Gastrektomia w Turcji

rękaw żołądkowy 1
Napisany przez Laurence

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o operacji rękawowej resekcji żołądka w Turcji! Jaka jest średnia cena w Stambule? Nasze porady dotyczące udanej operacji rękawowej resekcji żołądka w Turcji.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat gastrektomii w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje gastrektomia w Turcji?

Średni koszt gastrektomii w Turcji w Stambule wynosi €2,300. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €2,000 do €2,600. Operacja trwa około 2 godzin. Wykonywana jest laparoskopowo. Pobyt w szpitalu trwa 2 dni. Pobyt w Turcji trwa 7 dni.

ProceduraCena Turcja
Gastrektomia2300 €
Botoks żołądka1200 €
Balon żołądkowy1500 €
Bypass żołądka2500 €
Opaska żołądkowa2200 €

Czym jest rękawowa resekcja żołądka?

Tuleja żołądkowa to restrykcyjna procedura, która polega na znacznym zmniejszeniu pojemności żołądka o około 75% w celu promowania znacznej długoterminowej utraty wagi. W rezultacie poprawia się również Państwa ogólny stan zdrowia. Operacje odchudzające w Turcji cieszą się coraz większą popularnością, w szczególności dzięki takim zabiegom jak balon żołądkowy.

Jak działa rękawowa resekcja żołądka?

Tuleja żołądkowa działa poprzez trwałe usunięcie dużej części żołądka. Ponieważ pojemność żołądka jest znacznie zmniejszona, może on pomieścić tylko niewielką ilość jedzenia. Będą Państwo czuć się syci po zjedzeniu znacznie mniejszej ilości pokarmu i będą Państwo mniej głodni między posiłkami.

Gastrektomia usuwa również część żołądka, która wytwarza hormon stymulujący głód – grelinę. Oznacza to, że zmniejszy się Państwa apetyt.

Przeczytaj także: Chirurgia bariatryczna w Turcji

Utrata masy ciała rozpoczyna się natychmiast po przejściu operacji. Po 18 miesiącach żołądek rozciąga się. Dlatego ważne jest, aby zachować rozsądne porcje i nie czekać, aż rękaw powstrzyma Państwa przed jedzeniem.

Jeśli będą Państwo spożywać zalecane pokarmy (bez płynów i produktów miękkich), nie będą Państwo odczuwać głodu. Będzie Pani musiała przyjmować witaminy przez całe życie, w tym kwartalne zastrzyki z witaminy B12.

Kto kwalifikuje się do operacji rękawowej resekcji żołądka?

Może Pan/Pani kwalifikować się do operacji rękawowej resekcji żołądka, jeśli:

  • pana/Pani BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 40 lub więcej
  • Pana/Pani wskaźnik BMI wynosi 35 lub więcej i cierpi Pan/Pani na cukrzycę typu 2 lub wysokie ciśnienie krwi, które można poprawić poprzez utratę wagi.
  • Jest Pan/Pani w stanie poddać się znieczuleniu ogólnemu i operacji.
  • Jest Pan(i) zdecydowany(a) schudnąć i utrzymać utratę wagi poprzez zmianę stylu życia i diety.
  • Próbował(a) Pan(i) schudnąć poprzez zdrowe odżywianie, ćwiczenia i przyjmowanie odpowiednich leków przez co najmniej sześć miesięcy i nie przyniosło to rezultatów.

Jak przeprowadzana jest operacja gastrektomii w Turcji?

Przed operacją zostanie Pani poddana znieczuleniu ogólnemu. Operacja wykonywana jest laparoskopowo i trwa zazwyczaj od jednej do półtorej godziny.

Pana/Pani chirurg otyłości w Turcji wykona kilka małych nacięć w żołądku i wprowadzi długi, cienki teleskop ze światłem i obiektywem kamery na jednym końcu, zwany laparoskopem, oraz inne narzędzia chirurgiczne w celu usunięcia dużej części żołądka. Po usunięciu żołądka zostanie on zamknięty za pomocą zszywek.

Środki ostrożności i obserwacja pooperacyjna

Po operacji rękawowej resekcji żołądka pozostanie Pan/Pani w szpitalu przez dwa do trzech dni.

Prawdopodobnie będzie Pani/Pan potrzebować leków przeciwbólowych. Może Pan/Pani przyjmować dostępne bez recepty środki przeciwbólowe, takie jak paracetamol lub ibuprofen.

Będzie Pan/Pani mógł/mogła pić klarowne płyny tylko pierwszego dnia po operacji. Następnie przez kilka tygodni będzie Pan(i) stosować dietę płynną, po czym przejdzie Pan(i) na miękkie, wilgotne pokarmy, a po czterech do sześciu tygodniach wprowadzi Pan(i) pokarmy stałe.

Chirurg lub dietetyk omówi z Panem/Panią ścisłą dietę. Będzie Pan/Pani potrzebować małych porcji, ponieważ żołądek szybko się wypełni.

Po operacji powinien Pan/Pani odpoczywać i unikać pocierania rany. Zalecamy, aby przez kilka pierwszych dni towarzyszył Panu(-i) ktoś, kto pomoże Panu(-i) w codziennych czynnościach. Większość osób może powrócić do normalnej aktywności w ciągu dwóch do czterech tygodni od operacji.

Powikłania i skutki uboczne

Może Pan/Pani doświadczyć pewnych skutków ubocznych, takich jak ból, siniaki i obrzęk wokół ran, a także wymioty lub nudności po zjedzeniu większej ilości pokarmu niż może pomieścić nowy żołądek. Powinien Pan/Pani starać się dobrze przeżuwać pokarm, jeść mniejsze porcje i przestrzegać diety.

Możliwe powikłania każdej operacji obejmują krwawienie lub zakrzepy krwi, ból i zakażenie rany. Powikłania związane z operacją rękawową żołądka obejmują:

  • Bliznowacenie żołądka, które powoduje zablokowanie jelit.
  • Zapalenie błony śluzowej żołądka (zapalenie błony śluzowej żołądka), wrzody żołądka lub zgaga.
  • Uszkodzenie sąsiadujących narządów.
  • Wyciek z blizny i poważne zakażenie

Przed podjęciem decyzji o poddaniu się operacji rękawowej, chirurg szczegółowo omówi z Panią/Panem możliwe powikłania i skutki uboczne.

Proszę umówić się na wizytę u znanego i uznanego chirurga w Turcji lub Tunezji i zaoszczędzić do 60% w porównaniu z Europą.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Laurence

Nazywam się Laurence Tung. Jestem pisarzem medycznym z wiedzą naukową w kilku dziedzinach. Ostatnio zajmowałem się takimi obszarami terapeutycznymi jak reumatologia i hipercholesterolemia. Mam również doświadczenie w genomice, epigenetyce, biologii molekularnej i biochemii. Pomagam tej stronie publikować wysokiej jakości artykuły na temat turystyki medycznej.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️