Chirurgia stomatologiczna na Węgrzech

turystyka stomatologiczna węgry 3
Napisany przez Laurence

Wszystko, co muszą Państwo wiedzieć o chirurgii stomatologicznej na Węgrzech! Jaka jest średnia cena w Budapeszcie? Nasze porady dotyczące skutecznego leczenia stomatologicznego na Węgrzech.

NajlepszaKlinika.com informuje o chirurgii stomatologicznej na Węgrzech i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza specjalisty.

Ceny zabiegów chirurgii stomatologicznej na Węgrzech

Średni koszt leczenia stomatologicznego na Węgrzech, w Budapeszcie, wynosi €2,200. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 1800 euro do 2600 euro.

InterwencjeCena na Węgrzech
Opłaty za konsultacjeBezpłatnie
Korona implantu dentystycznego700 euro
Licówka porcelanowa300 euro
Pełny implant dentystyczny5.000 euro
Bilet lotniczy70 euro
Hotel50 euro

Czym jest turystyka stomatologiczna?

Turystyka stomatologiczna to po prostu praktyka podróżowania za granicę w celu poddania się leczeniu stomatologicznemu na Węgrzech w Budapeszcie. Stała się ona popularna wśród Europejczyków dzięki wysokiej jakości i stosunkowo niskim kosztom leczenia stomatologicznego.

Leczenie stomatologiczne na Węgrzech

Trudno jest dokładnie określić, ilu pacjentów podróżuje za granicę każdego roku w celu leczenia stomatologicznego, ponieważ pacjenci lub dentyści nie są zobowiązani do ujawniania tych informacji. Niektóre szacunki wskazują jednak, że liczba ta wynosi 60-70 000 pacjentów rocznie, z czego prawie połowa podróżuje na Węgry w celu leczenia. Implanty dentystyczne i chirurgia jamy ustnej to najczęstsze zabiegi wykonywane przez Europejczyków za granicą.

A węgierscy dentyści nie tylko przyjmują gości z Europy; wielu pacjentów pochodzi również z krajów sąsiednich, takich jak Francja, Niemcy, Austria, Szwajcaria i Włochy. Ta węgierska klinika stomatologiczna twierdzi, że 21% jej pacjentów pochodzi z Francji, 25% z Niemiec i 28% z Austrii.

Pacjenci z Niemiec i Austrii zaczęli przekraczać węgierską granicę w celu skorzystania z tańszej chirurgii stomatologicznej w latach 80-tych. Doprowadziło to do powstania “miast stomatologicznych”, takich jak Mosonmagyaróvár, w którym znajduje się 160 gabinetów stomatologicznych, ale zamieszkuje je zaledwie 32 000 osób.

Wraz z pojawieniem się tanich linii lotniczych, pacjenci mogli tanio podróżować z bardziej odległych obszarów. Stopniowo otwierano więcej gabinetów stomatologicznych w Budapeszcie, aby zapewnić większy komfort podróżującym samolotami.

Dlaczego warto leczyć się stomatologicznie na Węgrzech?

Powody, dla których ludzie podróżują na Węgry w celu poddania się zabiegom stomatologicznym, są następujące:

 • Cena: Głównym powodem, dla którego ludzie poddają się zabiegom stomatologii estetycznej na Węgrzech, jest prawdopodobnie oszczędność pieniędzy w porównaniu z prywatnym leczeniem w Europie – szczególnie w przypadku implantów dentystycznych i licówek, które mogą kosztować tysiące funtów.
 • Szkolenia i kwalifikacje: Dentyści na Węgrzech przechodzą intensywne szkolenia i podlegają odpowiednim regulacjom.
 • Najnowocześniejszy sprzęt: Wiele węgierskich klinik zainwestowało znaczne środki w najnowsze technologie, aby leczenie stomatologiczne było jak najbardziej wydajne, szybkie i komfortowe.
 • Szybkość leczenia: Czas oczekiwania na leczenie w ramach NHS jest notorycznie długi – nie tego Państwo oczekują, gdy boli ząb. Zamiast czekać miesiącami na leczenie w swoim kraju, pacjenci mogą otrzymać leczenie stomatologiczne na Węgrzech w ciągu kilku dni.
 • Doskonałe udogodnienia: Nacisk kładziony jest na obsługę klienta i zapewnienie przyjemnego doświadczenia, a niektóre kliniki oferują udogodnienia przypominające spa, z których pacjenci mogą korzystać podczas pobytu.
 • Lokalizacja: Zaledwie 2 godziny lotu samolotem z Francji, konsultacje i niektóre zabiegi można przeprowadzić bez konieczności nocowania na Węgrzech.
 • Zwiedzanie: Jeśli podróżują Państwo za granicę, warto wybrać się w malownicze miejsce. Budapeszt i jego okolice mają wiele do zaoferowania pod względem turystyki i spędzania wolnego czasu.

Szkolenie stomatologiczne w Budapeszcie

Najstarsza szkoła medyczna na Węgrzech, Uniwersytet Semmelweis, została założona w 1769 roku i co roku przyjmuje największą liczbę studentów stomatologii w kraju. Położony w samym sercu Budapesztu, oferuje szkolenia stomatologiczne w języku węgierskim, francuskim i niemieckim.

Każdego roku prawie połowa absolwentów stomatologii to obcokrajowcy, co świadczy o jakości nauczania. Po ukończeniu szkolenia absolwenci otrzymują tytuł doktora medycyny dentystycznej (D.M.D.).

Dentyści pragnący uzyskać kwalifikacje w specjalistycznej dziedzinie, takiej jak ortodoncja, periodontologia lub stomatologia protetyczna, muszą najpierw ukończyć 36-miesięczną pracę za wynagrodzeniem w profesjonalnej praktyce. Następnie mogą wrócić na uniwersytet, aby wziąć udział w kursie podyplomowym.

Przepisy regulujące działalność węgierskich dentystów

Jako członek UE, wszyscy dentyści praktykujący na Węgrzech muszą spełniać standardy UE. Ponadto muszą oni zarejestrować się w Ministerstwie Zdrowia, które wydaje certyfikat tym, którzy mogą wykazać się określonym poziomem aktywności. Aby utrzymać tę licencję, dentyści muszą być na bieżąco z aktualnymi standardami, regularnie uczestnicząc w seminariach, konferencjach itp.

Wielu węgierskich dentystów jest również zarejestrowanych w Węgierskiej Izbie Lekarskiej (Magyar Orvosi Kamara – MOK). Chociaż jest to dobrowolne, akredytacja ta jest oznaką prestiżu. Dlatego tak wielu dentystów stara się ją uzyskać, spełniając rygorystyczne kryteria. Członkostwo to jest czymś, o czym należy pamiętać, szukając dentysty na Węgrzech.

Kliniki na Węgrzech nie podlegają ciągłemu monitorowaniu, ale zakłada się, że dentysta, który osiągnął pewien poziom jakości, dba o prowadzenie swojej kliniki. Mogą Państwo wybrać taką, która posiada akredytację ISO 9001, jeśli zależy Państwu na spokoju ducha podczas poddawania się zabiegom stomatologii estetycznej na Węgrzech.

Gdzie udać się do dentysty na Węgrzech?

Po zawężeniu zakresu poszukiwań i podjęciu decyzji o leczeniu na Węgrzech, należy jeszcze wybrać klinikę, z której usług będą Państwo korzystać. Czy wybiorą Państwo dentystę w Budapeszcie, stolicy kraju, czy w mniejszym mieście?

Implanty dentystyczne w Budapeszcie

Wiele najlepszych klinik stomatologicznych na Węgrzech znajduje się w historycznej stolicy, Budapeszcie. Dentyści w Budapeszcie są dobrze znani z wysokich standardów stomatologii estetycznej i rutynowej opieki stomatologicznej.

Niektóre kliniki dentystyczne w Budapeszcie oferują własne zakwaterowanie, ale nawet jeśli Państwa klinika tego nie robi, istnieją opcje zakwaterowania dostosowane do wszystkich gustów i budżetów. Pokoje w 3-gwiazdkowych hotelach w Budapeszcie dostępne są już od około 55 € za noc.

Warto również poświęcić trochę czasu na zwiedzanie Budapesztu. Do 1872 r. miasta Buda i Peszt, podzielone przez Dunaj, były odrębne. Chociaż obecnie są zjednoczone, każde z nich zachowuje swój własny charakter. Buda, pagórkowate miasto, jest domem dla zamku oferującego spektakularne widoki na rzekę i resztę miasta.

Wycieczka piesza pozwoli Państwu poznać miasto, ale na jego zwiedzanie we własnym tempie potrzeba kilku dni. Niektóre kliniki oferują nawet własne wycieczki i programy zwiedzania, które można włączyć do wizyty u dentysty. Warto także odwiedzić jedno z uzdrowisk, z których słyną Węgry, aby zrelaksować się przed lub po leczeniu stomatologicznym.

Inne miejsca docelowe

Dojazd do klinik w miejscowościach takich jak Mosonmagyaróvár, położonych z dala od stolicy, zajmie nieco więcej czasu, ale również w tym przypadku nie powinni mieć Państwo problemów z uzyskaniem pomocy w podróży. Może się okazać, że w bardziej odległych obszarach ceny są jeszcze niższe.

Bezpośrednie loty na Węgry trwają około 2 godzin. Prostą konsultację lub zabieg można zatem przeprowadzić w ciągu zaledwie jednego dnia. W przypadku bardziej skomplikowanych zabiegów, takich jak implanty stomatologiczne, prawdopodobnie będą Państwo musieli zostać na kilka nocy i być może odbyć kilka wizyt.

Dlaczego nie zacząć od uzyskania bezpłatnej wyceny od jednej z naszych rekomendowanych klinik stomatologicznych na Węgrzech? Wystarczy podać kilka szczegółów, a jeden z naszych przedstawicieli ds. turystyki stomatologicznej wkrótce skontaktuje się z Państwem w celu omówienia leczenia i cen.

Dlaczego na Węgrzech jest taniej?

Można by przypuszczać, że niższe ceny są wynikiem niższych standardów opieki i przestarzałego sprzętu. Wręcz przeciwnie, wiele węgierskich klinik stomatologicznych posiada najnowocześniejszy sprzęt i oferuje poziom opieki, który znacznie przewyższa poziom wielu klinik w Europie.

W rzeczywistości to koszty ogólne przedsiębiorstw w dużej mierze decydują o kosztach leczenia. Wynajem lokali komercyjnych w Budapeszcie nie jest tak drogi jak na przykład w Londynie. Tańsze są również media, wynagrodzenia i utrzymanie.

Oszczędności te szybko się kumulują i pozwalają dentystom oferować swoje usługi po stosunkowo niskich cenach. Dzięki wyższym marżom zysku mogą oni również inwestować więcej w sprzęt i udogodnienia, aby poprawić doświadczenia swoich pacjentów.

Rozwój turystyki stomatologicznej również przyczynił się do utrzymania niskich cen i wysokich standardów. Ponieważ coraz więcej dentystów otwiera swoje drzwi dla pacjentów z krajów takich jak Wielka Brytania, Francja i Niemcy, nieustannie konkurują oni ze sobą, aby oferować jak najlepsze usługi.

Proszę pamiętać, że nie wszyscy węgierscy dentyści dokonali takich inwestycji w technologię, szkolenia i udogodnienia. Oznacza to, że nie powinni Państwo szukać najtańszego możliwego leczenia. Proszę przeprowadzić własne badania, przeglądając w Internecie opinie na temat turystyki dentystycznej na Węgrzech i zadając wiele pytań, aby upewnić się, że wybrana klinika oferuje poziom opieki, którego Państwo potrzebują.

Uzyskanie implantów dentystycznych na Węgrzech

Po znalezieniu kliniki, z której są Państwo zadowoleni, należy udać się na konsultację. Jest to niezbędne do zaplanowania leczenia, obliczenia dokładnych kosztów i upewnienia się, że wszystko jest dla Państwa komfortowe.

Konsultacje są często bezpłatne, a niektóre kliniki mogą nawet zaoferować bezpłatny transfer na lotnisko, a nawet zwrot kosztów lotów, jeśli zdecydują się Państwo na proponowane leczenie.

Czas trwania i liczba wymaganych wizyt będą zależeć od rodzaju implantów, które Państwo posiadają.

Procedura wszczepiania implantów

Tradycyjne implanty wszczepia się etapami. Najpierw sam implant jest wprowadzany do kości szczęki, a tkanka dziąsła jest zszywana z powrotem na miejsce. Potrzeba od czterech do sześciu miesięcy, aby implant osadził się i połączył z kością.

Na następnej wizycie instalowany jest łącznik i może Pan/Pani otrzymać tymczasową koronę, aby go przykryć. Około dwa tygodnie później nadchodzi czas na zmierzenie Państwa jamy ustnej, aby korona lub most na implancie były idealnie dopasowane. Produkcja trwa zwykle kilka dni, podczas których mogą Państwo wrócić do domu lub skorzystać z mini przerwy.

Cała procedura wymaga trzech lub czterech wizyt rozłożonych na kilka miesięcy.

Implanty All-on-4

Implanty All-on-4 na Węg rzech można założyć w ciągu zaledwie jednego dnia, co czyni je popularnym wyborem dla pacjentów z implantami dentystycznymi na Węgrzech. Ponieważ wymagają tylko czterech implantów w dolnej szczęce i sześciu w górnej szczęce, są również tańsze niż pełne implanty w jamie ustnej.

Pacjentom nadal zaleca się pozostanie na kilka dni, aby dentysta mógł monitorować postępy, ale nie jest konieczne pozostawanie na tydzień. Początkowo zakładane są protezy tymczasowe, a po kilku miesiącach będą Państwo musieli wrócić, aby wymienić je na stały zestaw.

Znalezienie odpowiedniego dentysty dla Państwa

Wybór dentystów na Węgrzech może być nieco przytłaczający, gdy zaczną Państwo rozważać swoje opcje. Na szczęście wybraliśmy już jednych z najlepszych dentystów na Węgrzech w oparciu o nasze wysokie standardy jakości, opieki i usług (przeczytaj o tym, jak wybieramy kliniki tutaj).

Mogą Państwo skontaktować się z tymi klinikami w celu uzyskania bezpłatnej wyceny, klikając poniżej i podając nam swoje dane kontaktowe.

Zalecamy, aby przed rozpoczęciem leczenia za granicą skonsultowali się Państwo ze swoim dentystą. Będzie on w stanie zidentyfikować wszelkie podstawowe problemy zdrowotne jamy ustnej, które mogą uniemożliwić Panu/Pani otrzymanie implantów dentystycznych lub innego leczenia za granicą. Konieczne może być również wykonanie panoramicznego zdjęcia rentgenowskiego w celu przesłania go do kliniki na Węgrzech.

Pytania, które należy zadać dentyście

Podczas poszukiwań najlepszego dentysty na Węgrzech dla swoich potrzeb, oto kilka pytań, które należy zadać, aby upewnić się, że wszystkie podstawy zostały uwzględnione:

 • W jaki sposób przeprowadzane są konsultacje?
 • Kiedy otrzymają Państwo ustaloną cenę za leczenie?
 • Co jest wliczone w cenę, a za co trzeba będzie dodatkowo zapłacić?
 • W jaki sposób są akredytowani?
 • Jaką opiekę zapewnią Państwu podczas rekonwalescencji?
 • Jaką dalszą opiekę będą Państwo musieli zorganizować po powrocie?
 • Czy zapewniają ubezpieczenie i/lub gwarancje?
 • Co się stanie, jeśli po powrocie napotkają Państwo komplikacje?

Opinie na temat dentystów na Węgrzech

Jeśli szukają Państwo opcji opieki stomatologicznej na Węgrzech, opinie są ważną częścią tego procesu. Chcą Państwo wiedzieć, jakie były doświadczenia innych osób, które poddały się zabiegom takim jak korony, licówki i implanty dentystyczne na Węgrzech.

Jednak przy tak dużej ilości informacji dostępnych w Internecie (i nie wszystkie z nich są uczciwe), mogą Państwo czuć się nieco przytłoczeni. Aby ułatwić Państwu sprawę, zebraliśmy kilka przydatnych komentarzy i porad od osób, które odwiedziły Węgry w celu poddania się zabiegom stomatologicznym. Znajdą tu Państwo informacje na temat :

 • Rodzaje leczenia stomatologicznego dostępne na Węgrzech
 • Zalety rezerwacji za pośrednictwem agencji
 • Czego mogą się Państwo spodziewać po przyjeździe
 • Jak wybrać klinikę
 • Potencjalne wady

Są to wszystkie pozytywne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, gdy próbują Państwo zdecydować, czy turystyka stomatologiczna jest dla Państwa odpowiednia. Jeśli jeszcze nie przeczytali Państwo naszego przewodnika po leczeniu stomatologicznym za granicą, prosimy zapoznać się z nim, aby uzyskać więcej wskazówek i informacji.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się, ile będzie kosztować operacja stomatologiczna, mogą Państwo poprosić o bezpłatną wycenę już teraz. Wystarczy podać kilka danych, a wkrótce zostaną Państwo poinformowani o kosztach leczenia przez rekomendowanych dentystów na Węgrzech.

Podsumowanie

Widać wyraźnie, dlaczego tak wiele osób decyduje się na leczenie implantologiczne na Węgrzech. Kraj ten ma ugruntowaną reputację, jeśli chodzi o turystykę stomatologiczną. To powiedziawszy, wciąż jest wiele do rozważenia przy podejmowaniu decyzji, czy turystyka stomatologiczna na Węgrzech jest dla Państwa odpowiednia.

Mamy nadzieję, że niniejszy przewodnik pomógł Państwu zrozumieć dostępne opcje i przygotować się do podróży, jeśli zdecydują się Państwo na nią.

Prosimy nie zapominać, że mogą Państwo uzyskać bezpłatną wycenę zabiegu stomatologicznego na Węgrzech, klikając poniższy przycisk. Wystarczy podać kilka danych, a jeden z naszych przedstawicieli ds. turystyki stomatologicznej skontaktuje się z Państwem i przedstawi niezobowiązującą wycenę potrzebnych zabiegów. Mogą być Państwo zaskoczeni, jak wiele można zaoszczędzić podróżując za granicę na leczenie na Węgrzech!

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Laurence

Nazywam się Laurence Tung. Jestem pisarzem medycznym z wiedzą naukową w kilku dziedzinach. Ostatnio zajmowałem się takimi obszarami terapeutycznymi jak reumatologia i hipercholesterolemia. Mam również doświadczenie w genomice, epigenetyce, biologii molekularnej i biochemii. Pomagam tej stronie publikować wysokiej jakości artykuły na temat turystyki medycznej.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️