Cena korony dentystycznej na Węgrzech

korona dentystyczna węgry1 1
Napisany przez Manuella

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o koronach dentystycznych na Węgrzech! Jaka jest średnia cena w Budapeszcie? Nasze porady dotyczące udanej korony dentystycznej na Węgrzech.

NajlepszaKlinika.com informuje o koronach dentystycznych na Węgrzech i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena korony protetycznej na Węgrzech

Średni koszt korony dentystycznej w Budapeszcie na Węgrzech wynosi 200 euro. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 150 euro do 250 euro.

ProceduraCena Węgry
Korona dentystyczna200 €

Co to jest korona dentystyczna?

Korona dentystyczna na Węgrzech w Budapeszcie to pokrycie, które nakłada się na ząb w celu ochrony osłabionego zęba przed złamaniem lub dalszym zniszczeniem. Korona dentystyczna na Węgrzech może być również używana do zastąpienia przebarwionego lub zniekształconego zęba lub do ochrony zęba. Wreszcie, nowa korona jest potrzebna po prostu do zastąpienia starej, zużytej lub uszkodzonej korony.

Korony dentystyczne na Węgrzech

Zazwyczaj wykonanie korony wymaga dwóch wizyt u dentysty. Podczas pierwszej wizyty dentysta kształtuje i przygotowuje ząb tak, aby korona mogła zostać prawidłowo dopasowana.

Następnie pobierany jest wycisk zęba i zakładana jest tymczasowa korona w celu ochrony przygotowanego zęba. Wycisk ten jest następnie wysyłany do laboratorium dentystycznego, gdzie wykonywana jest niestandardowa korona stała.
Na Państwa drugiej wizycie zakładana jest korona stała. Jeśli dopasowanie, kształt i kolor korony są zadowalające, Państwa dentysta przystąpi do jej zacementowania na stałe.

4 rodzaje koron dentystycznych na Węgrzech

Korony porcelanowe napalane na metal (PFM)

Korona porcelanowa napalana na metal to korona z metalową podstawą i porcelanową powłoką, dzięki czemu jest tak biała jak Państwa zęby. Cena korony napalanej na porcelanę na Węgrzech wynosi 150 euro.

Korony cyrkonowe

Korona cyrkonowa jest produkowana przy użyciu technologii CAD/CAM, aby zapewnić udany wygląd i idealne dopasowanie. Jest ona najczęściej stosowana ze względów estetycznych. Korony cyrkonowe są częściej stosowane w okolicy czołowej. Cena korony cyrkonowej na Węgrzech wynosi 200 euro.

Korony porcelanowe E-max na Węgrzech

Korony pełnoceramiczne są najlepszym wyborem, gdy korony spełniają wyjątkowe wymagania estetyczne, ponieważ materiał ten jest w stanie imitować naturalne szkliwo zębów tak naturalnie, jak to tylko możliwe. Jest on stosowany wyłącznie do koron. Materiał korony jest nieco grubszy niż cyrkon, dlatego podczas preparacji należy spiłować nieco więcej materiału zęba. Cena korony porcelanowej e.max wynosi 300 €.

Złote korony są dostępne na życzenie, ale ich cena zależy od rzeczywistej ceny złota i wielkości zęba, który ma zostać pokryty.

Bez względu na to, jaki rodzaj korony Państwo wybiorą, zostanie założona korona tymczasowa, aby chronić przygotowany ząb i zapewnić normalne funkcje mowy i żucia do czasu uzyskania korony stałej.

Która korona jest najskuteczniejszym rozwiązaniem?

Proszę wziąć pod uwagę takie czynniki jak

 • Ile pieniędzy chcą Państwo przeznaczyć na korony?
 • Który ząb powinien być koronowany?
 • Jaki jest stan zębów sąsiadujących z tym, który ma być koronowany?
 • Jaka jest Państwa ogólna higiena jamy ustnej?

Proszę nie zapomnieć skonsultować się ze swoim dentystą w Budapeszcie, na Węgrzech, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, ale postaramy się pomóc, dając Państwu kilka wskazówek:

Pełne korony porcelanowe są najpiękniejsze, ale także najdroższe i najdelikatniejsze. Są doskonałym rozwiązaniem dla zębów przednich. Nie można ich jednak użyć do uzupełnienia brakujących zębów, ponieważ nie można ich użyć do wykonania mostu. Nie zawierają metalu, więc jeśli są Państwo uczuleni na jakikolwiek metal, mogą być dla Państwa idealnym wyborem. Są one nieco bardziej kruche niż korony porcelanowe łączone z metalem, dlatego nie zaleca się ich stosowania w przypadku zębów trzonowych. Korony muszą być nieco grubsze, więc podczas przygotowywania zęba pod koronę należy usunąć więcej materiału zęba.

Korony cyrkonowe są biokompatybilne i bardzo trwałe. Dlatego są idealne dla wszystkich zębów, zarówno przednich, jak i trzonowych. Ten rodzaj korony wymaga jak najmniejszej liczby ekstrakcji zębów. Jest to bardzo twardy materiał, więc sprawdza się nawet w cieńszych warstwach. Ponieważ jest to twardy materiał, może być stosowany do wykonywania dłuższych mostów. Jest tańszy niż korony porcelanowe, ale droższy niż korony porcelanowe napalane na metal.

Korony porcel anowe napalane na metal są dobrym rozwiązaniem dla osób, które szukają bardziej ekonomicznego rozwiązania niż korony cyrkonowe i porcelanowe i które nie cierpią na alergie na metal. Największą zaletą tej korony jest jej trwałość, ponieważ metalowa lub bezniklowa ramka ze stopu złota może być używana przez długi czas. Powłoka porcelanowa na podbudowie sprawia, że jest ona estetyczna, ale mniej naturalna niż cyrkon. Z tego powodu jest ona częściej stosowana w okolicy zębów trzonowych. Dzięki metalowej podbudowie doskonale dopasowują się do przygotowanego zęba.

Złote kor ony utrzymują się najdłużej ze wszystkich rodzajów koron, jeśli utrzymują Państwo dobrą higienę jamy ustnej. Złote korony mają złoty szkielet i są pokryte warstwą porcelany. Są one w 100% wolne od alergii i idealnie pasują do przygotowanego zęba, więc nie ma ryzyka próchnicy.

Licówki stomatologiczne czy korony na Węgrzech?

Jeśli zastanawiają się Państwo, czy potrzebują koron porcelanowych czy licówek na przednie zęby, z pewnością chcą Państwo mieć nowy uśmiech. Nie jest łatwo powiedzieć, jakie jest idealne rozwiązanie bez badania lekarskiego, ale istnieje kilka wskazówek, które Państwu pomogą. Jeśli chodzi o korony na przednie zęby, aby uzyskać doskonały wygląd, zalecane są materiały cyrkonowe lub porcelanowe. Jednak najłatwiejszym sposobem podjęcia decyzji jest umówienie się na bezpłatną, niezobowiązującą konsultację w klinice w Budapeszcie na Węgrzech.

Korony są zalecane w następujących przypadkach:

 1. Zęby są mocno przebarwione.
 2. Jeśli mają Państwo większe wypełnienia w zębie.
 3. Jeśli utracili Państwo dużo szkliwa.
 4. Jeśli mają już Państwo korony, które można zastąpić jedynie koronami.
 5. Jeśli chcą Państwo wypełnić większe przerwy między zębami.
 6. Państwa zęby są źle ustawione.
 7. Zgrzytają Państwo zębami.
 8. Państwa ząb został poddany leczeniu kanałowemu
 9. Kształt lub położenie zęba wymaga znacznej korekty.

Dobrą wiadomością jest to, że licówki i korony można łączyć, ale nie na tym samym zębie. Korony są znane jako bardziej inwazyjna procedura niż licówki, więc niewiele osób preferuje korony. Korony porcelanowe i licówki mogą być łączone, ponieważ są wykonane z tego samego surowca ceramicznego, co oznacza, że jeśli dana osoba ma jeden lub dwa zęby leczone kanałowo, zęby te muszą być koronowane, ale sąsiednie zdrowe zęby mogą mieć licówki i nikt nie zauważy różnicy!

Zastosowane materiały

 • Materiał korony i mostu :
 • Stop metalu z powłoką porcelanową
 • Stop złota pokryty porcelaną
 • Stop niklowo-tytanowy z powłoką ceramiczną
 • Cyrkon, dwutlenek glinu z powłoką ceramiczną

Problemy pozabiegowe

 1. Powierzchnia tymczasowych wkładów, mostów lub koron może być szorstka lub niewystarczająco gładka.
 2. Ząb może być bardziej wrażliwy
 3. Dziąsła mogą być wrażliwe przez kilka dni
 4. Tymczasowe wkłady, mosty lub korony mogą wypaść z powodu przeciążenia.
 5. Po leczeniu ząb może być wrażliwy na zimno lub ciepło, a jego funkcja okluzyjna może być ograniczona.

Kontrola po zabiegu

Przyzwyczajenie się do koron lub mostów może zająć tygodnie lub nawet miesiące. Regulacja i korekta wysokości może być konieczna przy kilku okazjach. Po dopasowaniu, witalne zęby mogą być wrażliwe na zimno i ciepło, a funkcja żucia może ulec pogorszeniu, ale to minie po pewnym czasie. Okres ten zależy od danej osoby. Ustąpienie objawów może zająć pół roku.

Może to być spowodowane tworzeniem się ochronnej warstwy zębiny wokół miazgi, która chroni zęby. Ponieważ może to potrwać kilka miesięcy, prosimy Państwa o cierpliwość.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Manuella

Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️