Abdominoplastyka w Tunezji

abdominoplastyka tunezja cena 1
Napisany przez Maria

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o abdominoplastyce w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanej abdominoplastyki w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com informuje oabdominoplastyce w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena abdominoplastyki w Tunezji

W Tunezji średni koszt abdominoplastyki wynosi 2 350 EUR. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 2.300 € do 3.100 €. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa 3 godziny. Pacjent pozostaje w szpitalu przez 7 dni i 2 noce. Cena obejmuje znieczulenie, operację, leki i odzież uciskową. Efekt końcowy jest widoczny w ciągu 3 miesięcy.

ProceduraCena Tunezja
Abdominoplastyka2350 €

Abdominoplastyka w Tunezji: operacja na płaski brzuch

Czy chcą Państwo mieć płaski brzuch? Szukają Państwo najlepszego rozwiązania, aby pozbyć się złogów tłuszczu po utracie wagi? Proszę zdecydować się naabdominoplastykę w Tunezji. Ta operacja chirurgii plastycznej pozwala pozbyć się nadmiaru luźnej skóry i tłuszczu na brzuchu.

Wykonywana w Tunezji, w renomowanych klinikach chirurgii plast ycznej i przez doświadczonych chirurgów, abdominoplastyka ma 99% wskaźnik skuteczności. Pacjenci, którzy wybiorą tę destynację, korzystają z kompleksowej opieki od A do Z podczas całej podróży.

Czym jest abdominoplastyka w Tunezji?

Abdominoplastyka w Tunezji to chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna brzucha. Polega ona przede wszystkim na redukcji obwisłej skóry i pozostałych złogów tłuszczu na brzuchu. Następnie mięśnie brzucha są napinane , aby przywrócić płaski brzuch i ujędrnić sylwetkę.

Ta chirurgia plastyczna i estetyczna pozwoli również na rekonstrukcję brzucha. Ujędrnia i napina mięśnie proste ściany brzucha, aby napiąć skórę brzucha. Efektem końcowym jest jędrny, ujędrniony brzuch. Pacjent uzyska płaski brzuch.

Istnieją dwa powszechne rodzaje plastyki brz ucha wykonywane w Tunezji:

 • Pierwszy to pełna abdominoplastyka: jest to najbardziej powszechna technika i najbardziej odpowiednia do usuwania dużej ilości nadmiaru skóry i tłuszczu. Operacja wykonywana jest na pępku, aby uwolnić skórę, ponownie ją naciągnąć i pociągnąć w dół. Jest to najlepsza technika napinania mięśni brzucha na całej ich długości.
 • Mini abdominoplastyka: jest to skuteczna technika naprawy niewielkiej ilości obwisłej skóry w dolnej części brzucha lub poniżej pępka. Operacja polega na usunięciu tłuszczu i skóry w okolicy łonowej. Następnie może zostać przeprowadzona liposukcja w celu udoskonalenia wyników.

Abdominoplastyka jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. W Tunezji wykonywana jest zgodnie z zasadami sztuki, przez doświadczonych chirurgów plastycznych i obiecuje 99% satysfakcjonujących rezultatów.

Jaki jest profil idealnego kandydata do tej operacji?

Abdominoplastyka jest skierowana do osób, które chcą poprawić swoją sylwetkę. Skierowana jest w szczególności na uporczywe złogi tłuszczowe i drobne niedoskonałości, których ani sport, ani dieta nie były w stanie wyeliminować. Idealnym kandydatem do tego typu operacji rekonstrukcyjnej jest :

 • Ktoś, kto stracił znaczną ilość tłuszczu z brzucha i ma nadmiar skóry, która zwiotczała w wyniku utraty wagi.
 • Pan, który przygotowuje się do uzyskania słynnych “tabliczek czekolady”.
 • Pacjenci, których brzuch stał się luźny po kilku ciążach i którzy chcą odzyskać jędrne, stonowane mięśnie przyśrodkowe.

Abdominoplastyka nie jest jednak zalecana osobom z nadwagą lub otyłością. Pacjentom zaleca się zrzucenie wagi przed rozważeniem abdominoplastyki. Ponadto pacjenci muszą mieć co najmniej BMI<30 i stabilną wagę.

Jak przeprowadzana jest abdominoplastyka w Tunezji?

Abdominoplastyka w Tunezji to zabieg chirurgiczny, który wymaga operacji na sali operacyjnej. Wykonywana jest przez chirurga plastycznego i jego zespół na stole operacyjnym w znieczuleniu ogólnym. Procedura podzielona jest na trzy etapy:

Przygotowanie

Pierwszy etap zabiegu plastyki brzucha w Tunezji polega na skontaktowaniu się z biurem podróży, które przygotuje Państwa pobyt medyczny w Tunezji. Agencja ta będzie odpowiedzialna za skontaktowanie Państwa z chirurgiem i całym zespołem medycznym, a także za załatwienie wszelkich formalności administracyjnych lub szczególnych wymaganych w związku z Państwa pobytem.

Pierwsza konsultacja

Państwa pierwsza wizyta u chirurga kosmetycznego obejmuje ustalenie kilku kwestii:

 • Pana/Pani ogólny stan zdrowia: chirurg może poprosić o badanie kontrolne i kliniczne.
 • Rodzaj abdominoplastyki, która ma zostać wykonana, w zależności od Pani morfologii i stanu pasa brzusznego.
 • Przygotowania wymagane do przeprowadzenia skutecznej i udanej operacji. Zalecone zostanie zaprzestanie przyjmowania jakichkolwiek leków, substancji halucynogennych lub nikotyny. Może również zostać zalecona dieta.

Ta wstępna konsultacja może zostać przeprowadzona online dla pacjentów przebywających za granicą.

Druga konsultacja

Druga konsultacja jest przeprowadzana na miejscu z zespołem chirurgicznym. Jest to Państwa spotkanie z anestezjologiem i chirurgiem w celu omówienia ostatecznych szczegółów operacji. Zostaną Państwo również poinformowani o procedurze chirurgicznej.

Dzień operacji

Dzień przed operacją zespół medyczny zajmie się Panem/Panią w celu pełnego przygotowania. Podczas operacji musi Pan/Pani pościć, a przed wejściem na salę operacyjną musi Pan/Pani wziąć antyseptyczny prysznic. Na stole operacyjnym otrzyma Pani/Pan pierwsze dawki środka znieczulającego, a gdy substancja zacznie działać, zostanie Pani/Pan uśpiona/y.

Operacja jamy brzusznej trwa od 1 do 2 godzin, w zależności od przypadku. Pobyt w szpitalu trwa od 2 do 3 dni. Abdominoplastyka może obejmować

 • Liposukcję tłuszczu z brzucha, jeśli jest on zbyt gruby. Chirurg wykona nacięcie poniżej pępka, aby blizna nie była zbyt widoczna. Następnie chirurg usuwa nadmiar tłuszczu i tkanki tłuszczowej za pomocą cienkich kaniul.
 • Po usunięciu nadmiaru tłuszczu chirurg przechodzi do właściwej operacji naprawczej. W zależności od wybranej techniki (pełna abdominoplastyka lub mini-abdominoplastyka), chirurg wykona nacięcie:
 • Poniżej pępka, blisko linii bikini w przypadku mini-abdominoplastyki
 • Nad pępkiem, przesuwając go, w przypadku pełnej abdominoplastyki.

Rozmiar nacięcia różni się w zależności od ilości usuwanego tłuszczu.

 • Po wykonaniu nacięcia skóra i tłuszcz są oddzielane od mięśni brzucha. Mięśnie, które zostały rozciągnięte, są napinane. Jeśli podczas usuwania skóry wystąpią jakiekolwiek zmiany w ścianie brzucha, chirurg upewni się, że zostały one skorygowane przed kontynuowaniem operacji.
 • Następnie chirurg usuwa tkankę skórną. Skóra jest ściągana, aby ją napiąć i ponownie naciągnąć. Ta technika usuwa nadmiar skóry.
 • Po napięciu skóry pępek jest umieszczany z powrotem na swoim miejscu. Możliwe jest zastosowanie transpozycji pępowiny, tj. umieszczenie pępka na napiętej skórze.
 • Do zamknięcia nacięcia stosuje się szwy rozpuszczalne. W zależności od przypadku, chirurg plastyczny może być zmuszony do wykonania liftingu brzucha.

Po operacji

Po operacjiplastycznej będzie Pani musiała odpocząć przez kilka godzin i zostać na noc w klinice pod nadzorem lekarza. Ważne jest, aby dobrze się zregenerować, aby uniknąć ryzyka pęknięć i innych powikłań. Gdy znieczulenie zacznie ustępować, będą Państwo musieli przyjmować środki przeciwbólowe. Rana jest również leczona środkami przeciwinfekcyjnymi i gojącymi.

Opatrunek jest zmieniany co 2 do 3 dni po operacji. Szwy zostaną usunięte po 10 dniach, jeśli nie wchłoną się samoistnie. Praktykujący chirurg może umieścić dreny w celu odprowadzenia płynów pooperacyjnych i ułatwienia gojenia.

Środki ostrożności po abdominoplastyce w Tunezji

Aby upewnić się, że abdominoplastyka w Tunezji zakończy się sukcesem, należy podjąć kilka środków ostrożności po operacji:

 • Proszę unikać zbyt gorących lub długotrwałych kąpieli przez około 3 tygodnie. W tym okresie nie zaleca się również pływania. Prysznice nie powinny być zbyt długie. Można je brać 4 do 5 dni po operacji.
 • Proszę nosić gorset lub pas przez kilka dni po operacji. Specjalny gorset zapewnia dodatkowe wsparcie i pomaga jeszcze bardziej udoskonalić sylwetkę. Noszenie gorsetu trwa od 2 do 3 miesięcy po operacji. Podczas wizyty kontrolnej u chirurga zostanie ustalone, czy powinna Pani nosić gorset dłużej, czy go zdjąć.
 • Proszę spać wpozycjach, które nie obciążają mięśni brzucha. Proszę upewnić się, że nie rozciągają się one podczas snu. Zalecamy spanie na plecach z ugiętymi nogami. Proszę położyć poduszki na kolanach.
 • Proszę unikać sportu i intensywnej aktywności fizycznej przez co najmniej 1 miesiąc. Zaleca się wznowienie uprawiania sportu 3 miesiące po abdominoplastyce.
 • Proszę monitorować swoją dietę, aby uniknąć przybierania na wadze i gromadzenia się nowego tłuszczu na brzuchu. Zdrowa, zbilansowana dieta jest niezbędna. Wskazany jest również zdrowy tryb życia (rzucenie palenia, dobra jakość snu itp.).

Ile kosztuje abdominoplastyka w Tunezji?

Cena ab dominoplastyki w Tunezji wynosi od 2000 do 2700 euro. Koszt ten różni się w zależności od rodzaju abdominoplastyki, która ma zostać przeprowadzona, czy operacja obejmuje liposukcję, lifting twarzy itp. Z drugiej strony, koszt ten obejmuje pełną odpowiedzialność za Państwa podróż medyczną do Tunezji, w tym organizację pobytu, operację, leczenie, obserwację pooperacyjną, transfer z lotniska i hotelu oraz tłumacza.

Pacjentowi towarzyszy się od A do Z podczas jego pobytu i projektu operacji plastyki brzucha. Proszę nie wahać się skontaktować z nami w celu uzyskania indywidualnej , spersonalizowanej wyceny.


Mają Państwo problem z wyborem odpowiedniej kliniki w najlepszej cenie? Nasz koordynator pomoże Państwu bezpłatnie, aby zapewnić powodzenie Państwa operacji w Tunezji. Proszę zapytać nas o bezpłatną wycenę.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


O autorze

Maria

Mam na imię Maria. Mam ponad 10-letnie doświadczenie jako kierownik marketingu w branży medycznej. Z powodzeniem wprowadziłam na rynek kilka produktów, w tym urządzenia medyczne, i mam wielką pasję do sprzedaży i marketingu.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️