Implanty stomatologiczne na Węgrzech

implant tytanowy budapest 1
Napisany przez Manuella

Implantologia stomatologiczna na Węgrzech jest bardzo dobrze znana, nie tylko ze względu na jakość pracujących tam dentystów, ale także ze względu na ceny, które są bardzo przystępne w porównaniu z cenami w Europie. Tutaj dowiedzą się Państwo wszystkiego o implantologii stomatologicznej na Węgrzech.

NajlepszaKlinika.com informuje oimplantach dentystycznych na Węgrzech i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady pracownika służby zdrowia.

Cena implantu dentystycznego na Węgrzech

Średni koszt implantu dentystycznego w Budapeszcie na Węgrzech wynosi €450. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €400 do €500.

ProceduraCena w euro
Implant dentystyczny Alpha-Bio na Węgrzech440 €
Implant dentystyczny Straumann640 €
Łącznik protetyczny Alpha-Bio150 €
Korona metalowo-ceramiczna220 €
Korona cyrkonowa300 €
Całkowita tymczasowa proteza ruchoma280 €

Implanty stomatologiczne: dla kogo są przeznaczone?

Implanty dentystyczne są przeznaczone dla osób, które utraciły jeden lub więcej zębów, lub które wkrótce je utracą.

Oto profile osób, u których najczęściej stosuje się protezy zębowe:

 • Osoby cierpiące na zaawansowane choroby przyzębia. Choroby te osłabiają dziąsła i/lub kości szczęki. Zęby nie są już prawidłowo utrzymywane na miejscu, a najlepszym rozwiązaniem są implanty;
 • Osoby z torbielami zębowymi;
 • Niektóre złamania zębów, gdy dotyczą one części korzenia;
 • Osoby, które utraciły już jeden lub więcej zębów;
 • Osoby, które noszą protezy zębowe, ale chciałyby się ich pozbyć.

Węgry, popularny kierunek dla implantologii stomatologicznej

Niezliczona liczba osób przyjeżdża do Budapesztu na Węgrzech, aby wszczepić implanty stomatologiczne. Węgierscy dentyści są znani z jakości opieki i implantów stomatologicznych, które są w stanie zapewnić.

Węgry są zaawansowanym krajem w dziedzinie chirurgii stomatologicznej, w szczególności implantologii. Szacuje się, że każdego roku ponad 50 000 obcokrajowców odwiedza klinikę stomatologiczną na Węgrzech w celu przeprowadzenia tego typu operacji.

Oprócz nienagannej jakości i umiejętności węgierskich dentystów, kraj ten słynie z bardzo surowych zasad i standardów obowiązujących w klinikach stomatologicznych.

Profesjonalizm, nienaganna higiena i ultranowoczesna infrastruktura zapewniają, że Państwa zęby są pod najlepszą możliwą opieką.

Tańsze ceny implantów dentystycznych na Węgrzech

Węgry wyróżniają się również atrakcyjnymi cenami. W rzeczywistości cena implantu dentystycznego na Węgrzech jest znacznie bardziej przystępna niż w Europie. Z łatwością możemy zobaczyć operacje kosztujące 50% mniej niż w Europie, a czasem nawet więcej!

Dla porównania weźmy przykład europejskich pacjentów, którzy chcą mieć kompletny implant dentystyczny (tj. implant, śrubę i protezę wspartą na implancie). Średni koszt w Europie będzie szacowany na 2.000 euro, podczas gdy w węgierskiej klinice stomatologicznej jest to tylko 1.000 euro.

Za sam implant mogą Państwo zapłacić 1000 euro w Europie, podczas gdy na Węgrzech jest to zaledwie 450 euro. Różnica jest wyraźna. Proszę pamiętać, że dotyczy to tylko wszczepienia jednego implantu, więc mogą sobie Państwo wyobrazić, jakie oszczędności może poczynić pacjent, który musi wszczepić kilka implantów.

Dlaczego ceny na Węgrzech są bardziej atrakcyjne?

Szczerze mówiąc, wyjaśnienie jest dość proste: wynika to ze standardu życia. Siła nabywcza i średnia płaca na Węgrzech są znacznie niższe niż w innych krajach europejskich. Naturalne jest więc, że leczenie stomatologiczne powinno być znacznie tańsze.

Proszę jednak nie traktować ceny zabiegu jako jedynego kryterium wyboru dentysty na Węgrzech.

Czy implanty stomatologiczne są refundowane na Węgrzech?

Na Węgrzech obowiązują standardy europejskie, co oznacza, że zwroty kosztów są takie same jak w pozostałej części Europy. Implanty dentystyczne są uważane za formę leczenia stomatologicznego na Węgrzech, a zatem nie są w żaden sposób refundowane. W związku z tym będą Państwo musieli zapłacić pełną należną kwotę, aby poddać się zabiegowi i poprawić stan swoich zębów.

Jak uzyskać implanty dentystyczne na Węgrzech?

Procedura uzupełniania brakujących lub mających wypaść zębów jest stosunkowo prosta. Przede wszystkim należy wybrać klinikę, w której zostanie przeprowadzona operacja.

Wybór odpowiedniej kliniki stomatologicznej

Jak już wspomnieliśmy, nie wszystkie węgierskie gabinety stomatologiczne są sobie równe. Ważne jest, aby wybrać klinikę wysokiej jakości, znaną z doświadczenia swoich dentystów i nowoczesności sprzętu. Nie jest trudno znaleźć taką klinikę, wykonując proste wyszukiwanie w Internecie. Proszę wybrać 2 lub 3 kliniki i poprosić o wycenę, aby wybrać najtańszą i najbardziej odpowiednią dla Państwa potrzeb.

Możemy zająć się dla Państwa zapytaniem o ofertę z najlepszych klinik na Węgrzech, udzielając odpowiedzi tak szybko, jak to możliwe.

Bilet lotniczy i hotel

Gdy znają już Państwo datę i miejsce wizyty u dentysty, pozostaje tylko przygotować się do podróży. Proszę zarezerwować bilet lotniczy na ten wielki dzień i pokój hotelowy na czas pobytu w kraju. W końcu są Państwo przygotowani!

Stomatologiczne biura podróży

Mogą Państwo skorzystać z usług stomatologicznego biura podróży. Są to placówki, które zajmują się całą procedurą.

Przede wszystkim agencje te znają najbardziej renomowane kliniki w kraju i będą w stanie zaoferować Państwu najlepszy stosunek jakości do ceny oraz najbardziej odpowiednie oferty leczenia stomatologicznego, którego Państwo potrzebują.

Stomatologiczne biura podróży będą również negocjować ceny z hotelami, aby pomóc Państwu uzyskać jeszcze większe oszczędności, a także zarezerwują dla Państwa bilet lotniczy.

Dlaczego warto wybrać Węgry?

Węgry nie są jedynym krajem znanym z turystyki medycznej, szczególnie w zakresie chirurgii stomatologicznej. W rzeczywistości inne destynacje, takie jak Turcja, są dobrze znane zarówno z jakości świadczonej opieki, jak i bardzo przystępnych cen.

Jako Europejczyk, wybór Węgier jako miejsca docelowego oznacza, że mogą Państwo odbyć stosunkowo krótką podróż na leczenie. Węgry nie są tak odległe geograficznie. Podróż jest krótka, a przede wszystkim tańsza, co jest główną zaletą, zwłaszcza że wszyscy szukamy jak największych oszczędności.

Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać Węgry, jest ich członkostwo w Unii Europejskiej. Posiadanie kraju członkowskiego UE jako miejsca docelowego leczenia stomatologicznego ma wiele zalet, począwszy od faktu, że nie trzeba uzyskiwać wizy. Mogą Państwo łatwo podróżować na Węgry bez żadnych procedur, w przeciwieństwie do innych krajów znanych z jakości i kosztów leczenia.

Drugą zaletą jest to, że jako członek UE, Węgry stosują bardzo surowe zasady higieny i bezpieczeństwa medycznego. Unia Europejska ma najbardziej rygorystyczne standardy w tych obszarach, co jest uspokajającym i ważnym kryterium.

Jak zakłada się implant dentystyczny na Węgrzech?

Po przybyciu do miejsca docelowego można wreszcie rozpocząć procedurę medyczną mającą na celu wszczepienie implantów stomatologicznych. Procedura składa się z kilku etapów, o których powinni Państwo wiedzieć z wyprzedzeniem.

Konsultacja implantologiczna

Po pierwsze, lekarz spotka się z Państwem w gabinecie, aby wyjaśnić procedurę:

 • Etap 1: Wybór materiałów. Czy wolą Państwo biel i wytrzymałość tlenku cyrkonu? Czy może większą biokompatybilność tytanu?
 • Etap 2: Lekarz musi upewnić się, że operacja jest wykonalna i nie ma przeciwwskazań medycznych. W tym celu lekarz opiera się na kompleksowym obrazowaniu medycznym (stan szczęki, dziąseł itp.), a następnie opracowuje plan leczenia.

Zakładanie implantu dentystycznego

W tym momencie sprawy stają się poważne. Ogólnie rzecz biorąc, wszczepianie implantów dentystycznych nie różni się w zależności od kraju; jest to ta sama procedura chirurgiczna:

 • Znieczulenie miejscowe
 • Nacięcie dziąsła w celu dotarcia do kości. Wykonany otwór musi mieć taki sam rozmiar jak implant, który zostanie wszczepiony.
 • Implantacja śruby
 • Zszycie dziąsła.

Kolejny krok, założenie korony lub mostu, może nastąpić dopiero po upływie od 2 do 4 miesięcy, czyli czasu potrzebnego na zagojenie się wszystkiego i mocne zespolenie implantu z kością.

Niemniej jednak pozostaną Państwo na Węgrzech przez kilka dodatkowych dni, aby przejść badania, które określą, czy operacja zakończyła się sukcesem.

Zakładanie korony lub mostu

Kilka miesięcy po pierwszej wizycie wrócą Państwo na Węgry na drugi etap:

 • Zamontowanie sztucznego zęba na implancie dentystycznym.

Ząb jest wykonywany przez dentystę przy użyciu najlepszych narzędzi (jeśli wybiorą Państwo wysokiej jakości klinikę), tak aby był dostosowany do Państwa sytuacji.

Zamontowana stała proteza częściowa może być koroną lub mostem. Most to proteza dentystyczna, która opiera się na dwóch zębach otaczających brakujący ząb, wykorzystując je jako filary.

Opieka medyczna po zabiegu

Po pomyślnym zakończeniu operacji pacjent zostanie poddany obserwacji medycznej, aby upewnić się, że proteza lub protezy są prawidłowo dopasowane. Następnie otrzymają Państwo instrukcje od chirurga stomatologicznego i ważne jest, aby postępować zgodnie z nimi co do joty, jeśli nie chcą Państwo, aby proteza odpadła lub uległa uszkodzeniu.

Proszę więc upewnić się, że są Państwo zdyscyplinowani i słuchają lekarza. Jedną z najważniejszych instrukcji, jakie Państwo otrzymają, jest higiena jamy ustnej, w tym regularne szczotkowanie zębów.

Ile kosztuje implant stomatologiczny na Węgrzech?

Ostateczne pytanie! I tym, które skłania setki tysięcy pacjentów do wyboru chirurgii implantologicznej na Węgrzech, jest koszt tego zabiegu. Koszt operacji stomatologicznej nad brzegiem Dunaju może być nawet o 50% niższy niż w Europie. Za wszczepienie implantu zębowego w Budapeszcie mogą Państwo zapłacić od 400 do 500 euro. Cena ta różni się jednak w zależności od zastosowanych technik, złożoności modyfikacji i reputacji chirurga. Aby uzyskać dokładną cenę i opinię od najlepszego chirurga stomatologicznego w Budapeszcie, proszę poprosić o spersonalizowaną wycenę.

Podsumowanie

Jeśli mają Państwo trudności z dokonaniem wyboru, możemy pomóc Państwu w przeprowadzeniu udanej operacji po obniżonej cenie.

1

Coordinatrice

Proszę zostawić nam swoje dane kontaktowe za pomocą formularza. Nasz koordynator skontaktuje się z Państwem przez Whatsapp lub e-mail w celu przeprowadzenia bezpłatnej wstępnej diagnozy nosa.

Poprosi Państwa o zdjęcia i cele, abyuzyskać opinię chirurga stomatologicznego.

2

Chirurgien

Jeśli chirurg będzie w stanie spełnić Państwa oczekiwania i da nam zielone światło na wszczepienie implantu, prześlemy Państwu bezpłatną , niezobowiązującą, spersonalizowaną wycenę.

Jeśli się Państwo zgodzą, zorganizujemy wszystko za Państwa:
Lot, Taksówkę, Hotel, Implant dentystyczny, Leki i przede wszystkim wspaniałą wycieczkę z przewodnikiem po Budapeszcie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Manuella

Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️