Licówki stomatologiczne na Węgrzech

cena licówek stomatologicznych węgry budapeszt 1
Napisany przez Manuella

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o licówkach dentystycznych na Węgrzech! Jaka jest średnia cena w Budapeszcie? Nasze wskazówki dotyczące udanych licówek dentystycznych na Węgrzech.

NajlepszaKlinika.com informuje o licówkach dentystycznych na Węgrzech i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztują licówki na Węgrzech?

Na Węgrzech licówka kompozytowa kosztuje od 200 do 300 euro, a licówka ceramiczna od 300 do 400 euro. Cena licówki dentystycznej różni się w zależności od użytego materiału, złożoności pacjenta, reputacji chirurga i długości pobytu.

Rodzaje licówekCena w euro
Licówka kompozytowa235 €
Licówka ceramiczna350 €
Licówka porcelanowa320 €
Licówka cyrkonowa230 €
Licówka dentystyczna E-max300 €

Licówki stomatologiczne: leczenie stomatologiczne na Węgrzech

Licówki stomatologiczne to jeden z najpopularniejszych zabiegów w stomatologii. Ten rodzaj leczenia przywraca blask zębów i zapewnia estetyczny efekt.

Licówki stomatologiczne są jednak stosunkowo drogie, a ponieważ są uważane za zabieg komfortowy, nie są refundowane przez francuski system ubezpieczeń społecznych. Jeśli chcą Państwo mieć założone licówki dentystyczne bez rujnowania portfela, mogą Państwo poszukać innego miejsca.

Wśród nich Węgry są bardzo popularnym kierunkiem z wielu powodów. Bez zbędnych ceregieli, proszę poznać wszystkie powody, dla których wskazane jest założenie licówek na Węgrzech.

Czym są licówki stomatologiczne?

Licówka stomatologiczna to cienka warstwa porcelany nakładana na przednie zęby. Biała licówka dentystyczna pozwala Państwu mieć zdrowe, a przede wszystkim bardzo estetyczne zęby. Licówki stomatologiczne są bardzo cienkie, zazwyczaj ich grubość nie przekracza 0,6 lub 0,7 mm.

Jest to powłoka, która jest dopasowana tylko do widocznej części zęba. Innymi słowy, tylna część zęba pozostaje odsłonięta, co nie stanowi żadnej różnicy estetycznej.

Licówki stomatologiczne są zatem częścią stomatologii estetycznej, co oznacza, że głównym celem nie jest wyleczenie choroby lub wyleczenie zęba, ale raczejpoprawa wizualnego wyglądu zębów.

Kto może skorzystać z licówek stomatologicznych?

Istnieje wielu pacjentów, dla których licówki stomatologiczne są odpowiednim leczeniem. Przede wszystkim każdy z żółtymi zębami, u którego wybielanie zębów nie przyniosło rozstrzygających rezultatów.

Ale ten rodzaj leczenia stomatologicznego jest również odpowiedni dla każdego, kto ma inne wady przednich zębów, takie jak zachodzenie na siebie, przerwy między zębami lub jakiekolwiek niewygodne położenie.

Licówki stomatologiczne, dla jakich zębów?

Jak wspomniano powyżej, licówki stomatologiczne to urządzenie protetyczne zaprojektowane w celu poprawy wyglądu zębów. W żadnym wypadku nie jest to zabieg stomatologiczny mający na celu wyleczenie zęba lub patologii stomatologicznej.

W związku z tym licówki stomatologiczne mają sens tylko wtedy, gdy są stosowane na widocznych zębach, tj. zębach przednich. Niektórzy dentyści zaczynają nakładać licówki na zęby przedtrzonowe, dzięki czemu wszystkie zęby widoczne np. w uśmiechu są białe i dobrze ukształtowane.

Nie ma absolutnie żadnego sensu nakładanie licówek dentystycznych poza tym punktem, ponieważ obszary te są niewidoczne w życiu codziennym.

Zobacz także: Implanty stomatologiczne na Węgrzech

Zalety licówek stomatologicznych

Jak widzieliśmy, licówki stomatologiczne oferują pacjentowi wiele korzyści. W praktyce zalety licówek stomatologicznych można podsumować w 3 podstawowych punktach:

  • Zmieniakolor zębów: licówki stomatologiczne zapewniają bardziej niezawodne i przede wszystkim trwalsze rezultaty niż tradycyjne metody wybielania zębów. Te ostatnie są często krytykowane za mieszane rezultaty.
  • Korygowanie nieprawidłowo ustawionych zębów: licówki stomatologiczne są dobrym rozwiązaniem do ukrywania nawet najbardziej wyraźnych nieprawidłowości w ustawieniu zębów. Dla tych, którzy chcą uniknąć leczenia ortodontycznego, ta metoda jest idealna.
  • Poprawia kształt zębów: licówki stomatologiczne korygują również problemy związane ze zbyt małymi, złamanymi lub po prostu niedoskonałymi zębami.

Jak widać, licówki stomatologiczne maskują niemal każdą możliwą wadę przednich zębów. To proste i skuteczne rozwiązanie dla pacjentów, którzy chcą odzyskać atrakcyjny, promienny uśmiech bez konieczności poddawania się długotrwałemu, skomplikowanemu leczeniu.

Węgry, cel podróży dla licówek dentystycznych

Węgry są jednym z krajów o najwyższym poziomie turystyki medycznej w zakresie leczenia stomatologicznego, w szczególności licówek. Istnieje wiele zalet zakładania lic ówek dentystycznych na Węgrzech, począwszy od oszczędności kosztów.

Ceny licówek na Węgrzech są znacznie bardziej przystępne niż w Europie. Cena licówki dentystycznej w Europie szacowana jest na od 600 do 1.000 euro, podczas gdy na Węgrzech wynosi ona zaledwie od 350 do 400 euro. Jeśli chcą Państwo założyć kilka licówek, różnicę należy pomnożyć.

Pozwolimy Państwu obliczyć, ile można zaoszczędzić, udając się na Węgry, zwłaszcza że licówki dentystyczne nie są objęte ubezpieczeniem społecznym. Istnieją przypadki, w których koszt jest pokrywany z ubezpieczenia wzajemnego lub dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, ale są one niezwykle rzadkie.

Nienaganna jakość opieki

Chociaż Węgry oferują przystępne ceny leczenia stomatologicznego, z pewnością nie odbywa się to kosztem jakości. Kraj ten słynie z jakości swoich dentystów, którzy są doświadczeni i wysoce kompetentni, a także z jakości sprzętu.

Kliniki w Budapeszcie i innych miastach kraju są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, zgodnie z najnowszymi osiągnięciami medycznymi. Zatem zakładając licówki dentystyczne na Węgrzech, mogą być Państwo pewni, że znajdą się w najlepszych możliwych rękach, które przeprowadzą leczenie w najlepszy możliwy sposób.

Cena i jakość są kluczowymi czynnikami decydującymi o wyborze tego kraju dla Państwa turystyki stomatologicznej.

Pojawia się zatem pytanie, dlaczego ceny są tak przystępne, skoro jakość jest co najmniej równa jakości leczenia w Europie. Odpowiedź jest dość prosta i ma związek ze standardem życia na Węgrzech i siłą nabywczą, które są znacznie niższe niż w Europie. W rezultacie ogólna opieka stomatologiczna i medyczna jest znacznie tańsza.

Zobacz także: Licówki dentystyczne w Turcji

Dlaczego warto wybrać Węgry spośród innych krajów?

Należy zauważyć, że Węgry nie są jedynym krajem oferującym wysokiej jakości opiekę stomatologiczną w bardzo przystępnych cenach. Kraje takie jak Turcja oferują podobne usługi. Dlaczego więc warto wybrać właśnie Węgry i przedkładać je nad inne destynacje?

Bliska i niedroga podróż

Pod względem geograficznym Węgry leżą stosunkowo blisko Europy. Daje to Państwu możliwość taniego i szybkiego podróżowania w celu leczenia stomatologicznego. W przeciwieństwie do innych krajów, licówki dentystyczne na Węgrzech można założyć szybko, dzięki krótkim i niedrogim lot om.

Bardzo surowe standardy higieny

Ponieważ Węgry są członkiem Unii Europejskiej, środki higieny i standardy stosowane w klinikach są takie same jak w Europie i krajach UE.

Standardy te są uważane za jedne z najsurowszych na świecie, gwarantując optymalne bezpieczeństwo leczenia stomatologicznego. Niewiele innych krajów słynących z turystyki medycznej i stomatologicznej może pochwalić się takimi samymi standardami. Po raz kolejny jest to główna zaleta, która przechyla szalę na korzyść Węgier.

Rodzaje licówek stomatologicznych na Węgrzech

Licówki stomatologiczne, które mogą Państwo założyć na Węgrzech, występują w różnych kategoriach. Te różne rodzaje licówek wyróżniają się charakterem materiału, z którego są wykonane. Nie wszystkie licówki stomatologiczne mają takie same właściwości i są mniej lub bardziej odpowiednie w zależności od profilu pacjenta.

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe są jednymi z najtańszych na rynku. Bardzo przystępne cenowo, są popularne wśród pacjentów o stosunkowo niskim budżecie. Licówki kompozytowe są również bardzo odpowiednie do pokrywania bruzd zębowych. Ich trwałość jest jednak ograniczona i wynosi około 5 lat.

Licówki cyrkonowe

W tym przypadku nakładka ceramiczna jest umieszczana na podbudowie cyrkonowej. Materiał ten jest również bardzo skuteczny w nadawaniu zębom estetycznego wyglądu.

Ze względu na swoją wytrzymałość, cyrkon zapewnia dłuższą żywotność licówek. Co więcej, nie przepuszcza on światła, dzięki czemu jest jeszcze bardziej skuteczny nawet w przypadku najbardziej zniszczonych zębów, które będą wyglądać na bielsze niż kiedykolwiek.

Zobacz także: Cena licówek Lumineers w Turcji

Licówki E-max

Licówki dentystyczne E-max są wykonane z porcelany. Oferują najlepszą jakość na rynku, a także są niezwykle trwałe. Oprócz tego, że są estetyczne, licówki E-max są nieporównywalnie realistyczne, dzięki czemu są praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwych zębów. Licówki dentystyczne E-max mogą przetrwać ponad 15 lat bez pogorszenia, zawsze oferując ten sam wspaniały biały uśmiech.

W zamian za znaczne korzyści, jakie oferują, licówki E-max są najdroższe na rynku.

Zobacz także: Cena licówek dentystycznych Emax w Turcji

Przed i po zdjęciach licówek dentystycznych

Jak zakładane są licówki dentystyczne na Węgrzech

Kiedy odwiedzają Państwo klinikę lub gabinet stomatologiczny na Węgrzech, istnieje szereg kroków związanych z zakładaniem licówek.

Rozmowa wstępna i formowanie licówek

Przede wszystkim należy umówić się na wstępną wizytę u chirurga stomatologicznego, który szczegółowo wyjaśni rodzaj zabiegu, jakiemu mają Państwo zostać poddani. Następnie przystąpi on do przygotowania.

Obejmuje to usunięcie od 0,6 do 0,7 mm zewnętrznej powierzchni zębów i około 1,5 mm ich powierzchni brzeżnej. Odpowiada to grubości przyszłych licówek, które zostaną Państwu założone.

Następnie dentysta pobiera wycisk kształtu zębów, ponieważ licówki dentystyczne muszą być wykonane na miarę, aby pasowały do Państwa uzębienia.

Oprócz kształtu, to właśnie podczas tego wywiadu zostanie ustalony dokładny kolor licówek dentystycznych, które zostaną Państwu założone, spośród wielu odcieni bieli. Dentysta może doradzić, jaki odcień wybrać zgodnie z Państwa profilem, ale ostateczny wybór należy do Państwa.

Podczas tej pierwszej wizyty dentysta założy również tymczasowe licówki, aby w międzyczasie chronić Państwa zęby.

Wykonanie licówek

Wykonanie licówek na zamówienie trwa od 3 do 5 dni, w zależności od liczby licówek do wykonania, trudności w ich formowaniu i doświadczenia dentysty. Zabieg wykonywany jest w dni robocze. W międzyczasie mogą Państwo cieszyć się dniami spędzonymi w kraju jako turyści.

Zakładanie licówek

W końcu nadchodzi wielki dzień. Chirurg usuwa tymczasowe licówki, które zostały już założone, a następnie przystępuje do zakładania licówek stałych. Operacja jest przeprowadzana z najwyższym poszanowaniem standardów higieny, ponieważ nieprzestrzeganie tych zasad może spowodować, że licówki w ogóle nie zostaną założone. Wszystko, co pozostaje Państwu do zrobienia, to podziwianie rezultatu!

Jak wybrać klinikę stomatologiczną na Węgrzech?

Należy pamiętać, że choć licówki stomatologiczne nie są najbardziej skomplikowanym zabiegiem, muszą być bezwzględnie zakładane przez kompetentnego chirurga. Brak higieny lub nieprawidłowo założona licówka może zainfekować dziąsła, nie wspominając o konieczności usunięcia licówek i założenia nowych.

Dlatego tak ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości klinikę lub gabinet stomatologiczny. Chociaż Węgry znane są z wysokiej jakości opieki stomatologicznej, nie wszyscy dentyści w kraju są sobie równi. Są zarówno kompetentni chirurdzy, jak i tacy, którzy są znacznie mniej kompetentni.

Aby dokonać wyboru, proszę trzymać się najbardziej renomowanych klinik w kraju. Można również skonsultować się z wyspecjalizowanymi agencjami, które umówią Państwa na wizytę w najlepszych klinikach.

Co więcej, agencje te zajmą się resztą, rezerwując dla Państwa bilet lotniczy i pokój hotelowy!

Ile kosztuje licówka dentystyczna na Węgrzech?

Ostateczne pytanie! I tym, które skłania setki tysięcy pacjentów do wyboru licówek dentystycznych na Węgrzech, jest koszt tego zabiegu. Koszt chirurgii stomatologicznej nad brzegiem Dunaju może być nawet o 50% tańszy niż w Europie.

Za licówkę Emax lub Lumineers w Budapeszcie należy zapłacić od 200 do 400 euro. Cena ta różni się jednak w zależności od użytych materiałów, złożoności procedury i reputacji chirurga. Aby uzyskać dokładną cenę i opinię od najlepszego chirurga kosmetycznego w Budapeszcie, proszę poprosić o indywidualną wycenę.


Jeśli mają Państwo trudności z dokonaniem wyboru, możemy pomóc w pomyślnym przeprowadzeniu operacji po obniżonej cenie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Manuella

Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️