Liposukcja w Tunezji

liposuccion tunisie 1
Napisany przez Manuella

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o liposukcji w Tunezji! Jaka jest średnia cena w Tunisie? Nasze porady dotyczące udanej liposukcji w Tunezji.

NajlepszaKlinika.com informuje o liposukcji w Tunezji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena liposukcji w Tunezji

Średnia cena liposukcji w Tunezji wynosi €1,700. Koszt liposukcji w Tunezji jest stosunkowo niski ze względu na niższe koszty zakwaterowania niż w krajach europejskich. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa 1 godzinę. Długość pobytu wynosi 7 dni, a pobyt w szpitalu 1 noc. Ostateczny rezultat jest widoczny w ciągu 5 miesięcy.

ProceduraCena w Tunezji
Liposukcja w Tunezji1700 €

Liposukcja jest najczęściej wykonywanym zabiegiem chirurgii plastycznej na świecie, przynoszącym doskonałe rezultaty. Aby poprawić sylwetkę i zachować naturalny wygląd skóry, liposukcja jest najczęściej wybieranym zabiegiem estetycznym.

Istnieje wiele klinik oferujących liposukcję w Tunezji, w których można znaleźć najlepszych specjalistów, dlatego też kraj ten jest doskonałym miejscem na wakacje medyczne.

W tym artykule dowiedzą się Państwo wszystkiego na temat liposukcji w Tunezji, aby jak najlepiej przygotować się do zabiegu.

Czym jest liposukcja w Tunezji?

Liposukcja to zabieg chirurgiczny wynaleziony w 1977 roku przez dr Yvesa Gérarda Illouza. Jest to najlepszy sposób namiejscową eliminację tkanki tłuszczowej, w szczególności nadmiaru, którego nie można wyeliminować po zastosowaniu diety.

Celem tej procedury chirurgicznej jest trwałe wyeliminowanie złogów tłuszczu i może być wykonywana na kilku częściach ciała.

Zasada działania opiera się na wprowadzeniu kilku małych kaniul z zaokrąglonymi końcówkami z pianki. Są one podłączone do zamkniętych obwodów, które umożliwiają odsysanie tłuszczu. Rezultat jest ostateczny, ponieważ komórki tłuszczowe nie mają zdolności do namnażania się.

Coraz więcej pacjentów korzysta z liposukcji, której zaletą jest to, że może być stosowana na kilku obszarach ciała w celu przywrócenia harmonijnej sylwetki.

Liposukcja ciała

Liposukcja może być stosowana do leczenia kilku obszarów ciała i usuwania zlokalizowanego tłuszczu w ukierunkowany sposób. Oto różne obszary, których dotyczy ta operacja estetyczna:

  • Okolice brzucha: liposukcja brzucha jest dobrą opcją dla abdominoplastyki, ponieważ pomaga przywrócić płaski brzuch.
  • Biodra: zabieg ten eliminuje tłuszcz z boków brzucha i przywraca harmonijną sylwetkę.
  • Uda: liposukcja ud może być wykonywana na wewnętrznej lub zewnętrznej powierzchni ud w celu ich wyszczuplenia.
  • Pośladki: zabieg ten nadaje bardziej atrakcyjny wygląd obwisłym pośladkom poprzez usunięcie nadmiaru tłuszczu. Pomaga również wyeliminować worki siodłowe.
  • Kolana: liposukcja kolan jest bardzo przydatna dla osób, które gromadzą tłuszcz z tyłu kolan.
  • Ramiona: liposukcja ramion pomaga przywrócić dobrą krzywiznę i może być wykonywana po wewnętrznej lub zewnętrznej stronie. Może być połączona z liftingiem ramion.

Liposukcja twarzy

Liposukcja twarzyw Tunisie to operacja, którą można przeprowadzić samodzielnie lub w połączeniu z liftingiem twarzy w celu uzyskania jędrniejszej, młodziej wyglądającej skóry.

Ta estetyczna operacja polega na odsysaniu tłuszczu z twarzy w celu poprawy jej kształtu i udoskonalenia. Technika ta daje bardzo dobre rezultaty, szczególnie w przypadku szyi i podwójnego podbródka.

Jaki jest profil idealnego kandydata do tej operacji?

Liposukcja jest przeznaczona dla osób o wadze zbliżonej do idealnej lub z niewielką nadwagą, z dobrze zlokalizowanymi złogami tłuszczu, których nie można usunąć pomimo diety i ćwiczeń. Wskaźnik BMI pacjenta nie może przekraczać 32.

Ogólnie rzecz biorąc, idealny kandydat to osoba bez problemów zdrowotnych i pozytywnie nastawiona do zabiegu. Pacjent powinien również mieć dość dobrą elastyczność skóry i napięcie mięśni, aby wyniki były wyraźnie widoczne.

Ogólnie rzecz biorąc, liposukcja jest skierowana do osób, które chcą odzyskać piękną sylwetkę. Należy podkreślić, że ta technika chirurgiczna nie jest rozwiązaniem na otyłość.

W rzeczywistości nie pozbywa się wszystkich dodatkowych kilogramów, ale raczej przenosi złogi tłuszczowe do dobrze zdefiniowanych obszarów ciała. Osoby cierpiące na otyłość są dobrymi kandydatami do operacji balonu żołądkowego w Tunezji.

Jak wykonuje się liposukcję w Tunezji?

Liposukcja to wysoce rozwinięta procedura, która stanowi doskonałą alternatywę dla bardziej rozległych operacji kosmetycznych.

Chociaż zabieg jest nieszkodliwy, wymaga starannego przygotowania. Pacjent musi przejść przez kilka etapów, aby operacja przebiegła sprawnie. Chociaż procedura jest dość prosta, musi jednak być zgodna z pewnymi zasadami.

Jeśli planują Państwo podróż do Tunezji na zabieg liposukcji, należy zapoznać się z informacjami na temat procedury.

Przed liposukcją w Tunezji

Pierwszym krokiem jest umówienie się na wizytę u chirurga. Chirurg musi najpierw upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do liposukcji. Sprawdzi również jakość skóry i jej elastyczność. Jeśli skóra jest obwisła, chirurg może zasugerować inne rozwiązania przed rozważeniem liposukcji.

Podczas pierwszej wizyty określi Pan/Pani ilość tłuszczu do usunięcia i obszary, które mają zostać poddane zabiegowi. Pracownik służby zdrowia będzie również w stanie udzielić Państwu porady.

Podczas liposukcji

Liposukcja jest bardzo częstym zabiegiem, a czas jej trwania zależy od ilości usuwanego tłuszczu i obszaru poddawanego zabiegowi. Ogólnie rzecz biorąc, zabieg trwa od 20 minut do maksymalnie 2 godzin.

W większości przypadków pobyt w szpitalu jest krótki, a pacjent jest wypisywany tego samego dnia. Jeśli jednak jest wiele obszarów do leczenia lub jeśli ilość usuwanego tłuszczu jest zbyt duża, pacjent spędzi dodatkową noc w klinice.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu, a lekarz wprowadza cienkie kaniule do leczonego obszaru w celuodessania nadmiaru tłuszczu. Blizny nie są widoczne po zabiegu, ponieważ są niewielkie i doskonale wtapiają się w bardziej naturalny wygląd skóry.

Po operacji

Zazwyczaj pod koniec operacji lekarz przepisuje środki przeciwbólowe, aby ograniczyć występowanie bólu. Zalecany jest również opatrunek modelujący lub odzież uciskowa w celu zmniejszenia obrzęku pooperacyjnego lub siniaków.

Chociaż pierwsze efekty liposukcji można zaobserwować natychmiast po operacji, ostateczne rezultaty będą widoczne dopiero po 1 miesiącu.

Jakie środki ostrożności należy podjąć po liposukcji?

Przede wszystkim należy pamiętać, że chociaż liposukcja nie jest poważną operacją, wymaga rekonwalescencji. W związku z tym po powrocie do domu należy zaplanować kilkudniowy odpoczynek, aby w pełni zregenerować siły po operacji. Zasadniczo przez pierwsze dwa tygodnie należy unikać aktywności fizycznej, nawet spacerów, które powinny trwać bardzo krótko.

Zaleca się utrzymanie zdrowego stylu życia i diety po operacji. Lekarze odradzają palenie papierosów i picie alkoholu po liposukcji; najlepiej odczekać miesiąc.

Pojawienie się obrzęku i siniaków jest bardzo powszechne po tego typu zabiegach. Nie ma jednak powodów do obaw, gdyż znikają one samoistnie po dwóch tygodniach. Zaleca się noszenie gorsetu podtrzymującego, ponieważ znacznie zmniejsza on występowanie obrzęków.

Zdecydowanie przeciwwskazane jest przyjmowanie aspiryny lub leków przeciwzapalnych w ciągu 15 dni po operacji. Ryzyko krwawienia jest dość wysokie. Jeśli odczuwa Pani/Pan ból, lekarz przepisze środki przeciwbólowe.

Po operacji należy unikać ekspozycji na słońce przez około 2 miesiące. Do dwóch tygodni po liposukcji nie będzie Pani mogła pływać. Prysznice są dozwolone od następnego dnia.

Ile kosztuje liposukcja w Tunezji?

Decydując się na liposukcję w Tunezji, powinna Pani wiedzieć, że będzie Pani pod opieką od momentu przyjazdu. W rzeczywistości pobyt medyczny obejmuje wszystkie wydatki, tj. pełne leczenie, opłaty lekarskie, pobyt w hotelu na czas rekonwalescencji itp.

Warto zauważyć, że Tunezja jest prawdziwym punktem odniesienia dla chirurgii kosmetycznej, zwłaszcza liposukcji. Będą Państwo pod opieką najlepszych specjalistów i skorzystają z kompleksowego wsparcia.

Cena liposukcji w Tunezji zależy od ilości usuwanego tłuszczu i liczby obszarów poddawanych zabiegowi:

  • Liposukcja pojedynczego obszaru, takiego jak worki siodłowe, uda lub ramiona, kosztuje 1400 euro;
  • Liposukcja jednego obszaru w połączeniu z innym, takim jak brzuch i biodra, kosztuje 1800 euro;
  • Liposukcja trzech obszarów kosztuje od 2000 euro.

Mają Państwo problem z wyborem odpowiedniej kliniki w najlepszej cenie? Nasz koordynator pomoże Państwu bezpłatnie, aby zapewnić powodzenie Państwa operacji w Tunezji. Proszę zapytać nas o bezpłatną wycenę.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


FAQ – Często zadawane pytania

Qu’est ce qu’une liposuccion ?

Liposukcja to zabieg chirurgiczny mający na celu usunięcie niewielkich obszarów niechcianej tkanki tłuszczowej. Liposukcja jest wykonywana na obszarach ciała, które mają tendencję do gromadzenia się złogów tłuszczu, takich jak brzuch, uda, biodra i ramiona.

Liposukcję wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym z sedacją. Chirurg wykonuje niewielkie nacięcie w obszarze, który ma zostać poddany zabiegowi, a następnie wprowadza cienką plastikową rurkę zwaną kaniulą. Kaniula jest podłączona do silnego urządzenia ssącego, które szybko i skutecznie usuwa tłuszcz.

Znaczna utrata tkanki tłuszczowej będzie widoczna natychmiast po zabiegu liposukcji, a wyniki te będą się poprawiać wraz ze zmniejszaniem się obrzęku. Przez pierwszy tydzień lub dwa po zabiegu będzie występował znaczny obrzęk, który jest kontrolowany przez specjalnie zaprojektowaną odzież uciskową, a gdy obrzęk ustąpi, widoczne będą bardziej dramatyczne wyniki.

Często jesteśmy pytani, czy liposukcja jest dobrym sposobem na utratę wagi i w jakim stopniu. Uważamy, że bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że liposukcja nie jest narzędziem do odchudzania. Liposukcja powinna być stosowana wyłącznie do leczenia uporczywych obszarów tłuszczu, których nie można usunąć za pomocą samej zdrowej diety i ćwiczeń.

Zależy to całkowicie od leczonej części ciała i ilości tłuszczu do usunięcia. Proszę mieć pewność, że chirurg usunie wystarczającą ilość tłuszczu, aby osiągnąć idealne rezultaty.

Podczas operacji liposukcji komórki tłuszczowe są trwale usuwane z leczonego obszaru, aby natychmiast stworzyć nową sylwetkę. Po usunięciu nadmiaru komórek tłuszczowych nie odrastają one. Oznacza to, że wyniki są mniej lub bardziej trwałe, jeśli utrzymywany jest zdrowy tryb życia, w tym dobra dieta i ćwiczenia.

Nie, nie jesteśmy w stanie zaoferować Państwu zabiegu, gdy są Państwo w ciąży lub karmią piersią. Prosimy jednak skontaktować się z nami 6 miesięcy po porodzie lub karmieniu piersią i porozmawiać z naszymi przyjaznymi doradcami, aby omówić kolejne kroki.

O autorze

Manuella

Nazywam się Manuella Fiorentini. Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu w branży urządzeń medycznych i farmaceutycznej. Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu pracowałam na stanowiskach kreatywnych i strategicznych, opracowując kampanie marketingowe, wprowadzając produkty na rynek i organizując międzynarodowe konferencje.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️