Opaska żołądkowa w Turcji

cena opaski żołądkowej Turcja 1
Napisany przez Laurence

Wszystko, co muszą Państwo wiedzieć o opasce żołądkowej w Turcji! Jaka jest średnia cena w Stambule? Nasze porady dotyczące udanej opaski żołądkowej w Turcji

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje na tematopaski żołądkowej w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje opaska żołądkowa w Turcji?

Średni koszt opaski żołądkowej w Stambule w Turcji wynosi 2,200 €. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 2,000 euro do 2,400 euro.

ProceduraCena Turcja
Rękaw żołądkowy2300 €
Botoks żołądka1200 €
Balon żołądkowy1500 €
Bypass żołądka2500 €
Opaska żołądkowa2200 €

Co to jest opaska żołądkowa?

Operacja opaski żołądkowej jest powszechnym rodzajem operacji odchudzającej (bariatrycznej) dla osób z nadwagą (otyłych). Polega ona na umieszczeniu regulowanej opaski wokół górnej części żołądka, co oznacza, że nie mogą Państwo jeść tak dużo. Pomaga to w utracie wagi.

Jak działa opaska żołądkowa?

Kiedy ma Pan/Pani założoną opaskę żołądkową, tworzy ona mały woreczek w górnej części żołądka, powyżej opaski. Kiedy Pan/Pani je, ta część żołądka szybko się wypełnia, sprawiając, że czuje się Pan/Pani najedzony/a wcześniej niż zwykle i na dłużej. Zmniejsza to ilość spożywanych pokarmów, co pomaga w utracie wagi.

Chirurg może zacisnąć lub poluzować opaskę żołądkową poprzez wstrzyknięcie płynu do rurki połączonej z opaską. Wpływa to na szybkość, z jaką jedzenie przechodzi z worka do dolnej części żołądka. Zapewni to regularną utratę odpowiedniej ilości masy ciała.

Powodzenie operacji zależy od utrzymania przez Panią/Pana zdrowego stylu życia po zabiegu, w szczególności poprzez zmianę nawyków żywieniowych i zwiększenie aktywności fizycznej. W szczególności należy uważać na wysokokaloryczne napoje, w tym alkohol, które mogą nie być ograniczane przez opaskę żołądkową.

Kto może mieć założoną opaskę żołądkową?

Ogólnie rzecz biorąc, muszą Państwo spełniać określone kryteria, aby móc ubiegać się o założenie opaski żołądkowej. Kryteria te są następujące:

 • Wskaźnik masy ciała (BMI) 40 lub więcej, lub między 35 a 40 z problemem zdrowotnym, takim jak cukrzyca lub wysokie ciśnienie krwi
 • Najpierw wypróbowali wszystkie inne opcje leczenia, takie jak dieta i ćwiczenia fizyczne
 • Być w wystarczająco dobrym stanie zdrowia, aby poddać się znieczuleniu ogólnemu i zabiegowi chirurgicznemu
 • Zobowiązać się do długoterminowej obserwacji, w tym regularnych badań kontrolnych i zmiany stylu życia
 • Proszę być przygotowanym na regularne wizyty kontrolne

Może Pan/Pani nie być w stanie poddać się zabiegowi założenia opaski żołądkowej, jeśli cierpi Pan/Pani na pewne długotrwałe problemy zdrowotne, takie jak nieswoiste zapalenie jelit lub choroby serca, lub zaburzenia psychiczne. Może Pan/Pani potrzebować oceny psychologicznej, jeśli istnieją obawy dotyczące Pana/Pani zdrowia psychicznego.

Jeśli jest Pan/Pani otyły/a, lekarz pierwszego kontaktu może skierować Pana/Panią do specjalistycznego ośrodka leczenia otyłości, który może ocenić, czy zabieg chirurgiczny może Panu/Pani pomóc. Jeśli spełnia Pani/Pan powyższe kryteria, może Pani/Pan mieć możliwość poddania się operacji założenia opaski żołądkowej w ramach NHS, ale zależy to od dostępności usług w Pani/Pana okolicy.

Inną opcją jest poddanie się operacji prywatnie. Prywatna operacja może być przeprowadzona w niektórych ośrodkach NHS lub w prywatnych szpitalach, szczególnie w Turcji, które stały się specjalistami w leczeniu otyłości, i po niższych kosztach.

Decyzja o założeniu opaski żołądkowej

Założenie opaski żołądkowej to poważna operacja. Ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, na czym polega procedura, w tym potencjalne powikłania i czego można się spodziewać po zabiegu.

Jeśli rozważają Państwo założenie opaski żołądkowej w Turcji, lekarz będzie towarzyszył Państwu na każdym etapie. Porozmawia również z Panem/Panią o innych rodzajach operacji odchudzających, które może Pan/Pani przejść, w tym o gastrektomii i bypassie żołądka. Chirurg może pomóc Panu/Pani zdecydować, co będzie dla Pana/Pani najlepsze.

Proszę wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

 • Opaska żołądkowa pomaga wielu osobom schudnąć. Może również pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia różnych problemów zdrowotnych, w tym cukrzycy, wysokiego ciśnienia krwi i wysokiego poziomu cholesterolu, lub poprawić ich stan, jeśli już je Państwo mają.
 • Ilość utraconej wagi różni się w zależności od osoby, ale większość osób traci około połowy nadwagi w ciągu około dwóch lat. Nie wszyscy tracą tyle, ile by chcieli.
 • Istnieją pewne dowody na to, że inne rodzaje operacji odchudzających mogą być bardziej skuteczne w dłuższej perspektywie.
 • Może być konieczne usunięcie lub wymiana opaski żołądkowej, na przykład w przypadku jej zsunięcia się lub nieszczelności. Aby uzyskać więcej informacji, proszę zapoznać się z sekcją dotyczącą powikłań.

Proszę poświęcić trochę czasu na upewnienie się, że są Państwo zadowoleni z decyzji o założeniu opaski żołądkowej w Turcji – proszę nie wahać się zadawać chirurgowi wszelkich pytań. Jeśli zdecyduje się Pani na zabieg, zostanie Pani poproszona o podpisanie formularza zgody – dlatego ważne jest, aby upewnić się, że jest Pani dobrze poinformowana.

Przygotowanie do założenia opaski żołądkowej w Turcji

Będzie Pani musiała przejść badania i testy krwi, aby sprawdzić, czy jest Pani zdolna do operacji. Badania te mogą również wykazać, czy ma Pan/Pani jakiekolwiek problemy zdrowotne związane z otyłością.

Jeśli pali Pan/Pani papierosy, zostanie Pan/Pani poproszony/a o zaprzestanie palenia, najlepiej co najmniej sześć tygodni przed operacją. Palenie może utrudniać gojenie się ran i prowadzić do powikłań. Może Pan/Pani zostać poproszony o przestrzeganie diety niskotłuszczowej i niskowęglowodanowej przez krótki okres przed operacją. Pomoże to Pani/Panu zmniejszyć wątrobę i sprawi, że założenie opaski będzie łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Opaskę żołądkową zakłada się w znieczuleniu ogólnym, co oznacza, że podczas operacji będzie Pan/Pani spać. Przed poddaniem się znieczuleniu ogólnemu musi Pan/Pani pościć. Otrzyma Pan/Pani jasne instrukcje dotyczące tego, kiedy należy przestać jeść i pić. Ważne jest, aby przestrzegać tych zaleceń.

W dniu operacji chirurg spotka się z Panią/Panem, aby sprawdzić, czy czuje się Pani/Pan dobrze i czy nadal jest Pani/Pan gotowa/y do zabiegu. Personel szpitala przeprowadzi ostateczne kontrole i przygotuje Pana/Panią do operacji.

Może Pan/Pani zostać poproszony/a o założenie pończoch uciskowych i/lub otrzymanie zastrzyku z lekiem przeciwzakrzepowym, aby zapobiec zakrzepicy żył głębokich (DVT).

Co dzieje się podczas operacji założenia opaski żołądkowej?

Pana/Pani opaska żołądkowa zostanie założona laparoskopowo (operacja przez dziurkę od klucza). Oznacza to, że chirurg przeprowadzi operację przy użyciu narzędzi wprowadzonych przez kilka małych nacięć w brzuchu, a nie przez jedno duże nacięcie.

Chirurg założy opaskę i umieści ją wokół górnej części żołądka, tworząc niewielki woreczek nad opaską. Cienki kawałek rurki łączy opaskę z portem iniekcyjnym, który służy do zaciśnięcia lub poluzowania opaski. Chirurg zszyje to miejsce tuż pod skórą.

Następnie chirurg zamknie nacięcia w Pani/Pana brzuchu. Zwykle są to szwy rozpuszczalne, ale mogą to być klipsy, które zostaną usunięte po około tygodniu.

Czego może się Pan/Pani spodziewać po zabiegu?

W szpitalu

Będzie Pani musiała odpoczywać do czasu ustąpienia efektów znieczulenia. Może Pan/Pani również potrzebować leków przeciwbólowych, aby złagodzić dyskomfort.

Zostanie Panu/Pani założona kroplówka do żyły w dłoni lub ramieniu w celu podawania płynów do czasu, aż będzie Pan/Pani w stanie pić. Zostanie Pan(i) zachęcony(a) do wstania i poruszania się, gdy tylko poczuje się Pan(i) na siłach. Pomoże to zmniejszyć ryzyko infekcji klatki piersiowej i ryzyko tworzenia się skrzepów krwi w nogach.

Przed powrotem do domu pielęgniarka udzieli Panu/Pani porad dotyczących pielęgnacji ran i wyznaczy termin wizyty kontrolnej.

Powrót do domu

Zazwyczaj będzie Pan/Pani mógł/mogła wrócić do domu później w dniu operacji lub następnego dnia. Proszę upewnić się, że ktoś może odwieźć Pana/Panią do domu i, jeśli to możliwe, zostać z Panem/Panią przez około jeden dzień, gdy minie znieczulenie. W razie potrzeby może Pani kontynuować przyjmowanie dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych w domu.

Zdjęcie opaski żołądkowej przed i po operacji

Podczas operacji Pana/Pani opaska żołądkowa zostanie częściowo wypełniona (napełniona), co ograniczy to, co może Pan/Pani natychmiast zjeść. Po operacji będzie Pan/Pani mógł/mogła pić tylko płyny. Chirurg lub dietetyk poinformuje Pana/Panią, kiedy będzie Pan/Pani mógł/mogła zacząć jeść.

Powrót do zdrowia po operacji założenia opaski żołądkowej i powrót do normalnej aktywności może potrwać tydzień lub dwa. Może się to jednak różnić w zależności od osoby, dlatego ważne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami chirurga.

Po operacji będzie Pani/Pan musiała/musiał regularnie uczęszczać na wizyty kontrolne w celu dopasowania opaski żołądkowej. Zapewni to regularną utratę odpowiedniej ilości masy ciała.

Powikłania operacji założenia opaski żołądkowej

Powikłania to nieoczekiwane problemy, które mogą wystąpić w trakcie lub po operacji.

Możliwe powikłania każdej operacji obejmują nieoczekiwaną reakcję na znieczulenie, nadmierne krwawienie lub zakrzep krwi (zakrzepica żył głębokich – DVT). Inne częste powikłania operacji opaski żołądkowej obejmują

 • Zakażenie wokół opaski żołądkowej, rurki pod skórą lub w jednej z ran. W takim przypadku skóra może być zaczerwieniona lub tkliwa.
 • Uszkodzenie żołądka lub innych pobliskich narządów, takich jak wątroba lub śledziona, podczas operacji.
 • Pana/Pani opaska żołądkowa może się przesuwać, przeciekać i opróżniać lub powoli przebijać się przez ścianę żołądka. Jeśli wystąpi którakolwiek z tych sytuacji, opaska będzie musiała zostać zmieniona, usunięta lub wymieniona.
 • Jeśli schudnie Pani/Pan zbyt szybko, mogą pojawić się kamienie żółciowe. Mogą one być bolesne, a ich usunięcie może wymagać operacji.

Proszę skontaktować się z lekarzem lub chirurgiem, jeśli po operacji wystąpią jakiekolwiek objawy, takie jak gorączka, ból brzucha, ból w klatce piersiowej, duszność lub ciągłe wymioty.

Nie wszyscy tracą na wadze tyle, ile chcieliby po operacji, a niektórzy ludzie odzyskują wagę po jej utracie. Jeśli tak się stanie, chirurg może zasugerować inne metody leczenia, takie jak operacja ominięcia żołądka.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


O autorze

Laurence

Nazywam się Laurence Tung. Jestem pisarzem medycznym z wiedzą naukową w kilku dziedzinach. Ostatnio zajmowałem się takimi obszarami terapeutycznymi jak reumatologia i hipercholesterolemia. Mam również doświadczenie w genomice, epigenetyce, biologii molekularnej i biochemii. Pomagam tej stronie publikować wysokiej jakości artykuły na temat turystyki medycznej.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️