Liposukcja ud w Tunezji

liposukcja ud 1
Napisany przez Manuella

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o liposukcji ud w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanej liposukcji ud w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com informuje o liposukcji ud w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena liposukcji ud w Tunezji

W Tunezji średni koszt liposukcji ud wynosi 1 800 EUR. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa od 1 do 2 godzin. Długość pobytu wynosi 7 dni, a pobyt w szpitalu 1 noc. Cena obejmuje znieczulenie, operację i leki. Ostateczny rezultat jest widoczny w ciągu 7 miesięcy.

ProceduraCena Tunezja
Liposukcja ud1800 €

Czy wiedzą Państwo, że? Liposukcja jest najczęściej wykonywanym zabiegiemchirurgii plast ycznej na świecie, tuż przed powiększaniem piersi. I nie jest to przypadek: zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, nagromadzenie tłuszczu w niektórych obszarach ciała jest często źródłem kompleksów.

Czy tak jest w Państwa przypadku? W tym artykule powiemy Państwu wszystko, co należy wiedzieć o liposukcji ud w Tunezji.

Signes de vieillissement des cuisses : peau d'orange
Oznaki starzenia się ud: skórka pomarańczowa

Czym jest liposukcja ud?

Liposukcja lub liposukcja ud to stosunkowo powszechny zabieg chirurgii plastycznej w Tunezji. Jak sama nazwa wskazuje, ma ona na celu usunięcie nagromadzonego tłuszczu z ud.

W zależności od potrzeb i życzeń pacjenta, operacja może być wykonywana na różnych poziomach:

 • Na wewnętrznej stronie ud: na tym poziomie bardzo często skóra tworzy “fale”. Po usunięciu nadmiaru tłuszczu można wykonać lifting twarzy, aby napiąć skórę.
 • Na zewnętrznej stronie ud, znanej również jako worki siodłowe: jest to bardzo częsta prośba kobiet i jest to skuteczny sposób na wyszczuplenie sylwetki.
 • Z tyłu i z przodu ud: te obszary są traktowane oszczędnie, ponieważ skóra jest delikatna i mało elastyczna.

Gdy wszystkie te obszary są poddawane tej samej operacji, mówimy o liposukcji okrężnej ud. Jest ona wykonywana w znieczuleniu ogólnym, podczas gdy znieczulenie miejscowe jest zazwyczaj wystarczające do leczenia pojedynczego obszaru.

Améliorer l'apparence esthétique des cuisses
Poprawa estetycznego wyglądu ud

Aby zachować harmonijną sylwetkę, Państwa chirurg może również wykonać liposukcję bioder, pośladków lub kolan. Poinformuje Państwa o tym podczas wizyty przedoperacyjnej.

Liposukcja ud: dla kogo i dlaczego?

Ze względu na wahania hormonalne i rozmieszczenie komórek tłuszczowych w pośladkach i biodrach, kobiety częściej poddają się liposukcji ud.

Jednak coraz więcej mężczyzn decyduje się na tę operację, aby odzyskać bardziej harmonijną sylwetkę.

Co więcej, zabieg jest często łatwiejszy w przypadku młodszych pacjentów, ponieważ tkanka jest jędrniejsza, a wyniki bardziej przewidywalne. Starsi pacjenci mogą jednak osiągnąć doskonałe wyniki, a wielu z nich żałuje, że nie zdecydowało się na zabieg wcześniej.

Istnieją dwa główne powody, dla których mogą Państwo chcieć poddać się liposukcji ud: tarcie ud powoduje dyskomfort i prowadzi do podrażnień lub po prostu chcą Państwo udoskonalić dolną część ciała. W tym drugim przypadku ważne jest, aby pamiętać, że liposukcja nie jest rozwiązaniem na otyłość, ale po prostu sposobem na zmianę kształtu sylwetki.

Na koniec należy zauważyć, że liposukcja ud jest przeciwwskazana w następujących przypadkach:

 • kobiety w ciąży: zaleca się odłożenie operacji do czasu po ciąży i, jeśli to konieczne, do czasu po karmieniu piersią;
 • u pacjentów cierpiących na niektóre choroby, takie jak białaczka lub cukrzyca;
 • osoby z zapaleniem żył lub zatorowością płucną w wywiadzie.

Istnieją inne czynniki ryzyka, takie jak palenie tytoniu, przyjmowanie środków antykoncepcyjnych lub nadwaga: wszystkie te kwestie zostaną wzięte pod uwagę przez chirurga podczas wizyty przedoperacyjnej.

Poszczególne etapy operacji

Chociaż wielu pacjentów podróżuje do Tunezji, aby skorzystać z preferencyjnych stawek, procedura liposukcji ud jest dokładnie taka sama jak w Europie.

Konsultacja przedoperacyjna

Podobnie jak w przypadku każdej operacji chirurgicznej, odbędzie Pani/Pan wstępną konsultację z chirurgiem w celu omówienia Pani/Pana oczekiwań i ogólnego stanu zdrowia.

Następnie lekarz przeprowadzi szczegółowe badanie morfologiczne, oceniając w szczególności elastyczność skóry izakres masy tłuszczowej, która ma zostać usunięta.

W okresie od miesiąca do 48 godzin przed zabiegiem odbędzie się również spotkanie z anestezjologiem w celu ustalenia rodzaju znieczulenia najlepiej dostosowanego do Państwa sytuacji.

Simulation avant après une liposuccion des cuisses
Symulacja liposukcji ud przed i po zabiegu

Jeśli liposukcja ma być wykonywana na kilku obszarach jednocześnie, znieczulenie ogólne będzie systematycznie zalecane, upewniając się, że nie ma Pani żadnych przeciwwskazań do tego typu zabiegu.

Przebieg operacji

Liposukcja ud to stosunkowo krótka operacja, trwająca od 1 do 2 godzin, w zależności od rozległości obszarów poddawanych zabiegowi.

Zazwyczaj wykonywana jest w trybie ambulatoryjnym: zabieg planowany jest rano, a późnym popołudniem może Pani/Pan wrócić do domu. W zależności od ilości usuniętego tłuszczu może być jednak konieczne spędzenie nocy w klinice w celu monitorowania ewentualnych powikłań.

W dniu operacji chirurg rozpocznie od zaznaczenia obszarów, które mają zostać odessane za pomocą specjalnego flamastra. Następnie zostanie Pani poddana znieczuleniu i zostaną wykonane niewielkie nacięcia o długości 3 lub 4 milimetrów: są one zwykle umieszczane w naturalnych fałdach skóry, aby pozostały jak najmniej widoczne.

Liposuccion des cuisses en Turquie : Photo avant et après
Liposukcja ud w Turcji: przed i po zdjęciach

Na tym etapie zabiegu pod skórę podawany jest roztwór soli fizjologicznej, aby ograniczyć krwawienie i ułatwić odsysanie tłuszczu.

Komórki tłuszczowe są następnie odsysane za pomocą kaniul piankowych: mikro-rur o średnicy kilku milimetrów, specjalnie zaprojektowanych w celu ochrony skóry i tkanek. Wprowadzone przez nacięcia wykonane na początku operacji, rurki stopniowo zasysają tłuszcz z powierzchni i głęboko w dół, tak aby uzyskać jednorodny efekt bez nierówności.

Po zakończeniu operacji elastyczność skóry pozwoli jej naturalnie się napiąć. W niektórych przypadkach może być jednak konieczny lifting twarzy w celu ujędrnienia ud.

Na koniec chirurg założy Pani rajstopy uciskowe (odzież uciskową). Po liposukcji usunięty tłuszcz jest naturalnie zastępowany przez wodę w organizmie, co prowadzi do obrzęku. Rajstopy pomogą ograniczyć to zjawisko, jednocześnie chroniąc operowany obszar.

Rajstopy podtrzymujące

Po operacji

Po operacji będzie Pani odczuwać umiarkowany ból, który można łatwo złagodzić za pomocą środków przeciwbólowych przepisanych przez lekarza. Następnego dnia może Pani wziąć prysznic, zdejmując jednocześnie majtki podtrzymujące. Ogólnie rzecz biorąc, rajstopy należy nosić przez 4 do 6 tygodni, podczas gdy obrzęk znika naturalnie po 5 do 15 dniach.

W pierwszych tygodniach po operacji często zaleca sięmasowanie ud. To mechaniczne działanie ma kilka zalet. W szczególności pomaga :

 • promować eliminację toksyn ;
 • poprawić dotlenienie tkanki skórnej
 • poprawić krążenie limfatyczne
 • zmniejszyć obrzęk;
 • zmniejszyć ból.

W zależności od Państwa życzeń i budżetu, mogą Państwo wykonywać masaż samodzielnie na co dzień lub zatrudnić fizjoterapeutę lub masażystę.

Simulation d'une liposuccion en Turquie
Symulacja liposukcji w Turcji

Chociaż pierwsze rezultaty liposukcji są widoczne zaraz po zakończeniu operacji, zazwyczaj potrzeba kilku miesięcy, aby organizm w pełni zregenerował się po operacji. Stosując się do zaleceń chirurga, mogą Państwo spodziewać się ostatecznych rezultatów po około 3 lub 4 miesiącach.

Ile kosztuje liposukcja ud w Tunezji?

Jeśli chcą Państwo po prostu trochę zaoszczędzić, warto wybrać się na ten zabieg do Tunezji. W zależności od kliniki, cena liposukcji ud waha się od 1800 € do 2500 € za taką samą jakość opieki.

Co więcej, nasze zespoły na miejscu będą z Państwem od momentu przybycia na lotnisko i przez cały pobyt. Tłumacz będzie pod ręką, aby zapewnić Państwu wysokiej jakości leczenie w Państwa ojczystym języku. Wszystko, co muszą Państwo zrobić, to cieszyć się pobytem z całkowitym spokojem!


Mają Państwo problem z wyborem odpowiedniej kliniki w najlepszej cenie? Nasz koordynator bezpłatnie pomoże Państwu w pomyślnym przeprowadzeniu operacji w Tunezji. Proszę zapytać nas o bezpłatną wycenę.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Manuella

Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️