Licówki stomatologiczne w Hiszpanii

licówki stomatologiczne hiszpania 2

Czy chcieliby Państwo zmienić kolor lub kształt swoich zębów bez uciekania się do implantów dentystycznych lub koron? W takim razie licówki mogą być rozwiązaniem dla Państwa. Decydując się na założenie licówek dentystycznych w Hiszpanii, decydują się Państwo na opłacalne, długotrwałe rozwiązanie poprawiające uśmiech i korygujące niedoskonałości przy jednoczesnym zachowaniu zębów. Poniżej znajdą Państwo informacje na temat cen i przebiegu procedury.

NajlepszaKlinika.com informuje o licówkach dentystycznych w Hiszpanii i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów dentystycznych. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza specjalisty.

Ile kosztują licówki dentystyczne w Hiszpanii?

Średni koszt licówki dentystycznej w Hiszpanii wynosi €430. W zależności od Państwa potrzeb, Hollywood Smile z 14 zębami może wahać się od €5,500 do €6,500.

Licówka kompozytowa380 €
Licówka ceramiczna450 €
Licówka stomatologiczna Lumineers750 €

Czym są licówki stomatologiczne?

Licówki dentystyczne to cienkie ceramiczne lub kompozytowe folie lub powłoki, które są umieszczane na zewnętrznej stronie zębów. Zazwyczaj mają one grubość około 0,5 mm. Licówki te można nakładać na siekacze i kły, a nawet przedtrzonowce. Licówki stomatologiczne korygują wygląd widocznych zębów, maskując ich wygląd, położenie lub kolor.

To estetyczne rozwiązanie, które jest łatwe w zastosowaniu i tańsze niż implanty czy korony. Nie wymagając inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, licówki zapewniają długotrwałe rezultaty. Chociaż nie zastępują leczenia ortodontycznego lub protetycznego, harmonizują uśmiech w dłuższej perspektywie. Będą Państwo mogli cieszyć się uśmiechem, o jakim marzyli przez wiele lat.

Zalety licówek stomatologicznych

Licówki stomatologiczne poprawiają wygląd Państwa zębów, oferując szereg korzyści:

 • Są tańsze niż inne urządzenia dentystyczne;
 • Nie są zabiegiem inwazyjnym;
 • Zachowują szkliwo zębów i nie wymagają usuwania dużej ilości szkliwa zębów, co zmniejsza ryzyko chorób przyzębia;
 • Są wykonane na miarę, dzięki czemu są wygodne w noszeniu;
 • Są trwałe.

Różne rodzaje licówek dentystycznych

Istnieją różne rodzaje licówek stomatologicznych, w zależności głównie od zastosowanych materiałów.

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe są wykonane z żywicy w kolorze zęba. W przeciwieństwie do licówek ceramicznych, licówki te nie wymagają specjalnego przygotowania zębów. Mogą być zakładane przy użyciu dwóch technik:

 • Bezpośrednia aplikacja, kiedy licówka jest wykonywana bezpośrednio u dentysty, w Państwa jamie ustnej;
 • Aplikacja pośrednia, w której licówki są wykonywane przez technika dentystycznego po uformowaniu, jak w przypadku licówek ceramicznych.

Licówki kompozytowe są tańsze niż licówki ceramiczne, ale ich kolor jest bardziej niestabilny i są nieco mniej trwałe.

Licówki ceramiczne

Są to cienkie osłonki, które pokrywają zewnętrzną stronę zębów w celu skorygowania ich kształtu lub koloru. Licówki te są przyklejane do istniejących zębów w celu skorygowania uśmiechu pacjenta.

Wśród licówek ceramicznych, Lumineers i Glamsmile są szeroko stosowane od około 30 lat i zyskały doskonałą reputację. Są to bardzo cienkie licówki ceramiczne, których grubość nie przekracza 0,3 mm.

Zobacz także: Cena licówek Lumineers w Turcji

Są one również niezwykle wytrzymałe i mogą przetrwać ponad 20 lat. Ich obróbka trwa jednak nieco dłużej. Co więcej, mogą być oferowane tylko pacjentom, których zęby mają tylko niewielkie wady, bez deformacji lub nakładania się.

Dla kogo przeznaczone są licówki stomatologiczne?

Licówki stomatologiczne są bardzo popularnym zabiegiem estetycznym, który rozwiązuje wiele różnych problemów:

 • Zmiana koloru zębów, które mogą być przebarwione lub pożółkłe.
 • Zmiana kształtu zębów. Siekacze lub kły mogą być zbyt krótkie lub zbyt małe.
 • Maskowanie nieprawidłowo ustawionych zębów lub zębów z nierównymi przestrzeniami między nimi.

Licówki stomatologiczne nie są jednak zalecane dla osób, które :

 • cierpią na bruksizm lub choroby przyzębia, takie jak zapalenie dziąseł lub przyzębia.
 • mają uszkodzone lub źle ustawione zęby
 • mają niedobór szkliwa.

Krótko mówiąc, licówki stomatologiczne są odpowiednie dla osób, które chcą zharmonizować swój uśmiech, przywrócić bielszy odcień lub skorygować drobne defekty widocznych zębów.

Hollywood Smile to odniesienie do idealnego uśmiechu gwiazd filmowych. Ten ideał piękna można osiągnąć dzięki licówkom stomatologicznym.

Jak zakłada się licówki stomatologiczne?

Dentysta przeprowadzi dokładne badanie Państwa zębów, aby upewnić się, że dbają Państwo o higienę jamy ustnej.

Podczas pierwszej sesji dentysta przygotowuje zęby. W tym celu zmniejsza grubość szkliwa i spiłowuje powierzchnię zębów, na które zostaną nałożone licówki. Licówka ma tylko około 0,5 mm grubości.

Następnie dentysta wykona zdjęcie Państwa uśmiechu i prześwietli zęby. Wykona również wyciski zębów, które prześle do laboratorium protetycznego, które wykona licówki na wymiar.

Kilka tygodni później dentysta nałoży licówki. Dentysta używa kleju dentystycznego i lampy polimeryzacyjnej. Ten etap jest zazwyczaj przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Nie jest bolesny, ale może być niewygodny, ponieważ trwa długo. Trwa od 30 do 60 minut dla każdego zęba. W związku z tym mogą być konieczne trzy lub cztery sesje, aby uzyskać nowy uśmiech.

Jeśli wybrali Państwo licówki kompozytowe nakładane bezpośrednio na zęby, potrzebna jest tylko jedna sesja, ponieważ dentysta może nałożyć je bezpośrednio, bez form dentystycznych.

Jakie środki ostrożności należy podjąć po nałożeniu licówek dentystycznych?

Aby zmaksymalizować żywotność licówek stomatologicznych, należy nienagannie dbać o jamę ustną. W szczególności należy myć zęby co najmniej dwa razy dziennie przy użyciu miękkiej szczoteczki i pasty do zębów zawierającej fluor.

Zaleca się również codzienne używanie nici dentystycznej lub szczoteczki międzyzębowej do czyszczenia przestrzeni między zębami.

Ile kosztują licówki dentystyczne w Hiszpanii?

W Hiszpanii cena jednostkowa licówki kompozytowej wynosi €380, licówki ceramicznej €480, a licówki Lumineers €750. Cena ta obejmuje honorarium dentysty za założenie licówek, środki znieczulające i leki.


Jeśli mają Państwo trudności z dokonaniem wyboru, możemy pomóc Państwu w przeprowadzeniu udanego zabiegu po obniżonej cenie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️