowanych przez szpitale i kliniki. Niestety, nie możemy negocjować cen. Ale proszę być pewnym, że nasz pośrednik zadba o to, aby znaleźli Państwo najbardziej odpowiednią placówkę i zapłacili tylko odpowiednią cenę.

Czy chirurdzy mówią po angielsku?

Tak, lekarze i personel są przyzwyczajeni do leczenia międzynarodowych pacjentów w języku angielskim, a także w wielu innych językach. Na każdej stronie podajemy języki, którymi posługuje się klinika. Ponadto chcielibyśmy podziękować naszemu partnerowi traduction-pas-cher.com za miłą współpracę przy tłumaczeniu naszej strony internetowej na język angielski.

Czy mogę porozmawiać bezpośrednio z lekarzem/chirurgiem?

Tak, możemy to dla Państwa zorganizować, wystarczy wypełnić formularz profilu medycznego pacjenta (wyślemy go do Państwa) i postępować zgodnie z procedurą. Po przesłaniu informacji medycznych i zdjęć mogą Państwo omówić tę kwestię z lekarzem.

Dlaczego zabiegi chirurgiczne i kosmetyczne za granicą są tańsze?

W grę wchodzą różne czynniki. Na przykład koszty utrzymania są zazwyczaj znacznie niższe – dotyczy to lekarzy, pielęgniarek, anestezjologów i innego powiązanego personelu medycznego. Tańsze są również koszty ogólne, takie jak czynsz, media, sprzęt laboratoryjny, ubezpieczenie i koszty administracyjne. Te “ukryte” wydatki mogą stanowić znaczną część rachunku medycznego, więc każda redukcja tych kosztów przyniesie Państwu znaczne oszczędności.

Czy jakość opieki jest równie dobra jak w kraju ojczystym?

Tak, jeśli nie lepiej. Istnieją światowej klasy placówki o doskonałej reputacji, z których wiele jest znanymi i uznanymi ośrodkami dla międzynarodowych pacjentów. Dzięki akredytacji JCI (Joint Commission International), międzynarodowe placówki są obecnie porównywane do tych samych standardów, co amerykańskie placówki medyczne – proszę więc szukać oznaczenia JCI. W ten sposób mają Państwo pewność najwyższych standardów jakości. Jednak to, że dana placówka nie posiada akredytacji JCI, nie oznacza, że nie dorównuje ona placówkom, z których korzystali Państwo w swoim kraju. W BestClinic dążymy do zapewnienia pacjentom prawdziwej reprezentacji rynku w jednym miejscu, więc nie byłoby sprawiedliwe odfiltrowanie wszystkich placówek nieposiadających akredytacji JCI, ale uwzględniamy tylko najlepsze z najlepszych.

Czy chirurdzy są wykwalifikowani i doświadczeni?

Tak, współpracujemy tylko z wiodącymi specjalistami i chirurgami, którzy są wysoko wykwalifikowani i doświadczeni w dziedzinie chirurgii estetycznej, plastycznej, rekonstrukcyjnej, fryzjerskiej i reprodukcyjnej.

Czy technologia jest aktualna?

Tak, ze względu na duże budżety tych placówek, dostępny jest światowej klasy sprzęt i związane z nim najnowocześniejsze technologie. Większość osób zdaje sobie sprawę, że turystyka medyczna jest popularna w przypadku zabiegów kosmetycznych i chirurgii plastycznej, ale obecnie pacjenci równie chętnie podróżują w celu leczenia niepłodności, terapii komórkami macierzystymi i najnowszych metod leczenia raka w specjalistycznych, zaawansowanych technologicznie placówkach.

Jak wyglądają standardy higieny, sterylizacji i procedury bezpieczeństwa?

Ponownie, w odniesieniu do akredytacji JCI, wszystkie te standardy są objęte i przestrzegane w ramach tej akredytacji, a dla tych, którzy nie są jeszcze akredytowani, muszą przestrzegać lokalnych standardów i praktyk, które również spełniają wysokie standardy, aby zapewnić najlepszą ochronę wszystkim pacjentom.

Co się stanie, jeśli coś pójdzie nie tak? Czy są jakieś gwarancje?

Wszyscy nasi lekarze oferują gwarancje na Państwa leczenie i chociaż żadne leczenie medyczne nigdy nie może być całkowicie zagwarantowane ze względu na różne sposoby reagowania naszych ciał, kluczem do zapewnienia pomyślnego wyniku jest przeprowadzenie leczenia przez wykwalifikowany i doświadczony personel medyczny w placówkach spełniających surowe wymogi bezpieczeństwa i higieny. Konieczne jest również przestrzeganie wytycznych i porad po zabiegu, aby nie utrudniać procesu gojenia. Wiele tysięcy pacjentów podróżuje za granicę na zabiegi medyczne, chirurgiczne i kosmetyczne, ale w rzadkich przypadkach, gdy coś pójdzie nie tak, należy natychmiast poinformować o tym dany szpital lub klinikę. Sugerujemy wykupienie dodatkowego taniego ubezpieczenia od komplikacji medycznych przed podróżą – choć nie uchroni to Państwa przed problemami, to przynajmniej pokryje wszelkie dodatkowe koszty zakwaterowania lub podróży, jakie mogą Państwo ponieść.

Jak długo trwa podróż medyczna?

To naprawdę zależy od operacji. Niektóre zabiegi kosmetyczne, takie jak botoks lub wypełniacze, można wykonać w ciągu kilku minut i praktycznie nie ma przestojów, więc nie będą Państwo musieli zostawać w domu. Inaczej jest w przypadku zabiegów chirurgicznych. Chociaż wiele zabiegów chirurgicznych można przeprowadzić w warunkach ambulatoryjnych, zwykle trzeba będzie pozostać na tydzień lub dłużej, aby usunąć szwy, chociaż często może to zrobić lokalny lekarz po powrocie do domu. Inne poważne zabiegi chirurgiczne mogą wymagać dłuższego pobytu, ale ostateczna decyzja należy do chirurga.

Czy podróżowanie samemu na operację jest bezpieczne?

Tak, ale zalecamy, aby podróżowała Pani z kimś, kto będzie Panią wspierał i pomagał. Pomoże to Pani poczuć się swobodniej, zwłaszcza jeśli jest Pani w nowym kraju po raz pierwszy. Jeśli jednak nie jest to możliwe, cały personel szpitala zapewni Panu wszelką opiekę i uwagę, jakiej Pan oczekuje.

Jakie są kroki związane z organizacją podróży medycznej?

Przede wszystkim muszą Państwo dokładnie określić swoją prośbę i przesłać ją do nas. W ten sposób dowiemy się, jaki zabieg chcą Państwo wykonać i gdzie. Następnie należy uzupełnić swój profil medyczny (prześlemy go Państwu pocztą elektroniczną), dodając w razie potrzeby zdjęcia. Po przeanalizowaniu Państwa dokumentacji polecimy najlepszą klinikę w najlepszej cenie. Mamy wiele hoteli partnerskich w pobliżu szpitali, które oferują nam bardzo dobre zniżki, których nie można znaleźć nigdzie indziej w Internecie, ale rozumiemy, jeśli wolą Państwo znaleźć je sami.

Czy organizujesz również loty i zakwaterowanie?

Organizujemy przeloty i zakwaterowanie. Podróżowanie poza sezonem to świetny sposób na obniżenie kosztów, zarówno lotów, jak i zakwaterowania, a my z pewnością możemy Państwu w tym pomóc.

Czy przed podróżą potrzebuję informacji lub historii medycznej od mojego lekarza?

Nie zawsze jest to konieczne, ale jeśli mają Państwo jakiekolwiek problemy zdrowotne, należy je wymienić w sekcji Dane medyczne, która jest wysyłana do wybranego szpitala. Jeśli czeka Pana/Panią operacja w celu skorygowania konkretnego problemu zdrowotnego, takiego jak wymiana stawu biodrowego lub kolanowego, pomocna będzie historia choroby od Pana/Pani lekarza.

Czy klinika lub szpital oferuje usługę transportu ze szpitala do hotelu? I z hotelu na lotnisko?

Wiele naszych szpitali/klinik oferuje taką możliwość, a my z pewnością poinformujemy Pana/Panią o tych usługach. Ważne jest, aby pacjenci mogli być pod pełną opieką od samolotu do kliniki i od kliniki do samolotu, przez hotel.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️