Chirurgia bariatryczna w Tunezji

chirurgia bariatryczna tunezja 1
Napisany przez Maria

Celem chirurgii bariatrycznej jest ograniczenie ilości pokarmu, którą może pomieścić żołądek, umożliwiając tym samym utratę wagi. Najczęściej wykonywane operacje bariatryczne w Tunezji to balonowa plastyka żołądka, opaska żołądkowa, rękawowa resekcja żołądka i bajpas żołądkowy. W tym artykule dowiedzą się Państwo wszystkiego o chirurgii bariatrycznej w Tunezji i szczegółach każdej procedury.

NajlepszaKlinika.com informuje o chirurgii bariatrycznej w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady pracownika służby zdrowia.

Cena operacji bariatrycznej w Tunezji

Cena operacji ominięcia żołądka w Tunezji wynosi 4 300 EUR. Tuleja żołądkowa kosztuje 3800 euro. Opaska żołądkowa kosztuje €3,500. Koszt balonu żołądkowego w Tunezji wynosi 1900 euro. Ceny te mogą się różnić w zależności od renomy kliniki, chirurga i długości pobytu.

ProceduraCena w euroDługość pobytu
Bypass żołądkowy4300 €6 dni
Rękaw żołądkowy3800 €6 dni
Opaska żołądkowa3500 €4 dni
Balon żołądkowy1900 €1 dzień

Czym jest chirurgia bariatryczna w Tunezji?

Chirurgia bariatryczna lub chirurgia otyłości to operacja, która umożliwia pacjentom szybsze odczuwanie sytości. Jest to leczenie dla pacjentów cierpiących na zaawansowaną otyłość, którzy muszą szybko schudnąć.

Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci poddawani tej operacji mają BMI powyżej 40 lub 35, jeśli występują choroby współistniejące. Operacja ta jest przeprowadzana w Tunezji przez najlepszych specjalistów, jest bardzo ściśle monitorowana, a pacjenci są pod opieką kilku specjalistów przed i po operacji, w szczególności psychologa i dietetyka.

Opaska żołądkowa

Opaska żołądkowa jest popularną procedurą leczenia otyłości w Tunezji. Jest on bardzo szybki, trwa mniej niż godzinę, a liczba powikłań jest bardzo niska.

Polega na założeniu nadmuchiwanego pierścienia, przypominającego balon, który ogranicza wchłanianie składników odżywczych.

Rękawowa resekcja żołądka

Podczas operacji rękawowej resekcji żołądka usuwana jest duża część żołądka, a w jej miejsce tworzony jest wąski przewód za pomocą rurki. Podczas tej operacji nadmiarowa część żołądka jest usuwana na stałe.

W ten sposób pacjent będzie zmuszony do powolnego spożywania niewielkich ilości pokarmu. Zabieg ten obniża również poziom hormonu odpowiedzialnego za apetyt, dzięki czemu sytość może być odczuwana bardzo szybko po posiłku.

Bypass żołądka

Bypass żołądka jest stosowany w chirurgii bariatrycznej. Jest to mechanizm restrykcyjny, który skraca układ trawienny. Innymi słowy, wchłanianie spożywanego pokarmu jest zmniejszone, co umożliwia szybką utratę wagi.

Praktyka ta polega na wycięciu górnej części żołądka w celu utworzenia małego worka, który jest połączony z jelitem cienkim za pomocą pętli. Stopień wchłaniania zależy od długości pętli.

Balon żołądkowy

Balon żołądkowy to tymczasowe, niechirurgiczne urządzenie medyczne, które polega na endoskopowym wprowadzeniu balonu do żołądka. Balon ten, wypełniony roztworem soli fizjologicznej, zajmuje miejsce w żołądku i zmniejsza uczucie głodu, ponieważ pacjent szybciej czuje się najedzony.

Balon żołądkowy Allurion Elipse to urządzenie, które pozostaje w żołądku przez 6 miesięcy, zanim zostanie naturalnie usunięte. Z reguły obserwuje się spadek masy ciała o 15%.

Jaki jest profil kandydata do operacji bariatrycznej w Tunezji?

Chirurgia bariatryczna w Tunezji jest zalecana osobom pragnącym schudnąć, które są poważnie otyłe lub cierpią na choroby współistniejące.

Chirurgia bariatryczna może być rozważana jako opcja terapeutyczna, jeśli pacjent

  • Wskaźnik masy ciała wynosi 40 lub więcej (ciężka otyłość).
  • Ma wskaźnik masy ciała pomiędzy 35 a 40, ale ma problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca i/lub nadciśnienie.

Operacje otyłości mogą skutkować utratą do 50% nadwagi, ale należy pamiętać, że nie jest to cud. Pacjent musi być zaangażowany, aby utrata masy ciała mogła być utrzymana w czasie, poprzez przyjęcie zdrowego stylu życia i regularne ćwiczenia.

Po spełnieniu wszystkich warunków i uznaniu, że pacjent jest gotowy do podjęcia niezbędnych wysiłków, można przystąpić do operacji.

Jak przeprowadzana jest operacja bariatryczna w Tunezji?

Jeśli rozważają Państwo operację bariatryczną, wyniki są gwarantowane. W rzeczywistości będą Państwo otoczeni przez zespół lekarzy, którzy są absolwentami nie tylko Wydziału Lekarskiego, ale także najlepszych uniwersytetów na świecie i będą Państwu towarzyszyć w najlepszy możliwy sposób.

Ważne jest, aby pamiętać, że kandydaci do operacji bariatrycznej przechodzą długi proces, od okresu przedoperacyjnego do pooperacyjnego. Celem jest zapewnienie, że wszystko pójdzie tak gładko, jak to tylko możliwe.

Przed operacją bariatryczną

Przede wszystkim pacjent przechodzi pełną 6-miesięczną kontrolę medyczną, która może być przeprowadzona w placówce wybranej do przeprowadzenia operacji w Tunezji lub przez specjalistów. Celem tej kontroli jest ustalenie, czy pacjent jest naprawdę gotowy do poddania się tej operacji i poinformowanie go o wszystkich procedurach.

Od pierwszego miesiąca obserwacji pacjent spotyka się z chirurgiem, psychologiem, dietetykiem,endokrynologiem ianestezjologiem. W zależności od stanu zdrowia pacjent może również spotkać się z innymi specjalistami, takimi jak kardiolodzy i pulmonolodzy.

Następnie przeprowadzana jest pełna ocena ogólnego stanu pacjenta i otyłości, a także brany jest pod uwagę stan psychiczny pacjenta, aby zapewnić, że operacja przebiegnie tak sprawnie, jak to możliwe. Po przeprowadzeniu oceny i zakończeniu obserwacji, pacjent może wreszcie poddać się operacji bariatrycznej w celu utraty wagi.

Sama operacja

W zdecydowanej większości przypadków operacja bariatryczna jest wykonywana za pomocą laparoskopii, która polega na wprowadzeniu sondy z kamerą do ściany jamy brzusznej bez jej otwierania. Operacja trwa około 1 godziny w przypadku opaski żołądkowej, 2 godzin w przypadku operacji rękawowej, do 3 godzin w przypadku operacji bajpasów i 30 minut w przypadku wprowadzenia balonu żołądkowego.

W przypadku bajpasów, rękawów i opasek żołądkowych operacja jest przeprowadzana w znieczuleniu, a pacjent pozostaje w sali pooperacyjnej przez 1 do 2 godzin i otrzymuje środki przeciwbólowe w celu ograniczenia bólu. Aby sprawdzić wyniki operacji, następnego dnia przeprowadzane jest badanie rentgenowskie, a następnie pacjent może wstać z pomocą.

Pobyt w szpitalu jest krótki, w zależności od ogólnego stanu pacjenta i zazwyczaj trwa od 2 do 8 dni, w zależności od rodzaju operacji.

Środki ostrożności po operacji bariatrycznej

Po operacji pacjent otrzymuje zwolnienie z pracy, które może trwać od 15 do 30 dni w zależności od ogólnego stanu pacjenta.

Po tego typu operacji należy stopniowo powracać do jedzenia, ponieważ czasami może to być bolesne. Aby uniknąć wymiotów i bólu, posiłki są dzielone na małe ilości, a przez pierwsze kilka dni jedzenie jest wyłącznie płynne. Następnie jedzenie jest mielone przez kilka tygodni, zanim będzie można powrócić do diety stałej.

Należy zauważyć, że po operacji ilość jedzenia jest trwale zmniejszona. Specjaliści zdecydowanie zalecają zaprzestanie jedzenia przy pierwszych oznakach pełności i ucisku. Zaleca się również unikanie picia w trakcie posiłku.

Po utracie wagi i zmniejszeniu ilości spożywanego jedzenia u wielu pacjentów można zaobserwować niedobory żywieniowe. Z tego powodu przeprowadza się szereg badań kontrolnych, w tym 4 badania kontrolne w pierwszym roku i jedno badanie kontrolne co rok. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek niedoborów, specjalista przepisuje odpowiednie suplementy diety.

Wreszcie, celem chirurgii bariatrycznej jest pozbycie się nadwagi na dłuższą metę, więc pacjent będzie musiał podjąć niezbędne wysiłki, aby operacja zakończyła się sukcesem. Oznacza to przestrzeganie dobrze zbilansowanej diety i regularne ćwiczenia.

Długość pobytu w Tunezji

Cena operacji bariatrycznej zależy od rodzaju zabiegu i długości pobytu w Tunezji. Oto przybliżony cennik, który pozwoli Państwu zorientować się w sytuacji:

  • Opaska żołądkowa: od 3500 euro za 4 dni;
  • Rękaw żołądkowy: od 3800 euro za 4 dni;
  • Bypass żołądka: od 4300 euro za 6 dni;
  • Balon żołądkowy: od 1900 euro za 1 dzień.

Ceny różnią się również w zależności od stopnia otyłości pacjenta i złożoności operacji.

Oczywiście należy również uwzględnić koszty obserwacji pooperacyjnej i badań kontrolnych w celu wykrycia wszelkich niedociągnięć.


Jeśli mają Państwo trudności z podjęciem decyzji, możemy pomóc Państwu w przeprowadzeniu udanej operacji po niższych kosztach.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Maria

Mam na imię Maria. Mam ponad 10-letnie doświadczenie jako kierownik marketingu w branży medycznej. Z powodzeniem wprowadziłam na rynek kilka produktów, w tym urządzenia medyczne, i mam wielką pasję do sprzedaży i marketingu.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️