Cena bajpasu żołądka w Tunezji

cena gastric bypass tunisia 1
Napisany przez Laura

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o operacji pomostowania żołądka w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanego bypassu żołądka w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com informuje o bypassie żołądka w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady pracownika służby zdrowia.

Cena bajpasów żołądka w Tunezji

Średni koszt bajpasów żołądka w Tunisie w Tunezji wynosi €4,500. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €4,000 do €5,000.

ProceduraCena Tunezja
Bypass żołądkowy4500 €

Co to jest bypass żołądka?

Bypass żołądka w Tunezji zmniejsza rozmiar żołądka, dzięki czemu nie może Pan/Pani jeść tak dużo, jak dotychczas. Chirurg przekieruje również lub ominie część układu trawiennego, aby nie wchłaniać tak dużej ilości pokarmu.

Istnieje kilka rodzajów bajpasów żołądka:

Bypass żołądka :

Jest to najczęściej wykonywany zabieg ominięcia żołądka w Stanach Zjednoczonych. Chirurdzy mogą wykonać go przez małe nacięcie, co pozwala na szybszy powrót do zdrowia niż w przypadku bardziej skomplikowanych operacji.

Najpierw tunezyjski chirurg tworzy niewielki worek żołądkowy poprzez zszycie części żołądka lub założenie pionowej opaski. Ogranicza to ilość jedzenia, jaką może Pan/Pani spożywać.

Następnie chirurg przymocowuje odcinek jelita cienkiego w kształcie litery Y do worka. Tworzy to obwodnicę dla pokarmu, który omija część układu trawiennego. W rezultacie wchłaniają Państwo mniej kalorii i składników odżywczych.

Rozległe pomostowanie żołądka (pomostowanie żółciowo-trzustkowe):

Jest to bardziej złożony rodzaj ominięcia żołądka. Chirurg usuwa dolną część żołądka. Następnie łączy niewielki woreczek, który pozostał, bezpośrednio z ostatnią częścią jelita cienkiego, całkowicie omijając dwie pierwsze części. Technika ta jest skuteczna w odchudzaniu, ale nie jest powszechnie stosowana, ponieważ wiąże się z wysokim odsetkiem powikłań i może prowadzić do braku składników odżywczych.

Ryzyko związane z operacją ominięcia żołądka

Osoby, które przeszły operację ominięcia żołądka w Tunezji są narażone na ryzyko :

  • Rozciągnięcie worka: Żołądek z czasem powiększa się i wraca do swojego pierwotnego rozmiaru.
  • Zerwaniezszywek: Zszywki ulegają oderwaniu.
  • Niedobory składników odżywczych, witamin i minerałów: Pana/Pani organizm będzie miał mniejszą zdolność do pozyskiwania składników odżywczych z pożywienia.
  • Zwężenie stomii: Zwężenie tworzy się na połączeniu między żołądkiem a jelitem cienkim, powodując nudności, wymioty, refluks i niemożność jedzenia. Zwężenie to będzie musiało zostać poszerzone.

Operacja pomostowania żołądka może również powodować “zespół opróżniania”. W tym przypadku pokarm przechodzi zbyt szybko z żołądka do jelita cienkiego. Objawy obejmują nudności, osłabienie, pocenie się, omdlenia, a czasami biegunkę po jedzeniu, a także skrajne osłabienie po zjedzeniu słodyczy.

Kamienie żółciowe mogą pojawić się u Pani/Pana, gdy gwałtownie traci Pani/Pan na wadze. W takim przypadku lekarz może przepisać Panu/Pani leki w celu ich rozpuszczenia.

Ponieważ te zabiegi chirurgiczne zmieniają sposób, w jaki Pana/Pani organizm radzi sobie z jedzeniem, należy porozmawiać z lekarzem, aby upewnić się, że otrzymuje Pan/Pani wszystkie potrzebne składniki odżywcze.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Laura

Mam na imię Laura. Pracuję jako pisarz medyczny i naukowy od 2004 roku. Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w tej dziedzinie posiadam rozległą wiedzę specjalistyczną w zakresie pisania, tłumaczenia i redagowania szerokiej gamy dokumentów, w tym artykułów naukowych i medycznych oraz materiałów konferencyjnych.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️