Przeszczep kości na Węgrzech

cena przeszczepu kości węgry 1 1
Napisany przez Laurence

Termin “przeszczep kości” może brzmieć nieco przerażająco, ale tak naprawdę nie jest! Przeszczep kości w Budapeszcie na Węgrzech jest również znany jako augmentacja kości.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje na temat przeszczepu kości na Węgrzech i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena przeszczepu kości na Węgrzech

Średni koszt przeszczepu kości na Węgrzech w Budapeszcie wynosi 800 EUR. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 700 euro do 900 euro.

ProceduraCena Węgry
Przeszczep kości800 €

Co to jest przeszczep kości?

Termin “przeszczep kości” może brzmieć nieco przerażająco, ale tak naprawdę nie jest! Przeszczep kości na Węg rzech w Budapeszcie, znany również jako augmentacja kości, to prosta, szybka i niezwykle powszechna procedura.

W przeszłości kość była pobierana z innej części ciała, zwykle z innej części szczęki lub biodra, a granulki były dodawane do dotkniętego obszaru. W ostatnich latach granulki są bydlęce lub syntetyczne. Jeśli absolutnie nie życzy sobie Pan/Pani, aby używany był jakikolwiek materiał pochodzenia zwierzęcego, proszę zaznaczyć to w czasie wizyty.

Skąd mam wiedzieć, czy potrzebuję przeszczepu kości?

Kiedy zgłaszają się Państwo do Budapesztu, prosimy przesłać zdjęcie rentgenowskie obszaru, który ma zostać poddany zabiegowi. Jeśli ma Pan/Pani tylko jeden obszar do leczenia, małe zdjęcie rentgenowskie może wystarczyć do przybliżonego oszacowania kosztów, ale jeśli potrzebuje Pan/Pani kilku obszarów lub całej jamy ustnej do leczenia, konieczne będzie panoramiczne zdjęcie rentgenowskie (OPG).

Dlaczego przeszczep kości na Węgrzech?

Kość wyrostka zębodołowego w szczęce pełni jedną funkcję: utrzymuje zęby na miejscu. Jeśli brakuje zęba, kość nie jest już potrzebna i zaczyna się rozpuszczać.

Kiedy w końcu zdecydują się Państwo na wszczepienie implantu lub zauważą, że Państwa twarz zaczęła opadać, najpierw potrzebny będzie przeszczep kości, aby utrzymać implant na miejscu. Może Pan/Pani utracić kość również z innych powodów.

  • Zapalenie przyzębia
  • Uraz twarzy, taki jak wypadek
  • Wady rozwojowe lub genetyczne

Czy przeszczep kości jest bolesny?

W kości szczęki nie ma wielu nerwów, więc zabieg nie jest tak bolesny, jak mogłoby się wydawać. Aby jednak zapewnić Państwu większy komfort, zostanie Państwu podane znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg będzie bezbolesny.

Mogą Państwo również zdecydować się na sedację. Dany obszar może być bolesny do dwóch dni po zabiegu i może Pan/Pani przyjmować wybrane przez siebie środki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen i/lub paracetamol.

Jakie ryzyko wiąże się z przeszczepem kości?

Przeszczep kości na Węgrzech jest bardzo powszechny i często stanowi integralną część wszczepienia implantu. Jest to prosta procedura ambulatoryjna, która zazwyczaj nie stwarza żadnych problemów. Istnieje ryzyko infekcji i niektórym osobom podaje się antybiotyki na wypadek jej wystąpienia.

Rodzaje przeszczepów kości w Budapeszcie

Istnieją trzy rodzaje przeszczepu kości, w zależności od ilości kości do odtworzenia i miejsca, w którym implant ma zostać umieszczony w szczęce. Można je określić jako małe, średnie i duże przeszczepy kości.

Mały przeszczep kości lub przeszczep kostny

Są one wykonywane w tym samym czasie, co ekstrakcja zęba i zapobiegają resorpcji kości. Jest to niedroga procedura na Węgrzech, kosztująca około 180 EUR za ząb.

Niewielka ilość hydroksyapatytu, ziarnistego materiału syntetycznego, jest wprowadzana do zębodołu i utrzymywana na miejscu za pomocą membrany i kilku rozpuszczalnych szwów. W ciągu kolejnych miesięcy Państwa własna kość wykorzystuje apatyt jako szkielet do wzrostu i tworzenia stabilnego środowiska dla implantu.

Średni przeszczep kości

W przypadku braku zęba lub zębów od dłuższego czasu, dentysta wykona małe nacięcie w dotkniętym obszarze, przygotuje powierzchnię kości i umieści wióry z innej części szczęki wraz z granulkami hydroksyapatytu lub, częściej, samym apatytem. Przeszczep jest utrzymywany na miejscu przez membranę, a następnie zszywany.

Duży przeszczep kości

Przeszczep ten należy wykonać u osób, które nie mają zębów przez bardzo długi czas, zwykle u osób noszących protezy zębowe. Zostało tak mało kości, że nie mogą już nosić protez.

Procedura w Budapeszcie jest taka sama jak w przypadku przeciętnego przeszczepu, ale potrzeba znacznie więcej czasu, aby naturalna kość nabrała wystarczającej wysokości i szerokości, aby pomieścić implanty. Czasami konieczne jest użycie kości z biodra lub piszczeli.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Laurence

Nazywam się Laurence Tung. Jestem pisarzem medycznym z wiedzą naukową w kilku dziedzinach. Ostatnio zajmowałem się takimi obszarami terapeutycznymi jak reumatologia i hipercholesterolemia. Mam również doświadczenie w genomice, epigenetyce, biologii molekularnej i biochemii. Pomagam tej stronie publikować wysokiej jakości artykuły na temat turystyki medycznej.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️