Liposukcja podwójnego podbródka w Turcji

liposukcja podwójnego podbródka Turcja 1
Napisany przez Émilie

Liposukcja podwójnego podbródka w Turcji w Stambule polega na wprowadzeniu małej rurki, zwanej kaniulą, do podbródka w różnych punktach. Za pomocą delikatnego odsysania z każdego miejsca usuwane są niewielkie, strategiczne ilości tłuszczu.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat liposukcji podwójnego podbródka w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje liposukcja podwójnego podbródka w Turcji?

Średni koszt liposukcji podwójnego podbródka w Stambule w Turcji wynosi 2,100 €. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €1,700 do €2,500.

ProceduryCena Turcja
Liposukcja podwójnego podbródka2100 €

Co to jest liposukcja podwójnego podbródka?

Liposukcja podwójnego podbródka w Turcji w Stambule polega na wprowadzeniu małej rurki, zwanej kaniulą, do podbródka w różnych punktach. Za pomocą delikatnego ssania z każdego miejsca usuwane są niewielkie, strategiczne ilości tłuszczu. Rezultatem jest gładszy, bardziej jednolity profil ze zmniejszoną ilością tłuszczu pod brodą, eliminując w ten sposób podwójny podbródek.

Ilu z nas doświadczyło upokorzenia w postaci dodatkowego podbródka pojawiającego się znikąd na podejrzanym selfie lub zdjęciu ślubnym, przez co przeklinamy tego, kto powiedział, że “aparat nigdy nie kłamie”?

Podwójny podbródek jest często kojarzony z nadwagą lub złą dietą, ale prawda jest taka, że wiek i genetyka są równie ważnym czynnikiem w obwisłej skórze.

Co powoduje podwójny podbródek?

Pracownicy służby zdrowia nazywają ten stan “pełnią podskórną”. Jest ona spowodowana nadmiarem objętości pod brodą i w okolicy szyi. Gromadzi się ona wokół szyi i opada w dół, tworząc zmarszczkę, która wydaje się tworzyć drugi podbródek.

Brak definicji szczęki może również powodować wrażenie podwójnego podbródka, podobnie jak szybka utrata masy ciała, a pełnia podskórna może dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Nadmiar objętości jest często spowodowany wieloma czynnikami:

  • Nadmiar tłuszczu na szyi
  • Luźna skóra
  • Mały lub słaby podbródek
  • Obwisły mięsień platysma
  • Obwisła ślinianka

Powszechnie panuje błędne przekonanie, że przyczyną widocznego podwójnego podbródka jest wyłącznie nadmiar tkanki tłuszczowej, podczas gdy zazwyczaj jest to kombinacja powyższych czynników.

Naturalne starzenie się jest również główną przyczyną; skóra traci elastyczność wraz z wiekiem, co czyni ją bardziej podatną na zwiotczenie. Niektóre osoby są genetycznie bardziej narażone na rozwój pulchności podbródka. Przyrost masy ciała może również mieć wpływ, a ludzie często stwierdzają, że tłuszcz w tym obszarze jest szczególnie trudny do wyeliminowania pomimo ścisłych ćwiczeń i diety.

Psychologiczne skutki podwójnego podbródka mogą być druzgocące i naprawdę niszczą pewność siebie; ludzie boją się uśmiechać lub robić sobie zdjęcia. Podwójny podbródek może dodawać twarzy lat, a nawet sprawiać, że wygląda ona na cięższą niż jest w rzeczywistości.

Istnieje wiele czynników, które mogą się do tego przyczynić, więc podwójny podbródek jest powszechnym problemem. Nasza klinika oferuje jednak szereg zabiegów, które pomogą Państwu odzyskać uśmiech.

Zabiegi usuwania podwójnego podbródka

W Turcji dostępnych jest wiele zabiegów kosmetycznych usuwających podwójny podbródek. Obejmują one

1- Liposukcja tumescencyjna (lub mikrolipo): Tłuszcz pod skórą jest usuwany, a kontur podbródka i szyi jest rzeźbiony. Turecki chirurg wykonuje niewielkie nacięcie pod skórą, wprowadza maleńką kaniulę i odsysa tłuszcz. Liposukcja zazwyczaj wymaga jedynie znieczulenia miejscowego w celu znieczulenia ogólnego obszaru.

2 – Liposukcja laserowa : Podobnie, liposukcja laserowa podbródka i szyi jest opcją dla tego obszaru, która szybko redefiniuje podbródek i szyję z fachową precyzją. Rezultaty są często widoczne na całej dolnej części twarzy.

3 – Lifting twarzy: Ta operacja pozwala lekarzom usunąć tłuszcz i luźną, obwisłą skórę wokół podbródka i szyi, eliminując podwójny podbródek. Lifting twarzy może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym, ale większość osób poddawana jest znieczuleniu ogólnemu.

4 – Lifting szyi: Istnieje kilka rodzajów zabiegów liftingu szyi. Cervicoplastyka usuwa nadmiar skóry, a platysmaplastyka napina mięśnie szyi w celu poprawy konturów szyi i podbródka. Niektórzy chirurdzy często łączą tradycyjny lifting twarzy z tym zabiegiem, co może powodować uczucie napięcia szyi przez kilka miesięcy.

Mikro liposukcja podwójnego podbródka w Turcji

Miejscowy środek znieczulający, adrenalina i słona woda, znane jako płyn tumescencyjny, są wstrzykiwane w leczony obszar. Płyn ten znieczula obszar i powoduje, że docelowy obszar lub obszary puchną i ujędrniają się, oddzielając komórki tłuszczowe od otaczającej tkanki.

Następnie wykonywane jest małe, prawie niewidoczne nacięcie, a tłuszcz jest usuwany za pomocą mikrokaniul. Ogólnie rzecz biorąc, metoda ta usuwa około 10 do 20 ml tłuszczu, co często jest więcej niż wystarczające, aby zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka lub obrzęku podskórnego. Zabieg trwa od 45 minut do 2 godzin.

Jeśli spojrzą Państwo w lustro bezpośrednio po operacji, zauważą Państwo natychmiastową zmianę. Jednak potrzeba około trzech do czterech tygodni, aby obrzęk całkowicie ustąpił, a ostateczny rezultat stał się wyraźny.

Wyniki tej operacji w Stambule są trwałe ze względu na eliminację komórek tłuszczowych. Jednak, jak doradzamy wszystkim naszym pacjentom, przyjęcie zdrowego stylu życia jest najważniejszym aspektem opieki pooperacyjnej i trzeba będzie utrzymać idealną wagę.

Turcja jest znana na całym świecie z nieinwazyjnej liposukcji w celu wykonania tej zaawansowanej procedury. Mikroliposukcja jest jedną z najlepszych opcji, jeśli nie najlepszą, w celu zmniejszenia wyglądu podwójnego podbródka ze względu na szybkość, bezpieczeństwo i jakość wyników.

Czas rekonwalescencji

Przestój w przypadku mikroliposukcji jest minimalny, a wiele osób może wrócić do pracy w ciągu 48 godzin. Wiele osób jest w stanie wznowić swoje zwykłe czynności w ciągu siedmiu dni. Turecki chirurg będzie Państwa często monitorował i pomagał w ponownej adaptacji po operacji. Pacjenci mogą powrócić do normalnej aktywności po 10-14 dniach, a do ćwiczeń po dwóch tygodniach.

Liposukcja Vaser podwójnego podbródka

Technika Vaser Lipo to inna forma liposukcji podwójnego podbródka w Turcji niż opisana powyżej technika mikrolipo, ale zwykle jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub sedacji.

W leczonym obszarze wykonuje się małe mikro nacięcia, w które wstrzykuje się płyn tumescencyjny w celu rozszerzenia tkanek. W nacięcia wprowadza się niewielką sondę wysyłającą energię ultradźwiękową, która wibruje i rozrywa tkankę tłuszczową w danym obszarze.

Kaniula jest następnie używana do poruszania się tam iz powrotem w celu usunięcia tłuszczu za pomocą delikatnego urządzenia ssącego. Nacięcia są zamykane i bandażowane, a odzież uciskowa jest noszona w celu zmniejszenia obrzęku i wycieku.

Wyniki lipo vaser są również natychmiastowe, chociaż występuje okres obrzęku i siniaków, a ostateczne wyniki zwykle pojawiają się po pięciu do sześciu tygodniach. Wyniki lipo vaser są również trwałe, jeśli utrzymają Państwo idealną wagę.

Pacjenci mogą zwykle powrócić do swoich normalnych zajęć po dwóch do trzech tygodniach rekonwalescencji po liposukcji Vaser. Klinika zaleca około tygodniową przerwę w pracy, aby umożliwić ustąpienie obrzęku i siniaków.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Émilie

Nazywam się Emilie Gervais i mieszkam w Stambule, w Turcji. Jestem pisarką medyczną z rozległą wiedzą naukową i ponad 15-letnim doświadczeniem w badaniach nad rakiem i biologii molekularnej. Mam doświadczenie w organizacji kongresów i zarządzaniu projektami. Potrafię przekazywać złożone koncepcje medyczne i naukowe różnym odbiorcom za pośrednictwem różnych mediów, w tym tej strony internetowej jako forum dla moich tekstów.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️