Implanty stomatologiczne w Hiszpanii

chirurgia stomatologiczna hiszpania 2

Cena implantu dentystycznego w Hiszpanii i wysoki wskaźnik sukcesu w Barcelonie lub Madrycie przyciągnęły dużą liczbę osób poszukujących nowego uśmiechu.

NajlepszaKlinika.com informuje o implantach dentystycznych w Hiszpanii i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady pracownika służby zdrowia.

Cena implantu dentystycznego w Hiszpanii

Cena implantu dentystycznego w Hiszpanii wynosi €1,000. W zależności od Państwa potrzeb, pakiet all-inclusive może wahać się od 800 do 1 200 euro.

Implant dentystyczny w Hiszpanii1000 €

Implanty dentystyczne stają się coraz bardziej popularne w ostatnich czasach. Stosuje się je w celu zastąpienia jednego lub więcej brakujących zębów lub korzenia zęba ze względów estetycznych i zdrowotnych. Celem jest zwiększenie komfortu żucia, poprawa fonacji i przywrócenie uśmiechu.

Implanty dentystyczne mogą być również wykorzystywane do wspierania protez ruchomych, dzięki czemu są one bardziej wygodne i funkcjonalne. Praktyka ta stała się bardzo popularną nowoczesną metodą wśród dentystów. Czy myślą Państwo o wszczepieniu implantu dentystycznego w Hiszpanii? W tym artykule opisano główne kwestie związane z tą procedurą w tym europejskim kraju na Półwyspie Iberyjskim.

Czym jest implant stomatologiczny?

Implant dentystyczny to sztuczny korzeń, zwykle w kształcie stożka, składający się z rodzaju śruby wykonanej z tytanu, cyrkonu lub polimeru. Wszczepia się go w kość szczęki, a konkretnie żuchwy, aby zastąpić brakujący ząb. Może mieć długość od 6 do 13 mm i średnicę od 3 do 6 mm.

Łącznik umożliwia zamocowanie łącznika pod dziąsłem w celu podparcia ceramicznej korony dentystycznej lub mostu, w zależności od potrzeb. Implanty dentystyczne muszą być jednak poprzedzone przeszczepem kości, aby zrekompensować brak objętości kości.

Nazywa się to osseointegracją lub migracją nowych komórek kostnych. W okresie od 2 do 3 miesięcy między powierzchnią implantu a kością żuchwy tworzy się silne mechaniczne połączenie. Tworzy to stabilną kotwicę wspierającą siłę żucia lub umożliwiającą przyjęcie protezy stałej lub ruchomej. Razem pozwalają one pacjentowi odzyskać komfort zdrowych zębów.

Dlaczego warto założyć implant stomatologiczny?

Implanty to stałe protezy dentystyczne. Stosuje się je w celu zastąpienia brakującego zęba lub grupy zębów dla dobrego samopoczucia szczęk.

Wszczepienie implantu odtwarza punkt mocowania naturalnego zęba i mocno zakotwicza ruchomą protezę. Należy zauważyć, że protezy czasami utrudniają żucie.

Operacja ta skutecznie zachowuje gęstość kości i zapobiega rozluźnieniu mięśni twarzy. Z estetycznego punktu widzenia połączenie protezy i implantu gwarantuje efekt zbliżony do naturalnego uzębienia.

Dlaczego warto mieć implant dentystyczny w Hiszpanii?

Kliniki na całym świecie oferują tego typu operacje. Jednak w niektórych miejscach rachunek może być wysoki, a zwrot kosztów jest bardzo niski lub nie istnieje. Pacjent będzie musiał ponieść duże koszty.

Decydując się na wszczepienie implantów dentystycznych w Hiszpanii, mają Państwo możliwość skorzystania z wysokiej jakości usług świadczonych przez wykwalifikowanych chirurgów w rozsądnej cenie. Oprócz tego, że Hiszpania jest blisko i łatwo dostępna, jest ona bardzo popularnym celem podróży dla Europejczyków. To przyjemna zmiana scenerii, a pogoda jest łagodna przez cały rok.

Jaki jest profil idealnego kandydata do tej operacji?

Wszczepienie implantów dentystycznych w Hiszpanii to poważna operacja. Wielu pacjentów chce zastąpić brakujące zęby. Zanim jakakolwiek operacja zostanie przeprowadzona, muszą oni spełnić pewne warunki, aby być idealnym kandydatem.

Pierwszym krokiem jest konsultacja implantologiczna. Chirurg stomatolog przeprowadza szereg badań oraz wykonuje zdjęcia rentgenowskie szczęki i zębów. Na tym etapie można ocenić, czy pacjent nadaje się do wszczepienia implantu.

Wśród wymaganych warunków są

 • Ogólny stan zdrowia – osoba, która zamierza poddać się zabiegowi musi być w dobrym stanie zdrowia. Obecność niekontrolowanej cukrzycy lub choroby serca naraża je na poważne ryzyko.
 • Dobra higiena jamy ustnej: dziąsła, w których zostaną umieszczone implanty, muszą być całkowicie zdrowe. Warunki te zapewnią długowieczność Państwa implantów stomatologicznych. Dlatego ważne jest, aby przyjąć najlepsze nawyki w zakresie zdrowia jamy ustnej, takie jak codzienne staranne szczotkowanie i używanie nici dentystycznej w razie potrzeby. Niezbędne są również regularne wizyty kontrolne u dentysty.
 • Wystarczająca gęstość kości, aby implanty dentystyczne mogły zostać prawidłowo wprowadzone do kości szczęki. Należy pamiętać, że w przypadku zwlekania z uzupełnieniem brakującego zęba, objętość kości może się stopniowo zmniejszać. Aby to ocenić, należy wykonać panoramiczne zdjęcie rentgenowskie.
 • Implanty można wszczepiać osobom, których szczęka zakończyła wzrost.

Implanty stomatologiczne są przeciwwskazane w przypadku :

 • Ciężkiej i aktywnej choroby przyzębia,
 • Intensywnego palenia tytoniu
 • Bruksizm lub zgrzytanie zębami.

Kilka wskazówek przed podjęciem decyzji

Czy są Państwo gotowi do podjęcia decyzji? Proszę wziąć pod uwagę kilka wskazówek przed zabiegiem. Proszę zacząć od rzucenia palenia na kilka miesięcy przed zabiegiem. Należy również unikać przyjmowania aspiryny i leków przeciwzapalnych przez 10 dni przed i po operacji. W dniu D Pani organizm potrzebuje dużej ilości energii. Należy zatem odpowiednio się odżywiać, chyba że dentysta zaleci inaczej.

Lekkostrawne pokarmy będą odpowiednie. Powinna Pani również nosić wygodne, luźne ubrania i zmyć makijaż. Proszę pamiętać o przyjmowaniu leków przepisanych przez dentystę. Przed zabiegiem pacjent zostanie poddany znieczuleniu miejscowemu, ale nie znieczuleniu ogólnemu.

Jak przebiega zabieg?

Dentyści oferują pacjentom możliwość wszczepienia implantu dentystycznego w Hiszpanii, gdy naturalna podpora ich zębów została całkowicie zniszczona i jest trudna lub niemożliwa do uratowania. Ten sztuczny tytanowy korzeń jest mocowany do kości szczęki. Następnie zostanie on uzupełniony mostem protetycznym lub koroną.

Wielu pacjentów, którzy utracili zęby, korzysta z tego rodzaju leczenia, aby uzyskać większy komfort i odzyskać nieskrępowany uśmiech. Aby zapewnić sukces, zdecydowanie zaleca się zaangażowanie doświadczonych lekarzy. Operacja przebiega w kilku etapach.

Konsultacja przed wszczepieniem implantu

Konsultacja implantologiczna jest etapem decydującym o powodzeniu zabiegu. Obejmuje ona dokładną ocenę stanu jamy ustnej pacjenta. Chirurg stomatolog przeprowadza szereg badań zębów, dziąseł i żuchwy w celu określenia możliwości wszczepienia implantu.

Ocena radiologiczna zapewnia doskonały przegląd objętości dostępnej kości. Tomografia komputerowa dostarcza bardziej precyzyjnych informacji, które pomagają określić plan leczenia. Uzyskując coraz pełniejsze dane, zmniejsza się ryzyko powikłań.

Lekarz musi znać

 • Ogólny stan zdrowia,
 • Stan zdrowia jamy ustnej,
 • Wyniki badań rentgenowskich 3D i tomografii komputerowej,
 • Historia medyczna,
 • Różne badania krwi,
 • Odlewy jamy ustnej,
 • Zdjęcia zębów i twarzy itp

Po przeanalizowaniu danych specjalista przedstawi wycenę. Poinformuje on pacjenta o wyborze, kosztach i czasie trwania leczenia implantologicznego.

Leczenie wstępne

Gdy pacjent potwierdzi operację, chirurg stomatologiczny przepisze receptę na leki wstępne, w zależności od przypadku. Zasadniczo obejmuje to osłonę antybiotykową, środki przeciwbólowe i płyn do płukania jamy ustnej.

Jako środek zapobiegawczy, leki te są stosowane w celu zapobiegania ryzyku zapalenia i infekcji. Pacjenci powinni również przyjmować środki przeciwbólowe na godzinę przed zabiegiem.

Zakładanie implantu zębowego

Zabieg chirurgiczny jest bezbolesny i przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym w całkowicie sterylnym środowisku. Aby wprowadzić implant, lekarz wykonuje nacięcie w dziąśle, aby dotrzeć do kości.

Faza gojenia

Po wykonaniu zabiegu i wszczepieniu implantów, chirurg przystępuje do zakładania szwów. Muszą Państwo poczekać, aż tkanka dziąsła się zagoi. Jest to faza osseointegracji, podczas której tytanowy sztuczny korzeń zostaje przymocowany do kości wyrostka zębodołowego.

W tym czasie może zostać założona tymczasowa proteza ze względów estetycznych. Gojenie kości i dziąseł trwa do 9 miesięcy.

Faza protetyczna

Po całkowitym wygojeniu tkanki dziąsła , dentysta umieszcza ceramiczny ząb zastępczy. Technik dentystyczny stworzy model na miarę na podstawie wycisków, aby zapewnić Państwu prawdziwy komfort.

Środki ostrożności po zabiegu

Dentyści w Hiszpanii przeprowadzają regularne kontrole. Zalecają również sesje higieny jamy ustnej, aby uniknąć jakichkolwiek komplikacji. W przeciwnym razie mogą wystąpić stany zapalne, takie jak zapalenie dziąseł (dziąseł) lub zapalenie okołowszczepowe (tkanki wokół implantu).

Kilka dni po zabiegu może pojawić się ból, obrzęk lub niewielkie krwawienie. Proszę jednak nie panikować! Do zmniejszenia obrzęku wystarczy okład z lodu. Tabletka przeciwbólowa pomoże Pani/Panu złagodzić ból. Pod żadnym pozorem nie należy jeść ani pić niczego, co jest zbyt gorące.

Ile kosztuje operacja?

Hiszpańskie kliniki stomatologiczne pobierają opłatę w wysokości €1,000 za pełny implant stomatologiczny. Cena ta obejmuje konsultację przedoperacyjną, zdjęcie rentgenowskie, znieczulenie, implant, łącznik, koronę i leki.


Jeśli mają Państwo trudności z podjęciem decyzji, możemy pomóc w przeprowadzeniu udanej operacji po obniżonej cenie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️