Tuleja żołądkowa w Tunezji

cena rękaw żołądkowy tunezja 1
Napisany przez Erika

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o operacji rękawowej resekcji żołądka w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanej operacji rękawowej resekcji żołądka w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com zapewnia informacje na temat operacji rękawowej resekcji żołądka w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady pracownika służby zdrowia.

Cena operacji rękawowej resekcji żołądka w Tunezji

Średni koszt operacji rękawowej resekcji żołądka w Tunezji wynosi 2 700 EUR. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa 2 godziny. Długość pobytu wynosi 7 dni, a pobyt w szpitalu 2 noce. Cena obejmuje znieczulenie, operację i leki. Efekt końcowy jest widoczny w ciągu 6 miesięcy.

ProceduraCena Tunezja
Rękaw żołądkowy2700 €

Czy chcieliby Państwo poddać się operacji otyłości? W tym artykule dowiedzą się Państwo wszystkiego o operacji rękawowej resekcji żołądka w Tunezji, skutecznej procedurze chirurgicznej mającej na celu wywołanie wczesnej sytości.

Tunezja jest obecnie bardzo popularną lokalizacją dla tego typu operacji, dzięki niższym cenom. Wszystko, co muszą Państwo zrobić, to poprosić o spersonalizowaną wycen ę od wykwalifikowanych tunezyjskich chirurgów.

Co to jest rękaw żołądkowy?

Poważna otyłość wiąże się z wieloma zagrożeniami dla zdrowia, w tym wysokim ciśnieniem krwi, udarem i cukrzycą, nie wspominając o problemach psychospołecznych i kompleksach związanych z ciałem.

Oczywiście możliwa jest zmiana nawyków żywieniowych. Jednak gdy wskaźnik masy ciała (BMI) osiągnie pewien poziom, najlepiej zdecydować się na bardziej rygorystyczne rozwiązanie. Otyłość i nadwaga mogą być skutecznie leczone przy użyciu różnych opcji, w tym :

 • Liposukcja,
 • Opaskażołądkowa lub utworzenie worka żołądkowego,
 • Bypass żołądka,
 • Zszywanie ścian żołądka,
 • Rękaw żołądkowy lub gastroplastyka.

Niezależnie od tego, czy chodzi o zmniejszenie wchłaniania pokarmu, czy przyspieszenie sytości, celem tych różnych rodzajów operacji jest pomoc osobom otyłym w utracie wagi. Tutaj skupiamy się na rękawowej resekcji żołądka, gastrektomii podłużnej lub chirurgii otyłości. Technika ta jest częścią chirurgii bariatrycznej.

Ten rodzaj operacji trawiennej polega na usunięciu 2/3 żołądka w kierunku pionowym. Zachęca to pacjenta do połykania mniejszej ilości pokarmu. Ta częściowa resekcja jest bardziej skuteczna w eliminowaniu komórek okładzinowych żołądka. Komórki te wydzielają hormon zwany greliną, który stymuluje apetyt.

Żołądek staje się węższy i łatwiejszy do wypełnienia. Pokarm szybciej przechodzi do jelita, ograniczając straty witamin bez zakłócania trawienia. Tuleja funkcjonuje w taki sam sposób, jak w stanie pierwotnym.

Dlaczego warto poddać się operacji rękawowej resekcji żołądka w Tunezji?

Operację rękawowej resekcji żołądka można przeprowadzić w kilku krajach na całym świecie. Tunezja poczyniła jednak znaczne postępy w tej dziedzinie i oferuje najlepsze operacje w bezkonkurencyjnej cenie. Tunezyjscy chirurdzy dysponują ogromną wiedzą, wyjątkowym doświadczeniem, a przede wszystkim dużymi możliwościami, aby zagwarantować operację na najwyższym poziomie.

Oprócz wysokiej jakości opieki, leczenie jest w pełni pokrywane przez cały pobyt. Co więcej, słoneczne otoczenie Tunezji jest przyjemne, sprzyjające odpoczynkowi, a także bardzo przyjazne dla przyspieszenia rekonwalescencji po operacji bariatrycznej.

Jaki jest profil idealnego kandydata do tej operacji?

Operacja rękawowa żołądka w Tunezji dotyczy głównie osób ze znaczną nadwagą lub chorobliwą otyłością. Dotyczy to głównie osób dorosłych w wieku od 18 do 60 lat:

 • BMI wynoszącym co najmniej 35 kg/m2, w przypadku osób cierpiących na ciężką otyłość, mającą na celu poprawę powikłań (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu 2, zespół bezdechu sennego, refluks żołądkowo-przełykowy, wcześniejsza operacja jamy brzusznej, problemy ze stawami itp,)
 • BMI co najmniej 40 kg/m2 w przypadku osoby cierpiącej na otyłość olbrzymią.

Pacjenci powinni wypróbować tę procedurę, jeśli zawiodły już inne programy odchudzania, takie jak aktywność fizyczna, dieta itp.

Z drugiej strony, niektóre sytuacje są przeciwwskazaniem do operacji żołądka, takie jak przepuklina rozworu przełykowego, uzależnienie od alkoholu, zaburzenia odżywiania itp

Jak wykonuje się operację rękawową żołądka w Tunezji?

Skuteczność operacji rękawowej resekcji żołądka w Tunezji wynosi około 80-90%, co wyjaśnia, dlaczego pacjenci tak chętnie decydują się na jej przeprowadzenie w tym słonecznym kraju. Do tego dochodzi know-how, umiejętności i doświadczenie tunezyjskich chirurgów.

Kontrola przedoperacyjna

Operacja otyłości rozpoczyna się od monitorowania przedoperacyjnego, które trwa od 6 do 12 miesięcy. Od tego zależy powodzenie operacji. Jest to rodzaj konsultacji przeprowadzanej przez lekarza prowadzącego w celu lepszego poznania pacjenta i ustalenia, czy operacja jest wykonalna.

Następnie przeprowadzane są rozmowy z chirurgiem, dietetykiem, gastroenterologiem, anestezjologiem, a także psychologiem.

Operacja

Podłużna gastrektomia jest wykonywana endoskopowo przez usta. Niektórzy specjaliści wykonują ją za pomocą laparoskopii, ale czasami może to powodować komplikacje. Celem jest zmniejszenie nadwagi o 40-60% lub około 25-35 kg wagi początkowej w ciągu pierwszych dwóch lat.

Ta restrykcyjna technika polega na usunięciu dwóch trzecich żołądka, który jest następnie zszywany za pomocą zszywek. Tylko pionowa część zostaje zachowana, aby uniknąć złego wchłaniania pokarmu.

W praktyce operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym przez około 1 do 2 godzin. Hospitalizacja trwa od 2 do 10 dni, w zależności od przypadku. Proszę pamiętać, że operacja jest nieodwracalna.

Niektóre środki ostrożności, które należy podjąć po operacji rękawowej resekcji żołądka w Tunezji

Podobnie jak wszystkie zabiegi chirurgiczne jamy brzusznej, operacja rękawowa żołądka również wiąże się z powikłaniami, nawet jeśli są one umiarkowane i rzadkie. Mogą one obejmować refluks żołądkowo-przełykowy, wrzody, niedobory żywieniowe itp. Przetoka pooperacyjna jest jednym z najczęstszych zagrożeń.

Powinien Pan/Pani również podjąć pewne środki ostrożności, takie jak

 • Proszę nie wznawiać aktywności fizycznej do około 4 tygodnia,
 • Spożywanie płynów po operacji,
 • Stosowanie diety wysokobiałkowej,
 • Spożywanie posiłków w bardzo małych porcjach i spokojnie,
 • Proszę nie pić podczas jedzenia, ale raczej między posiłkami,
 • Proszę nie pić napojów gazowanych i/lub słodzonych,
 • Proszę unikać bardzo tłustych potraw (smażonych itp.), sosów i słodyczy.

Pacjenci mogą stopniowo zwiększać ilość spożywanego jedzenia. Jednak znaczny powrót wagi jest rzadkością.


Mają Państwo problem z wyborem odpowiedniej kliniki w najlepszej cenie? Nasz koordynator pomoże Państwu bezpłatnie zapewnić powodzenie operacji w Tunezji. Proszę zapytać nas o bezpłatną wycenę.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Erika

Mam na imię Erika. Po ponad 10 latach prowadzenia badań medycznych, od 2018 roku postanowiłam poświęcić się pisarstwu naukowemu i medycznemu. Rozwinęłam wiedzę specjalistyczną obejmującą różne dziedziny, takie jak chirurgia kosmetyczna, stomatologiczna, bariatryczna i okulistyczna. Ten nowy kierunek pozwala mi dzielić się moją wiedzą.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️