Lifting ud w Tunezji

cena lifting ud tunezja tanio 1
Napisany przez Manuella

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o liftingu ud w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanego liftingu ud w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat liftingu ud w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje lifting ud w Tunezji?

Średni koszt liftingu ud w Tunezji wynosi 2 200 euro. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 1800 euro do 2600 euro. Celem tego zabiegu chirurgicznego jest poprawa wyglądu ud i sylwetki. Długość pobytu wynosi 7 dni, a pobyt w szpitalu 1 noc. Cena obejmuje znieczulenie, operację i leki. Efekt końcowy jest widoczny w ciągu 7 miesięcy.

ProceduraCena Tunezja
Lifting ud2200 €

Odzyskanie jędrności i krągłości sprzed lat jest tym, co każdego roku przyciąga tysiące pacjentów z całego świata. Tunezja jest szczególnie atrakcyjna, a w ostatnich latach przeżywa boom.

Co to jest lifting ud?

Lifting ud, znany również jako cruroplastyka, to zabieg chirurgii estetycznej, który usuwa nadmiar skóry lub tłuszczu z górnej i dolnej części ud, aby nadać im gładszy, bardziej stonowany wygląd. Naturalny proces starzenia się organizmu czasami powoduje zwiotczenie skóry na wewnętrznej stronie ud. To zwiotczenie może szybko stać się nieestetyczne i źródłem kompleksów.

Operację można połączyć z liposukcją, aby uzyskać jeszcze bardziej spektakularne efekty. Niektórzy pacjenci poddają się również powiększeniu pośladków w celu uzyskania bardziej harmonijnej sylwetki.

Istnieją 2 rodzaje operacji liftingu ud:

 • Wewnętrzny lifting ud, najczęściej wykonywana operacja
 • Zewnętrzny lifting ud

Kto może poddać się liftingowi ud w Tunezji?

Ogólnie rzecz biorąc, każda osoba dorosła w wieku 18 lat lub starsza może poddać się liftingowi ud w Tunezji, o ile jest w dobrym stanie zdrowia i nie ma przeciwwskazań ze strony lekarza.

Istnieją 3 główne powody takiego wyboru:

 • Nieatrakcyjny wygląd i zwiotczenie spowodowane naturalnym starzeniem się skóry;
 • Nadmiar tłuszczu spowodowany przyrostem masy ciała;
 • Nadmiar skóry pozostawiony przez nagłą i szybką utratę wagi.

Jak przeprowadzana jest operacja?

Podobnie jak w przypadku każdej operacji chirurgicznej w Tunezji, pacjenci są prowadzeni przez cały czas trwania zabiegu.

Konsultacja przedoperacyjna

Wstępna konsultacja odbywa się z chirurgiem plastycznym odpowiedzialnym za operację.

Podczas tej rozmowy chirurg plastyczny :

 • Ustala, czy pacjent kwalifikuje się do operacji;
 • Wysłucha i odpowie na wszystkie pytania pacjenta;
 • Ustala diagnozę i plan działania w oparciu o to, co można, a czego nie można zrobić;
 • Informuje pacjenta o procedurze, instrukcjach i ryzyku związanym z operacją.

Komunikacja ma fundamentalne znaczenie podczas tej wstępnej rozmowy, ponieważ określi ona, jak sprawnie przebiegnie reszta procedury.

Dzień operacji

Data została ustalona i nadszedł wielki dzień. Pacjent zostaje zaproszony do wybranego tunezyjskiego szpitala. Zespół personelu medycznego wita go i upewnia się, że wszystko przebiega sprawnie przed wejściem na salę operacyjną.

Czas trwania operacji

Operacja jest zawsze wykonywana w znieczuleniu ogólnym i trwa średnio 2 godziny. Może jednak trwać krócej lub dłużej, w zależności od ilości nadmiaru tłuszczu do usunięcia.

Wewnętrzny lifting ud

W przypadku wewnętrznego liftingu ud chirurg plastyczny wykonuje nacięcie w fałdzie między kroczem a udem przed przystąpieniem do liftingu i liposukcji. Zabieg ten napina jedynie skórę górnej i wewnętrznej części uda.

Boczny lifting ud

Lifting zewnętrzny jest rzadszy niż lifting wewnętrzny. Leczy nadmiar skóry, który tworzy worki siodłowe, gdy sama liposukcja dałaby słaby wynik.

Działania pooperacyjne

Pacjenci pozostają w szpitalu przez 1 noc na obserwacji, po czym mogą wrócić do domu następnego dnia. Operacja rzadko wykonywana jest w warunkach ambulatoryjnych.

Może być odczuwalny pewien ból, ale przepisywane są środki przeciwbólowe, aby zapewnić pacjentom jak najmniejsze cierpienie. Jeśli chodzi o blizny, niektóre są nieco widoczne, ale chirurg zapewnia, że nie są one widoczne, gdy pacjent stoi. Ponownie, długość blizny zależy od ilości nadmiaru tłuszczu usuniętego podczas operacji.

Ostateczny rezultat jest widoczny po około 3 miesiącach od operacji, po ustąpieniu obrzęku pooperacyjnego. Proszę pamiętać, że blizny zmieniają się do 1 roku po operacji, więc nie ma powodów do obaw.

Jakie środki ostrożności należy podjąć po liftingu ud w Tunezji?

Przed

 • Proszę zaprzestać przyjmowania leków przeciwzapalnych na 10 dni przed operacją;
 • Proszę rzucić palenie na 10 dni przed operacją;
 • Waga musi być stabilna w ciągu sześciu miesięcy poprzedzających operację;
 • Wskaźnik masy ciała musi być mniejszy lub równy 30 kg/m2.

Po

Po operacji należy przestrzegać kilku wskazówek:

 • Proszę nie wznawiać aktywności fizycznej przez 1 miesiąc. Mogą wystąpić problemy z gojeniem;
 • Blizny należy codziennie myć mydłem, a następnie starannie osuszać czystym ręcznikiem;
 • Zaleca się stosowanie zapobiegawczego leku przeciwzakrzepowego oraz noszenie skarpet podtrzymujących. Zalecany jest profilaktyczny lek przeciwzakrzepowy, a przez dwa tygodnie po wypisie należy nosić podkolanówki uciskowe, aby ograniczyć ryzyko zapalenia żył i zatorowości płucnej;
 • Proszę wziąć co najmniej 2 tygodnie wolnego w pracy;
 • Ochrona przeciwsłoneczna blizn jest obowiązkowa przez rok po operacji.

W każdym przypadku wszystkie instrukcje są przekazywane pacjentowi podczas pierwszej konsultacji z chirurgiem.

Ryzyko związane z liftingiem ud w Tunezji

Oczywiście każda operacja kosmetyczna lub rekonstrukcyjna wiąże się z pewnym ryzykiem. Choć występują one bardzo rzadko, pacjenci powinni zostać o nich poinformowani. W przypadku liftingu ud najczęstszymi powikłaniami są krwiaki, infekcje i nieestetyczne blizny.

Ile kosztuje lifting ud w Tunezji?

Lifting ud w Tunezji jest zabiegiem spersonalizowanym, planowanym i przeprowadzanym zgodnie z Pani preferencjami, potrzebami medycznymi i docelowym obszarem ud. Dlatego też ceny liftingu ud mogą się znacznie różnić. Cena liftingu ud waha się między 2000 a 2600 euro, przy czym średni koszt operacji wynosi około 2200 euro.


Mają Państwo problem z wyborem odpowiedniej kliniki w najlepszej cenie? Nasz koordynator pomoże Państwu bezpłatnie, aby zapewnić powodzenie Państwa operacji w Tunezji. Proszę zapytać nas o bezpłatną wycenę.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Manuella

Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️