Przeszczep brody w Turcji

przeszczep brody Turcja 1
Napisany przez Émilie

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o przeszczepach brody i wąsów w Turcji! Jaka jest średnia cena w Stambule? Nasze porady dotyczące udanego przeszczepu brody i wąsów w Turcji.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat przeszczepów brody w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych lekarzy. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena przeszczepu brody w Turcji

Średni koszt przeszczepu brody w Turcji wynosi €1,500. Cena ta różni się w zależności od liczby przeszczepionych graftów, konkretnych potrzeb pacjenta, rodzaju znieczulenia i suplementów do włosów. W znieczuleniu miejscowym zabieg trwa 7 godzin w warunkach ambulatoryjnych. Minimalny czas pobytu w Stambule wynosi 4 dni. Efekt końcowy jest widoczny w ciągu 5 miesięcy.

Przeszczep brody1500 €
Przeszczep wąsów1700 €
Broda z wąsami2200 €
Leczenie PRP100 €

Słowo wstępne

Broda, będąca obecnie symbolem młodości, ale także dojrzałości, jest mocno zakorzeniona w męskiej kulturze i stanowi część męskiego uroku. Utrzymany, a nie kudłaty, namaszczony, a nie idealnie przystrzyżony, stał się wskaźnikiem męskości.

W społeczeństwie, które ewoluowało, gdzie mężczyźni dbają teraz o siebie, broda stała się wysoce symboliczna i rewolucyjna. Chcemy, aby rosła za wszelką cenę, nawet jeśli oznacza to podkreślenie jej wzrostu za pomocą olejków i wszelkiego rodzaju balsamów.

Simulation avant après
Symulacja przed i po

A jeśli nie mają Państwo tyle szczęścia i nie mają zbyt wielu włosów, nadal istnieje rozwiązanie, które pozwala mieć brodę tak męską, jak modele w kalendarzach: przeszczep brody. Coraz bardziej popularny wśród mężczyzn, przeszczep brody, podobnie jak przeszczep włosów, jest formą operacji, która pozwala na gęstszy wzrost zarostu na twarzy.

Zdjęcia naszych pacjentów przed i po zabiegu

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o przeszczepach brody w Turcji

Broda i wąsy to męski atrybut, który dodaje mężczyźnie pewności siebie. Ważny dodatek do twarzy, w wielu przypadkach może również maskować niekorzystne proporcje policzków lub podbródka. Ze względów estetycznych, a czasem także kulturowych, panowie z dumą noszą zarost. Jest to symbol ich poczucia własnej wartości.

Jednak zarost nie jest charakterystyczny dla wszystkich panów. Z wielu powodów niektórzy panowie nie są w stanie zapuścić pełnej brody w sposób naturalny. Przeszczep brody wykorzystuje jednostki mieszkowe do technik przeszczepu, aby zachęcić do wzrostu gęstej, grubej brody.

Patient avant une greffe de barbe
Pacjent przed przeszczepem brody

Predyspozycje genetyczne, blizny powypadkowe, choroby, trądzik dojrzewania i kaprysy hormonalne mogą wpływać na wzrost zarostu na twarzy. Z tych powodów naturalny zarost może być rzadki i nierówny.

U niektórych panów może nigdy nie osiągnąć określonej długości lub po prostu nie istnieć. W wielu przypadkach może to prowadzić do prawdziwych kompleksów i utraty pewności siebie, ponieważ męskość traci na wartości.

Tak więc, aby skorygować tę brodatą twarz, uciekamy się do techniki chirurgii plastycznej. Przeszczep brody w Turcji to bardzo renomowany sposób na uzyskanie gęstego, równomiernego zarostu na twarzy, oczywiście pod warunkiem, że jest wykonywany przez eksperta.

Czym jest przeszczep brody?

Przeszczep brody to operacja kosmetyczna mająca na celu skorygowanie braku włosów w brodzie i wąsach. Polega ona na wszczepieniu mieszków włosowych na twarz w celu uzupełnienia braku gęstości. Mieszki włosowe są pobierane z gęstszego obszaru.

Implanty są zazwyczaj pobierane z okolicy szyi, gdzie włosy są podobne do włosów brody, co daje naturalny efekt.

Przeszczep brody jest przeprowadzany w klinice przez eksperta przy użyciu wysoce technologicznych i bezbolesnych procedur. W naszej klinice w Stambule przeszczepy brody są wykonywane przez renomowanego chirurga plastycznego.

Kiedy należy wykonać przeszczep brody?

Chociaż nie ma większych przeciwwskazań do kosmetycznej operacji brody, przeszczep brody w Turcji można przeprowadzić w wieku od 20 do 22 lat. Jest to szczególnie zalecane po zakończeniu okresu dojrzewania, ponieważ należy poczekać na ustabilizowanie się poziomu hormonów.

Patient après une greffe de barbe
Pacjent po przeszczepie brody

Ważne jest również, aby przed rozważeniem przeszczepu brody golił się Pan regularnie przez kilka lat. We wszystkich przypadkach należy być pewnym swojego wyboru, ponieważoperacja jest nieodwracalna, a przeszczep zarostu zasługuje na utrzymanie.

Jakie są przeciwwskazania?

Operacja przeszczepu brody jest odpowiednia dla osób bez zarostu. Jak w przypadku każdej operacji, mogą istnieć pewne przeciwwskazania. Po pierwsze, nie jest ona odpowiednia dla pacjentów z problemami z krzepliwością krwi lub przyjmujących leki przeciwzakrzepowe.

W takich przypadkach przeszczep nie wchodzi w grę. Osoby podatne na choroby układu krążenia powinny również skonsultować się ze swoim chirurgiem przed rozważeniem takiej operacji.

Jako środek ostrożności i w celu zapewnienia zadowalających wyników, przeszczep brody tureckiej powinien być przeprowadzony na zdrowej skórze. Zainfekowana lub poparzona skóra nie będzie odpowiednia do przeszczepu wąsów lub brody. Wstępna konsultacja określi stan zdrowia skóry.

Mogą istnieć inne przeciwwskazania wymienione przez chirurga podczas wstępnej konsultacji. Osoby zakażone wirusem HIV również kwalifikują się do zabiegu.

Patient après une greffe de barbe
Pacjent po przeszczepie brody

Kiedy powinien Pan/Pani zdecydować się na tę operację?

 • Brak lub prawie nieistniejąca broda
 • Źle ukształtowana broda, przez co jest nieuporządkowana
 • Cienka, rzadka broda
 • Dziury w brodzie
 • Nierównomierny wzrost włosów
 • Brak wąsów

Ile przeszczepów jest potrzebnych?

Liczba wymaganych przeszczepów zależy od miejsca, w którym ma zostać wykonany implant. Przeszczep brody można wykonać na baczkach, wąsach, koziej bródce i policzkach. Oto szacunkowa liczba przeszczepów potrzebnych do przeszczepu brody:

 • Bokobrody: od 300 do 800 przeszczepów
 • Wąsy: od 250 do 500 przeszczepów
 • Kozia bródka: od 600 do 800 przeszczepów
 • Policzki: od 1200 do 2400 przeszczepów

Bardzo często pacjenci decydują się na implant całej brody. Jednak możliwe jest również wykonanie tylko części przeszczepu, gdy pożądana jest większa ilość włosów. Wcześniejsza konsultacja z chirurgiem pomoże określić Państwa potrzeby.

Metody przeszczepu brody

Podobnie jak przeszczepy włosów, przeszczepy brody w Turcji są przeprowadzane przy użyciu dwóch specjalistycznych technik. Do najpopularniejszych metod stosowanych przez naszą klinikę w Stambule należą metoda FUE i metoda DHI.

Obie metody wykorzystują nowoczesne, zaawansowane technologicznie i nieinwazyjne procedury. Opanowana przez naszego chirurga estetycznego, transplantacja brody w Turcji ma wskaźnik sukcesu na poziomie 99%.

Simulation photo avant et après une greffe de barbe
Symulacja zdjęcia przed i po przeszczepie brody

Przeszczep brody metodą FUE

Przeszczep brody FUE lub Follicular Unit Extraction dla mężczyzn jest najbezpieczniejszą techniką przeszczepu zarostu. Jest to wysoce zaawansowana procedura, która oferuje dużą precyzję w implantacji przeszczepów.

Przeszczep FUE polega na pobraniu przeszczepów włosów z obszaru dawczego, a następnie wszczepieniu ich w obszar biorczy. Przeszczepy są wszczepiane po wyrównaniu włosów, otwarciu kanałów włosowych w skórze i ułożeniu cebulek zgodnie z gęstością pożądanego zarostu. Aby uzyskać naturalny efekt, przeszczepy są umieszczane jeden po drugim, zgodnie z naturalną linią wzrostu włosów.

Aby wszczepić przeszczepy w obszarze brody, chirurg używa elektrycznego mikronakłuwacza wyposażonego w stalowe lub szafirowe ostrze do wykonywania mikro-nacięć w naskórku w celu wszczepienia mieszków włosowych. Te mikronacięcia goją się samoistnie.

W tym przypadku chirurg może wybrać ostrze stalowe lub szafirowe. To drugie rozwiązanie znane jest jako FUE-Sapphire. Ostrze szafirowe jest raczej miękkie i zdrowe.

Lepiej się goi i zmniejsza ryzyko infekcji. Co więcej, przeszczep jest naturalny i bezbolesny.

Chirurgien capillaire
Chirurg od włosów

W przypadku przeszczepu brody w Turcji przy użyciu procedury FUE, należy pozostawić około 5 do 6 godzin na stole operacyjnym. Czas trwania operacji różni się w zależności od liczby przeszczepów do przeszczepienia.

Leczenie PRP

Po przeszczepach FUE może nastąpić leczenie PRP lub osoczem bogatopłytkowym. Nie jest to jednak obowiązkowe. Zabieg ten poprawia implantację i odrastanie przyszłych włosów po przeszczepie. Poprawia również gojenie po przeszczepie FUE.

Przeszczep brody metodą DHI

Technika przeszczepu brody DH I lub Direct Hair Implantation to zdrowa i przede wszystkim bardzo szybka procedura. Jest to rewolucyjna metoda, która pozwala na przeprowadzenie przeszczepu brody w zaledwie 2 lub 3 godziny.

Podczas implantacji włosów metodą DHI, chirurg używa pióra do usuwania mieszków włosowych z obszaru dawczego jeden po drugim. Za pomocą tego samego pióra chirurg wszczepia przeszczepy w obszarze biorczym. Operacja ma charakter ogólnoustrojowy. Jak tylko przeszczep zostanie usunięty, jest on szybko wszczepiany.

Skraca to czas przebywania przeszczepu poza organizmem. Ponieważ im dłużej przeszczep znajduje się w powietrzu, tym bardziej prawdopodobne jest, że zostanie zainfekowany przez wirusy lub drobnoustroje. Co więcej, obszar dawczy pozostaje otwarty przez krótszy czas, co poprawia gojenie.

Chirurgien capillaire
Chirurg włosów

Ten długopis HID jest wyposażony w mikroostrze, które wykonuje małe nacięcia w skórze samego obszaru biorczego. Co więcej, dostarcza środek znieczulający bez iniekcji. Dzięki temu zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Ostrze wykonane jest z kamienia szafirowego. Jest zdrowe i bezpieczne zarówno dla pacjenta, jak i chirurga. Dzięki tej technice przeszczep brody w Stambule ma większe szanse powodzenia, zarówno pod względem operacji, jak i samych wyników.

Jak przeprowadza się przeszczep brody w Turcji?

Przeszczep brody w Turcji, a zwłaszcza w naszej klinice w Stambule, odbywa się w najlepszych możliwych warunkach. Pierwszym krokiem jest wstępny kontakt lub konsultacja w celu określenia Państwa potrzeb.

Pierwsza konsultacja

Pierwsza konsultacja jest punktem kontaktu z naszym zespołem w klinice. Można ją przeprowadzić online i będzie to rodzaj diagnozy włosów. Podczas tej wstępnej konsultacji przyjrzymy się

 • Pana/Pani powody, dla których chce Pan/Pani przeszczepić brodę
 • Charakter i stan włosów: czy nie ma Pan/Pani zarostu, rzadkiej brody lub dziur w wąsach?
 • Informacje wymagane do przeszczepu brody: wcześniejsze choroby, stan zdrowia itp.
Homme avec une barbe
Mężczyzna z brodą

Turecki chirurg może również poprosić Pana/Panią o zdjęcie obecnej twarzy, aby zobaczyć możliwości przeszczepu. Może Pan również poprosić o wycenę, aby dowiedzieć się, ile powinien Pan przeznaczyć na przeszczep brody w Turcji.

Druga konsultacja

To drugie spotkanie dla przeszczep brody w Turcji idzie o krok dalej w procedurach implantacji brody. Na życzenie chirurga mogą zostać przeprowadzone badania krwi w celu określenia skuteczności implantu.

Podczas tej drugiej konsultacji chirurg będzie również w stanie określić liczbę wymaganych przeszczepów i najbardziej odpowiednią technikę. Będzie to również czas na podjęcie decyzji o dacie operacji.

Dzień przeszczepu brody

W dniu operacji będzie się Panem opiekował zespół naszej kliniki. Przed operacją zostanie Pan przygotowany zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Wsparcie medyczne będzie zapewnione przez cały czas trwania operacji.

Patient avant une greffe de barbe
Pacjent przed przeszczepem brody

Jeśli chirurg stosuje technikę FUE, operacja trwa od 4 do 6 godzin. Po usunięciu przeszczepów i przed implantacją nastąpi od 10 do 15 minut przerwy. Po rozpoczęciu implantacji nie powinno być żadnych przerw, ponieważ istnieje ryzyko pozostawienia przeszczepów na otwartym powietrzu przez zbyt długi czas.

Jeśli chirurg stosuje technikę DHI, operacja trwa od 2 do 3 godzin. Dozwolone są krótkie przerwy, gdy musi Pan/Pani odpocząć.

Po operacji

Po zakończeniu operacji przeszczepiony obszar zostanie pokryty żelem lub maścią gojącą. Pacjent powinien utrzymywać ją przez 3 dni bez mycia twarzy. Przez kilka następnych dni należy unikać ekspozycji twarzy na słońce.

Zalecany jest okres odpoczynku, ale jeśli ma Pan/Pani ochotę na zwiedzanie Stambułu, proszę wyjść na zewnątrz pod przykryciem. Wystarczy kapelusz lub mały szalik. Inną opcją jest wyjście wieczorem, kiedy jest mniej słońca. Stambuł i jego tysiąc i jedna noc są warte odwiedzenia.

Ryzyko, powikłania i skutki uboczne

Przeszczep brody może wiązać się z pewnym rzadkim ryzykiem:

 • Uszkodzenie mieszków włosowych;
 • Gorączka i bóle głowy;
 • Pryszcze i wrastające włoski;
 • Tymczasowe strupy;
 • Swędzenie i zapalenie skóry;
 • Reakcje skórne.

Dlatego też powinni Państwo zaufać nam, jeśli chodzi o wybór chirurga w Stambule i zdecydować się na renomowanego i doświadczonego praktyka.

Proszę zauważyć, że w religii islamskiej przeszczep brody nie jest haram. Jest halal i akceptowany, jeśli celem jest usunięcie wady.

Photo après une greffe de barbe
Zdjęcie po przeszczepie brody

Aby ułatwić podróż medyczną osobom o ograniczonej sprawności ruchowej (PRM), nasza placówka jest w pełni dostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Jakie są wyniki po przeszczepie brody w Turcji?

Pierwsze widoczne rezultaty przeszczepu brody w Turcji będą widoczne po 6 do 8 tygodniach od operacji. Po tygodniu wszczepiony obszar powraca do swojego naturalnego wyglądu. Duża część przeszczepów odpadnie, co jest oznaką dobrego gojenia, a tym samym zdecydowanego odrostu.

Po 6 do 8 miesiącach może Pan już zobaczyć ładny, naturalny zar ost, który przywróci Panu pewność siebie. Po 12 miesiącach zarost stanie się gęsty. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że będzie on seksowny i zwiększy Pana męskość.

Środki ostrożności, które należy podjąć po przeszczepie brody w Turcji

Podczas gdy duża część przeszczepu włosów opiera się na wiedzy chirurga, druga część opiera się na środkach ostrożności, które należy podjąć po przeprowadzeniu przeszczepu. Najważniejsze z nich to :

 • Proszę nie myć twarzy przez 3 dni po operacji.
 • Proszę spać na plecach, a nie na boku, aby uniknąć uszkodzenia przeszczepów przez kilka tygodni
 • Proszę nie nosić kasku motocyklowego i unikać ekspozycji na słońce przez 2-3 tygodnie.
 • Proszę chronić się kremem przeciwsłonecznym lub kremem nawilżającym przez 6 miesięcy po operacji
 • Proszę stosować odpowiednie produkty kosmetyczne zalecane przez chirurga; nie używać mydła ani wody kolońskiej.
Chirugien capillaire
Chirurg włosów

Jak należy stosować szampon po przeszczepie brody tureckiej?

Przeszczepiony obszar musi być suchy przez 10 dni. Nie należy go myć. Aby zastosować szampon, zalecamy udanie się do fryzjera i umycie włosów w pralce.

Jeśli chodzi o mycie brody szamponem, należy odczekać około 1 miesiąca przed jej dokładnym oczyszczeniem. Proszę stosować delikatny, odpowiedni szampon. Proszę nie pozostawiać szamponu na skórze zbyt długo. Spłukać dużą ilością czystej wody.

Kiedy powinienem się ogolić po przeszczepie brody?

Pierwsze golenie po przeszczepie brody ma miejsce 2 miesiące po operacji. Przed goleniem brody należy poczekać, aż przeszczepy odpadną i pojawi się prawdziwy odrost. We wszystkich przypadkach Państwa chirurg przeprowadzi kontrolę pooperacyjną w celu monitorowania postępu gojenia i wyników przeszczepu brody.

Photo avant et après une greffe de barbe en Turquie
Zdjęcie przed i po przeszczepie brody w Turcji

Przygotowanie do przeszczepu brody w Turcji

Zdecydował się Pan na przeszczep brody w Turcji. Nie wiedzą Państwo, jakich procedur należy przestrzegać? Oto kilka kroków, których nie chcą Państwo pominąć:

Wybór chirurga

Po kilku poszukiwaniach w Internecie, proszę wybrać chirurga na podstawie jego wiedzy, reputacji, doświadczenia i wyników jego operacji. Strona internetowa, sieci społecznościowe i poczta pantoflowa są Państwa najlepszymi sprzymierzeńcami w znalezieniu odpowiedniego chirurga w Turcji.

Nasza klinika jest jedną z najlepszych w Stambule. Mamy duże doświadczenie w chirurgii włosów, od przeszczepów włosów poimplanty brody. Mamy 100% wskaźnik satysfakcji.

Przygotowanie Państwa podróży

Mogą Państwo wyjechać za pośrednictwem agencji turystyki medycznej, która zaoferuje Państwu pakiet all-inclusive na pobyt: bilety lotnicze, zakwaterowanie, klinikę, koszty operacyjne, opiekę podczas pobytu itp.

Mogą Państwo również sami spróbować tej przygody i zorganizować ją na własną rękę. Aby zapewnić Państwu bezpieczny pobyt, zalecamy pakiet all-inclusive.

Illustration sur la greffe de barbe FUE
Ilustracja przeszczepu brody metodą FUE

Ile kosztuje przeszczep brody w Turcji?

W Turcji koszt przeszczepu brody wynosi €1,500. Minimalna cena wynosi 1,200 €, a maksymalna 1,800 €. Cena ta obejmuje przeszczep, znieczulenie i leki pooperacyjne i zależy od doświadczenia chirurga i reputacji kliniki.


Aby uzyskać bardziej precyzyjną, spersonalizowaną wycenę, prosimy skontaktować się z nami. Z przyjemnością Państwu pomożemy.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


Często zadawane pytania

Ile przeszczepów jest potrzebnych?

Wszystko zależy od tego, co należy przeszczepić. W przypadku nogi wystarczy około 250 przeszczepów. W przypadku policzka potrzeba od 350 do 600 przeszczepów. Na obszar koziej bródki i górnej wargi od 250 do 650 przeszczepów.

Procedura przeszczepu brody w Turcji nie jest bolesna. Chociaż w skórze wykonywane są nacięcia, operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent nic więc nie odczuwa.

Tak, przeszczepione włosy na brodzie są trwałe i będą się odnawiać w taki sam sposób jak normalne włosy. Mieszki włosowe są pobierane z obszarów skóry głowy, które nie są dotknięte łysieniem androgenowym.

Blizny są nieodłączną częścią operacji. Przeszczep brody nie jest wyjątkiem od tej reguły. Procedura przeszczepu FUE również pozostawia blizny. Są one jednak mikroskopijne i niewidoczne gołym okiem.

Rezultaty przeszczepu brody nie zawsze są widoczne od razu. Na początku włosy wyglądają na zbyt cienkie i obce. Po około 6 miesiącach staną się takie jak inne.

Aby poddać się przeszczepowi brody w Turcji, na zabieg należy przeznaczyć co najmniej 4 dni. Operacja trwa od 3 do 6 godzin, w zależności od liczby przeszczepów, które chirurg musi wszczepić i zastosowanej metody.

O autorze

Émilie

Nazywam się Emilie Gervais i mieszkam w Stambule, w Turcji. Jestem pisarką medyczną z rozległą wiedzą naukową i ponad 15-letnim doświadczeniem w badaniach nad rakiem i biologii molekularnej. Mam doświadczenie w organizacji kongresów i zarządzaniu projektami. Potrafię przekazywać złożone koncepcje medyczne i naukowe różnym odbiorcom za pośrednictwem różnych mediów, w tym tej strony internetowej jako forum dla moich tekstów.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️