Przeszczep brody w Hiszpanii

przeszczep brody hiszpania 1

Jeśli Państwa broda nie jest gęsta lub ma dziury, przeszczep brody w Hiszpanii może być idealnym rozwiązaniem. Uzyska Pan brodę, jakiej Pan szuka, o całkowicie naturalnym wyglądzie.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat przeszczepu brody w Hiszpanii i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów plastycznych. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje przeszczep brody w Hiszpanii?

Koszt przeszczepu brody w Hiszpanii wynosi 3 300 euro. W zależności od Państwa potrzeb, pobyt medyczny all-inclusive może wahać się od 3,100 € do 3,600 €.

Przeszczep brody3700 €
Przeszczep włosów dla mężczyzn4300 €
Przeszczep włosów dla kobiet4300 €

Ten artykuł zawiera wszystkie informacje, które muszą Państwo wiedzieć o przeszczepach brody w Hiszpanii.

Czym jest przeszczep brody?

Brody są dziś bardzo powszechne i stanowią integralną część męskiego stylu. Niestety, niektórzy panowie nie mają naturalnie gęstego zarostu. Podobnie, pojawienie się oparzenia lub blizny może zmienić wygląd brody.

Przeszczep brody może przywrócić obszary brody, którym brakuje gęstości. Może to być spowodowane zwykłym brakiem wzrostu włosów lub na przykład obecnością blizny. Dzięki przeszczepowi brody można przywrócić prawidłową gęstość, zapewniając pełną, równą i naturalną brodę.

Podobnie jak w przypadku przeszczepu włosów, procedura obejmuje pobranie przeszczepów z obszaru dawczego, zwykle w górnej części szyi. Przeszczepy te są następnie ponownie wszczepiane do brody pacjenta, szczególnie w obszarach, w których brakuje włosów.

Przeszczep brody to minimalnie inwazyjne, długotrwałe rozwiązanie, które zapewnia naturalne rezultaty.

Kto jest idealnym kandydatem do przeszczepu brody w Hiszpanii?

Przeszczep brody jest wskazany dla mężczyzn, którzy mają kompleks na punkcie wyglądu swojej brody. To idealne rozwiązanie dla panów, którzy są pozbawieni zarostu lub mają przerzedzoną brodę. Są to przyczyny genetyczne i hormonalne, które spowalniają rozwój zarostu na twarzy.

Ponadto panowie, którzy chcą ukryć luki pozostawione przez blizny, oparzenia lub trądzik, mogą również znaleźć rozwiązanie dla swojego dyskomfortu. Panowie cierpiący na łysienie czasami zauważają, że dotyczy to również ich brody. Im również można polecić przeszczep brody.

Przeszczep może obejmować obszary na policzkach i wąsach. Wstępna diagnoza zostanie przeprowadzona w celu zapewnienia żywotności implantów.

Jak przebiega przeszczep brody?

Konsultacja przygotowawcza

Przed przeszczepem brody musi odbyć się konsultacja przygotowawcza. Polega ona na rozmowie z lekarzem, podczas której pacjent może wyjaśnić swoje oczekiwania i życzenia. Określony zostanie obszar, który ma zostać poddany zabiegowi, a także jego pożądany kształt. Przede wszystkim obszary dawcy i biorcy zostaną dokładnie zdiagnozowane.

Następnie zostanie określona liczba wymaganych przeszczepów. Średnio na wąsy potrzeba od 250 do 500 implantów, na kozią bródkę od 600 do 700 implantów, a na policzki od 600 do 1500 implantów, w zależności od pożądanej gęstości i powierzchni.

Podczas tej konsultacji zostanie również określona technika wybrana do przeszczepu brody.

Różne techniki przeszczepu brody

Istnieje kilka technik przeszczepu brody. Obejmują one technikę FUE, technikę DHI i technikę FUT.

Metoda FUE

Metoda FUE, czyli ekstrakcja mieszków włosowych, jest najbardziej zaawansowaną techniką przywracania gęstości brodzie lub wąsom. Mieszki włosowe są usuwane z tylnej części szyi, która została wcześniej znieczulona, za pomocą narzędzia zwanego dziurkaczem.

Mieszki włosowe można również pobrać z szyi. Pobrane mieszki włosowe są następnie sortowane, aby zachować tylko przeszczepy zawierające jeden lub dwa włosy. Po całkowitym ogoleniu brody i miejscowym znieczuleniu, przeszczepy te są wszczepiane w brakujące obszary. Te zawierające tylko jeden włos są umieszczane bardziej na obrzeżach brody, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. Technika ta przywraca brodzie trwałą gęstość. Procedura trwa średnio od 5 do 6 godzin, w zależności od liczby wszczepianych mieszków włosowych.

Metoda HID

Metoda DHI różni się nieznacznie od techniki FUE. Nacięcia wymagane do implantacji są wykonywane w tym samym czasie, co sama implantacja, przy użyciu pióra do implantacji. Eliminuje to konieczność golenia obszaru biorczego.

Metoda FUT

Technika FUT polega na usunięciu pasków skóry z obszaru dawczego. Mieszki włosowe są pobierane z obszaru dawczego. Przeszczepy te są następnie ponownie wszczepiane w pozbawione włosów obszary brody.

Niezależnie od wybranego rozwiązania, implantacja nie jest ani inwazyjna, ani bolesna dla pacjenta. Jedynie zastrzyki znieczulające mogą powodować niewielki dyskomfort.

Środki ostrożności po przeszczepie brody

Lekki obrzęk może pojawić się 24 do 48 godzin po operacji, który zniknie 2 do 4 dni później. Czasami zaleca się rozpylanie roztworu dezynfekującego przez pierwsze 24 godziny po operacji. Niektórzy lekarze zalecają również stosowanietermalnej wody źródlanej, a następnie żelu aloesowego przez kilka dni.

Twarz można przemyć następnego dnia betadyną.

Strupki zwykle pojawiają się u podstawy przeszczepu. Ważne jest, aby ich nie drapać. Odpadną one naturalnie w ciągu 10 do 15 dni.

Po 15 dniach brodę można przyciąć nożyczkami. Strzyżenie jest dozwolone po miesiącu. Natomiast z goleniem należy poczekać dwa miesiące.

Zarost odrasta w drugim lub trzecim miesiącu. Ostateczny rezultat będzie widoczny od 9 miesięcy do roku po operacji. Wizyty kontrolne odbywają się zazwyczaj w ciągu tego roku, kilka tygodni, a następnie kilka miesięcy po operacji.

Aby w pełni wykorzystać optymalne, naturalne wyniki, zaleca się odczekać miesiąc po operacji przed wznowieniem jakiejkolwiek aktywności sportowej, szczególnie jeśli wiąże się ona z poceniem się. Należy również chronić się przed słońcem w ciągu kilku miesięcy po operacji. Zaleca się również odczekanie kilku tygodni przed założeniem maski.

Ile kosztuje przeszczep brody w Hiszpanii?

W zależności od liczby wszczepionych przeszczepów, średnia cena przeszczepu brody w Hiszpanii waha się od 3 100 do 3 600 euro. Kliniki specjalizujące się w przeszczepach włosów w Hiszpanii oferują również obserwację pooperacyjną.


Jeśli mają Państwo trudności z dokonaniem wyboru, możemy pomóc w pomyślnym przeprowadzeniu operacji po obniżonej cenie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.


‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️