Septorhinoplastyka w Turcji

septorhinoplastyka 2 1 1
Napisany przez Erika

Septorhinoplastyka w Turcji obejmuje naprawę zarówno nosa, jak i przegrody.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat septorhinoplastyki w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena septorhinoplastyki w Turcji

Średni koszt septorhinoplastyki w Turcji w Stambule wynosi €2,300. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €1,700 do €2,900.

ProceduraCena Turcja
Septorhinoplastyka2300 €

Co to jest septorhinoplastyka?

Czy często cierpi Pan/Pani na suchość w ustach? Czy chrapie Pan/Pani? Czy oddychanie przez nos sprawia Panu/Pani trudność lub jest po prostu niemożliwe? Jeśli tak, być może potrzebują Państwo korekty nosa, a dokładniej septorhinoplastyki.

Septorhinoplastyka obejmuje naprawę zarówno nosa (znaną również jako rhinoplastyka), jak i przegrody nosowej (znaną również jako septoplastyka). Przegroda to niewielka ściana tkanki oddzielająca nozdrza.

Septorhinoplastyka może być konieczna, jeśli przegroda jest nietypowo przesunięta, tj. jeśli jest odchylona. Być może zastanawiają się Państwo, co oznacza odchylona przegroda, tj. gdy ściana przegrody wewnątrz nosa jest wygięta lub zakrzywiona, uniemożliwiając przepływ części powietrza.

Przeczytaj także: Cena plastyki nosa w Turcji

Plastyka przegrody nosowej może być również konieczna, jeśli nos został zniekształcony w wyniku urazu, takiego jak uraz. Osoby, które chcą mieć bardziej atrakcyjny nos, również mogą poddać się tej operacji. Mogą Państwo również poddać się tej operacji w celu skorygowania problemów związanych z wcześniejszą operacją nosa. Dzięki septorhinoplastyce będą Państwo mogli łatwiej oddychać i mieć bardziej atrakcyjny nos.

Techniki septorhinoplastyki

Istnieją dwa podejścia do septorhinoplastyki w Turcji;

 • Podejście otwarte: Otwarta septorhinoplastyka w Turcji jest zwykle wykonywana, aby lekarz w ośrodku klinicznym miał łatwiejszy dostęp do operowanego obszaru. W podejściu otwartym wykonuje się nacięcie na całej szerokości kolumny, a skóra jest podnoszona, dzięki czemu uzyskuje się lepszą widoczność i większą doskonałość. Podejście to ma wiele zalet, ponieważ chirurg może uzyskać dostęp do całej struktury nosa, w tym czubka nosa. Podejście to jest często wymagane w przypadku rewizji septorhinoplastyki w celu skorygowania błędów chirurgicznych lub innych problemów estetycznych lub strukturalnych. Metoda ta może być również stosowana u pacjentów, którzy wymagają bardziej rozległej rekonstrukcji nosa.
 • Podejście zamknięte : Zwykle wykonuje się je poprzez wejście do obszarów, które mają zostać zmodyfikowane od wewnątrz nozdrza. Zamknięta septorhinoplastyka może być odpowiednia w przypadku niewielkich korekt i modyfikacji. Metoda ta jest mniej inwazyjna, co oznacza krótszy czas gojenia i mniejszy obrzęk. Ponieważ nacięcia są wykonywane wewnątrz nozdrzy, nie będzie widocznych blizn. Zamknięta septorhinoplastyka jest zwykle wykonywana u pacjentów, którzy wymagają jedynie niewielkiej rekonstrukcji czubka nosa.

Septorynoplastyka w Turcji

Chirurgia plastyczna stała się bardzo popularna w Turcji, zwłaszcza w przypadku septorhinoplastyki, ponieważ tureccy chirurdzy mają duże doświadczenie, szczególnie w septorhinoplastyce. Udowodniono, że dzięki bogactwu informacji tureccy chirurdzy plastyczni mogą osiągnąć naturalnie wyglądające wyniki septorhinoplastyki. Po zabiegu septorhinoplastyki w Stambule nasi pacjenci mogą cieszyć się spacerami po mieście, ponieważ zakupy w Stambule są bardzo przystępne, podobnie jak koszt septorhinoplastyki.

Przeczytaj także: Cena wtórnej plastyki nosa w Turcji

W Turcji operacja septorhinoplastyki trwa zwykle od 1 do 2 godzin i jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Nasza opieka pooperacyjna jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu podczas pobytu w Turcji, w przypadku wystąpienia bólu lub dyskomfortu po septorhinoplastyce.

Korzyści z septorhinoplastyki w Turcji

Pakiet leczenia, który otrzymają Państwo w ramach septorhinoplastyki w Stambule, obejmuje wszystko, czego mogą Państwo potrzebować i jest objęty gwarancją najlepszej ceny:

 • Bezpłatna konsultacja
 • Operacja septorhinoplastyki u jednego z najlepszych chirurgów w Stambule
 • 6-nocny pobyt w 4-gwiazdkowym hotelu
 • 1 noc pobytu w szpitalu
 • Wszystkie transfery prywatnym samochodem
 • Osobisty asystent
 • Specjalna zniżka dla grup
 • Bezpłatna kontrola i okresowe badania kontrolne

Rekonwalescencja po septorhinoplastyce

W okresie rekonwalescencji po septorhinoplastyce pacjent będzie musiał uzbroić się w cierpliwość, ponieważ będzie on powolny i wymagający. Bezpośrednio po septorhinoplastyce w Stambule pacjent obudzi się z szyną nosową przyklejoną do nosa i, w zależności od techniki zastosowanej przez lekarza, najprawdopodobniej zostanie w niej umieszczony tampon nosowy.

Trzy dni po septorhinoplastyce zamkniętej lub septorhinoplastyce otwartej normalne jest, że pacjenci odczuwają pewien ból. Siniaki i obrzęk są również bardzo normalne we wczesnym okresie rekonwalescencji po septorhinoplastyce. Większość siniaków i obrzęków znika w ciągu pierwszego miesiąca, ale pełna rekonwalescencja po septorhinoplastyce zajmuje pacjentom około roku.

Przeczytaj także: Cena etnicznej plastyki nosa w Turcji

Lekarz kliniki może poprosić Pana/Panią o przestrzeganie pewnych instrukcji przez kilka tygodni po operacji, aby zmniejszyć ryzyko krwawienia i obrzęku. W zależności od stopnia trudności operacji, pacjent może nie potrzebować wszystkich tych instrukcji:

 • Podczas snu proszę spać z 2 lub 3 poduszkami, tak aby głowa była uniesiona.
 • Przez kilka tygodni po septorhinoplastyce pacjentom nie wolno wydmuchiwać nosa.
 • Proszę nosić ubrania, które zapinają się z przodu na zamek błyskawiczny lub guzik; proszę nie nosić ubrań takich jak koszule, swetry lub bluzy z kapturem, które trzeba ściągać przez głowę.
 • Trzy tygodnie po operacji siniaki i obrzęk powinny się zmniejszyć.
 • Do pięciu tygodni, aby uniknąć krwawienia z nosa. Proszę unikać forsownych ćwiczeń, takich jak aerobik i jogging.
 • od 4 do 6 tygodni później pacjenci mogą rozpocząć forsowne ćwiczenia.

Wyniki septorhinoplastyki:

3 do 6 miesięcy po septorhinoplastyce zaczną być widoczne rezultaty :). Zawsze istnieje możliwość, że chrząstka i materiał przesuną się lub przemodelują w czasie. Różne zmiany mogą nadal występować przez rok lub dłużej po septorhinoplastyce w Turcji.

Większość pacjentów uważa, że zabieg septorhinoplastyki pomaga złagodzić objawy, takie jak trudności w oddychaniu spowodowane odchyloną przegrodą. Stopień poprawy, jakiej pacjent może oczekiwać po septorhinoplastyce, różni się w zależności od osoby.

Niektórzy pacjenci mogą stwierdzić, że nadal mają objawy nawet po operacji i zdecydować się na drugą septorhinoplastykę w celu dalszej poprawy nosa i przegrody.

Turcja stała się bardzo popularnym krajem ze względu na przystępne ceny chirurgii plastycznej i dlatego, że tureccy chirurdzy plastyczni są bardzo doświadczeni w tym, co robią. Kiedy pacjenci porównują cenę zabiegu septorhinoplastyki z ceną w ich własnym kraju, zdają sobie sprawę, że jest ona bardzo przystępna w Turcji, a jakość lekarzy jest bardzo wysoka. Jest to więc sytuacja korzystna dla obu stron. Ponieważ pacjenci, którzy tu przyjeżdżają, są operowani przez nas, wyniki uzyskane dzięki zabiegom takim jak septorhinoplastyka będą wyglądać naturalnie.

Czytaj także: Cena ultradźwiękowej plastyki nosa w Stambule

Każdy pacjent korzysta ze spersonalizowanego planu leczenia opartego na jego wieku, budowie nosa i dostępności operacji.

Instrukcje przed- i pooperacyjne dotyczące septorhinoplastyki

Poniższe instrukcje to typowe informacje, których należy przestrzegać przed i po zabiegu septorhinoplastyki. Po operacji septorhinoplastyki należy postępować zgodnie z instrukcjami udzielonymi przez chirurga w Turcji.

Instrukcje przedoperacyjne

Ważna uwaga:
Operacja zostanie ODWOŁANA, jeśli istnieje jakakolwiek możliwość, że pacjentka jest w ciąży lub ma jakiekolwiek problemy zdrowotne (anestezjolog sprawdzi to przed zabraniem pacjentki na salę operacyjną).

Dwa tygodnie przed operacją:

 • Proszę przestać pić alkohol i palić papierosy. Nikotyna wpływa na krążenie krwi, co może mieć wpływ na wynik operacji i zwiększyć ryzyko powikłań związanych ze znieczuleniem.
 • Proszę nie przyjmować żadnych produktów zawierających ibuprofen (Advil, Motrin), aspirynę, środki przeciwzapalne lub witaminę E.

Jeden dzień przed operacją:

 • PROSZĘ NIE JEŚĆ ANI NIE PIĆ NICZEGO PO PÓŁNOCY.

W dniu operacji:

 • Pacjenci mogą wziąć prysznic przed udaniem się do szpitala
 • Pacjenci nie powinni nosić makijażu. Na włosach nie powinny znajdować się żadne produkty, a lakier do paznokci i sztuczne rzęsy muszą zostać usunięte.
 • Pacjenci powinni zabrać ze sobą luźne ubranie i wygodne buty.
 • Pacjenci nie powinni nosić biżuterii ani wartościowych przedmiotów.

Instrukcje pooperacyjne

 • Pacjenci nie powinni palić tytoniu ani pić alkoholu przez dwa tygodnie.
 • Pacjenci nie powinni myć nosa przez tydzień.
 • Szynę nosową należy nosić aż do badania końcowego
 • Pacjenci mogą chodzić w dniu operacji i po niej, ale aby uniknąć zakrzepów krwi, powinni często poruszać nogami.
 • Uczucie zmęczenia przez kilka pierwszych dni jest normalne.
 • Proszę przyjmować wszystkie leki zgodnie z zaleceniami chirurga.
 • Dyskomfort wokół nacięć przez 24 godziny po operacji.
 • Przez tydzień należy spodziewać się siniaków i obrzęków, a ostateczne rezultaty mogą pojawić się po 6-12 miesiącach.
 • Po badaniu zostaną Państwu założone paski samoprzylepne. Proszę utrzymywać je w czystości i suchości przez 5 dni, a następnie można je usunąć.
 • Na początku można wziąć szybki prysznic tyłem do wody, utrzymując nacięcia całkowicie suche, aby uniknąć infekcji.

Pacjenci poddawani septorhinoplastyce pozostają w szpitalu na noc, a operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Bardzo ważne jest, aby pacjenci postępowali zgodnie z instrukcjami chirurga plastycznego, aby proces gojenia przebiegał sprawnie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


O autorze

Erika

Mam na imię Erika. Po ponad 10 latach prowadzenia badań medycznych, od 2018 roku postanowiłam poświęcić się pisarstwu naukowemu i medycznemu. Rozwinęłam wiedzę specjalistyczną obejmującą różne dziedziny, takie jak chirurgia kosmetyczna, stomatologiczna, bariatryczna i okulistyczna. Ten nowy kierunek pozwala mi dzielić się moją wiedzą.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️